MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

Kieziu

Banned
Dzięki za podpowiedzi.

byłem dzisiaj na odsłuchu i powiem szczerze, że bardziej do gustu przypadły mi bx5 niż bx6. Pomieszczenie do odsluchu podobne do mojego pokoju, i jakoś tak niskie tony dudnily nie mając jak sie rozejść, a bx5 ładnie grały.

co do JBL Serii E 7 lat temu, był to dobry wybór, razem z amplitunerem. Mam zamiar zmienić go w przyszłości, razem z głośnikami.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zależy od metrażu i akustyki. One mają gąbki dodawane przy zakupie, dzięki czemu można się bawić zatykając otwory BR. Przeważnie i tak w salonie inaczej wszystko gra niz w domu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kieziu

Banned
Kolumny kupione - zdecydowałem się na BX5 - grają bardzo fajnie, wypełniają dźwiękiem cały pokój już przy niskich wartościach. Udany zakup.
 

partol

New member
Witam,

Jestem nowy na forum, więc na wstępie chciałem się przywitać :)
Chciałbym kupić ampli tuner + zestaw głośników 5.1, całość ma służyć w salonie o rozmiarach 4,2x4,6 m - 19m2. W 60% do muzyki (ciężkie granie - głównie metal dla mnie i lżejsze klimaty jak reagge, pop, soul, sof rock;) dla mej lubej), 25% do filmów (obraz na TV lub projektorze - bez wykorzystania splitera HDMI, czyli potrzebuje ampli z 2 wyjściami HDMI) i 15% do gier PS3, XBOX360. Przeczytałem na forum kilka wątków i na ich podstawie wyłoniłem moich faworytów tzn. Denon AVR-X3000 lub Marantz SR 6007, do zwycięzcy podłączyłbym BX6 + BX2 + BX Centre + BXW10.
Proszę forumowiczów o opinię, który z ampli tunerów będzie lepszy do moich potrzeb? Raczej skłaniam się ku Denonowi. Który z ampli tunerów da lepsze efekty na wspomnianym zestawie kolumn? Gdzie najtaniej :) kupić taki zestaw? Może blackninja pomoże w tej kwestii :) widziałem na forum sporo zadowolonych klientów, którzy pisali, że blackninja zaoferował im bardzo atrakcyjne ceny, z chęcią dołączę do tej grupy :)
A może polecacie coś innego?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje, opinie i uwagi.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Po pierwsze do cięzkiej muzy BX się srednio nadają, wolalbym coś z Klipsch lub Paradigm. Większość z osób kupowało u Blackninja, bo dla forumowiczów ma ekstra ceny. Osobiście brałbym Marantza, ale to kwestia upodobań kupującego, więc odsłuchaj a nie sugeruj się tym co ktoś tutaj napisze. Oba amplitunery są bdb. i warte uwagi.
 

eddielublin

New member
Witam,

Jestem nowy na forum, więc na wstępie chciałem się przywitać :)
Chciałbym kupić ampli tuner + zestaw głośników 5.1, całość ma służyć w salonie o rozmiarach 4,2x4,6 m - 19m2. W 60% do muzyki (ciężkie granie - głównie metal dla mnie i lżejsze klimaty jak reagge, pop, soul, sof rock;) dla mej lubej), 25% do filmów (obraz na TV lub projektorze - bez wykorzystania splitera HDMI, czyli potrzebuje ampli z 2 wyjściami HDMI) i 15% do gier PS3, XBOX360. Przeczytałem na forum kilka wątków i na ich podstawie wyłoniłem moich faworytów tzn. Denon AVR-X3000 lub Marantz SR 6007, do zwycięzcy podłączyłbym BX6 + BX2 + BX Centre + BXW10.
Proszę forumowiczów o opinię, który z ampli tunerów będzie lepszy do moich potrzeb? Raczej skłaniam się ku Denonowi. Który z ampli tunerów da lepsze efekty na wspomnianym zestawie kolumn? Gdzie najtaniej :) kupić taki zestaw? Może blackninja pomoże w tej kwestii :) widziałem na forum sporo zadowolonych klientów, którzy pisali, że blackninja zaoferował im bardzo atrakcyjne ceny, z chęcią dołączę do tej grupy :)
A może polecacie coś innego?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje, opinie i uwagi.
Jak do łojenia to zainteresuj się ofertą Paradigm, dla ciebie będzie extra a lubej przy pop i reagge nie będzie przeszkadzało. Opinię swoją zamieszczam na podstawie wczorajszego spotkania z monitorami Paradigma na AS, smutek mnie ogarnął, że nie miałem ze sobą nic z mojej ciężkiej płytoteki.
Popatrz zestawy oparte na 9v7 lub 11v7 (do 20 m może być ewentualnie za dużo)
Co do amplitunera to zupełnie się nie orientuję...
 

