Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

gianbuffon

New member
aha czyli jak zaznacze calosc, to nic sie nie dzieje:) jeszcze troche sie tym pobawie, moze jakos uda sie bez tego przenosic pliki.

menu typu lista, to ktore to? slide menu??
''Dla każdej struktury mam więc cały komplecik "garniturków", które sobie leżą w poszczególnych szufladkach (czytaj folderach). Do przebrania struktury w nowy "garniturek" graficzno-muzyczny nie potrzebuję już programu - wystarczy "zaznacz", "przeciągnij" i "puść" - fantastyczna sprawa.''
- jak to zrobic? :)

kurcze zawalilem sprawe. zrobile strukture z 6 odcinkami prison break. proces trwal 65 minut. menu wybralem carousel, ekran powitalny (w celu sprawdzenia:) czcionka 50 dla 1080p, 40 dla mniejszych, zredukowalem liczbe rozdzialow z 12 do 5 dla kazdego filmu i wszystko by bylo ok, jakby nie dwie rzeczy:
1. [03:27:08] Trying to use Directshow first...
[03:28:11] Directshow spliter/decoder failed! (TBG)
[03:36:47] Error creating thumbnail for chapter 1 (title #2)! Retrying...
[03:36:49] Second try failed, too! Retrying...
[03:37:54] Error creating thumbnail for chapter 2 (title #2)! Retrying...
[03:37:56] Second try failed, too! Retrying...
[03:41:48] Error creating thumbnail for chapter 5 (title #2)! Retrying...
[03:41:51] Second try failed, too! Retrying...
[03:48:27] Error creating thumbnail for chapter 5 (title #3)! Retrying...
[03:48:29] Second try succeeded!
[03:52:39] Error creating thumbnail for chapter 3 (title #4)! Retrying...
[03:52:41] Second try succeeded!
[04:07:55] Creating video backgrounds for CAR menu completed.

jak widac problemy sa z tworzeniem rozdzialow. w menu pozniej jest szare tlo, ale film dziala. tak sobie tez mysle, ze dla takich krotkich filmow (40 min) nie oplaca sie robic rozdzialow albo gora 2-3. wiec aby nie robic rozdzialow, to mam w edytorze nazw/poglad zmienic liczbe rozdzialow do 0, czy w opcji menu odznaczyc 'tworz ikony rozdzialow'??

2. zapomnialem przerobic napisy na 25 fps i w efekcie nie sa zsynchronizowane z obrazem :( teraz musze wszystko od nowa robic, czy da sie to jakos naprawic?

3. jeszcze wracajac do tych czcionek, bo nie uzyskalem satysfakcjonujacej odpowiedzi :D nie rozumiem tego ostatniego zdania, o planszach, przygotowane w zewnętrznych programach graficznych.
no i jak zedytowac rozmiar czcionki w filmie? np. teraz mam 50 i troszke jest za duza. jak wczesniej probowalem zmienic, to zmiana dostosowywala sie tylko do nowo kompilowanych plikow, a te ktore przesuwalem mialy dalej ta sama czcionke. no i czy mozna miec kilka rodzaji czcinek i wybierac sobie podczas filmu?
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Odtawarzanie struktur AVCHD w PS3

Sydon.
Z tego co wiem posiadasz PS3 i na nim robisz wszystkie próby. Powiedz, czy podłączając dysk zewnętrzny poprzez USB, na którym nagrane jest kilka struktur AVCHD, PS3 może każdą odtworzyć z MENU jej przypisanym. A może PS3 otworzy MENU tylko jednej struktury AVCHD nagranej na dysk?
Pytam, bo rozważam zakup, a ta sprawa jest bardzo ważna, chyba nie muszę pisać dlaczego.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Aby struktura AVCHD/BR była odtwarzalna w PS3 musi mieć swój folder AVCHD na najwyższym poziomie (root), a więc może on być tylko jeden i przy danym podłączeniu można tylko jedną strukturę odtwarzać. Chcąc odtwarzać inną, znajdującą się na tym dysku, trzeba zmienić nazwy folderów, lub je przemieścić. Czyli na moment trzeba przepiąć dysk do komputera. Jest to niewątpliwie utrudnienie, dlatego ja swoje filmy z kamery staram się pakować do jak największych struktur. Dlaczego Sony tego nie zmieni? - zupełnie jest dla mnie niezrozumiałe, bo w sensie programowym zmiana jest prosta. Dla posiadacza kamery AVCHD niestety (mimo to) nie widzę aktualnie alternatywy w stosunku do PS3 i jest to dość powszechny pogląd na temat odtwarzaczy AVCHD/BR (zarówno programowych jak i sprzętowych). Płytki BD mnie zupełnie nie interesują i to z wielu powodów. Wydawało się, że szybko jakiś producent wykorzysta lukę sprzętową - ale tu też od lat nic się nie zmienia, więc już jakiś czas temu straciłem nadzieję. W głowie się nie mieści, że producenci kamer HD uważają, że nawet jak nie zadbają o dostęp do odpowiednich programów edycyjnych i sprzętu odtwarzającego, to i tak ludzie będą kupować kamery HD, bo przecież dla większości czas SD już minął.
 

