Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

bluray

Banned
nagdob:
[1] Żadna kamera nie da Ci HD Audio. Więc unikatowa cecha multiAVCHD jest nie do wykorzystania,
[2] SONY SR7 to nadal bardzo dobra kamera HD (1440x1080i),

Po zrealizowaniu projektu kopii zapasowej HD DVD przystapiłem do zrobienia gigantycznej struktury AVCHD z kilku lat.
Jestem na poziomie formatowania external HDD 370 GB po USB na FAT32.
Polecam ultra prosty soft: USB Disk Storage Format Tool 2.2.3

Także pierwsze przymiarki za mną.
Niestety mam taki sam objaw jak kol. Borygo77.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak robię mały projekt około 15-25GB z audio w tle od Deana to problemu nie ma... Zresztą na screenie widać że problem tkwi w convertowaniu audio przez eac3to do ac3, ale dlaczego tylko na ostatnim tytule ?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Program multiAVCHD szybko wznosi się na wyżyny uniwersalności, a zarazem szybkości działania i łatwości nawigacyjnej.
Warte odnotowania są dwie nowe opcje związane z menu:
1-Możliwość tworzenia menu jednotytułowego

Nowa opcja dla menu.jpg

Ta skromnie wyglądająca opcja ulokowana w zakładce Extended ma bardzo ważne znaczenie dla szybkiej przebudowy i rozbudowy większych struktur AVCHD, gdyż stosując ją pozbywamy się kłopotliwych "sąsiadów". Teraz wprowadzanie do istnięjącej struktury nowych pozycji tytułowych wiąże się z tworzeniem stron menu tylko dla tych tytułów. Wszystkie istniejące już strony menu mogą być w całości przeniesione do nowej struktury bez jakichkolwiek zmian w zakresie obrazu. Tu należą się wyrazy podziękowania dla Deana za szybką reakcję na sugestie w tej sprawie. Sposób rozwiązania kwestii menu jednotytułowego zasługuje również na uznanie. Dean odniósł tę opcję nie do konkretnego tytpu menu, tylko nadał jej charakter uniwersalny, umożliwiający tworzenie menu jednotytułowe w oparciu o wszystkie istniejące typy.

2-Indywidualne ustawienia nawigacji dla poszczególnych poziomów menu

Nowa zakładka dla nawigacji.jpg

Teraz każy użytkownik może sam definiować sposób nawigowania. Udostępnienie takiej możliwości naprawdę ułatwia tworzenie szybkiej i prostej nawigacji poprzez kursory kierunkowe w zależności od własnych potrzeb.
Oto przykład wykorzystania tych nowych opcji:

Jednotytułowe menu.jpg

Obraz ten tylko z pozoru jest zwykłą stroną dla struktury jednotytułowej bez możliwości jakiejkolwiek nawigacji. Ta strona tytułowa należy jednak do struktury wielotytułowej z możliwością kompletnej nawigacji na każdym poziomie. Świadomie usunąłem wizualizację kursora nawigacyjnego, bo my go przecież nie musimy widzieć. Wyatrczy wiedzieć, że on jest i jak działa. Ukryć kursor można bardzo prosto przez ustawienie suwaka "Main menu IG color" w lewe skrajne położenie. A co zrobić, aby potrzebna nawigacja była dostępna? Ja rozwiązałem to przez następujące ustawienia dla custom menu:

