MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cena RF52 nie jest wyższa od BX5/6. Zerknij jeszcze na Paradigm Monitor 7 v.7/ 9 v.7. Będzie bas i dynamika. Tylko już tak subtelnie nie zagrają jak BX5/6. Marantz 1504 fajny tylko ciut za słaby.
 

fostex

New member
W jakim stopniu (w jaki sposób) będzie przeszkadzał brak siły marantza? Podczas odsłuchu miałem wrażenie że BX5 na połowie mocy marantza gra dośc cicho
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jest podstawowy model. Jeśli chcesz wycisnąć więcej z kolumny zainwestuj w mocniejszy amplituner. Jest jeszcze dostępny Marantz 5007, do kupienia za 2,5k. Zagra dynamiczniej, będzie lepszy bas, szczególnie przy niższych poziomach głośności. Harman też wprowadził wersję slim. avr161/171. Nie odsłuchiwałem ich, ale jak będziesz miał okazję posłuchaj. Harman też zawsze grał dobrze w stereo, miał dobra podstawę basową.
 

fostex

New member
Faktycznie Paradigm bardzo interesujący. w kewstii gabarytu chodzi mi nie tyle o wysokośc kolumny co jej szerokość...tutaj jest ok. estetyka jak i wypowiedzi na temat sprzętu ok..tak więc od jutra staram się szukać miejsca do odsłuchu kolumny. malutki minusik taki ze kolumna centralna jak i monitory są stosunkowo drogie (jeśli wejdą w gusty będę starał się poszukać możliwie w najfajniejszych pieniądzach). Pytanie czy marantz 1504 poradzi sobie z takim zestawem.....ze wzgględu na to ze centralna kolumna tego zestawu jest dość wysoka i ma 18 cm..amplituner bezwzględnie musi być kompaktowy (od początku wspominałem, że to duża zaleta marantza)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko jeszcze jest jeden plus modelu 5007, posiada pre-out. W przyszłości gdybyś dokupił wzmak stereo to mógłbyś go podpiąć pod ten amplituner, bo inaczej przyjdzie Ci przepinać kable. Uważam że jak już kupuje się kolumny tej klasy to warto dołożyć do porządniejszego wzmaka/amplitunera. I tu nie chodzi o głośność, bo z mini wieży też masz głośno:), a o poprawne wysterowanie kolumn, o dynamikę przy niższych głośnościach i o wykorzystanie potencjału kolumn, chociaż w tym aspekcie i tak lepiej wypada wzmak stereo.
 

fostex

New member
A jak pociągnie to Onkyo 525 (równie duży cojest minusempodobnie jak 5007 a sporo tańszy- sotatnimi czasy). Amoże wystarczy 90W generowane przez Marantz 1604 (kurcze cały czas przekraczamy budżet). pamietajmy też, że całość gra (ma grać) na 17 m kw..nie chceprzewracających się mebli :) a ładnego dzwięku :)
 

fostex

New member
tak Krzysiek ale czy i jakie znaczenie ma (będzie miała) spora różnica mocy mięczy Marantzem a Onkio 85/130 (zakładając że jeden z nich napędzi BX6 lub Paradigm 7 v.7)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tzn., bo nie bardzo rozumiem pytanie? Mocniejszy ampli to lepsza dynamika, lepsze napędzenie kolumn, pozostaje jeszcze ta rezerwa mocy bo nie trzeba mocno krecić w ampli, aby było słychać fajne efekty. Przeważnie droższe modele sa również lepiej wyposażone. Dla porównania Marantz 1604 pobiera z sieci 220W, więc ile tych watów pójdzie na kolumnę w konfiguracji 5.1? 20W-30W? Marantz 5007 ma pobór 650W, więc już jest co oddać. Woli ścisłości model 1504 ma tylko 180W. Uważam że te modele 1504, 1604 to nadają się do napędzenia monitorów w niewielkim pomieszczeniu, a nie pełnowymiarowych podłogówek. Pisałeś coś o 90W w modelu 1604?, ale to pewnie przy wysterowanym jednym kanale. Wystarczy pomnożyć te "niby" 90W x 5 i daje Nam 450W, więc jak może tyle oddać skoro z sieci pobiera 220W?:) A część tego prądu i tak ucieka i nie jest dawana na kolumny.
 