gianbuffon

New member
film - 1280x720, profil 4.1, 5 ref frames
w logu:
[20:13:43] Important files missing (clpi/mpls/m2ts)...
[20:13:43] Possible tsMuxer failure to process your input file (D:\S.Darko.720p.BluRay.x264-BestHD\besthd-sdarko-720.mkv).
[20:13:43] M2TS (media) file count: 1
[20:13:43] CLPI (clipinfo) file count: 0
[20:13:43] MPLS (playlist) file count: 0
i na koncu:
20:15:18] Warnings/errors for this compilation: 1

bo calej operacji filmu na strrukturze nie ma.
czemu tak sie dzieje?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie jest dobrze, aby zapytania pozostały bez odpowiedzi. Ale też pamiętajmy, że ten dział Forum dotyczy kamer HD i edycji filmów z takich kamer i dysksja musi się trzymać tej tematyki, a nie jakichś innych filmów.
A więc kwestie, które mogą interesować użytkowników kamer HD:
Menu typu lista uzyskuje się jeżeli zaznaczenie jest zrobione tylko w opcji Twórz główne menu.
Jeżeli nie chcemy, aby w menu były rozdziały reprezentowane przez ikony, wówczas nie powinno być zaznaczenia w opcji Twórz ikony rozdziałów (XSC). Oczywiście nie przeszkadza to, aby rozdziały jako takie nadal były zdefiniowane - one tylko nie będą uwidaczniane w menu, ale nadal będą mogły pełnić swoją funkcję udostępniania określonych miejsc.
Gdy chcemy dla jakiegoś zestawu filmowego mieć do dyspozycji różne typy menu, to oczywiście należy je najpierw stworzyć przy kolejnych kompilacjach tego samego materiału filmowego, poprzez odpowiednie ich zaprojektowanie przed daną kompilacją. W zakładce ustawienia powinno być zaznaczenie przy Przesuń pliki kompilowane. Wynik każdej kolejnej kompilacji zapisujemy oczywiście dodając jakiś stosowny dopisek do wyniku. Pliki filmowe i przynależne im pliki informacyjne o nazwach od 00000 do 01400 (wyłącznie) w kolejnych kompilacjach nie będą zmieniane tylko przypisywane nowym strukturom. Po każdej kolejnej kompilacji pozostaje część struktury poprzedniej dotyczącej kolejnych menu, które zaprojektowaliśmy. Kompletna struktura AVCHD/BR będzie ta ostatnia. Jeżeli z niej przeniesiemy wszystkie wyżej wspomniane pliki z katakogów STREAM, PLAYLIST i CLIPINF do takich samych katalogów w pozostałości struktury pierwszej, to orzymamy kompletną strukturę i będzie się nam wyświetlało menu pierwsze, jeżeli do pozostałości z drugiej struktury, to będzie się nam wyświetlało menu drugie itd. Przemieszczanie tych plików odbywa się na zasadzie właśnie "zaznacz", "przeciągnij" i "puść" lub Ctrl - X i Ctrl - V lub poprzez rozwinięcie menu Edycja: "Wytnij" i "Wklej". Ponieważ to "przesuwanie" plików nie wiąże się z ich kopiowaniem, tylko przypisaniem ich do nowych katalogów, więc wynik jest prawie natychmiastowy. Tak więc "ubieranie" naszego zestawu filmowego w coraz to inną szatę muzyczno-graficzną jest błyskawiczne.
Jeżeli chodzi o napisy w menu z multiAVCHD, to warto dodać, że w zakładce Menu, środkowa czcionka odnosi się tylko do nazw tytułów, natomiast kolory czcionki i obrzeża dotyczą Nagłówka, Stopki i tytułów.
Jeżeli chce się dodać jakieś napisy w innym kształcie, wielkości i miejscu niż na to pozwala multiAVCHD, to można podstawić w charakterze tła własną planszę z takimi napisami, wykonanymi w dowolnym programie graficznym. Pisałem już, że multiAVCHD przechowuje wszystkie ikony dotyczące menu w katalogu HDAVCTN. Przy powtórnej kompilacji właśnie z tego katalogu są one pobierane. Jeżeli więc podstawimy tam w odpowiednie miejsce swoją grafikę .jpg, to multiAVCHD umieści ją w menu zgodnie z posiadanym numerem nazwy, tam gdzie być powinna. Jeżeli jest tylko zaznaczenie w opcji Przesuń pliki kompilowane, to każda zmiana w projekcie menu będzie uwzględniana w kolejnej kompilacji.
Jeżeli złe napisy zostały użyte w komilacji, to są one już wmuksowane do pliku filmowego i trzeba dokonać nowej kompilacji, wstawić nowe napisy, a stare usunąć. Posiadając odpowiednią wiedzę można to wykonać na indywidualnym pliku filmowym w tsMuxer i dokonąć podmiany pliku ale wraz z kompletem plików informacyjnych związanych z tym plikiem.
Podczas oglądania filmu można sobie wybierać różne czcionki i wielkości napisów, ale tylko w zakresie umożliwionym przez dany odtwarzacz. W pliku filmowym wmuksowane są tylko określone kody znaków, a nie czcionki jako takie czy ich wielkość.
W zakładce Author powinno być zaznaczenie Wsparcie dla AVC/H.264 poziom 4.1 (dla PS3)
Jeżeli w systemie jest AviSynth i kompletny Directshow (ffdshow), to z tworzeniem ikon rozdziałów nie ma żadnych problemów.
Jeżeli się nie ma jeszcze sprawdzonego systemu i pewności odnośnie sposobu postępowania, warto najpierw zrobić testy na krótkich filmach.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wielkie dzięki Sydom77, dosłownie wielki szacunek!!!