Labels.jpg

czyli w zakładce Labels w polach Play, Chapters i Title list usunąłem opisy, natomiast w polu Button positions zastosowałem ukrycie Setup i brak ukrycia Chapters i Title list.
Przy takich ustawieniach elementy związane z nawigacją nie zasłaniają tła w menu tytułowym, które sobie w przyszłości wypełnię indywidualnymi obrazami nieruchomymi z zastosowaniem ruchomych ikon tytułowych.
Nawigacja teraz jest banalnie prosta:
Przycisk kierunkowy do góry powoduje przejście na stronę menu dla tytułu poprzedniego, a przycisk kierunkowy na dół umożliwia przejście na stronę menu dla tytułu następnego.
Przycisk kierunkowy w lewo otwiera stronę menu dla rozdziałów danego tytułu (najniższy poziom nawigacji), a przycisk kierunkowy w prawo otwiera stronę menu Title list (najwyższy poziom nawigacji)
Czy może być coś bardziej prostego, a zarazem umożliwiającego szybkie dotarcie do dowolnej sekwencji filmowej nawet bardzo dużej struktury AVCHD? Tu już chyba osiąga się ideał.
Jeżeli chcę coś zmieniać z zakresu Setap, to wszystko jest dostępne bezpośrednio z pilota poprzez przyciski do tego przeznaczone (audio, subtitle). Przykładowo, jeżeli chcę się dowiedzieć kiedy dana sekwencja filmowa została zarejstrowana, naciskam subtitle i na ekranie pojawia mi się data i dokładny czas każdej sceny. Podobnie prosta jest zmiana ścieżki dźwiękowej przyciskiem audio.
W poczynionych na gorąco testach nie udało mi się wywołać POP-UP menu, choć w LOG jest wyraźnie zaznaczone "Adding pop-up menu" dla poszczególnych tytułów. Co prawda przy zastosowanych ustawieniach POP-UP menu nic nowego już nie wnosi i nie jest potrzebne, ale jeżeli jest taka implementacja, to powinien być do niego dostęp.
To tyle w zakresie uzupełnienia wiedzy związanej z ostatnimi nowościami w multiAVCHD.
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Widzę ze screnów, że byłeś we Francji w miejscach gdzie i ja jeździłem w 2007 roku. Nie było mi dane jedynie lecieć śmigłowcem na Les 2 Alpes, a jedynie autokarem z Alpe D'Huez do Les 2 Alpes. Super trasy i super widoki. Niezapomniane wrażenie robi przejazd najdłuższą trasą w Europie Serene z Pic Blanca. Napisz jak sprawowała się twoja nowa kamera Sony (25 razy zoom optyczny).
Pozdrawiam.
 

bluray

Banned
POP-UP menu ma niezwykłą zaletę, że ukazując się błyskawicznie nie przerywa odtwarzania !
Bardzo je polubiłem.
Czy jest edytowalne ?

Czy nie dało by się przechodzić do [Chapter men] u także bez przerywania ?
Ale chyba nie bo to są m2ts-y.
Ale może takie chapter-menu w formule [POP-UP menu ] ?

ps. Foto ładne,
Dziś oniemiałem (Warszawa). ) 6.oo za oknem widoki były NIESAMOWITE !
Wyskoczyłem z moim Panasem FZ 50 strzelałem z czasami 1/650 (automat).

Granatowe niebo, błękitny śnieg w zacieniach, puch śnieżny i krystaliczne czyste powietrze będą zapierać mi dech na wiele lat.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Wrzucam nieco off-top, ale wydake mi się, że dość ważny.
Walczyłem dwa dni z dyskiem Seagate 370 GB aby zrobić go pod USB z PS3.
Okazało się, że to bardzo trudny temat.
Przeleciałem kilka rozwiązań polecanych w necie.

I znalazłem !
Uwaga posiadacze zewnętrznych HDD od Seagata.
Tylko format z pełnym wykorzystaniem pojemności następuje tylko spod darmowej aplikacji SEAGATE DISCWIZARD (na stronach producenta wersja PL).
Inne metody powodują, że z 370 BG i przejściu na FAT32 pozostaje do dyspozycji tylko 120 GB.
Teraz mam już FAT 32 w pełnej 370 GB pojemności.
Niby prosta rzecz a cieszy.
Następne testy już o współpracy PS3 z USB ex HDD SEAGATE.

PS3 widzi dysk tak:
Urządzenie USB (OA). Co to jest OA ?
W pionie Wideo najeżdżam na w/w ikonę i nic nie widzi i pisze komunikat:
"Nie ma żadnych tytułów".
Dopiero "wyświetl wszysko" powoduje wejście do plików.
Ale nie o to chodzi tylko o podjęcie akcji po wybraniu folderu [AVCHD].
Co już mi się udaje z pendriva.
Co robię żle ?

