Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

zieloony

New member
ps.2.:
Dear Dean: Polish Football is on totally Low End now.
Don't be cocnerned about todays result.
Bulgarian team will win. I'm shure 100%. We need It !
Ciekawe stwierdzenie ;)
2:0

P.S. Przepraszam, wiem że nie na temat:oops:


@Sydon
Jesteśmy na dobrej drodze, dodałem 1 tytuł i już w logu widzę że będzie dobrze. Wszystkie tytułu są dodawane, jedynie ostatnie 3 są tworzone od nowa :) będzie dobrze

No i jest OK, Wszystko działa jak należy.
Jestem zaskoczony i jedyna różnica w tej kompilacji była taka, że struktura była zrobiona w nowej wersji programu. Czyżby do starych struktur (starych- pierwsze wersję 4.0) nie można było dodawać tytułów bez całkowitego przekodowywania menu?

No nic ważne, że działa i można iść naprzód.

Edit: Mam jeszcze pytanie.
W pierwszych 2 tytułach struktury, mam pliki SD (720x576) i TV wyświetla mi je na całym ekranie, przez co są bardzo kiepskiej jakości. Da się może je tak nagrać aby były czarne paski u góry i na dole, przez co nie było by takiego efektu pixelozy ? Nie wiem czy tak się da więc pytam
 
Ostatnia edycja:

gaspar

New member
Not a football fan :) More of a Formula 1 fan! So you should know that once season 2010 starts next month there will be no updates for multiAVCHD friday-to-sunday @ each race start. :p

HA!! Welcome in the F1 fan club :D So do I :) It's 1,5 week to start! Don't do anything with multiAVCHD! I told my wife, no guests, no homeworks, just nothing, only F1 :!:

I did some tests - for me all works like a harm! Well, I agree with @bluray suggestion with background music... Infact it's annoying when every button selecting in menu bckg music starts from the begining every time... It cannot be truth, that you can't do some magic programming... :p

See you in... Bahrain!! :hihi:
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
zieloony
Oficjalnie Dean stwierdził, że opcja poprawnie działa od build 732
Program multiAVCHD nie ingeruje w strukturę video. Tak jak nagrała kamera, tak masz w strukturze AVCHD. To powiększenie , o którym piszesz pochodzi od twojego odtwarzacza lub ustawień w TV. Ja też mam kilka tytułów SD w 16:9 i po upskalowaniu w PS3 obraz wypełnia mi cały ekran i uważam, że to jest dobrze. Oczywiście obraz jest gorszej jakości niż HD, ale nie obserwuję żadnej pikselozy. Trudno byłoby zakceptować obraz SD w swej oryginalnej rozdzielczości, bo na ekranie Full HD byłby bardzo mały i czarne obszary musiałyby być nie tylko na górze i dole, ale także po bokach. Czarne pasy tylko na górze i dole oznaczałyby, że obraz został nienaturalnie rozciągnięty i przez to zniekształcony. Takie pasy są czymś naturalnym, ale przy filmach nagranych w formacie kinowym, lub przy wyświetlaniu obrazu 16:9 na ekranie TV 4:3 (w takim przypadku można obraz powiększyć ale spowoduje to obcięcie góry i dołu, oraz jeszcze bardziej uwidoczni niską jakość obrazu).
Oczywiście możesz przekodować film i narzucić mu dowolną rozdzielczość czy też proporcje, zawsze jednak będzie to zaiązane z pogorszeniem jakości, więc nie jest to właściwa droga. Zobacz jakie są możliwości ustawień w twoim TV odnośnie formatu wyświetlanego ekranu. Może masz nagranie 4:3, a w TV ustawienie w rodzaju "wypełnij cały ekran obrazem" i stąd nadmierne powiększenie.
 

zieloony

New member
Może i Dean stwierdził, że to działa, ale mi ani razu wcześniej nie dodało tytułu prawidłowo.
Zrobiłem tak jak napisałem wcześniej i jest faktycznie OK.
Jeżeli chodzi o TV to mam 16:9 ustawione, najwidoczniej kicha kamera była, patrzyłem na inne ujęcia (na zewnątrz) wyglądają OK, te z wewnątrz pomieszczeń są beznadziejne.
Ale dzięki Sydon za wyjaśnienie.
 

deank

New member
About audio background:

1st) You must understand that neither AVCHD nor Blu-ray structures were designed to support something like what multiAVCHD produces - 252/multiple independent titles. There is not a single application which will allow you to do what you want without the knowledge of creating IGS menus (instead of AVC/H.264 menus - i.e. what multiAVCHD does)

2) There is no muxer for IGS elements. Most retail blu-ray discs use IGS elements for the menus. Such approach allows keeping the background audio and video independent of user operations / menu transitions. Knowing this you should understand that even that I too really want to make it - I just can't.

