Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

Big-Apple

New member
Cześć Wszystkim,
jestem tu nowy i kompletnie nie znam się na TV.
Od 3h siedzę i czytam prawie od pierwszej strony ten watek i im dalej tym bardziej durnieję :p

przymierzam się do kupna TV LG 47LB671v
wiem, jak czytam, są jakieś mankamenty, nie działa lg store, zaś z drugiej strony piszecie, że rewelacyjne ma podświetlanie całej matrycy, cz też ten kodek do 4K

Jak wspomniałem nie znam się, chcę kupić dobry TV, który będzie służył mi przynajmniej przez parę lat. mam do dyspozycji te przysłowiowe 3,5 tyś
Znajomi są zadowolenia LG, stąd mój wybór w tym kierunku.

Stąd moje pytanie, czy ktoś może tak jak krowie na rowie wytłumaczyć zalety tv lg 47LB671v, na co mam zwrócić uwagę w sklepie, ewentualnie co sprawdzić zaraz po przywiezieniu do domu. czy może zamiast tego modelu warto zastanowić się nad innym, od innego producenta.
W zasadzie zależy mi na dobrym oglądani, dobrym obrazie, w domu dużo się ogląda. Myślę, że TV będzie chodził min 10 - 12h/dobę (zona pracuje tak, że ogląda dużo telewizji)

proszę o podpowiedź i radę


mnie interesi taki sam model jednak 42

jak chcesz 4k poczekaj minimum rok ale przygotuj się na ceny typu ~20tyś LG wypuści OLEDY 55/65/77 :)
 

tumil

New member
Witam.
Mam problem przy streamowaniu filmów z PC na mój telewizor Smart TV LG 42LB650V. Używam w tym celu programu SmartShare. Przy streamowaniu filmów 720p wszystko idzie gładko, natomiast w przypadku 1080p, które zajmują trochę więcej (nie wiem, czy jest to wina rozmiaru pliku) wideo zacina się co 3 sekundy i po prostu nie da się tego oglądać. Jestem podirytowany, bo po to m.in. kupowałem smart tv - żeby móc spokojnie puścić sobie film w FullHD z komputera, nie musząc bawić się w zgrywanie na pendrive'y czy przenośne dyski. Co mogę na to poradzić? Czy użyć jakiegoś innego programu, czy może coś gdzieś pozmieniać? To moje pierwsze Smart TV, więc nie wiem, jak się za to zabrać.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Nie wiem, czy napisałem to w dobrym miejscu. Przepraszam, jeśli w złym
 

tomek1106

New member
W jaki sposób to wysyłasz? Jeśli masz słaby router to będzie cieło, musisz mieć przynajmiej wifi N 150mb że full hd ładnie szło, jeśli nie to jedynie podłacz kablem pod router i będzie szło pięknie.
Wcześniej miałem Servioo DLNA i lepiej sobie radziło jak te SmartShare, ale tamtego programu mi tv nie wykrywa, miałem wcześniej serię LS i bez problemu, seria LB coś na razie słabo.
Ogólnie ten WebOS jest bardzo niedopracowany, najbardziej mnie intryguje powolny start systemu, trzema około 2 min poczekać aby TV był całkiem szybki. Ale np. ustawienia i tak słabo działają, lagują!! A mam 42lb671v
 

bernipl

New member
Witam, posiadam LG 47LB671v od ok. 2 miesięcy więc mogę się już jakoś wypowiedzieć na jego temat. To mój pierwszy smart.

