MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica

perlon

New member
pablik1 napisał:
Witam ponownie
Może ktoś mi podpowiedzieć jak zmienić FPS filmu z 29.970 na 25 tak żeby nie zniekształcało dźwięku?
Już było wiele razy. Przeczytaj uważnie cały wątek lub sprecyzuj co znaczy "nie zniekształcało dźwięku"
espero napisał:
Witam,

Jestem w szoku czytajac wypociny niektorych tutaj. Okielznanie slotu SDHC Panasonica zajelo mnie oraz deanowi kilkanascie dni ciaglych testow. Wczesniej bylo mozna co najwyzej odtworzyc film nagrany kamera AVCHD i to tylko marki Panasonic, o odtwarzaniu materialu z Sony czy z innych mozna bylo zapomniec. Uwazam, ze zmuszenie slotu SDHC do odtwarzania MKV (jakie by ono nie bylo, a ja odtwarzam WIEKSZOSC filmow, ktore akurat mam) jest ogromnym sukcesem. Szkoda, ze wpadlem na pomysl podzielenia sie tym tutaj. Obiecuje, ze bledu nie powtorze. To tyle, jesli chodzi o moje post scriptum.

Pozdrawiam!
Kolego Espero. Rozumiem twoje zniesmaczenie wypowiedziami gościa(i) którego(ych) trudno nie nazwać trollem(ami). Szacun za wykonanie dobrej roboty w temacie rzeczonego slotu. Bez Twojej i Deana roboty slot byłby dla wielu tylko niepotrzebną dodatkową dziurą w obudowie. Są tacy, dla których taką dziurą jest i pozostanie. Tym się dziwię, że tu wogóle zaglądają i chce się im cokolwiek pisać. Z całą pewnością jednak są ludziska, którzy z powodzeniem skorzystali z narzędzia, twoich wskazówek i cieszą się funkcjonalnością TV, za którą w końcu zapłacili. Sam mam qumpla który na tą chwilę nie ma absolutnie innej możliwości obejrzenia filmu HD jak tylko ze slotu SDHC(AVCHD) i jest zadowolony że jest coś takiego jak multiAVCHD.
Pozdrawiam i życzę kolejnych sukcesów.
 
Ostatnia edycja:

leotdi

New member
agapoznan napisał:
Witam,

od kilku dni próbuję przerobić mvk na acchd, ktory będę mogła odtworzyć w slocie SDHC w P42g15e.

Za kazdym razem w multiAVCHD pojawia mi się w logu następujący komunikat:

I tak jest niestety za każdym razem.. Czy moglobyście podpowidzieć mi co dokładnie trzeba ustawić, aby to w końcu zadziałało?

Będę wdzięczna za wszelką pomoc...

[15:36:18] Processing (F:\FILMY_HD\The.Proposal.720p.BluRay.x264-iNFAMOUS\Sample\inf-proposal.sample.mkv)...
[15:36:18]
This title is marked for reencoding / uncropping...
[15:36:18] Encoding process may take 10 min to 10 hours, so be patient...
[15:36:18] *** Initiating video encoding:
[15:36:18] *** Original : 1280x528
[15:36:18] *** Crop : 0
[15:36:18] *** Resize : 1280x528 (No change)
[15:36:18] *** Uncrop to : 1280x720
[15:36:18] *** Sharpen : 0
[15:36:18] *** Bitrate : 4021 kbps
[15:36:18] *** Level : 4
[15:36:18] *** B-frames : 3
[15:36:18] *** Ref-frames: 3
[15:36:18] *** Frame rate: Original (23.976)
[15:36:18] *** GOP size : 24 (keyframe min. each 2 frames)
[15:36:18] *** Quality : One pass (turbo)
[15:36:18] *** SAR : 1:1
[15:36:18] *** DAR : 1280x720
[15:36:18] *** Profile : Blu-ray
[15:36:18] *** Encoding : One pass - content: [00:01:09]
[15:36:19]
Cannot detect file size: (F:\FILMY_HD\The.Proposal.720p.BluRay.x264-iNFAMOUS\Sample\inf-proposal.sample.[1280x720-23.976].264)
[15:36:19] *** Speed : 1892.84 fps (elapsed: 00:00:00 - Realtime x 78.95)
[15:36:19] Cannot detect file size: (F:\FILMY_HD\The.Proposal.720p.BluRay.x264-iNFAMOUS\Sample\inf-proposal.sample.[1280x720-23.976].264)
[15:36:19] *** Transcoding failed!