3) Needless to say - there is no free application that will do what multiAVCHD does... and there is no commercial application which will create output for Panasonic/Viera SDHC. There are so many things big companies won't allow users to do... I spent months and months deciphering these avchd/blu-ray files and got multiAVCHD to its current state (with help from users/tests of course).

I too want to see a lot of things in multiAVCHD - it is that not everything is really possible at the moment.

Don't forget that you're allowed to AUTHOR a Blu-ray disc in just few minutes (or few hours) and BIG companies spend WEEKS and MONTHS to get something ready.

Once the avisynth support is added for menu generation then users will be allowed to create ANY style/kind of menu in just few minutes. How do you compare it to Sonic or Nero or TMPEG...

Dean
 
Ostatnia edycja:

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hi Deank!

You're doing great job man! Really thanks for your time spend for ppl like me ;)

Hope your wife will let you work couple months longer ;)

Anyway, after 3 days cuz I start playin with your application last monday I'm filling like a beast

with using it but still have problem which I can't sort out ;/ Every time when add *.mkv file to

transcode and there are subtittles included in file I have them always on the screen usualy those

are english first one's.

Can't turn off those and when I'm changin for Polish sub I have both them on the

screen together. I'ts really pissing me off from yesterday eve ;/

I can see sub on properties screen if thats help you find the problem http://images47.fotosik.pl/268/7fe95d86e035878emed.png ....dont know which option is giving me so many hassle ;/

Anyone know what is wrong ? :blagam:

Regards! ;)
 

deank

New member
When transcoding it is the same as playing your file with your player. Usually you have subtitles ON by default (usually using ffdshow). Make sure you have SUBTITLES plugin in ffdshow (or another decoder you have installed) set to OFF/Disabled.
 
Ostatnia edycja:

