MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W skrócie:
1. kwadrat to fatalnie dla akustyki, ale cóż trzeba z tym żyć.
2. Wszystko oczy mowił Ci sprzedawca to prawda.
2. Dali Zensor plus PM6004 to bardzo dobry wybór. Do Waszej muzyki na pewno lepszy od MA BX. (swoją drogą nie spotkałem sie z opinią, ze BX kupuje się do metalu/rocka, choc sam je lubię). Mozna bysię pokusic o posłuchanie Paradigm lub Klipsch, ale biorąc pod uwagę, ze jeszcze muzyka filmowa myślę, ze Zesor będzie OK.
4. Do Blackninja napisz na priv - wszyscy u niego kupujemy

edit: Krzysiek, spoźniłem sie, podczas edycji już napisałeś :D
 

WiTT

New member
Bez reklam
Koledzy, widzieliście jaka nastąpiła drastyczna obniżka cen RX6 i RX8?? :) Za mniej niż 3,5 można dostać już RX8 parę (!) a poniżej 2,8k parę RX6(!). Jak ktoś się zastanawia nad serią BX to radzę zainteresowanie się ofertą wyprzedażową serii RX - to tak informacyjnie. Cena mnie rozwaliła :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cena bardzo niska. Tylko pewnie zostały już te mniej popularne kolory. Generalnie i tak na Monitor Audio można wynegocjować spore rabaty.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Czy ja wiem, walnut, rosenut i czarne są do kwoty 3k, a high-gloss to 3,2-3,4k dla RX6.
Rabaty rabatami, ale jak się zjeżdza z ceny katalogowej 4,600PLN do 2,800PLN, to daje to sporo do myślenia ile się na klientach zarabia...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No to faktycznie, jeśli komuś podoba się granie RX to chyba nie ma się NAD ( :) ) czym zastanawiać. Obnizka zapewne zwiazana jest z wrowadzeniem nowej serii.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdybym teraz zmieniał kolumny wziąłbym je pod uwagę. Za tą kasę to okazja. Monitor Audio widać ma taką politykę, że ceny detaliczne są wysokie i daje duże rabaty swoim sprzedawcom. Kiedyś jak się interesowałem zakupem MA to dostawałem rabaty 25-30% na całe zestawy 5.0.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie RXy są właśnie warte tyle ile teraz. Poprzednia cena, nawet po rabatach nie była odzwierciedleniem jakości dźwięku (co do wykonania i wyglądu to bez zarzutu), ale to tylko moje zdanie. Jest wielu zwolenników tych kolumn, ja w opozycji jestem w zdecydowanej mniejszości ;)
Wielokrotnie ich słuchałem, wiele razy podchodziłem do nich, nawet próbując trochę na siłę się do nich przekonać, ale niestety. Co ciekawe, nizsze BX bardzo lubię :)
 

fostex

New member
RX...hmmmm..jak wygląda siła basu w stosunku do BX 5 (6)?

Takjak pisałem wcześniej BX 5 zrobił na mnie duże wrażenie ale jak na moje gusta brakuje im basu. Obecnie czekam aż Paradigm dojedzie do Poznania tak abym mógł je porównać ale może warto porównać je z RX (w obniżonej cenie) - ze względu na za wysoką wcześniej nawet nie zerkałem na te kolumny (a ich nie duży gadaryt przemawia za nimi)...w końcu chciałbym już zakończyńczyć te męki i dokonać wyboru :)
 

waldi198

Member
RX...hmmmm..jak wygląda siła basu w stosunku do BX 5 (6)?

Takjak pisałem wcześniej BX 5 zrobił na mnie duże wrażenie ale jak na moje gusta brakuje im basu. Obecnie czekam aż Paradigm dojedzie do Poznania tak abym mógł je porównać ale może warto porównać je z RX (w obniżonej cenie) - ze względu na za wysoką wcześniej nawet nie zerkałem na te kolumny (a ich nie duży gadaryt przemawia za nimi)...w końcu chciałbym już zakończyńczyć te męki i dokonać wyboru :)

mam ten sam problem :) słuchałem bx6 i odpowiadały mi bardzo a teraz widząc ceny rx6 to ciekawią te kolumny:)
niech ktoś się wypowie jak z basem w porównaniu bx6 a rx6
jutro ide na odsłuch innych kolumn a rx6 sprzedali w moim sklepie:(
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bez watpienia warto brac RXy w cenie BXów. Wg mnie basu jest tyle samo. RXy są bardziej szczegółowe, jaśniejsze, ale grają jakoś tak bez emocji. Żeby nie było niedomowien, to dobre kolumny, ale po prostu nie trafiły w mój gust, co nie znaczy, że nie mają zalet.
Co do basu w BX/RX, to nie jest tak, ze jest go za mało, tylko akurat tyle ile ma być. Monitor Audio robi dość zrownowazone kolumny. To nie basu jest mało, tylko odbiorcy chcą go w nadmiarze, bo jest to efektowne, ale po kilku dniach docenia się takie rowne granie, bez podbarwien ;)

Nowa seria zrobiła na mnie wrazenie, ale na razie na Audio Show, nie pamiętam z czym grała, le na pewno na wzmaku stereo :) Grało to zdecydowanie inaczej, (dużo lepiej, niż RX na kilku odsłuchach).
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
No to faktycznie, jeśli komuś podoba się granie RX to chyba nie ma się NAD ( :) ) czym zastanawiać. Obnizka zapewne zwiazana jest z wrowadzeniem nowej serii.
Haha że tak powiem ;-)
Ja się NAD taką zamianą nie zastanawiam, jak juz bym mial teraz zamieniac na cos, to juz na cos moze wyzszej polki, bo tak to zmiany znikome do wartosci nakladu pracy ;-)

Ale jak ktos sie zastanawia nad bx5 to w ich cenie brałbym RX6 lub RX8.
 

Scrollek

New member
Własnie jestem przed zakupem MA. Miałem brać BX6 a tu pojawiła się fajna cena na RX ale... jak chcecie zestaw 5.0 (RX8+RX1+RX centre to musicie wyskoczyć z 7000 a nową serię po rabatach macie za 8000 (4700 fronty)
Jeżeli chcecie z subem to przekraczacie 10.000. Trochę sporo.
Dziś dzięki pomocy ludzi z forum kupiłem Marantza SR6007 za fajną kasę 2850. Co do kolumn to ostatecznie biorę BX za BX6+BX1+BX centre dostalem fajną cenę 3800.
Co do suba to jeszcze się zastanawiam. BXW10 mam za 1700 w zestawie. Całość za 5500. Pytanie tylko czy go zostawić do kompletu (gra zacnie) czy uderzyć w coś innego REL T5, Velodyna
 

Scrollek

New member
róznica 200zł tylko jest za duży 35cm a ma wisieć na ścianie a gdzie jeszcze uchwyt. Musze sobie to pomierzyć i zobaczyc jak wyjdzie
 
Do góry