kubajvc

New member
Kupiłem te kolumny ponad rok temu . Jestem pod ogromnym wrazeniem jak one graja . Byłem zdecydowany na Klipsch i juz miałem kupowac kiedy to sprzedawca zaproponował mi własnie ten model . Byłem nastawiony bardzo sceptycznie i nawet nie chciało mi sie poswiecac wiecej czasu na odsłuch . Sprzedawca nalegał zebym mimo wszystko posiedział jeszcze pare minut i zobaczył jak graja monitory . jak tylko odłączył klipsch rf 62 i podłączył te byłem niemial w ułamku sekundy zdecydowany na monitory . Dzwiek jest zupełnie inny bardziej czysty i nie kłujący w uszy . wypełnia cała przstrzen a niskie tony delikatnie uderzaja w słuchacza . Po zakupie i podłączaniu ich w domu byłem jeszcze bardziej zadowolony . Sa bardzo dobrze wykonane i wygladaja bardzo elegancko w salonie . wszystkim niezdecydowanym polecam .

aha . porównując je do w/w klipscha to od razu mowie ze klipsch ma zdecydowanie wiecej basu ale ktory bardzoej dudni
no i jeszcze jedna sprawa klipsch na dłuższa mete wydaje sie byc męczący ze względu na tubowe głosniki wysokotonowe . ma to swoje uroki bo sa bardziej krzykliwe ale zalezy kto co woli . ja wybrałem równowage tonów z monitor audio bx6

pozdrawiam
kuba
 

pedrodelsol

New member
Porównywałem na odsłuchu te kolumny z Dali Zensor 7 i Klipsch RF52 (na Onkyo NR626). Moje wrażenia są takie, że najlepiej wypadły Zensory (dobrze wyeksponowana góra i średnica, bass bardzo ciepły i głeboki, najlepsze efekty stereo i szczegółowość dźwięków). BX6 na drugim miejscu (w każdym aspekcie trochę słabsze od Zensorów poza basem. Bass jest w nich trochę twardszy i jest go więcej ale jak dla mnie jest zbyt kontrolowany). Klipsch RF 52 całkiem nie przypadł mi do gustu. Dużo ostrego metalicznego sopranu i dużo twardego basu. Bardzo mało średnicy poprzez zdominowanie przez skrajne pasma. Po dłuższym odsłuchu zaczęły robić się męczące.
 

fostex

New member
Witam. Jako świeży na forum na początek przywitam się. Jestem zainteresowany nowym audio do pomieszczenia 17m kw. Początkowo stawiałem na zestaw kina domowego oparty na Onkyo 525 (alternatywnie 626) z kolumnami Wharfedale Diamond 10.6. Po zasięgnięciu opinii jednego ze sprzedawców skierowałem uwagę na proponowany przez niego zestaw Marantz 1504 i Monitor Audio BX 5 (oraz BX1 i Center). Sprzęt ten odsłuchałem porównując też z z innymi kolumnami. Wrażenia – BX5 grają soczyście naprawdę kładąc inne głośniki, które odsłuchiwałem..jednak wyczuwam straszny brak basu. Przy muzyce soul jest świetnie (żona zachwycona) ale Prodigy niestety przeciętnie. Tutaj pojawiła się wizja przejścia na BX 6 (niestety nie odsłuchiwałem bo wizja przyszła dnia następnego). Czy tutaj bas będzie silniejszy (przy podobnej charakterystyce innych tonów jak w BX5)? Czy Marantz1504 jest odpowiedni do „napędzenia” tych kolumn (zarówno BX5 jak i 6)? Zaczynam się też zastanawiać (aż sam się sobie dziwie) nad zmianą Marantza na wzmacniacz (chętnie Onkyo A9050, A9377...w każdym razie poruszajmy się w ok 2000zł). Inna kwestia to wymiana Marantaz 1504 na Onkyo 525 (większy, silniejszy, tańszy...i jakoś tak miło mi się patrzy na Onkyo). Jeśli wybór padnie na stereo...przy wystarczającym basie skierują uczucia na BX6 a przy kinie domowym na Monitor Audio BX6+MR1+MR Center (wszystkie BX wyjdą za drogo :( . Marantz ma ten olbrzymi plus że jest niski, każda wyższa opcja (w tym Onkyo 525) wymusza „przemeblowanie”. Ten sam plus mają BX 5 (kompaktowy rozmiar)..BX 6 na szczęście nie wiele większe...każdy większy od nich model ..definitywnie musi odpaść. Co myślicie o tym mętliku? Co myślicie o sile basu tych głośników? Wniosek jest taki że czekają mnie kolejne odsłuchy i wycieczka 60km, żeby to zrobić. Ahaaaa przeznaczenie zestawu 45% film, 40% muzyka, 15% gry). Dziękuję za pomoc i opinie (za błedy przepraszam – pisane w pośpiechu). Wesołych Świąt wszystkim forumowiczom.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
BX to świetne kolumny, ale mają bardziej zrównoważone pasmo i nie eksponują przesadnie basu. Jak dla mnie jest go tyle ile powinno. Na pewno w BX6 będzie go ciut więcej niż w BX5, tylko zastanów się czy pójdziesz we wzmak stereo czy może w kino domowe? Jeżeli w stareo, to radzę jeszcze raz odsłuchać BX5 na wybranym wzmacniaczu, bo wzmaki wycisną więcej z kolumn niż budżetowe amplitunery KD, i może się okazać że już nic Ci nie będzie brakować. Kolumny zagrają też lepszym basem jak już się wygrzeją, a nie wiem czy w salonie mieli już wygrzane i wogóle na jakim metrażu odsłuchiwałeś tych kolumienek? Jak dla mnie te MA to do bardziej spokojnej muzyki niż Prodigy czy jakaś dyskotekowa. Jak chcesz więcej basu to posłuchaj Melodika BL 30/40 ( dawne Roth Oli).
 

