[Nasze Zestawy AV] mój smart leaving room

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Kącik kulinarny trzeba założyć :D
Mnie interesują frytki z własnych ziemniaków na beztłuszczowej, nie mrożone.
Żeby nie wyszły jakieś suchary.

Wracając do Google home, to dziś miałem wziąć, ale zauważyłem, że jest wersja Google home HUB, czyli z ekranem.

Jak dla mnie, niebo a ziemia w porównaniu do standardowych asystentów google. Wszystkie informacje widzimy dodatkowo na ekranie, można postawić przy łóżku, na biurku, w kuchni, a nawet na sprzęcie.
Głównie interesuje mnie wyświetlenie np. Spotify na ekranie, po wywołaniu programu, wówczas dodatkowo będziemy widzieć playliste na bieżąco.
Chyba wezmę tą wersje.

[youtube]Ncv2NNYb_Uk[/youtube]
Nawet nie widziałem, że jest takie coś. Fajny bajer, ale za swoje Home dałem 350 zł. Tu pewnie sporo więcej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza się, Amazon też ma podobne i fajne.
Google chce sprawdzić.

Kupiłem właśnie 2 sztuki z ekranem, zobaczymy co to warte.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Daj znać jak się sprawuje. Nie widzę na tę chwilę zastosowania ekranu, bo głośniki mam w miejscu gdzie i tak bym nie stawał aby coś przełączyć czy nawet podejrzeć. Podoba mi się jednak taka wizja.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, dam znać. Będę miał transport (mam nadzieję) na weekend, a jak nie dojdzie, to trochę poczekam.

Ja widzę kilka konkretnych zastosowań, w teorii, ale też w zależności gdzie postawimy.
Widać dodatkowo pogodę, czyli zapewne większy zakres jak nam odpowiada, kalendarz, sterowanie domem, no i oczywiście jak postawimy gdzieś w kuchni, to mamy od razu widok (np.) na przepisy, cokolwiek.
Podobnie jest z grafiką, bo też gdzieś to wyczytałem. Od razu wyświetla.
Głównie jednak zależy mi na playliście, mam nadzieję, że to wygląda tak jak myślę. Zobaczymy, najwyżej będzie służyć jako ramka do zdjęć, a swoją funkcje asystenta niezależnie spełniać, czy ma ekran, czy nie.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Raczej ten sam. Zobacz zdjęcia.
b3bbb579a5c494008a96109c89030b82.jpg

:blagam::blagam::blagam::cry: Ty to na serio? To jest tę "wyśmienite frytki"??!:D:D:D
Śmiało możesz wystąpić w Master Chef. Edycja HDTV.Com. Po pierwszej turze będzie : "oddaj fartuch".
Też mi "frytki". :razz:
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ok, dam znać. Będę miał transport (mam nadzieję) na weekend, a jak nie dojdzie, to trochę poczekam.

Ja widzę kilka konkretnych zastosowań, w teorii, ale też w zależności gdzie postawimy.
Widać dodatkowo pogodę, czyli zapewne większy zakres jak nam odpowiada, kalendarz, sterowanie domem, no i oczywiście jak postawimy gdzieś w kuchni, to mamy od razu widok (np.) na przepisy, cokolwiek.
Podobnie jest z grafiką, bo też gdzieś to wyczytałem. Od razu wyświetla.
Głównie jednak zależy mi na playliście, mam nadzieję, że to wygląda tak jak myślę. Zobaczymy, najwyżej będzie służyć jako ramka do zdjęć, a swoją funkcje asystenta niezależnie spełniać, czy ma ekran, czy nie.
Kuchnia to u mnie idealne miejsce dla tego "głośnika" :) Czekam na mini recenzje.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
:blagam::blagam::blagam::cry: Ty to na serio? To jest tę "wyśmienite frytki"??!:D:D:D
Śmiało możesz wystąpić w Master Chef. Edycja HDTV.Com. Po pierwszej turze będzie : "oddaj fartuch".
Też mi "frytki". :razz:
Savron brałem Cię za ogarniętego gościa, ale Twoje ostatnie posty pisze chyba Twój kilkuletni syn, bo inaczej być nie może. Masz problemy z logicznym myśleniem, czytaniem ze zrozumieniem i chyba czymś jeszcze (ilość emotikon w postach). Przeczytaj parę ostatnich postów o jakich urządzeniach była mowa i sam zobacz co za bzdury tu wypisujesz.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Ok, dam znać. Będę miał transport (mam nadzieję) na weekend, a jak nie dojdzie, to trochę poczekam.

