Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

-balrog-

New member
Czyli są jakieś 2 możliwości włożenia karty chipowej- przez moduł Common Interface lub do tunera DVB-S? Mógłby mi ktoś to objaśnić?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam zawsze będzie wizualnie "gorzej" niż na matrycy VA,ale wystarczy zapalić jakiekolwiek światło lampka itp.i już jest dużo lepiej.Sam oglądam na IPS w sypialni i nie jest tak źle...
 

niedzwiedz19

New member
Panowie zastanawiam się nad zeszłoroczną serią LA660S oraz tegoroczną LB670V w 47 calach. Wiem że róznica jest w podswietleniu, że seria LB może (nie musi) mieć tendencję do powidoków, ale może ma ktos bezpośrednie porównanie tych telewizórów, bo musze się szybko zdecydować.
 

-balrog-

New member
Mam jeszcze pytanie odnośnie tego podłączenia satelitarnego do LG 47LB650V- ten model, zgodnie ze specyfikacją, ma mieć tuner DVB-S jak i moduł Common Inferface. Aby łapać satelitę trzeba do niego włożyć moduł CI, w nim kartę chipową operatora i ma działać. Tymczasem choćby Samsung 48H6200 ma tylko moduł CI (bez tunera DVB-S) i ponoć też ma się tylko włożyć moduł CI z kartą i ma to działać. Pytanie więc po co jest w ogóle ten tuner DVB-S, skoro ma wystarczyć tylko moduł CI? Może ktoś mi to wyjaśnić?
 

bhn92

New member
Bez reklam
wolny smart ,obraz .banding (odnoscie h6400 niektore osoby pisza ze tez jest, ja powiem ze jest ale tyko w 1/10 taki jak mialem w la660s) no i kontrast niski gdzie wygaszanie troszke poprawialo by gdy wylaczalem czasami zeby zobaczyc to strasznie swiecilo granatem i to nie ciemnym tylko swiecacym.

Twoje pieniadze, ludzie tu Ci napisza ze sa zadowoleni napewno z lg, ja osobiscie w cenie lb670 bo jak lg to wedlug mnie to model od ktorego mozna zaczac kupowac bo nizsze sa bez zadnego wygaszania albo 7 seria, a z samsunga to h6400 albo wyzszy model H6640/h6700.
 

spetial

New member
Tymczasem choćby Samsung 48H6200 ma tylko moduł CI (bez tunera DVB-S) i ponoć też ma się tylko włożyć moduł CI z kartą i ma to działać. Pytanie więc po co jest w ogóle ten tuner DVB-S, skoro ma wystarczyć tylko moduł CI? Może ktoś mi to wyjaśnić?

Zapomniałeś, że przy DVB-C (kabel) też używa się takich modułów.
DVB-S jest do odbioru satelitarnego to jest ta różnica.


Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk 2
 

bhn92

New member
Bez reklam
najladniej to juz zalezy od ogladajacego ,jak dla mnie jest to tryb kino badz expert ale Ty mozesz powiedziec mi ze jest wyprany ;p
 

firekage

New member
Bez reklam
Tak na marginesie, sprawdzał ktoś***może specyfikację na stronie LG, modeli takich jak 670, 671 oraz 700? Model 670, który wygląda identycznie, jak 671 różni się MCI (700 vs 800), a co ciekawe, model wyższy od 670 i 671, to jest 700V, ma MCI niższe niż model pozycjonowany niżej (700V ma 700MCI, gdy 671V ma 800MCI)...wobec tego - skąd wyższa cena, skoro wg. www one niczym się nie różnią za wyjątkiem stelaża i MCI...model niżej i tańszy ma wyższy współczynnik.
 

bhn92

New member
Bez reklam
i 670/1 i 700 maja 700 uplynniacz to sa te same tv w innych obudowach z natywnymi 120hz, 730/1 ma 800 uplynniacz i chyba matryce 240hz.

ogolnie porownujac z modelami 2013 to lb670/1 =la660s ,lb700=la690
lb730=la740.
 

firekage

New member
Bez reklam
i 670/1 i 700 maja 700 uplynniacz to sa te same tv w innych obudowach z natywnymi 120hz, 730/1 ma 800 uplynniacz i chyba matryce 240hz.

ogolnie porownujac z modelami 2013 to lb670/1 =la660s ,lb700=la690
lb730=la740.

Strona LG podaje, że 670=700MCI, 671=800MCI, 700V=700MCI, 730V=800MCI.
 

piehot

New member
Do serii? Jak już to szukałbym na Twoim miejscu ustawień do konkretnego modelu.

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk 2

dzięki, jak coś to szukam do 47LB700v. włączyłem jakiegoś "wizard`a" i znacznie się polepszył obraz względem moich "lamerskich" ustawień ;)
te ówczesne technologie mnie chyba zaczynają przerastać :( no nic idę walczyć dalej z TV i dekoderem
 

krzys1301

New member
Mam zamiar kupić tv w październiku i bylem nastawiony na LG47LB671v ale zauważyłem model trochę droższy LG47LB700V który ma już pełne podświetlenie LED (FULL LED), natomiast LB671V ma podświetlenie (PLUS LED).Pełne podświetlenie daje lepszą jakość obrazu i czerni ale czy LED PLUS to także pełne podświetlenie matrycy? Jeżeli tak to dlaczego jeden jest FULL LED a drugi PLUS LED?:roll:
 

krzys1301

New member
Sory nie "PLUS LED" tylko "LED PLUS" i wygląda na to ze to podświetlenie jest podświetleniem krawędziowym a nie jak w przypadku "FULL LED" gdzie podświetlenie matrycy jest w całości a co za tym idzie jest równomiernie podświetlona matryca co daje lepszy kontrast i głębie obrazu.

Na temat LED PLUS znalazłem taka informacje: "Podświetlenie (LED Plus) jest typu krawędziowego, a dopisek „Plus” oznacza, że przewidziano dynamiczne sterowanie 16 sekcjami w sposób niezależny. Ta namiastka układów Local Dimming sprzężonych z podświetleniem tylnym ma poprawiać wrażenie kontrastu w scenach mieszanych, kiedy samo zmniejszenie lub zwiększenie podświetlenia nie wystarcza, bo kontrast statyczny panelu jest wąskim gardłem."
 

bumtarara

Member
ma ktoś może jakieś gotowe/sprawdzone ustawienia ekranu/obrazu dające świetną jakość do serii LB ?
w prawdzie mam lm 640 menu może jest ciut inne ale rób tak, wejdź w menu obraz ekspert1 (pokój musi być zaciemniony zasłoń okna) tam wstępnie ustawiasz jakość kolorów i samego obrazu później znów menu obraz - kontrola zaawansowana (wyłącz wszystkie ulepszacze obrazu) -gamma 2.2 włącz wzór ekspert wzór 2 następnie wejdź na system zarządzania kolorami i tam reguluj barwe kolorów mają być matowe a nie świecące, co do samego tła ekranu to wchodzisz w balans bieli i włączasz wzór wewnętrzny, też nie mogłem znaleźć optymalnego ustawienia ale dzięki tym wymienionym powyżej opcjom problem mam z głowy
 
Do góry