MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No ja już teraz nie mam podłączone w bi-amp, bo od kiedy kupiłem wzmak to mam podłączone standardowo. Inaczej bym musiał zworki przy zaciskach w kolumnach zakładać i zdejmować:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piter38

New member
Witam wszystkich.Kupilem kolumny 3 dni temu bx6,bx1,bxc.Chcialbym wlaczyc funkcje bi-amp.Teraz mam pytanie.Moja yamaha rxv1071 ma w instrukcji ze wtyki FRONT na amplitunerze nalezy podlaczyc pod gorne zaciski w kolumnie czyli glosniki srednie i wysokie.A dolne polaczyc w zaciski exstra sp.czyli basy.Myslalem ze powinno byc odwrotnie.Co sadzicie o tym.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
a to jest jakaś zasada ustalona z góry?:). Co kraj to obyczaj:). Ja bym podpiął zgodnie z instrukcją:p. Mam wrażenie, że nawet jak by się zrobiło odwrotnie to różnicy w odsłuchu by nie było, ale mogę się mylić:)
 

piter38

New member
wydaje mi sie ze masz racje.Lepiej tak jak jest w schemacie.Chociasz podlaczylem odwrotnie i wydawalo mi sie ze jest lepiej.Ale zostawie tak jak powinno byc.Dzieki za odpowiedz.
 

piter38

New member
Mam jeszcze jedno pytanie.Podczas ustawiania ypao mr ,tylne kolumny ciagle ustawia mi na large a nie na small (kolumny to bx1)Oczywiscie przestawiam recznie na smal.Mysle ze jest jakas przyczyna ze tak sie robi automatycznie.Nie mam narazie subwoofera wiec chce zeby cala moc szla na kolumny frontowe.Jezeli chodzi o bxc to ustawia na small.
 

--TeoN--

New member
Witam,
Odgrzebuje temat, bo byłem ostatnio na odsłuchu i z pośród kolumn które porównywałem BX6 przypadły mi do gustu. Scena genialna, średnie tony bardzo dobre, świetna kontrola nad basem. Jedyne czego mi w nich brakuje to klarowności tonów wysokich. Góra zdaje się być wycofana.

I w tym miejscu mam pytanie do osób posiadających kolumny MA - jak z biegiem czasu zmieniła się u was charakterystyka tonów wysokich?
 

kwasior21

New member
Gora po wygrzaniu staje sie "pierwszoplanowa"Jest jej sporo i niektorzy uwazaja ze jest jej za duzo nawet... ale wiez jak jest, kazdemu co innego pasuje..

Pozdrawiam.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Witam,
Odgrzebuje temat, bo byłem ostatnio na odsłuchu i z pośród kolumn które porównywałem BX6 przypadły mi do gustu. Scena genialna, średnie tony bardzo dobre, świetna kontrola nad basem. Jedyne czego mi w nich brakuje to klarowności tonów wysokich. Góra zdaje się być wycofana.

I w tym miejscu mam pytanie do osób posiadających kolumny MA - jak z biegiem czasu zmieniła się u was charakterystyka tonów wysokich?
ja jak ich słuchałem to do wysokich zastrzeżeń nie miałem,może taki utwór kulawy był,słuchałeś kilku kawałków i zawsze zastrzeżenia miałeś?co do biegu czasu ,czyli wygrzania to ja osobiście sądzę wysokie się nie zmienią-jedynie bas się bardziej u kształtuje i wrażenia całości będą troszkę inne-na lepiej.
 

--TeoN--

New member
ja jak ich słuchałem to do wysokich zastrzeżeń nie miałem,może taki utwór kulawy był,słuchałeś kilku kawałków i zawsze zastrzeżenia miałeś?co do biegu czasu ,czyli wygrzania to ja osobiście sądzę wysokie się nie zmienią-jedynie bas się bardziej u kształtuje i wrażenia całości będą troszkę inne-na lepiej.

Słuchałem wielu utworów (część swoich) oraz kilku gatunków i w większości przypadków efekt był podobny czyli bardzo ciepła góra, aż brakowało mi szczegółowości jaka występuje w tonach średnich.
Też do tej pory sądziłem że wygrzewaniu ulegają głównie głośniki odpowiedzialne za niższe częstotliwości, ale ciekaw jestem jak postrzegają tą kwestie osoby które miały okazje wygrzać te głośniki.
 