Ja widzę kilka konkretnych zastosowań, w teorii, ale też w zależności gdzie postawimy.
Widać dodatkowo pogodę, czyli zapewne większy zakres jak nam odpowiada, kalendarz, sterowanie domem, no i oczywiście jak postawimy gdzieś w kuchni, to mamy od razu widok (np.) na przepisy, cokolwiek.
Podobnie jest z grafiką, bo też gdzieś to wyczytałem. Od razu wyświetla.
Głównie jednak zależy mi na playliście, mam nadzieję, że to wygląda tak jak myślę. Zobaczymy, najwyżej będzie służyć jako ramka do zdjęć, a swoją funkcje asystenta niezależnie spełniać, czy ma ekran, czy nie.

Hm.. Nie rozumiem do końca. Czym on różni się od tableta? W czym "fiszka" tego urządzenia?
KAMINSKAKL, nie bierz "na poważnie". Nudi się mi. Luzik.
Co a co, ale o kuchnie wiem aż ponad to. Wiem co do czego służy. Offtop.
 
Ostatnia edycja:

iT!T

Member
kto,kto używa alexy i posiada spotify wypowiada wykonawce i utwór ? bo wydaje mi się że na alexie i spotify działa tylko wykonawca bez możliwości wyboru utworu

kto potwierdza ?

Działa "we wszystkie strony".
Gra po podaniu samego wykonawcy, po podaniu samego tytułu i po podaniu tytułu oraz wykonawcy. Pełna dowolność.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proszę nie znęcać się. Moi tablety mają podstawki. I to wszystko czym to urządzonko może zachwycić?

Tak mówiąc poważnie, to nie do końca.
Tutaj masz jednak dedykowane urządzenie, nieco inne rozwiązania.
Owszem, możesz używać tableta, ale to nie będzie idento, soft zdaje się itp.
Sporo o tym w sieci, tematu jeszcze nie zapoznałem dobrze, ale w tym tonie piszą.
Ja generalnie wole mieć już dedykowane urządzenie, a nie cudować ze wszystkomającym tabletem.

Już nie wspomnę o takich duperelach, że jak gasisz światło, to ekran wchodzi w tryb nocny.
Może i taka opcja jest na tablecie, nie wiem, ale wolę mieć 100% pod google asystenta i nic więcej mnie nie interesi. Jest jeszcze głośnik, więc to zawsze zagra przyzwoicie w każdym miejscu. Przyjdzie, to będę testował i ocenie jak to się ma.
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
Działa "we wszystkie strony".
Gra po podaniu samego wykonawcy, po podaniu samego tytułu i po podaniu tytułu oraz wykonawcy. Pełna dowolność.

kurde muszę sprawdzić bo byłem przekonany że tylko artysta.

ps:sprawdziłem i faktycznie działa artysta i utwór,super dzięki za info
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Testuje od kilku dobrych dni Google Home Hub.
Czyli asystent Google z ekranem.
https://www.youtube.com/watch?v=x3vdytgru2E&t=

W skrócie.
Nie ma Polskiego języka. Taki zonk.

Ekran, warto czy nie?
Powiem tak, dla mnie każdy asystent bez ekranu już nie istnieje.
Koniec. Gdybym miał kupować, to już tylko z ekranem.
Nie ma tutaj znaczenia, czy będzie to Alexa, czy Google.
Przypomnijmy, że Alexa też ma takie wynalazki w ofercie.