fostex

New member
Odsłuch na 20 mkw (moje pomieszczenie 17 m). Podczas odsłuchu jeśli to ma znaczenie kolumna stała ok 1,5m od ściany w mnie będzie stałajakieś 15. naprawdę miło grają przy Czesławie Mozilu rewelacjaatak jak pisałem przy Prodigy tak jakby nie miały pomysłu na te utwory. Co myśłisz o marantzu 1504? czy jeśli kupię zestaw o którym piszę (KD) i za jakiś czas przy przypływie gotówki dokupię suba, który "wypełni" nisie tony czy będzie to w muzyce grało supujnie?
 

fostex

New member
15 cm od ściany - zabrakło jednostki w poprzednim poście. Roth Oli z tego co zerkam są za duże...napewno kolumnanie może być większa od BX6 (firtr malżeński - czyt. estetyka)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Widzisz, to jest tak że wielu z forumowiczów pokusiło się o kupno zestawu zarówno do stereo jak i do KD. Wzmacniacz stereo w muzyce gra nieporównywalnie lepiej od nawet drogich amplitunerów KD, a i odwrotnie żaden wzmak nie da Ci dźwięku przestrzennego przy oglądaniu filmów jak dedykowany amplituner KD. Ja osobiście do muzyki nie lubię subwoofera, a stereo to dla mnie wzmak + fronty. Na pewno przy dobrym subie bas ulegnie znacznej poprawie, ale sub do stereo to najlepiej konstrukcja zamknięta, no i cena tez pewnie nie będzie jakaś super niska. Jeżeli coś z ampli Marantza, do do Twojego metrażu i klasy kolumn ja bym brał przynajmniej model 5007/5008. Niestety sprzęt audio nie jest tani, a jesli chcemy mieć i dobre kino i stereo to trzeba trochę wyłożyć. Można to oczywiście robić poprzez kolejno dokupowanie elementów zestawu, bo nikt nie zmusza żeby kupic od razu wszystko. Te kolumny przy szybkiej muzie trochę się ociągają, ale do spokojniejszej są zarąbiste. Jeżeli słuchasz w większości coś szybszego to zobacz te Melodiki albo coś z Klipsch, Paradigm.

Roth Oli 30 nie są duże, więc z małżonką nie powinno być problemu:)
 
Ostatnia edycja:

fostex

New member
Jaki wzmacniacz sugerujesz do BX-ów? (zaznaczam, ze z nieznanych przyczyn oczy mi się świecą do Onkyo). Słuchałem Klipsch chyba KF28 więcej basu..nawet zdecydowanie ale już nie tak soczyście, noi na minus gabaryt ciut za okazały i design w stosunku do wnętrza za odważny...ale będę się nad tym zastanawiał a już na pewno poważnie podejdę do tematu stereo. Niestety ampli które podałeś nie mają kompaktowych rozmiarów co może mieć pewne negatywne skutki w postaci przemeblowania (czyt. dodatkowy koszt).
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja BX słuchałem z NAD C326 i fajnie to grało. Podobnie zresztą jak z Cambridge Audio Azur, ale tu juz jak dla mnie za spokojnie. Słucham sporo rocka. Jak lubisz nieco pazura i dynamiki w brzmieniu to odsłuchaj Music Hall, Exposure i może Marantz, chociaż jak dla mnie osobiście w Marantzu za dużo góry. Wszystko to kwestia własnych preferencji. Jeden woli córkę a drugi tesciową:)
 

fostex

New member
Teraz zerkam na Klipsch RF 42 II no i poszukam jeszcze innych szczuplaczków, a potem pomyślę gdziemożna to odsłuchać w Poznaniu
 

fostex

New member
Hehe ślinka cieknie.ale jednak muszę pacnąć na ziemię. Gabaryt jest do przyjęcia a cena jest zaporowaNie wiem czy ostatecznie nie pozostane przy BX5/6, MR1, MR center i Marantz 1504.....zbudowanie całości z BX6+wzmacniacz+cd+alternatywny ale bardzo wskazany tuner...przedroży mi sprawę
 
Do góry