Program coraz bardziej mi się podoba, a dzięki Tobie jest The Best! - z całym szacunkiem dla autora...
Jedno pytanko bo jakoś tego nie mogę znaleźć, podkładam sobie do mojego filmu ścieżkę dźwiękową / ostatnio zapodałem sobie tematy muzyczne w dts / i jest super.

Można bez problemu przełączać sobie ścieżki dźwiękowe w odtwarzaczu Blu-Ray.
I tu moje pytanie bo dokładając kolejny utwór tworzy się kolejna ścieżka dźwiękowa, czyli rozumiem, że trzeba dobierać odpowiedniej długości utwory. Czy jest może opcja aby kolejny dodany utwór był odtwarzany w jednej ścieżce jako kolejny....?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeżeli do tytułu filmowego chce się dodać ścieżkę muzyczną, to należy wstępnie ją przygotować tak, aby jej czas trwania był zgodny z czasem trwania tytułu. Do połączenia kilku plików audio w jeden (o wymaganym czasie trwania) można wykorzystać tsMuxer (Append lub Merge oraz odpowiedni Cutting End). Najlepiej to zrobić łącznie z filmem. Bezpośrednio w multiAVCHD tego się nie da zrobić-chociaż wprowadzenie takiej opcji dla Deana byłoby proste.
 

shado

New member
Witam,
ja po ostatnich zmianach i rozbudowie programu i menu mam problem z używaniem programu na swoim netbooku. Problem jest w tym, że jego standardowa rozdzielczość to 1024x600 i wtedy dostęp do dużej części opcji jest zablokowany i wygląda to tak:

Teoretycznie mogę wymusić rozdzielczość do 1024x768, ale praca jest wtedy trochę utrudniona, a i tak dostęp do części funkcji (jak np zapisywanie projektu) wciąż jest nie dostępny. Wygląda to tak:

Problem w tym, że program ani w trybie normalnego okienka, ani zmaksymalizowanego nie posiada paska przewijania (slider bar).
Dało by się coś takiego dorobić?
 