W teorii, wydawać się może, że chodzi tu przecież tylko o komendy.
Wszak na tym to polega, natomiast w praktyce daje nam to wgląd, zupełnie inne odczucia z użytkowania. Trudno to uzasadnić, ale po prostu.
Spoglądając na ekran, to gadanie nie jest już takie bezduszne.

Każda jedna komenda, jest wyświetlana na ekranie, podobnie jak na telefonie.
Mówiąc do asystenta - odpal taki, a taki kawałek, od razu pojawia się okładka albumu z wykonawcą.
Niestety, ale nie wyświetla playlist. Jedynie nazwę ze zdjęciem + możliwość przewinięcie dotykiem (to akurat fajna sprawa) lub zatrzymanie, pogłaśnianie itp.
Można też powiedzieć, aby wypuścił audio na sprzęt, nie ma problemu. U mnie łączy przez google audio wpięte do ampli. Mimo wszystko, gra to jakoś cicho. Trzeba mocno podkręcić.

Pytając o pogodę, wyświetla na ekranie stopnie z wyprzedzeniem.
Ekran ma świetny czujnik światła, jak zgasimy w pomieszczeniu, to przełącza się na zegarek, lub całkowicie wyłącza. Idealnie dostosowuje do panujących warunków.
Nie razi, w niczym nie przeszkadza i to akurat świetnie się udało.
W między czasie wyświetla losowe zdjęcia, można też dodać swoje z konta google.
Można też wywołać konkretne zdjęcie, ale tego już nie testowałem.

Zadając przeróżne pytania, jak chociażby "jaką populacje mają Chiny" wyświetla te dane na ekranie.
Potem pytamy o Meksyk, Indie itp. Przyswajamy widząc te informacje na ekranie.
To jest jeden z setek przykładów. Podobnie, podaj obecny kurs dolara w PL, wyświetla kwotę, naturalnie też odpowiada. Ile lat ma Jessica Alba i wyświetla nam zdjęcie uśmiechniętej Alby.
Pokaż plakaty z konkretnego filmu. W czym grał Schwarzenegger, również coś tam wyświetla.

Są też gry dla dzieci, jakieś quizy, można się pobawić. Ekran cały czas "pisze" nasze słowa, lub sam od siebie informuje niezależnie. To ogromny plus.

Ja już tak jestem przyzwyczajony do mówienia po angielsku, że zupełnie nie brakuje mi języka PL.
Człowiek też się uczy widząc poprawiony tekst na ekranie.
PL zapewne za niedługo będzie, jeżeli ktoś musi mieć.

Generalnie fajna sprawa, do sypialni idealne zamiast budzika z radiem. Tudzież gdzieś w salonie z boku, tak aby mieć pogląd.

Gra też przyzwoicie, ale bez szału. Ta większa Alexa i Google pośredni lepiej gra, ale jest ok jak na takie gabaryty.

Czy polecam, nie wiem, ale jak brać, to z ekranem.

Natomiast odkryłem (nie wiedziałem o tym wcześniej), że wszystkie nasze komendy są nagrywane.
Wystarczy wejść w komórkę w myactivity i usłyszymy siebie. Co uważam za chore.

Zaczynam się zastanawiać, gdzie są granice które już na własne życzenie przekroczyliśmy.
Linie papilarne, tęczówki, głos. Co jeszcze.
Nie wiem też, czy nie zrezygnuje z tego wszystkiego.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No niestety. Inwigilacja pelna geba.
Jeszcze niech tylko wycofaja pieniadz z obrotu, zastapia elektrycznym i calkowicie bedziemy podporzadkowani.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To jak żona jest głośna, albo najadła sie duzo fasoli, albo jak mówię głośno co myślę o sąsiedzie to też nagrywa? :)
Co raz bardziej odechciewa mi się tej głosowej obsługi.
 
Do góry