[15:36:19]
tsMuxer didn't like (F:\FILMY_HD\The.Proposal.720p.BluRay.x264-iNFAMOUS\Sample\inf-proposal.sample.mkv)...
[15:36:19] No compatible folders/files processed...

witaj,

Robisz błąd. 1280x528 "przerabiasz na 1280x720, a AVCHD "wymaga" rozdziałki 1920 (jest jeszcze format 1440 - "rozciągany", ale tym się tu nie zajmujemy). Ktoś w kontrze może napisać, że 1280x720 to też format HD (tzw. niepełny) i powinno pójść. Wiem jedno. U mnie nigdy NIE poszło, a 1920 ZAWSZE.

Plik mkv 1280x528 musisz "przerobić" na 1920x792 w programie uncrop (lepiej zrobić to osobno). I bez napisów. Napisy dodasz w tsMuxer (zsynchronizowane). Oczywiście wcześniej w uncrop musisz ustawić 25 fps, profil 4.1 (choć pewnie i tak jest jako źródłowy) oraz wielkość strumienia Bitrate. Przeróbka trochę potrwa (w zależności od długości filmu + mocy PC-ta - u mnie to 6-12 godzin). Po otrzymaniu pliku wynikowego mkv (Nazwa_uncroped.mkv - 1920x792 z 25 kl.s/sec (PAL) wczytujesz go do tsMuxera lub multiAVCHD, dodajesz napisy (jeśli Cię interesują + ustawienia czcionki i pozycji od dołu) i muxujesz. Potem ImgBurn, utwórz obraz .iso z plków/folderów (wskazujesz wynikowy katalog, gdzie zapisałaś pliki tsMuxerem). Na koniec "wypałka" z utworzonego .iso. Powinno bez problemu "odpalić" w slocie. Zaznaczam, sam nie sprawdzałem, gdyż slotu nie posiadam. Sprawdzałem - wszystko co napisałem powyżej - na bluray (w podpisie).

ps
aha, jeszcze jedno - na przyszłość staraj sie znaleźć już format 1920 a nie 1280.
 
Ostatnia edycja:

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
perlon napisał:
Kolego Espero. Rozumiem twoje zniesmaczenie wypowiedziami gościa(i) którego(ych) trudno nie nazwać trollem(ami). Szacun za wykonanie dobrej roboty w temacie rzeczonego slotu. Bez Twojej i Deana roboty slot byłby dla wielu tylko niepotrzebną dodatkową dziurą w obudowie. Są tacy, dla których taką dziurą jest i pozostanie. Tym się dziwię, że tu wogóle zaglądają i chce się im cokolwiek pisać. Z całą pewnością jednak są ludziska, którzy z powodzeniem skorzystali z narzędzia, twoich wskazówek i cieszą się funkcjonalnością TV, za którą w końcu zapłacili. Sam mam qumpla który na tą chwilę nie ma absolutnie innej możliwości obejrzenia filmu HD jak tylko ze slotu SDHC(AVCHD) i jest zadowolony że jest coś takiego jak multiAVCHD.
Pozdrawiam i życzę kolejnych sukcesów.

Popieram tą wypowiedź.


Przy okazji, nie mogę sobie jednak poradzić z tym slotem. Ściągnąłem kilka krótkich dem np. z rozszerzeniem .m2ts, które obrobiłem programem multiAVCHD według wskazówek w tym wątku. W wyniku otrzymuję w katalogu AVCHD na kompie podkatalog SD_VIDEO, który zawiera dwa inne podkatalogi (w jednym z nich jest plik MOV001.MOD, który na komputerze uruchamia demo jak należy).
Cały podkatalog SD_VIDEO kopiuję na kartę do katalogu głównego. Po włożeniu karty w slot TV Panasonic TX-L37S10E i uruchomieniu odczytu wideo wyświetla się komunikat, że plik jest nie do odczytu (niektóre dane pliku są widoczne np. czas trwania dema). Pewnie ciągle robię coś nie tak.
W związku z tym mam prośbę, czy ktoś mógłby umieścić na ogólnie dostępnym serwerze sprawdzony w działaniu wynikowy katalog do przekopiowania na kartę (jakieś krótkie demo).