Attachments

  • 1024x600.JPG
    1024x600.JPG
    83,2 KB · Wyś: 76
  • 1024x768.JPG
    1024x768.JPG
    103,8 KB · Wyś: 72
Ostatnia edycja:

gianbuffon

New member
ok bede staral sie nie zasmiecac tematu postami o filmach i ps3 :p
ale nigdzie indziej nikt nie moze mi pomoc:/ chyba, ze Sydon777 przeniesiesz sie do tematu z ps3 i filmach hd? :D nie no zart

jeszcze jedno pytanko (takie cos moze dotyczyc tez kamer, wiec chyba nie ma offtopa):
mam strukture zrobiona w multiavchd oraz druga strukture z jednym filmem wykonana w programie mkv2vob (ten film, ktory nie dalo sie przerobic w multiavchd). czy moge teraz dodac ta strukture do tej wykonanej w multiavchd i jesli tak, to jak to zrobic?
czy to ma wygladac tak? wczytuje projekt wykonany w multi, pozniej wczytuje folder bdmv z tym jednym filmem, zaznaczam przesun pliki kompilowane i klikam na uruchom? wydaje mi sie, ze tak, ale wole sie upewnic, bo jak cos schrzanie, to tyle roboty pojdzie na marne :/

bede wdzieczny za pomoc;)
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeżeli nie ma pewności jak zachowa się kompilacja z jakimś filmem, to lepiej się zabezpieczyć i zrobić kopię tego filmu lub jego samego skompilować bez menu i bez przesuwania plików. Jeżeli wszystko będzie dobrze, to wówczas można sumować, tak jak piszesz lub dodać nie film lecz strukturę otrzymaną z jego kompilacji.
 

gianbuffon

New member
dzieki Sydon777!
myslalem, ze juz skoncze Cie meczyc, ale jeszcze jedno wazne pytanie-prosba:)
mam osobno audio do filmu. co zrobic, aby je dodac do struktury?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
We właściwościach tytułu kliknij na zakładkę Pliki audio, a następnie kliknij na dodaj i wskaż swój plik audio.

Program multiAVCHD ukończył już 6 miesięcy i jak napisał Dean ponad 3 000 000 ludzi odwiedziło stronę dotyczącą tego programu na videohelp.com
Aktualnie jest już build 661 z nowymi opcjami dotyczącymi rozdziałów i definiowania ikon przez znaczniki rozdziałów. Można usuwać ikony i ustalać ich ilość, którą się chce mieć w menu. Nowe opcje mogą sprawiać kłopoty przy ich stosowaniu, więc wydaje mi się konieczny mały komentarz, na bazie interfejsu zaktualizowanego już językowo.
Jeżeli we Właściwościach tytułów otworzy sie nową zakładkęo nazwie Ikony menu, to w oknie zobaczymy 13 wierszy. W każdym wierszu jest napis Thumbnail (ikona) z oznaczeniem od #00 do #12 i ustawienie default (domyślne). Wiersz Thumbnail #12 nie jest używany. Każdą z 12 ikon można zdefiniować poprzez znacznik rozdziału aktualnie wybrany w oknie Rozdziały. Należy więc zaznaczyć wiersz dotyczący jakiejś ikony i wówczas uaktywni się przycisk Link umieszczony pod oknem Rozdziały. Gdy w oknie tym wybierzemy jakiś wiersz określający lokalizację rozdziału i użylemy przycisku Link, wówczas dana ikona zostanie zdefiniowana lokalizacją wybranego rozdziału (znacznikiem rozdziału), co zostanie uwidocznione w wierszu ikony w miejcsu dotychczasowego napisu default. Ten sam rezultat można uzyskać klikając na przycisk Link znajdujący się po prawej stronie okna Ikony menu. Oczywiście wybierając określoną pozycję w oknie Rozdziały, w oknie podglądu zobaczymy obraz filmowy przynależny do tej pozycji, który może nam stanowić jedną z 12 ikon, gdy użyjemy przycisku link. Po prawej stronie okna Menu ikon umieszczony jest przycisk auto. Gdy użyje się tego przycisku program sam zdecyduje, które rozdziały będą miały reprezentację w ikonach menu. Zostanie więc automatycznie wybrane 12 rozdziałów (jeżeli jest ich więcej) w miarę równo rozłożonych w czasie (na ile oczywiście pozwala na to czas trwania poszczególnych rozdziałów).
Idea całej koncepcji jest więc jasna. W menu XSC może występować tylko 12 ikon reprezentujących rozdziały, ale liczba rozdziałów jako takich może być oczywiście znacznie większa. Teraz o tym, które rozdziały mają mieć reprezentację w menu w postaci ikon my możemy decydować lub zlecić wybór programowi, który wytypuje rozdziały z pełnego zakresu czasowego danego tytułu.
Dla zorientowania się jak to może wyglądać, gdy rzeczywista ilość rozdziałów jest większa niż 12 zamieszczam zrzut ekranu.