Tomanek

New member
Ze względu na notoryczny brak czasu (ostatnio) trochę się zaniedbałem w testach ale na poczytanie forum czas zawsze znajduję.
Dean dużo nowych funkcji szybko dopisuje i to jest dobre bo program się szybko rozwija stając się coraz bardziej uniwersalnym.
Ale niestety niesie za sobą sporo małych błędów lub nie do końca dobrze działających części programu które zostają nie rozwiązane bo już trzeba zająć się nowymi sprawami.
Tak się zastanawiałem dlaczego my tutaj opisujemy różne problemy , że to czy tamto nie działa a na innych forach o tym cisza - mam wrażenie, że wiele osób używa tego programu do transkodowania filmów i dla nich ważne jest aby np. z DVD Blu-raya zrobić a wielopoziomowe menu czy playlisty ich nie interesują.
My patrzymy (w większości) na program z poziomu użytkowników kamer i dla nas inne cechy programu są ważne.
Zniechęciło mnie ostatnio też do testów to , że za co się nie wezmę to nie działa.
Program robi się coraz mniej intuicyjny i często trzeba się zastanawiać "co autor miał na myśli".
Opcja ze słynnymi "sąsiadami" dla mnie wogóle nie zrozumiała , każdorazowe pytanie o zatrzymanie menu do re-encoding - CZARNA MAGIA - i mimo wielu testów nie udało mi się ustalić co ona właściwie powoduje.
Szczęśliwi są Ci co potrafią utworzyć gotową strukturę po dodaniu jakichś elementów (bez przekodowywania menu) i ona działa jak należy - czyli narazie koledzy @Sydon + @zieloony. Chciałbym do Was dołączyć ale za cholerę nie wiem jak.
Kolejna sprawa.
Zrobiłem dzisiaj prosty test.
Kompilacja 2 tytuły dla których ustawiłem ikony tytułów (Poster image) z pliku .jpg (wszystko bez template)
Wszystko OK. struktura jak najbardziej prawidłowa.
Tą strukturę wczytałem do multiAVCHD - tylko mod "m" zmieniłem na mod "f" i nic więcej nie ruszałem.
Wchodzę do Menu preview i wszystko jest super....ALE...po wykonaniu kompilacji program podstawia sobie własne ikony tytułów (Poster image) a tych moich z podglądu (prawidłowych) nie ma :sad:
Wcześniej program zapisywał sobie w pliku multiAVCHD.mpf na dysku twardym ścieżkę do plików ikon .jpg
Ale po przeniesieniu struktury na inny komputer nie mieliśmy ikon bo program nie miał skąd pobrać i nie było podglądu tylko czarne ikony - ale w takim przypadku gdy nie miał skąd pobrać do struktury wynikowej brał sobie z folderu HDAVCTN. Po części za moją namową Dean zmienił tak program , że zawsze miał brać ikony tytułów z folderu HDAVCTN i tak to powinno działać. Ale dlaczego teraz robi odwrotnie , że podgląd jest dobry a w strukturze wynikowej jest coś innego tego nie wiem i nie rozumiem.
Tyle moich wypocin.
Piszcie o wszelkich zauważonych błędach wtedy będzie łatwiej Dean-owi je poprawić.
On sam nie jest w stanie wszystkiego przetestować.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Tomanek - cieszę się, że wróciłeś. Wszystko jest na najlepszej drodze i pod kontrolą.
Szybkie wprowadzanie ulepszeń i nowych opcji, oznacza zarazem szybkie zakończenie głównych składowych programu i uzyskanie jego finalnalnej postaci. To jest bardzo dobra metoda do ujawnienia wszelkich bugs (czyli programowych "pluskiew" - termin od niepamiętnych czasów używany przez programistów). Później to już tylko dobijanie mutantów (których los już jest przesądzony, bo nie mają się gdzie ukryć) i wygładzanie programu. Myślę, że ten finalny etap już jest bardzo blisko. A "sąsiadów" trzeba polubić jeżeli się chce robić przebudowę struktur z częściowym wykorzystaniem części gotowych stron menu. Jak pisałem ja dążę do tego, aby tylko dobudowywać nowe tytuły jako końcowe, wówczas kontakty ze "sąsiadami" są zredukowane do minimum i już to jest wypraktykowane. Moim marzeniem jest obejść "sąsiadów szerokim łukiem", czyli wogóle nie wchodzić im w drogę. To będzie możliwe po wprowadzeniu dodatkowo menu ze stronami jednotytułowymi. Wówczas sprawy staną się absolutnie klarowne i dołożenie tytułu do dowolnie dużej struktury stanie się tak proste i tak szybkie, że wprost trudno nam będzie w to uwierzyć (po dotychczasowych koszmarach).
Strony menu głównego z 7 ikonami (w tym 6 sąsiadów) miały pełne uzasadnienie, gdy nie było dwupoziomowego menu. To bowiem pozwalało się zorientować przynajmniej jakie jest najbliższe "sąsiedztwo" tytułu głównego. Teraz mamy do dyspozycji drugi poziom menu w postaci "title list", pozwalający na rozpoznanie nie tylko sąsiedztwa, ale także dowolnie innego obszaru całej struktury. Absolutnie nie jestem za likwidacją dotychczasowych stylów menu, dla niewielkich struktur one mogą być wykorzystywane tak jak dotychczas. Chodzi tylko o dodanie jeszcze jednego stylu "menu jednotytułowego". Takie menu samo w sobie będzie chętnie wykorzystywane przez użytkowników, bo nie psuje tła, które teraz może być dla użytkownika bardzo ważne. To tło mające indywidualne cechy, może w głównej mierze nadawać charakter całej strukturze. Czyli wprowadzenie "menu jednotytułowego", będzie mile przyjęte przez wszystkich i to z różnych powodów. Dean ma jeszcze zarezerwowane jedno miejsce na coś nowego - dlaczego nie wstawić tam prostego w zaprogramowaniu "menu jednotytułowego"? W ten sposób znika problem "sąsiadów" nie tylko przy dobudowie tytułów, ale i przy wprowadzaniu dowolnych zmian w tytułach już istniejących na niższych poziomach czyli także przy przebudowie struktury.
Gdy to będzie zrobione, dobudowa i rozbudowa struktur stanie się klarowna dla każdego. Ale najważniejsze, że czas takiej operacji zasadniczo się skróci w stosunku do analogicznego z "sąsiadami".
Stąd już będzie maleńki kroczek, aby taka przebudowa i rozbudowa stała się "błyskawiczna" - komputer będzie wykonywał tylko zlecone zmiany i żadnych powtórzeń - to naprawdę jest realne. Ten pomysł trzeba tylko odpowiednio Deanowi naświetlić, a jestem przekonany, że bardzo szybko uzyska się fenomenalną zdolność multiAVCHD do wszelkich prac modernizacyjnych nad istniejącymi strukturami i to w tempie ekspresowym. Wówczas wielkie struktury AVCHD (niezależnie od ich charakteru) staną się dostępne dla każdego-staną się powszechnie stosowane. Na tym polega niesamowita potęga multiAVCHD, że stopniowo odrzucane są wszelkie ograniczenia w zakresie pełnej swobody wykorzystywania potencjalnych możliwości tkwicych w ogólnej koncepcji Deana. Wkrótce multiAVCHD będzie można porównać do gigantycznego instrumentu jakim są organy w gotyckich katedrach, gdzie można zagrać "do re mi fa sol la si do" ale i toccaty Bacha. Wszystko będzie już tytlko zależało kto do tego instrumentu zasiądzie - początkujący użytkownik czy MAESTRO (a tym może zostać każdy w krótkim czasie, jeżeli się "przyłoży")
Parafrazując Parandowskiego "Każdy ma taki Rzym na jaki zasługuje" powiemy wówczas "Każdy ma taki multiAVCHD na jaki zasługuje"
Ja jutro jadę (a właściwie lecę) na alpejskie stoki we Francji, testować najmłodsze dziecko Sony: o 25 krotnym zoomie optycznym i taką samą, rewelacyjną stabilizacją obrazu oraz mające niespotykaną czułość. Wczoraj filmowałem trochę nocnych scenerii Krakowa i uważam, że kamera widzi przy ograniczonym oświetleniu więcej szczegółw niż dostrzega oko ludzkie. I sądzę, że nie jest istotny model kamery - teraz wszystkie modele 2010 to mają.
A wy starajcie się przybliżyć Deanowi to, o czym pisałem już kilka razy (zmieniając nieco formę przypowieści). Jeżeli "woda drąży kamień", to i nam się uda (bo ani Dean nie wykazuje takiego oporu, ani my nie mamy tej miękkości).
 