EDYCJA nr. 3
Mam strasznego peccha.
Ale nie poddaję się.
Okazało się, że mimo wyboru opcji:
zrób strukturę AVCHD pod HDD PS3 powstawała struktura BMV.
Nic więc dziwnego, że PS3 to odrzucała.
Znalazłem także komunikat multiAVCHD:
NTFS / FAT 32 : false.
Być może aplikacja robi wtedy opisany błąd.
Prawdopodobnie także nawala mi port USB.
Ale na pewno spaliła się lampka sygnalizacyjna obudowy exHDD i znalazłem przetarty przewód do niej wewnątrz. Wyrwałem więc "chwasta". Mogły więc powstawać przepięcia i mogły spalić USB w kompie.
Sprawdzam to.
Jak niefart to niefart.

Napiszcie, czy wielkie stryktury ( z działającym menu) odtwarzacie na PS3 po USB z exHDD FAT 32 ?
Sydon777; szukam potwierdzenia, że komuś to tak działa.
Znaczy czy PS3 czyta strukturę AVCHD z exHDD po USB.
Jeżeli tak to czy PS3 zaskoczy tylko z jednego folderu [AVCHD] czy też odczyta wiele folderów [AVCHD-xxxx] jak to robi DVICO 6500.
 
Ostatnia edycja:

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzień dobry bluray ;) Nie mam pojęcia co to jest USB(OA) ale tak samo widzi mi ps3 dysk

medion320GB....Ten miał już fat32 kiedy go dostałem ;)

Natomiast Seagate Freeagent Go 500 GB sformatowałem aplikacją Acronis Disc Director i tego

wyświetla mi poprawnie jako freeagent.

Jeśli chodzi o odtwarzanie dużych struktur to ja nie mam najmniejszego problemu 120GB bo taką

zrobiłem do tej pory największą łyka bez problemu więc nie widzę tu żadnych ograniczeń chyba że

w pojemności dysków. Problem jest jedynie jeśli masz ich kilka (struktur) na jednym dysku to

wtedy musisz zmieniać nazwę foldera na AVCHD bo tylko jeden obsłuży ps3.

Nie widzi folderów z AVCHDxxxxxxx niestety. Podświetlenie zawartości działa Ci poprawnie po

wciśnięciu trójkąta bo taki już urok ps3 ;)

Każde moje AVCHD zawiera motion menu i działa bez problemu.

Rano dopiszę do posta czy zrobiło mi kolejną kompilację. Tym razem z moim dźwiękiem bo ostatnio

był z tym problem. Teraz nie ma mnie w domq niestety....



Pozdrawiam!
 

bluray

Banned
Dzięki Borygo77.
Już mi wszystko działa jak należy.
Pecha miałem strasznego ale już skończył.
Dysk FAT32 działa w pełnym 370 GB ( Seagate Baracuda).

Tu mój wklad w rozwój cywilizacji jest taki, że Seagaty trzeba formatpwać z NTFS do FAT32 pod XP programem producenta Disc Wizard bay wykorzystać pełną pojemność HDD.
Dobrze także sprawdzić czy struktóra wypuszczona przez multiAVCHD ma formę pod FAT32 i kontener AVCHD ( pliki MTS a nie m2ts).