Nowe ocje build 661.jpg

(kadr pokazuje słup dymu z miejsca, gdzie rozbił się samolot w czasie wczorajszych pokazów)

Wieczorem 24.06 Dean umieścił w pakiecie językowym jakieś częściowe uzupełnienie polskiego pliku językowego. Widocznie ktoś nie będący użytkownikiem naszego Forum (gdyby był, to wiedział by, że już wcześniej zamieściłem pełną aktualizację u nas) przesłał takie uzupełnienie pocztą bezpośrednio do Deana ( tak sądzę, bo na stronie przeznaczonej do tego celu, nie ma zgłoszenia aktualizacji). Wspomniane uzupełnienie mojego pliku językowego jest częściowe i nie zawiera polskich liter.
Poniżej zamieszczam pełną aktualizację pliku językowego obejmującą także nowe opcje build 661.

View attachment multiAVCHD.pol.mlf.txt

Edit:
Teraz zauważyłem, że na zrzucie ekranowym przycisk jest opisany jeszcze jako Menu klasyczne. Później się zorientowałem, że przypisałem temu przyciskowi tłumaczenie dotyczące Thumbnail menu, a chodziło o Menu thumbs czyli Ikony menu. W pliku językowym jest już to poprawnie zapisane.
 
Ostatnia edycja:

gianbuffon

New member
a mozna zmienic nazwe filmu podczas odtwarzania z title 1, title 2, tile 12, itd na inna?
ma nadzieje, ze wiesz o co chodzi. w ps3 po wlaczeniu filmu w gornym lewym rogu jest np. title1. fajnie jakby byla normalna nazwa, bo tak jak wlaczy sie kolejny film, to nie wiem co to jest i musze wejsc do menu.
dzieki!
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Te napisy z PS3 możesz tylko wyłączyć, ale nie możesz zmieniać. Jeżeli chcesz aby się wyświetlała nazwa filmu (plus ewentualnie coś jeszcze), to wstaw odpowiednie teksty do pliku napisów w formacie .srt
 

gianbuffon

New member
aha czyli zostaje tylko opcja, by w pliku z napisami na samym poczatku dodac nazwe filmu...
szkoda, ze tego title 1 nie mozna zmienic;/ myslalem, ze moze jest taka opcja w multiavchd albo w folderach stream czy playlist mozna zmienic te nazwy na inne. ale jak nie, to ok. przezyje heh

5h temu mialem strukture, ktora miala 60GB, chcialem dodac jeden film, wystapil blad i wszystko poszlo sie... 2 dni nad tym sie meczylem:/
ale coz, trzeba uczyc sie na bledach. dzieki temu, wlasnie dopiero teraz udalo mi sie stworzyc taka strukture, jaka chcialem zrobic:) menu, czcionka, napisy - wszystko ok. swietna sprawa!
mam nadzieje, ze dalej juz sobie sam poradze. nie wiem tylko od czego to zalezy, ze dodajac film cala struktura sie sypie. ale jakos do tego dojde :p
dzieki Ci Sydon777 za ogromna pomoc i dzieki dla autora za niesamowity program:)