bluray

Banned
Zmieniłem menu Eagles i je niżej pokazuję.
Grafikę oparłem na zrzutach ekranowych pozyskanych w ArcSoft Playerze.
Tytuły songów są czytelna na 50" TV.

Moje propozycje dla menu tytułów muzycznych typu One Title Menu:

- A może by tak 12 ikon umieścić w pionie, w jednej kolumnie.
Mogą być wysokie by zmierścił się czytelny tytuł ale nieco dłuższe.
Wtedy można by edytować ikony chapterów i wklejać text na dowolnie wybranym tle ikon.
nowa opcja: [2 x 6 horizontal] lub [12 vertical].

To załatwiło by sprawę [Song List].

No i jeszcze prośba o więcej możliwości dla elementów nawigacyjnych.

Uwaga: nie działa wyłączenie pokazywania ilości podstron w Chapter Menu.

Uwaga 2: doskonale czyta AVCHD z HDD player od ArcSoft. Doskonale także realizuje zrzuty ekranowe w 1920 x 1080 (jpb/bmp). Polecam ten wielce pomocny soft.
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Zauważyłem dziwny problem przy wchodzeniu w Menu do przycisku Setup. Dotyczy on jedynie tytułu zrobionego ze zdjęć (z podłożoną muzyką). Jak po uruchomieniu materiału na PS3 i wejściu do tytułu właśnie zrobionego ze zdjęć (z podłożoną w tle muzyką) to wchodząc w Setup nie można później z niego wyjść. Żadne przyciski na pilocie od PS3 nie działają. Przy tytule z jakimś filmem nie ma tego problemu. Czy ktoś może to sprawdzić?
 