Czy nie da się jednak ograć PS3 tak by czytała z dysku exHDD FAT32 wiele struktur AVCHD ?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja do formatowania dysków (różnych producentów w tym także Seagate) w systemaie FAT32 używam zawsze programu fat32format (poprzez opcję "Uruchom...", w okienku "Otwórz:" należy wpisać ścieżkę dojścia, nazwę programu i oznaczenie literowe dysku (partycji) do formatowania np: C:/fat32format d:. Formatowanie dowolnie dużej partycji to... chwila moment i nigdy żadnych problemów. U mnie największa struktura AVCHD obejmująca własny materiał filmowy z kamer HD ma ok. 700 GB i działa poprzez menu bez zarzutu. Nowe kamery Sony zapisują struktury AVCHD w oparciu o playlisty obejmujące ponad 99 plików filmowych, co pozwoli budować jeszcze większe struktury. Na karcie SDHC 16 GB w ramach jednej playlisty zaipsało mi się 345 plików filmowych i z tego można zrobić jeden tytuł z 96 rozdziałami. Czyli gdybyśmy przyjęli, że tytuł będzie miał średnio 20 GB, to realna jest struktura AVCHD mająca 5 TB. Dotychczas ograniczeniem wielkości struktur AVCHD nie jest sam program multiAVCHD, bo jego możliwości potencjalne są ogromne, ale praktyka budowy dużych struktur, która aktualnie pochłania jeszcze dużo czasu. Aby to zmienić już zrobiono bardzo dużo i ten czas został znacząco zredukowany. Jak wiemy Dean wprowadził opcję umożliwiającą wykorzystanie stron menu z istniejącej struktury przy dodawaniu nowych tytułów. Ostatnio została wprowadzona opcja menu jednotytułowego. To wszystko zachęca do tworzenia dużych struktur, ale nie do końca jest łatwo. Moim celem jest przekonać Deana, że jest możliwe i realne wprowadzenie jeszcze jednej opcji, która zasadniczo uprości i zredukuje czas rozbudowy dowolnie dużej struktury AVCHD. Mamy już solidne podstawy, aby wykonać ten ostatni krok, który przeniesie nas w "nadprzestrzeń", gdzie czas przestanie się liczyć. Dean udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych (liczba plików filmowych została zwiększona z 1399 do 80000, liczba rozdziałow z 12 do 96, mamy wspomniane menu jednotytułowe i możliwość przejęcia praktycznie wszystkich stron menu z rozbudowywanej struktury AVCHD, mamy dwupoziomowe menu przystosowane do nawigacji po dużych strukturach). Program multiAVCHD jest aktualnie absolutnym liderem w dziedzinie authoringu dla HD. On wyznaczył zupełnie nowe horyzonty w zakresie budowy dużych struktur AVCHD. Różnego rodzaju programy producenckie to "karły", które powtarzają rozwiązania stworzone w zamierzchłych czasach. One potrafią mamić amatorów tylko FX-ami i nagrywaniem płytek DVD - tu od kilkudziesięciu lat nic się nie zmieniło. To jest jakby wmawianie wszystkim, że tak musi być. Ale tak w nieskończoność nie można "dreptać w miejscu". Myśmy już zasmakowali tej nieograniczonej wolności, tej niczym nieskrępowanej swobody tworzenia. Pozostał nam jeszcze ten jeden krok do zrobienia i niewyobrażam sobie, aby Dean go nie wykonał. On go zrobi, bo to będzie ukoronowaniem wszystkich jego wysiłków, aby multiAVCHD był klasą sam w sobie, był absolutnym prekursorem czegoś wyjątkowego, o czym jeszcze niedawno nikomu się nawet nie śniło. Być może Dean już rozmyśla jak to zrobić, a jeżeli nie to trzeba mu uparcie takie myśli podsuwać, aby się od nich nie mógł uwolnić, aby mu nie dawały spokoju - przecież tak było z dwupoziomowym menu dla tytułów i z wieloma innymi opcjami. I tak będzie i teraz. Dean nie pozwoli, aby ktoś odebrał mu taką możliwość. Czas dojrzał do tego, aby ktoś to zrobił i to będzie zrobione, bo taka jest logika rozwoju. Dean ma taką możliwość w zasięgu ręki.
Zakłożenie:
Rozbudowywana (dowolnie duża) struktura AVCHD oraz dodawana struktura (jeden tytuł) pochodzą z multiAVCHD i mają strony menu głównego jednotytułowe oraz nie chcemy w nich nic zmieniać.
Idea jest "przerażająco" prosta:
Całą rozbudowaną strukturę pozostawić na swoim miejscu (dosłownie - nie kopiować i nie przesuwać) tylko dopisać pliki dla dodawanego tytułu uwzględniając kontynuację numeracji w nazwach (dotyczy to plików dla struktury filmowej i plików dla struktury menu). Wszystkie istniejące strony menu dla struktury rozbudowywanej i dodawanej zostają wykorzystane w strukturze wynikowej. Wyjątek stanowi ostatnia strona menu Title list, która zostanie wykonana od nowa, bo musi uwzglednić tytuł dodawany. Cały problem sprowadza się do przekodowania nawigacji uwzględniającej dodanie nowego tytułu.
Jak wielkie są rezerwy czasowe, o które możemy skrócić czas kompilacji wskazuje poniższy fragment LOG:

niestety dopuszczalne limity wielkości plików tekstowych nie pozwalają na dołączenie przygotowanego fragmentu LOG