Pozdrawiam
Dodam jeszcze, że do tego celu używam karty SD 2GB a nie SDHC, ale to jest dozwolone w instrukcji. Zdjęcia wczytują się świetnie.
 
Ostatnia edycja:

pionaj

New member
poczytałem i jestem pod wrażeniem ;)
ponieważ mam panaska 42X10Y..więc ponawiam pytanie ..czy ktoś już na tym modelu robił podobne ,jak w temacie, harce :)
 

slimak

New member
Bez reklam
Po przeczytaniu całego wątku wczoraj przeprowadziłem testy odtwarzania .mkv (również HD: mpg, avi) z napisami i dźwiękiem przestrzennym na Panasonicu S10.

Oto skrócona instrukcja tworzenia działających plików.

1) Sprawdzamy w kilku miejscach filmu, czy na pewno dobrze są synchronizowane napisy (napisy i film w jednym folderze z tą samą nazwą). Jeżeli mamy napisy txt, zmieniamy nazwę na srt.
2) RipBot264.exe ->add ->video[…] -> naszfilm.mkv
3) CRF zostawiamy 22 (dla filmów z wysokim bit rate ustawiamy 18 ).
4) Properties -> permanent subtitles -> build In Picture -> naszfilm.srt [otwórz] ->[ok]
5) Save as -> [.mkv]
6) Wskazujemy miejsce zapisu pliku.
7) [Done]
8 ) [Start]
9) Czekamy….. i po pewnym czasie w wskazanym wcześniej folderze pojawia się naszfilm.mkv z wgranymi napisami.


10) multiAVCHD -> [media] dodajemy naszfilm.mkv
11) [uruchom] -> [TV viera i kamery] (program między innymi automatycznie ustawia 25k/s i odpowiednią rozdzielczość (1920 na XXXX), dzięki czemu nie ma problemów z „firankami”). Jeżeli jednak mimo to dany tytuł wyświetla się na czerwono, należy kliknąć na niego i przy użyciu [Uncrop] zmienić rozdzielczość i fps.
12) Czekamy…. i po pewnym czasie w wskazanym wcześniej folderze pojawia się AVCHD lub PRIVATE i SD_VIDEO.
13) Jeżeli powstał tylko folder AVCHD, tworzymy na karcie pamięci folder PRIVATE. Kopiujemy AVCHD do PRIVATE.
14) Jeżeli powstały foldery PRIVATE i SD_VIDEO wystarczy przenieść je na kartę.
15) Podłączamy wyjście optyczne TV ze wzmacniaczem.
16) Wkładamy kartę SD do gniazda TV. :)


W ten sposób uzyskujemy ładny film z napisami bez „firanek” i cieszymy się dźwiękiem wielokanałowym ze wzmacniacza audio bez wejścia HDMI.
 

slimak

New member
Bez reklam
I jeszcze prostsza i szybsza metoda, ale tylko do napisów srt.

1) Sprawdzamy w kilku miejscach filmu, czy na pewno dobrze są synchronizowane napisy (napisy i film w jednym folderze z tą samą nazwą, napisy srt).
2) multiAVCHD -> [media] dodajemy naszfilm.mkv
3) Klikamy na tytuł naszfilm.mkv (otwiera się okno edycji) -> [Uncrop] (następne okno) -> (po lewej stronie na dole) -> Hard-encode first external sub (outline) [zastosuj].
4) [uruchom] -> [TV viera i kamery] (program między innymi automatycznie ustawia 25k/s i odpowiednią rozdzielczość (1920 na XXXX), dzięki czemu nie ma problemów z „firankami”).
5) Czekamy…. i po pewnym czasie w wskazanym wcześniej folderze pojawia się AVCHD.
6) Jeżeli powstał tylko folder AVCHD, tworzymy na karcie pamięci folder PRIVATE. Kopiujemy AVCHD do PRIVATE. Uwaga jeżeli AVCHD-jestZnumerem, -numer usuwamy z nazwy!
7) Jeżeli powstał folder AVCHD a w nim: PRIVATE i SD_VIDEO wystarczy PRIVATE i SD_VIDEO przenieść na kartę.
8 ) Podłączamy wyjście optyczne TV ze wzmacniaczem.
9) Wkładamy kartę SD do gniazda TV. :)
 

slimak

New member
Bez reklam
slimak napisał:
3) Klikamy na tytuł naszfilm.mkv (otwiera się okno edycji) -> [Uncrop] (następne okno) -> (po lewej stronie na dole) -> Hard-encode first external sub (outline) [zastosuj].