edit: jeszcze na sam koniec pytanie :) odnosnie tego osobnego audio. niestety nie moge dodac tego audio. klikam na dodaj i nic sie nie dodaje :( moze to dlatego, ze jest to audio w mp3? jak klikam dodaj, to pojawia sie okienko z wyborem pliki i na dole jest: pliki typu ac3, dts, mp2, pcm itd. nie ma tam mp3. co w takim przypadku mam zrobic?
edit2: przerobilem w total video converter na ac3 high quality. program teraz widzi audio, mam nadzieje, ze bedzie ok :p
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
W programie multiAVCHD z punktu widzenia posiadaczy kamer HD nic się nie zmienia. Jedynie wprowadzenie ostatnio opcji konwersji (L)PCM do AC3 może być przydatne, dla tych co opracowują własną ścieżkę audio. Główne zmiany dotyczą usprawnień programowych związanych z kompilacją plików .mkv. W tej sytuacji powrócę do zagadnień napisów we własnych filmach, które są dostępne jedynie przez struktury AVCHD/BR
Z napisami w multiAVCHD już dużo robiłem, ale dotychczas korzystałem z tego co oferuje bezpośredni interfejs tego programu, czyli cały czas ten sam rodzaj czcionki (wielkość, kształt, kolor itd). Ostatnio postanowiłem ten stan zmienić. Być może ktoś także zechce uzyskać inne możliwości w tym zakresie, więc kilka uwag na ten temat, jak to można robić. Wróciłem właśnie z wędrówki po Tatrach. Podczas zwiedzania Symbolicznego Cmentarza Ofiar Tatr w pobliżu Popradzkiego Jeziora dopadł nas deszcz, co stworzyło niesamowitą atmosferę tego miejsca. Niezwykły "zapłakany deszczem" cmentarz skłonił mnie do zrobienia tytułu z podkładem muzycznym (gitarowe adagio Albinoniego potęgujące motto "ku pamięci martwym i przestrodze żywym"). Podstawowe informacje o historii tego unikalnego cmentarza i upamiętnionych tu ofiar najlepiej było przekazać napisami ukazującymi się w odpowiednim czasie, a właśnie ta typowa czcionka mi tu jakoś nie pasowała. Moje postępowanie było takie:
1-połaczenie wszystkich (odpowiednio wybranych i poprzycinanych) plików A/V z wykorzystaniem TSSplitter
2-przygotowanie podkładu muzycznego o tej samej długości co połączone A/V
3-przygotowanie pliku tekstowego .srt na podstawie zanotowanych przy przeglądzie zmontowanego filmu czasów dla charakterystycznych miejsc
4-wczytanie powyższych strumieni do tsMuxer
5-ustawienie odpowiednich parametrów dla napisów (wielkośc, rodzaj, kolor, obrzeże, usytuowanie) i zapisanie sruktury AVCHD dla takich ustawień
6-kompilowanie w normalnym trybie całego materiału filmowego, w którym jednym z tytułów był powyższy film wczytany jako folder AVCHD
7-edycja ekranu powitalnego i menu nawigacyjnego całości (jako tła i ikony tytułowe podstawiane były wybrane zdjęcia, które robiłem kamerą podczas filmowania)
Po zapisaniu skompilowanej struktury AVCHD/BR na dysku i odtwarzaniu go poprzez PS3, mogłem podziwiać "swoje dzieło" dokładnie w takiej postaci jak sobie zaplanowałem.
Podczas oglądania tytułu filmowego powstałego z pobytu na Rysach, miałem wrażenie, że ciągle tam jestem. Jest to tak urzekajace miejsce, że za każdym pobytem tam, człowiek się dziwi, iż w realnym świecie coś takiego może istnieć. Tu też postanowiłem dodac podkład muzyczny (teraz już radosny) i napisy z nazwami poszczególnych szczytów, ukazujące się przy zbiżeniach na nie. Jeżeli już macie kamery HD, koniecznie wybierzcie się na Rysy, aby utrwalić całe piękno tego miejsca i pokazać tym, którzy nie mogą tam być. Nam się trafiła idealna pogoda: słońce, bezkresna widoczność i przewalajace się malownicze, kłębiaste chmury, które w sposób ciągły na różne sposoby dekorowały całą scenerię. No ale miało być o napisach. W tym przypadku nie chciałem robić powtórnie całej kompilacji poprzez multiAVCHD, więc wybrałem metodę podstawienia. Przygotowanie pliku z podkładem muzycznym i napisami odbyło się zgodnie z punkatami 1 do 5.
Następnie odszukałem w tej dużej strukturze AVCHD (a w ciągu kilku dni wedrówek zebrało się tego kilkadziesiąt GB) plik obejmujacy wyprawę na Rysy i usunąłem go wraz z przynależnymi plikami informacyjnymi. W miejsce usunięych plików podstawłem ich odpowiedniki otrzymane w punkcie 5 z tsMuxer. Oczywiście uprzednio nadałem tym plikom nazwy numeryczne zgodne z plikami usuniętymi. Należało też zmienić konwencję zapisu z długiej na krótką (8.3) oraz w pliku playlist pod HEXEDIT w miejsce 00001 wstawić nazwę numeryczną usuniętego pliku. Po tych czynnościach przy odtwarzaniu tej dużej struktury i wybraniu w menu tytułu "Rysy" uruchamiał się film z podkładem muzycznym i napisami w formcie zaprojektowanym. Jeżeli podczas oglądania stwierdzicie, że parametry napisów należy skorygować, to teraz już nie trzeba podmieniać wszystkich plików zwiazanych z danym tytułem, ale tylko sam plik .m2ts otrzymany przy powtórnej kompilacji w tsMuxer ze skorygowanymi parametrami napisów.
Opisałem tu dwie nieco odmienne metody tworzenia tytułów filmowych w strukturach AVCHD/BR, które umożliwiają uzyskanie napisów o zdefiniowanych przez użytkownika parametrach. Przykładowy opis kontekstu ich zastosowania powinien ułatwić ocenę, kiedy daną metodę warto zastosować.
 