Czyli przesunięcie (a więc nawet nie kopiowanie) 3 tytułów (652 pliki .m2ts) zajęło 1 godz 11 min i 49 sek. A gdyby podobnych tytułów było 251 i chcielibyśmy dodać ten ostatni możliwy? A gdyby do tego jeszcze dodać czasy, które trzeba było poświęcić na uzyskanie tych 251 tytułów w drodze kolejnych dodawań tytułów? Takie są fakty i jest o co walczyć. Teraz już nie piszę o czasie związanym z tworzeniem stron menu przy każdej kompilacji, bo tu mamy już problem rozwiązany i teraz osczędzamy bardzo wiele czasu. Piszę o tym, aby nie "dotykać" tej ogromnej masy GB, w której nic nie zmieniamy.
Obrazowo mówiąc "dobudowa piętra do wieżowca nie musi być związana z przemiaszczaniem pięter już istniejących".

edit
Trochę to sztuczne, ale jeżeli nie można inaczej..

View attachment LOG-transfer 3 tytułów.rar.txt
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
W moim przypadku zawiodły wszystkie znane sposoby formatowania Segeyta na FAT32 bez utraty pojemności. Dla podobnych wyjątków wskazałem mało znane rozwiazanie za pomocą darmowego programu producenta.

Sydon777;
Czy możliwa jest obecnie realizacja takiego projektu:
Na HDD jest jeden folder [AVCHD].
- Struktura wielotytułowa,
gdzie
- każdy tytuł to pozycja jedno-tytułowa (inny koncert) ale każdy tytuł ma swoje Main Menu/Chapter/Setup ?

Wtedy mogę na HDD umieścić kilkadziesią koncertów z BD. Bardzo, bardzo było by to prektyczne.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie ma żadnych przeszkód (poza czasem wykonania) abyś zrealizował strukturę AVCHD/BR obejmująca 252 koncerty z 252 płyt BD. Każdy koncert będzie reprezentowany przez jeden tytuł w strukturze. Tytuł ten będzie mógł mieć swoje indywidualne Main Menu - dowolne tło ruchome lub stacjonarne, dowolne napisy główne, dowolne tło muzyczne, dowolną ikonę tytułową (stacjonarną lub ruchomą), dowolny opis tej ikony jako nazwy tytułu, dowolny sposób nawigacji dla tego tytułu (koncertu). Każdy taki tytuł może mieć indywidualny Setup, możliwość przejścia do menu Title list, które będzie zestawieniam wszystkich koncertów (na każdej stronie 12 ikon reprezentujących poszczególne koncerty wraz z ich nazwami), skąd można uruchomić dowolny koncert (Main Menu koncertu). Oczywiście będąc w Main Menu możemy wywołać Chapters menu, gdzie będą ikony reprezentujące poszczególne utwory lub plansze z nazwami tych utworów i ewentualnie wykonawców (tak jak to robiłeś dotychczas). Takich rozdziałów (utworów) w każdym koncercie może być do 96.
Gdybyś miał 252 płyty BD i każda obejmowałby materiał 25 GB (oczywiście w rzeczywistości będzie mniej), to potrzebna byłby macierz dyskowa o pojemności 6.25 TB. Z punktu widzenia potencjalnych możliwości jest to realne.
Wiadomo, że w systemie FAT32 plik nie może być większy niż ok. 4 GB. Jeżeli więc każdy koncert na płycie BD objęty jest jedną playlistą i pliki nie przekraczają tych 4 GB, to materiał z BD można wprost przenieść do multiAVCHD jako tytuł. Jeżeli tak nie jest, to trzeba na wstępie przygotować odpowiednio materiał z każdego koncertu, aby mógł być wczytany do multiAVCHD jako tytuł struktury AVCHD. Na dysku NTFS można umieszczać pliki dowolnej długości i przy wczytywaniu do multiAVCHD zlecić ich dzielenie po 4 GB w ramach jednego tytułu. Można też wczytywać do multiAVCHD większą ilość dowolnych plików i zlecać ich łączenie w ramach jednego tytułu. Czyli możliwości jest dużo i ogromne pole dla inwencji twórczej. Na to pozwala multiAVCHD.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sydon jeśli to >>
Całą rozbudowaną strukturę pozostawić na swoim miejscu (dosłownie - nie kopiować i nie przesuwać) tylko dopisać pliki dla dodawanego tytułu uwzględniając kontynuację numeracji w nazwach (dotyczy to plików dla struktury filmowej i plików dla struktury menu). Wszystkie istniejące strony menu dla struktury rozbudowywanej i dodawanej zostają wykorzystane w strukturze wynikowej. Wyjątek stanowi ostatnia strona menu Title list, która zostanie wykonana od nowa, bo musi uwzglednić tytuł dodawany. Cały problem sprowadza się do przekodowania nawigacji uwzględniającej dodanie nowego tytułu.
<< uda się wykonać Dean'owi w co