*Jeżeli mamy film naprawdę wysokiej jakości np. 1080p 14GB, to warto zmienić domyślne kodowanie 1passTurbo na 2passVHQ. Dokonujemy tego w tym samym oknie, w którym zaznaczamy dodanie napisów -> (punkt 3).

-----------------------------------------

P.S. Jak mam nie umieszczać kilku swoich wiadomości pod rząd, jak edycja poprzedniej wiadomości jest niemożliwa już po paru godzinach.:twisted:
 

pionier123

Member
@slimak

dzięki za opisy właśnie czegoś takiego oczekują ludzie na forum.
A pisanie na tym forum naprawdę jest utrudnione - brak możliwości edytowania swoich wpisów, nie idzie wklejać linków do stron także prośba do admina o zmiany
 

agapoznan

New member
slimak napisał:
*Jeżeli mamy film naprawdę wysokiej jakości np. 1080p 14GB, to warto zmienić domyślne kodowanie 1passTurbo na 2passVHQ. Dokonujemy tego w tym samym oknie, w którym zaznaczamy dodanie napisów -> (punkt 3).

-----------------------------------------

P.S. Jak mam nie umieszczać kilku swoich wiadomości pod rząd, jak edycja poprzedniej wiadomości jest niemożliwa już po paru godzinach.:twisted:


Slimak, a jak laczysz w mkvmerge pliki 264 i audio? Mam w dwóch odrębnych plikach video w 264 i przerobione z DTS na AC3 audio i jakoś kurczę nie mogę tego zgrać do kupy...:( Pewnie coś źle ustawiam w mkvmerge.. Moglbys cos podpowiedziec? Bo jak znowu po 22h wyrzuci mi blad, to poddam sie!!!

Z góry dzięki
 

slimak

New member
Bez reklam
Program multiAVCHD ma opcję łączenia audio i video.
multiAVCHD -> naszfilm.mkv -> edycja -> dodaj audio.


Ja przerabiam filmy z video i audio (264/DTS) w jednym pliku. Jednorazowo w ustawieniach multiAVCHD zaznaczyłem DTS to AC3. Do programu eac3to.exe trzeba pokazać ścieżkę dostępu.

multiavchd_tsmuxer.jpg


Ustawienia audio tak jak na rysunku plus:

[x] Convert DTS audio to AC3 - przeliczy audio DTS do AC3. Ta opcja jest wymagana dla TV Panasonic Viera! (upss zapomniałem umieścić informację w instrukcji).

W czasie prób przerabiaj fragment (np. 5 min.), a nie całość filmu (wykorzystaj opcje przycinania filmu w multiAVCHD).
 
Ostatnia edycja:

bartolinio

New member
jak próbuję przerobić jeden z odcinków skazanego na śmierć to nie idzie :/

log:
[12:37:58] multiAVCHD.dat version: [03000706]
[12:38:12] Loading external subtitles: (und) - Prison.Break.S04E16.srt
[12:38:12] [TRANSCODE]: Title#01 984 kbps, 624x352 -> 720x480

[12:38:48] Log started for multiAVCHD v3.0 (build 712)
[12:38:48] Selected output mode: Panasonic Viera TV (SDHC) (PAL)