Rudeford

New member
Klarowność a wycofanie to dwie różne sprawy chyba. Góry po wygrzaniu im raczej nie przybędzie, ale tej klarowności(szlifu) może. Nie spodziewałbym się jednak dużej poprawy, miałem BR2 i BX2 i ja nie wyłapałem dużych zmian po wygrzaniu. Porównując z nimi podstawkowe Focale to jakby zdjąć szmatę z kolumn tak sopran w francuzach daje.
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
i tak właśnie jest,temu pasi tyle a tamtemu za dużo.Zobacz to porównanie,mimo że to filmik yuotube ale wyraznie słychać że szmata jest na Cervin Vega,ale basy są piękne w obu.Cerwin to dla mnie taka luxusowa estrada,do specyficznych klimatów czyli dla dj-a super.Mógł bym jej jako kolumnu odsłuchowej używać jak imprezy się grało.
Cerwin Vega VS Klipsch - YouTube

Słuchałem wielu utworów (część swoich) oraz kilku gatunków i w większości przypadków efekt był podobny czyli bardzo ciepła góra, aż brakowało mi szczegółowości jaka występuje w tonach średnich.
Też do tej pory sądziłem że wygrzewaniu ulegają głównie głośniki odpowiedzialne za niższe częstotliwości, ale ciekaw jestem jak postrzegają tą kwestie osoby które miały okazje wygrzać te głośniki.
a czego słuchasz?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sebol81

New member
Witam,
Odgrzebuje temat, bo byłem ostatnio na odsłuchu i z pośród kolumn które porównywałem BX6 przypadły mi do gustu. Scena genialna, średnie tony bardzo dobre, świetna kontrola nad basem. Jedyne czego mi w nich brakuje to klarowności tonów wysokich. Góra zdaje się być wycofana.

I w tym miejscu mam pytanie do osób posiadających kolumny MA - jak z biegiem czasu zmieniła się u was charakterystyka tonów wysokich?

Krótko - u mnie przez 2 lata nic się nie zmieniło w zakresie wysokich tonów. Na początku kolumny tylko nieprzyjemnie dudniły / buczały - teraz jest już zdecydowanie lepiej w tej kwestii. Po upływie bodajże pół roku od daty zakupu dokręcałem głośniki w kolumnach (tak jak zaleca producent).
 
Ostatnia edycja:

--TeoN--

New member
Dzięki wszystkim za wypowiedz.
Podsumowójąc zmiany wysokich tonów, jeśli wogóle wystąpią to będą niezwykle małe, czyli można założyć że to co się usłyszy jest efektem końcowym.

Pozdrawiam,
 

Kieziu

Banned
Witam wszystkich forumowiczów,

Zacząłem czytać ten wątek, gdyż jestem zainteresowany kupnem MA BX6 lub BX5. Jutro jadę na odsłuch. Ale przed zakupem chciałbym się was poradzić, jak te głośniki będą grały stereo podpięte pod Pioneer'a VSX916? Drugie pytanie jak będą grać w KD: odsłuchy do JBL E30, central ES35C, a sub to JBL ES150P? Pokój ma wymiar 3,5 m x 5,5 m. Kolumny będą stały na krótszej ścianie.

Posiadacie może informację, gdzie można je kupić taniej? Czytając forum zauważłem że BlackNinja miał je w ofercie, ale w najnowszych wiadomościach nie widzę wpisów.

Pzdr
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wal do Blackninja, pewnie ma je na sklepie. Na prawie 20mkw bym celował w BX6. Do E30 to nawet nie ma co porównywać, pomijając fakt porównywania monitorów i podłogowych. BX to zupełnie inna klasa grania. W kinie również będzie lepiej. VSX 916 nie jest zły, taki przeciętny budżetowy ampli jak większość zajczęściej kupowanych do 2k, ale jak wiadomo do tych kolumn przydało by się coś lepszego a na pewno wzmak stereo. Zresztą to już starsza konstrukcja bez wejść HDMI, więc żeby w pełni się cieszyć dźwiękiem HD i innymi bajerami z czasem trzeba pomyśleć o zakupie czegoś nowszego. Suba możesz zostawić, chyba że z czasem sobie wymienisz też na MA?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kieziu ja bym wstawiał większe BX6 ale trzeba tez poważnie pomyśleć o JBLu, wczoraj wniosłem do siebie w końcu Studio 180 i to co robią z jednego basowego to kpią sobie z innych konstrukcji 2x16,5 :) Bas by mnie udusił jak bym wstawił Studio 190 dobrze, że się opanowałem.
Jak budżet wytrzymalszy to Studio 580 :)
 
Do góry