fostex

New member
Nie rozpisywałem się w tym temacie dość szeroko..ale w pełni rozwiałeś moje wątpliwości w tym zakresie (i o dziwo pomimo tego ze jestem laikiem myślałem w podobny sposób ale nie miałem odwagi uzewnętrznić się hehe). Innymisłowy odradzasz mi kompaktowy ampli narzecz czegoś mocniejszego? jestem gotów skłonić się ku wspomnianemu już Onkyo 525 (ze względu na koszty...wolę więcej wydać na kolumny niż na ampi - sądzę że to jest lepsze rozwiązanie). Pomyślałbym nad marantzem 5007 który wcześniej był polecany ale różnicaw cenie sięga 1000.....1000 którego może zabraknąć na kolumny
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Skontaktuj się najpierw na PW z kolegą Blackninja. To pewny sprzedawca i ma o wiele lepsze ceny niż w necie. Niech Ci wyceni kolumny i wybrane modele ampli, bo może się okazać że i starczy na kolumny i na tego 5007?:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tzn., bo nie bardzo rozumiem pytanie? Mocniejszy ampli to lepsza dynamika, lepsze napędzenie kolumn, pozostaje jeszcze ta rezerwa mocy bo nie trzeba mocno krecić w ampli, aby było słychać fajne efekty. Przeważnie droższe modele sa również lepiej wyposażone. Dla porównania Marantz 1604 pobiera z sieci 220W, więc ile tych watów pójdzie na kolumnę w konfiguracji 5.1? 20W-30W? Marantz 5007 ma pobór 650W, więc już jest co oddać. Woli ścisłości model 1504 ma tylko 180W. Uważam że te modele 1504, 1604 to nadają się do napędzenia monitorów w niewielkim pomieszczeniu, a nie pełnowymiarowych podłogówek. Pisałeś coś o 90W w modelu 1604?, ale to pewnie przy wysterowanym jednym kanale. Wystarczy pomnożyć te "niby" 90W x 5 i daje Nam 450W, więc jak może tyle oddać skoro z sieci pobiera 220W?:) A część tego prądu i tak ucieka i nie jest dawana na kolumny.

Marantz 1604 nie jest taki zły, zobacz ten test Marantz - NR1604 - Amplitunery AV - Testy sprztu audio W stereo szału nie ma, ale przy 5 kanałach wyszło im 46W. Co nie zmienia faktu, że lepiej (tak jak pisałeś) inwestować w SR5007. To dobry amplituner, mocny, dobrze wyposażony, z przyzwoitym torem stereo.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko to trochę Paweł nie logiczne. 5 x 46W daje 230W, a ampli ten pobiera max. 220W. To więcej oddaje niż pobiera? Do tego dochodzi też przecież strata, bo nigdy żaden ampli KD nie oddaje tyle ile pobiera z sieci.
 

bajser

New member
Witam
Jestem nowym użytkownikiem i mam pytanie dotyczące zakupu kolumn i wzmacniacza. Kubatura pokoju ok. 24 m2 w kwadracie - nie wiem czy to dobrze, bo w jednym salonie powiedzieli mi że jak kwadrat to fatalnie. W drugim ze to bardzo dobrze.
Polecili mi kolumny Dali Zensor 7 (jako wg. niego najlepszy wybór na dłuuugie lata, graja doskonale oddając bardzo naturalne brzmienie na niskich, średnich i wysokich tonach) i wzmacniacz Marantz PM6004. Co ważne powiedział iż dużym, błędem będzie kupić amplituner, gdyż żaden amplituner nie zagra poprawnie. Amplituner za 2000 to chłam, i lepiej kupić dobry wzmacniacz za 2000 zł. i później coś dokupić. chodzi o to żebym nie stwierdził za rok że trzeba zmienić kolumny bo za słabe. Słuchamy z moją Panią głównie rock, jazz i metal. Aczkolwiek chcę żeby dało się słuchać filmów np. Star Wars. Poczytałem natomiast że do rock/metalu polecali na forach Monitor Audio BX6. Proszę o opinię znawców bo ja jestem kompletnym laikiem a chcę mojej Pani zrobić niespodziankę. Z góry dziękuję, pozdrawiam. Poza tym czy mogę prosić maila lub namiary na użytkownika black ninja? może zaproponuje lesze ceny :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dobrze Ci powiedzieli. Do muzyki wzmak stereo rozkłada na łopatki sporo droższe amplitunery KD. Osobiście do metalu czy rocka bym wybrał inne kolumny np. Klipsch F20/RF 62, Paradigm Monitor 9 v.7 czy nawet Melodika BL 40, ale to wszystko kwestia gustu. Dali czy MA BX to spokojniejsze kolumny o bardziej wyrównanej charakterystyce. Zależy co jak komu pasuje. Radzę odsłuchać przed podjęciem decyzji i nie zamawiać w ciemno. Tu masz namiar na Blackninja, pisz do Niego na PW HDforum - Zobacz Profil: blackninja.
 
Do góry