- parę osób wspominało o powidokach - u mnie nie zauważyłem
- obraz dobry, oglądam filmy z podłączonego dysku i wszystko ładnie śmiga w HD. O telewizji naziemnej nie będę się wypowiadał bo to nie HD - obraz jak obraz, a dekodera nie mam
- czerń - jest ok, oglądając film w nocy nie widać niedoskonałości.
- cloudingu nie doświadczyłem
- dźwięk super
- ktoś wspominał o ciemniejszych rogach. To prawda, widoczne są na białym tle, ale gdybym o tym wcześniej nie przeczytał to pewnie bym nie zauważył. To w ogóle nie przeszkadza w oglądaniu TV
- net po wifi chodzi jak stara babuleńka, ale to może wina z mojej strony. Po kablu wszystko ok
- potwierdzam, że tv potrzebuje czasu na "rozruch". Po włączeniu obraz pojawia się bardzo szybko, ale wszystko ładuje się widocznie w tle, także przełączając na inny kanał trzeba poczekać parę sekund. Po "rozruchu" wszystko ładnie chodzi
- 3D fajny bajer, oczy się nie męczą, ale nie korzystałem oglądając cały film
- przeglądarka www ładnie śmiga pod warunkiem, że na stronie nie ma dużo reklam bo one bardzo zamulają jej działanie. Przydałby się jakiś adblock. Oczywiście nie ma flasha.
- Lg Store - działa, ale jest ubogi jak wschodnia Ukraina. Jedyne co zainstalowałem to TVP VOD i IPLA. TVN Player nadal nie ma. Poza tym nic wartego uwagi moim zdaniem
- pilot Magic super

Jak macie jakieś pytania to postaram się sprawdzić.

A teraz pytanie ode mnie: co zrobić żeby podczas oglądania filmu z napisami (z dysku) nie było widać "krzaczków" (nie mam polskich znaków)?
 

Franiuu

New member
Witam,
Czy ktos z was mial stycznosc z LG 32LB5610? Jest to aktualnie chyba najtanszy TV 32" z rozdzielczoscia FHD na rynku - jego cena sklepach internetowych zaczyna sie od 878zl z wysylka.

Potrzebuje wlasnie niedrogiego tv 32" z full hd do uzytku jako telewizor oraz jako monitor do ultrabooka 14" podczas pobytu w domu. Bylem dzis w MM i Saturnie z nadzieja ze gdzies bedzie ten model, ale niestety - mieli tylko wieksze telewizory z tej serii. Z tego co wiem siedzi tam matryca IPS i troche sie tego boje, bo ponoc tanie IPSy daja slabszy obraz od matryc typu VA. Nie potrzebuje super niskiej wartosci input laga bo w gry nie gram raczej. Wazne jest natomiast aby przegladanie stron internetowych a takze praca w Visual Studio czy Excelu byla komfortowa. Czy duzy input lag moze powodowac np. smuzenie podczas przewijania strony internetowej albo tego typu rzeczy czy to raczej niemozliwe? Obecnie podlaczam tego ultrabooka do monitora 22" fhd, ale rozmiar pixela jest tam dla mnie zdecydowanie zbyt maly - musze przysuwac monitor na srodek biurka aby wzrok mi sie nie meczyl podczas dluzszej pracy lub czytania tekstu. A poza tym juz mi sie zygac chce marnym obrazem i nedznymi katami widzenia w matrycy TN - ogladanie filmow na czyms takim to naprawde porazka.

Myslicie ze LG 32LB5610 nadawalby sie do zastosowan o jakich pisze? Dodam jeszcze, ze jestem studentem, wiec wydanie 900 lub 1200 zl na telewizor to dla mnie jednak jest duza roznica :)
 
Ostatnia edycja:

gonzo_86

New member
A teraz pytanie ode mnie: co zrobić żeby podczas oglądania filmu z napisami (z dysku) nie było widać "krzaczków" (nie mam polskich znaków)?

Podczas oglądania danego filmu klikasz w strzałkę po prawej tam włączają Ci się dodatkowe opcje,
dalej SUB, napisy zewnętrzne, i w opcji strona zmieniamy z domyslna na Łac. 1
no i po kłopocie :)
przynajmniej do czasu kiedy włączymy kolejny film :/ bo trzeba tak robić za każdym razem :/
dzwoniłem na infolinię i nie da się tego obejść

Co do 32LB5610 to jest całkiem niezły, widziałem w Neonecie i chyba tam nie ma problemu z dostępnością, cudów oczywiście nie ma się co spodziewać za tą cenę jest OK
 

bracki7

New member
Dzień dobry:)
Mam LG 47LB671V. I pytanie do Was. Bardzo często tv gubi mi kanały. Ustawię wszystkie 78, które mam na kablówce, a po paru dniach (albo nawet zaraz po ustawieniu ich i wyjściu z opcji) szlag mnie trafia, bo mam poszatkowaną listę - część jest na swoim, tzn wybranym przeze mnie miejscu a część na miejscach, jakie tv przyporządkował za pierwszym razem po auto strojeniu.