[12:38:48] Processing one title...
[12:38:48] Existing D:\multiAVCHD\AVCHD\ cannot be used as destination folder!
[12:38:48] Output will be written to: D:\multiAVCHD\AVCHD-20091030-123848
[12:38:48] Processing (D:\2\prioson\Prison.Break.S04E16.avi)...
[12:38:48] Pre-processing AVI file...
[12:38:48] This title is marked for reencoding / uncropping...
[12:38:48] Encoding process may take 10 min to 10 hours, so be patient...
[12:38:49] *** Initiating video encoding:
[12:38:49] *** Original : 624x352
[12:38:49] *** Crop : 0
[12:38:49] *** Resize : 720x480
[12:38:49] *** Uncrop to : 720x480
[12:38:49] *** Sharpen : 0
[12:38:49] *** Bitrate : 984 kbps
[12:38:49] *** Level : 3
[12:38:49] *** B-frames : 3
[12:38:49] *** Ref-frames: 3
[12:38:49] *** Frame rate: Original (23.976)
[12:38:49] *** GOP size : 24 (keyframe min. each 2 frames)
[12:38:49] *** Quality : One pass (turbo)
[12:38:49] *** SAR : 40:33
[12:38:49] *** DAR : 853x480
[12:38:49] *** Profile : Blu-ray

[12:38:49] *** Encoding : One pass - content: [00:43:19]
[12:38:49] Cannot detect file size: (D:\2\prioson\Prison.Break.S04E16.[720x480-23.976].264)
[12:38:49] *** Speed : 662910.89 fps (elapsed: 00:00:00 - Realtime x 27648.94)

[12:38:49] Cannot detect file size: (D:\2\prioson\Prison.Break.S04E16.[720x480-23.976].264)
[12:38:49] *** Transcoding failed!


[12:38:49] tsMuxer didn't like (D:\2\prioson\Prison.Break.S04E16.avi)...
[12:38:49] No compatible folders/files processed...


co robię nie tak?
 

zygmunt2005

New member
Jeżeli robimy refreaming z 23,9 FPS na 25 FPS i równocześnie chcemy dodać napisy, to napisy się rozsynchronizowują.

Dlatego należy użyć SubEdit Player'a - ma opcję zmiany FPS do napisów.

1.Przerobiamy napisy z 23,9 na 25 FPS w SubEdit Player'ze
2. Wgrywamy je do katalogu z filmem,
3. Zamieniamy z txt na srt
4. Odpalamy multiAVCHD, i robimy trancode - równocześnie można zmienić na 1920x1080, zmienić FPS na 25 i dodać napisy.
 

slimak

New member
Bez reklam
Mi jeszcze nigdy nie rozjechały się napisy z obrazem. Jak działały dobrze przed wrzuceniem [23,… fps] to po wyjściu z multiAVCHD -> [25fps] napisy były synchronizowane. Może musisz jakiś ptaszek zaznaczyć w multiAVCHD lub narzędziach, które używasz??


Używam oryginalne napisy srt, a nie tylko ze zmienioną nazwą.
 
Ostatnia edycja:

mariozurek

New member
Panasonic TH-50PY800

Mam takiego panasa ma zapisane ze czyta pliki AVCHD z kart SDHC/do 32 GB/ mam wiec pytanie gdybym kupił kamere Panasa HDC-HS300 to moge gdy nagram na karcie odtworzycfilmy bezposrednio na moim telewizorze?
drugie pytanie czy moge odtwarzac bezposrednio z kamery gdybym nagrał na twardym dysku kamery? /nie mam jeszcze odtwarzacza BR/
jak jest z przegrywaniem do komputera?
marian
 

zygmunt2005

New member
slimak napisał:
Mi jeszcze nigdy nie rozjechały się napisy z obrazem. Jak działały dobrze przed wrzuceniem [23,… fps] to po wyjściu z multiAVCHD -> [25fps] napisy były synchronizowane. Może musisz jakiś ptaszek zaznaczyć w multiAVCHD lub narzędziach, które używasz??


Używam oryginalne napisy srt, a nie tylko ze zmienioną nazwą.


A jakie masz wybrane opcje w zakładce Subtitles&Audio:
- Force Display of First Subtitle Track
- Post Process SRT/SSA subtiltles
- Parse and Fix SRT/SSA subtiltles files

Z Twojego print screena wynika, że tylko pierwsze masz zaznaczone. Ja mam zaznaczone wszystkie - może dlatego muszę wcześniej przerabiać napisy na 25?
 

slimak

New member
Bez reklam
Print screen był przykładem do dźwięku.

TAK Force Display of First Subtitle Track
TAK Post Process SRT/SSA subtiltles
NIE Parse and Fix SRT/SSA subtiltles files

Oprócz eac3to i ustawień z mojej „instrukcji”, wszystkie parametry mam domyślne.
 
Do góry