Tomanek

New member
Hi Dean,
I do not understand one thing in the program.
I did a compilation and then read the same structure again.
In Title propeteries "Poster image" field is blank.
In "Preview menu" all the posters titles are displayed correctly because the program takes them from a folder HDAVCTN - to this moment is great. :)
When I run the compilation of such a structure the program inserts its OWN "Poster image" and not those of HDAVCTN folder. Why?
Do we need to always fill in the filed "Poster image".?
P.S.
It is the same for the default menu, and custom type.
Regards,



@bluray
Nie ma listy zmian to czasami cięzko się zorientować ale te główne zmiany można wyłapać z innego forum. Najważniejsze to chyba te:
Build 735:
* Options to define UP/DOWN/LEFT/RIGHT navigation for main menu. Same options available for templates in Templates window.
* User defined thumbnail->chapter links should work properly now. For each defined link you'll see a log message.

Build 736 adds the LIME color + [menu] prefix in the name of the title. It means that the title has custom menu settings loaded or it is using a menu-template.
* no background color (title 1) - everything is okay, normal processing
* Lime color (+[menu]) - explained above
* Maroon (dark red color) - title is marked for HD-DVD output
* Bright red - title is not compliant (either resolution, ref. frames, etc)
* Dark green - title is marked for transcoding.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Wpadłem na prosty pmysł;
- aby tytuły songów były czytelne poddałem ikony edycji i zrobiłem im czarne tło ( a są na czarnej połaci Main / Chapter Menu).
Zastosowałem grubą czcionkę ARIAL BLACK i jest pięknie. Póki co.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Najlepszy wątek na forum całkowicie umarł.
Piszcie dleczego !

Co i Kto oczekiwał od Deana i multiAVCHD ?


Ja (moją opcję = mój projekt) wyegzekwowałem z aplikacji, chyba perfekcyjnie, wszystko co daje jako ta jedyna na świecie aplikacja zachowująca HD Audio !
Ten wariant nie dotyczy kamer-fanów multiAVCHD.Zawsze mnie to zadziwiało, bo kupując lejalna kamerę zgodną z AVCHD dostajesie oprogramowanie, które jest bardzo skuteczna. Mam od lat SONY SR7 i SONY zawsze aktualizuje bardzo dobre swoje pakiet softwaru !

Powstawało pytanie: po co właścicielom kamer , aplikacja Deana multiAVCHD ?
Sam Dean nie wiedział, że moduły zapożyczone od innych programistów zachowują HD Audio.
Dowiedział się odemnie i innych.
Największa właściwość multiAVCHD to możliwość zachowania HD Audio przy tworzeniu kopi kontentu HD VDV i BluRay z aktywną struktórą multi [MENU].

Przcież nie macie sprzętu do odtwarzanie HD Audio. Ani możliwości rejestracji.
Jest dla posiadaczy fimów z kamer HD mnóstwo darmowego softu ( dostarczanego ) z obsługą kontentu kamer. Dlatego nie rozumiem fascynacji tym elementem multiAVCHD.
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
No widzisz Blurey.
Gdybyś miał dobrą kamerę, a przede wszystkim interesował się robieniem dobrej otoczki do oglądania filmów, to byś wiedział po co jest multiAVCHD. To, że chwilowo nie ma za dużo postów, nie wynika z wyczerpania się możliwości, ale potrzeba trochę czasu, aby posprawdzać niektóre funkcje. Na to potrzeba czasu.
Myślę, że jak wróci Sydon z nart i będzie miał kolejne mnóstwo filmów do obrobienia, to znów temat zacznie tętnić pełnią życia.
Widać, że jest on głównym motorem tego wątku i niech tak zostanie.
Dzięki Sydon i oczywiście Dean.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Problem ;(

Panowie od 2 dni próbuję złożyć dużą kompilację i nie daję rady ;/ program wysypuje się na ostatnim
tytule konwertując audio. Dodałem zwykłe *.mp3 na tło dla menu które jest konwertowane w poprzednich filmach bez problemu ale ostatni tytuł wywala błąd jak widać na załączonym screenie:
e7f8a4926455c9f8med.png

tu jest nieczytelne ale błąd brzmi (RT)Invalid array index(tu numer tytułu na którym się wysypało).Valid range (1-12)filmów jest 13 Line - 10881

Po potwierdzeniu OK daje kolejny błąd po czym aplikacja się zamyka.
8d32f983df7f11b0med.png



Wiecie może o co chodzi? Pakiet filmów ma około 100GB i robi się kilka godzin w nocy a rano zonk ;)

Proszę o pomoc jeśli da radę.

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Do góry