wierzę to będę go wznosił w niebiosa ;]

U mnie pojawił się kolejny problem ale jeszcze nie wiem gdzie jest błąd bo kompilacja nadal się robi

a nie chcę zepsuć ;) Nie dodało tytułu Last Samurai do menu....

Popatrzcie na screen i oceńcie sami ;) nowy.PNG - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl

Kompilacja zawiera 16 tytułów z czego jeden (pierwszy) jest ukryty.



edit: Mam kawałek tekstu z loga bo znalazłem ;)

===============================================================================
tsMuxeR meta:
===============================================================================
MUXOPT --no-pcr-on-video-pid --new-audio-pes --blu-ray --vbr --custom-chapters=00:00:00.000;00:12:52.833;00:25:45.666;00:38:38.500;00:51:31.333;01:04:24.166;01:17:17.000;01:30:09.833;01:43:02.666;01:55:55.500;02:08:48.333;02:21:41.166 --split-size=4000MiB --vbv-len=500
V_MPEG4/ISO/AVC, "D:\Gotowe\Ostatni Samuraj.m2ts", insertSEI, contSPS, track=4113, fps=23.976
A_AC3, "D:\Gotowe\Ostatni Samuraj.m2ts", track=4352, lang=eng, timeshift=0ms
A_AC3, "D:\Gotowe\Ostatni Samuraj.m2ts", track=4353, lang=pol, timeshift=900ms
S_HDMV/PGS, "C:\multiAVCHD\_TEMP\multiTEMP-20100317\srt-11031234.pol.sup", lang=pol, fps=23.976
===============================================================================
[15:03:33] Important files missing (clpi/mpls/m2ts)...
[15:03:33] Possible tsMuxeR failure to process your input file (D:\Gotowe\Ostatni Samuraj.m2ts).
[15:03:33] M2TS (media) file count: 2
[15:03:33] CLPI (clipinfo) file count: 0
[15:03:33] MPLS (playlist) file count: 0

[15:03:33] Skipping to next...
 
Ostatnia edycja:

deank

New member
There are few [SPACE] characters in --custom-chapters= field which should not be there. Or it may be just copy/paste artifact.

Did you manually edit the chapters or altered them in any way?
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hi Dean.
I did nothing with the chapters settings. I Just put the file with "Add video files" option, nothing else.
Will try add this movie 2mmorow to next compilation and let you know whats happend.

Have another idea about "Classic title-list" ;)
There is lots of space one the right side beside title name when title icons are in vertical position...
Is this possible to add another column or two on the same page ?
Then we get 12-24 or 36 titles on one page and faster navigation...
That'll be really handy! Just think about that ;]

And last thing is Sydon's idea about adding title to egsisting compilation instead of copy every file.
If you make it real then I think you will get some off from us ;)

Great work anyway! And thanks 4 your time spend with us!