Miałem wcześniej LG 42LW570s i działo się tam podobnie, tyle że rzadziej. Na szczęście dało się tam zapisać listę kanałów na pendrive i później ją wgrać ponownie.

Czy tu da się zrobić to samo? Lub może ja coś źle robię?
 

Patryk1983

New member
Proszę odpowiedzieć czym różni się Lg lb670 od lb671?




LG 47LB671V to niemal identyczny telewizor co LG 47LB670V. Najważniejsze różnice to przede wszystkim stylistyka: model dostępny jest z czarną ramką w dolnej części wyświetlacza (LB670V – srebrna). Według specyfikacji technicznej druga ważna rzecz to dołączony pilot do telewizora. W tym przypadku powinniśmy otrzymać jego ulepszoną wersję (Magic Remote Premium). Reszta parametrów (obraz, dźwięk, opcje Smart TV, klasa energetyczna) są takie same.
 

Pietiapk

New member
firekage

Ja piszę na temat dwóch różnych pilotów magic remote

www melonbox.com/LG-Full-HD-Smart-LED-LCD-TV-60LN5710]ทีวี LG Full HD Smart LED LCD TV 60" 60LN5710

dodajcie kropkę bo nie mam 5 wypowiedzi :)

Wnioskując, że do 671 dają magic premium i na dodatek jest tańszy
Moje pytanie brzmi czym różni się jeden od drugiego?

Bo piszą w linku, że
Premium Magic Remote included with the LA86 series only.

Proszę się odnieść jak ktoś coś wie...

P.S. A może ten Premium to po prostu starszy magic control do serii LA?
 
Ostatnia edycja:

bracki7

New member
Ponawiam pytanie jak poniżej. Czy ktoś z Was ma podobny problem?
Dzwoniłem na infolinię LG. Problem jest im znany, lecz winę zwalają na brak panowania nad protokołem LCN przez małe sieci kablowe. Jednocześnie jednak przyznają, że pracują nad rozwiązaniem tego problemu i by oczekiwać na update, który ma być lada dzień (ponoć jest co trzy tygodnie). Osobny pomysł, to przywrócenie ustawień fabrycznych i ustawienie kanałów jeszcze raz (co w WEBOs'ie jest wyjątkowo spaprane..:( ). Jest to jakaś opcja i pewnie jej spróbuje. Ale może ma ktoś inny pomysł?



Dzień dobry:)
Mam LG 47LB671V. I pytanie do Was. Bardzo często tv gubi mi kanały. Ustawię wszystkie 78, które mam na kablówce, a po paru dniach (albo nawet zaraz po ustawieniu ich i wyjściu z opcji) szlag mnie trafia, bo mam poszatkowaną listę - część jest na swoim, tzn wybranym przeze mnie miejscu a część na miejscach, jakie tv przyporządkował za pierwszym razem po auto strojeniu.

Miałem wcześniej LG 42LW570s i działo się tam podobnie, tyle że rzadziej. Na szczęście dało się tam zapisać listę kanałów na pendrive i później ją wgrać ponownie.

Czy tu da się zrobić to samo? Lub może ja coś źle robię?
 

ibotto

Member
Cześć Wszystkim,
jestem tu nowy i kompletnie nie znam się na TV.
Od 3h siedzę i czytam prawie od pierwszej strony ten watek i im dalej tym bardziej durnieję :p

przymierzam się do kupna TV LG 47LB671v
wiem, jak czytam, są jakieś mankamenty, nie działa lg store, zaś z drugiej strony piszecie, że rewelacyjne ma podświetlanie całej matrycy, cz też ten kodek do 4K

Jak wspomniałem nie znam się, chcę kupić dobry TV, który będzie służył mi przynajmniej przez parę lat. mam do dyspozycji te przysłowiowe 3,5 tyś
Znajomi są zadowolenia LG, stąd mój wybór w tym kierunku.

Stąd moje pytanie, czy ktoś może tak jak krowie na rowie wytłumaczyć zalety tv lg 47LB671v, na co mam zwrócić uwagę w sklepie, ewentualnie co sprawdzić zaraz po przywiezieniu do domu. czy może zamiast tego modelu warto zastanowić się nad innym, od innego producenta.
W zasadzie zależy mi na dobrym oglądani, dobrym obrazie, w domu dużo się ogląda. Myślę, że TV będzie chodził min 10 - 12h/dobę (zona pracuje tak, że ogląda dużo telewizji)

proszę o podpowiedź i radę

Kup w sklepie internetowym, to budżetu starczy ci na 47LB730V lub 731V (różnica w kolorze ramki) , na kabelek HDMI i na dobrą flaszę . Choć ostatnio potaniały nawet w najpopularniejszej sieci na 5. literę alfabetu. Puryści na pewno czegoś by sie dopatrzyli, lecz obraz jest przyzwoity i piłka w grze też ładnie wygląda.
 

spetial

New member
Witam,
Sam zastanawiam się nad modelem 55LB671V, brałem pod uwagę nieco droższy model samsunga UE55H6600 ale odstrasza mnie te aktywne 3D którego niestety nie mogę oglądać :/ z pozytywów natomiast w Samsungu kusi mnie Dual TV funkcja ( youtube com/watch?v=px2qmFqUAaQ ) czy podobna funkcja jest w LG?

Niestety nie miałem jeszcze możliwości porównania obrazu między nimi, niemniej jednak sprawdzałem z modelem UE55H6500 i na tym samym obrazie Samsung wypadał przy LG sporo gorzej.

Jedyne co mnie od tego LG odrzuca to te ciemniejsze rogi obrazu, wyczytałem w necie, że podobno wyłączenie funkcji oszczędzania energii (prawie) likwiduje tą niedoskonałość, czy ktoś z posiadaczy mógłby to przetestować?
 

ravw

New member
Ja kupiłem LG 47LB670V
W komplecie mam 2 pary okularów i pilot magic
2 pary dodatkowe dostałem w sklepie za frico a jeszcze 2 pary miałem z kina imax(też działają).
To prawda rogi są jakby nie doświetlone ale zupełnie to nie przeszkadza, widać to właściwie tylko na zupełnie białym nie ruchomym tle.
LG store działa bez zarzutu.

Co więcej mam go zbyt krótko aby podać jakieś wady ale z zalet to:(przynajmniej te brałem pod uwagę wybierając model)
- IPS
- Pasywne 3D(aktywne jest nie tolerowane przez moje dzieci po 6lat)
- 700Hz
- cena 2999 zł

jedna wada:
- po uruchomieniu tv pierwsze wejście do ustawień czy smarta trwa długo.

Jestem bardzo zadowolony i polecam.
 

WPPP

Member
Drobna uwaga, nie masz 700Hz, a 100Hz i 700MCI.

W sumie nie napisałeś nic o nim konkretnego
-kwestia cloudingu, równomierności podświetlania
-banding
-dse
-płynność przy dynamicznych scenach, to jest IPS, a więc kwestia smużenia względem VA.

DOKŁADNIE TAK!

Tyle już osób zaopatrzyło się w TV LG z najnowszej serii LB (zdecydowanie dominują odbiorniki LB671/670) i mało która z tych osób, prawie nikt, opisuje na przykładach swoich egzemplarzy te własnie powyższe cechy wyświetlanego obrazu, wymienione przez forumowicza "firekage".
A bardzo szkoda, bo właśnie one, obok szybkości działania i oferujących funkcjonalności WebOS-u, są zdecydowanie najważniejsze.

Jeśli więc pojawią się jeszcze jakieś nowe osoby chcące coś napisać o swoim egzemplarzu Smart TV LG z serii LB, to proszę, żeby również podzieliły się informacjami, jak prezentuje się ich LB pod względem tych wyżej wymienionych cech.
"Starszych" posiadaczy, którzy jeszcze niczego takiego nie napisali, też bardzo zachęcam do ponownych wpisów w przedmiotom zakresie ;-).
 
Ostatnia edycja:

spetial

New member
Ja kupiłem LG 47LB670V
W komplecie mam 2 pary okularów i pilot magic
2 pary dodatkowe dostałem w sklepie za frico a jeszcze 2 pary miałem z kina imax(też działają).
To prawda rogi są jakby nie doświetlone ale zupełnie to nie przeszkadza, widać to właściwie tylko na zupełnie białym nie ruchomym tle.

A mógłbyś sprawdzić to co pisałem o wyłączeniu oszczędaniu energii? Ciekawi mnie czy coś się polepszy w kwestii tych rogów.
 
Do góry