Regards!
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Takie sugestie były już zgłaszane. Niestety nie można umieścić dodatkowych pozycji tytułowych na stronie Title list menu. Nie pozwalają na to limity BR w zakresie ilości elementów sterowania (nawigacji). Dean to wyjaśniał dawno temu przy okazji, gdy istniało menu tylko tekstowe w v 3.0. W tym przypadku ta wolna przestrzeń pozwala na zapis długich tytułów, więc może być wykorzystana. Teraz gdy Dean wprowadził możliwość szybkiego przejścia na sąsiednie strony Title list menu, nawigacja jest względnie szybka nawet przy dużej liczbie tytułów. Tu już nic więcej nie da się zrobić.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Uuuu szkoda ;( sorka ale nie śledziłem wątku od początku....Dość niedawno zacząłem bawić się aplikacją Dean'a.

Trzymajmy wiec kciuki aby znalazł czas i chęci na dodawanie tytułów do istniejącej struktury bez potrzeby kopiowania całości ;) Tzw. doklejanie jest chyba ostatnią rzeczą jaką można dodać do tego programu ;) Pozdrowionka!


@bluray piszesz o formatowaniu bez utraty pojemności....Możesz mi troszkę przytoczyć ten temat bo google nie daje mi zbyt trafnych wyników...A skrzynkę masz pełną i nie mozna Ci PM posłać ;P



Kurczaki jeszcze jedna sprawa mnie męczy ;)
Załóżmy że mam 3 różne struktury avchd i chce je połączyć w jedną ale żeby żadna z nich nie nachodziła na poprzednią tzn. żebym w środkowej nie widział tytułów z pierwszej ani ostatnie kompilacji...? Jest to możliwe bo kombinuję pół nocy i za nic mi to nie wychodzi :/
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
" @bluray piszesz o formatowaniu bez utraty pojemności....Możesz mi troszkę przytoczyć ten temat ... "
No tak, stoczyłem krwawy bój z exHDD Samsung Baracuda 370 GB w obudowie REVOLTEC.
Postanowiłem przystosować go do PS3 , czyli FAT32. Był zawsze NTFS z wiadomych powodów.
Po googlowaniu (pod XP nie ma opcji format FAT32) znalazłem kilka sposobów.
[1] Panel Sterowania - Narzędzia Administratora;
faza pierwsza format RAW czyli bez wskazania NTFS
faza druga - z linii poleceń XP odpalamy mały free sofcik fat32format (pisze o tym wczoraj i wcześniej SYDON777)
No i po tym z 370 GB zostawało mi 140 GB. A więc porażka.
[2] zastosowałem inny soft HP USB FW 2.2.3_MASTER; jest szybki ale też nie umiał zformatować 100% dysku.
[3] Znalazłem na forum ELEKTRODA opis podobnej sytuacji oraz poradę.
No i ze stron Seagate zadałem darmowy soft DISC WIZARD. No i wtedy dopiero dostałem pełną pojemność.
Mam pełną świadomość, że opisany przypadek jest jednostkowy czyli nietypowy.

Finałem zmagań były jeszcze problemy z przepięciem na kablu lampki kontrolnej oraz wadliwie przypisana litera dysku (lepiej nadawać wysokie typu X,Y,Z) kolidująca z nie wiem czym ale po zmianie wszystko mi wreszcie działa.
Najgorsze jest w takich sytuacjach nakładanie się kilku błędów.
Kto by wpadł, że umieszczony od lat, nieruchomy w zamkniętej obudowie przewód zasilania lampki może się przebić na obudowę aluminiową.
Na pewno to znacie.

PS. Dzięki za uwagę o skrzynce. Już podczyściłem.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale faktycznie ile ma ten dysk ? Bo mam 1,5 TB NTFS z którego dostępne jest tylko 1.36TB ;/
I drugi 500GB seagate któremu do wykorzystania od nowości zostało 465GB....
Jest możliwe sformatowanie tak aby była pełna jego pojemność? Bo myślałem ze o takiem formatowaniu bezstratnym piszesz ;)
 
Do góry