Ostatnia edycja:

Tomanek

New member
Witam wszyskich.
Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem kamerki Panasonic HDC-SD20.
Pierwszy test przeszła na Wegrzech na torze Hungaroring. Obraz i dźwięk super.
Jest barodzo czuła na wszelkie dźwięki z otoczenia, niestety na wiatr który słychać w głośnikach też. Jak sobie z tym radzicie ?
Ale do rzeczy....
Dzięki skarbnicy wiedzy którą niewątpliwie jest #Sydon77 udało mi się mniej więcej uzyskać zamierzony efekt. Czyli tak - powycinać niechciane sceny oraz połączyć wiele plików w jeden - tutaj użyłem jak dla mnie rewelacyjnego HD Writer AE 1.0. Utworzyłem sobie menu także w HD Writer oraz w multiAVCHD aby porównać.
Wszystko pięknie sie odtwarza w mom TVIX M-6500 oraz w DVD po przekonwertowaniu do mpeg2.
Ponieważ temat traktuje o menu w strukturach AVCH aby nie być posądzony o off-topa mam do Was parę pytań z czym sobie nie poradziłem.
1) W programie multiAVCHD menu typu Carusel super wiać klatki które pilotem się wybiera ale w momencie przejścia na następną wszysko gaśnie na czarno i po chwili pojawia się obraz z właściwa klatką menu. Czy tak ma być ? Czy jest możliwość ustawienia aby to przejście było bardziej animowane...
2) Czy jest możliwość dodania do projektu w jakiś sposób zdjęć (jako osobny element w menu) tak aby pokazywały się pokolei z zadanym czasem wyświetlania. Oczywiście powinno to odbyć się bez utraty jakości HD.
Gdzieś czytałem, że Sydon pisał o możliwości zrobienia ze zdjęcia .m2ts ale nie mam pojęcia jak to się robi ?
Użycie Pinnacle (bo chyba wszystko przekoduje) mnie nie interesuje.
3) Pytanie które juz wcześniej padło - w czasie wiatru co robicie w czasię kręcenia aby nie było go słychać później w głośnikach ?

Dzięki wszystkim na tym forum bo bez Was byłaby to "jazda" po ciemku i robienie wszystkigo na wyczucie....
 
D

djrobus

Guest
Sydon777 napisał:
Niezwykły "zapłakany deszczem" cmentarz skłonił mnie do zrobienia tytułu z podkładem muzycznym (gitarowe adagio Albinoniego potęgujące motto "ku pamięci martwym i przestrodze żywym").

Zaintrygowałeś mnie tym pomysłem!
Chętnie obejrzałbym ten materiał, jeśli byłaby taka możliwość (tube, vimeo, może jakiś serwer udostępniający pliki?)
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Post był o napisach, więc mogę załączyć owe napisy jako przykład przekazywania pewnych informacji o odwiedzanych miejscach we własnych filmach. Oczywiście napisy takie są dostępne jedynie w kompletnej strukturze AVCHD/BR, a nie w samym pliku filmowym zapakowanym do kontenera .m2ts/.MTS (co byłoby możliwe w kontenerze .mkv).
Wielkość jak i charakter struktury nie kwalifikuje się do umieszczania w sieci, że nie wspomnę o naruszeniu praw autorskich związanych z wykonawstwem muzycznym.
Mogę też zamieścić trzy przykładowe kadry filmowe, aby dać wyobrażenie o tym niezwykłym miejscu.
Przy okazji zamieszczam zaktualizowany plik językowy do multiAVCHD (build 670; w pliku należy usunąć rozszerzenie .txt - pozostanie więc .mlf). Tłumaczenie obejmuje to, co aktualnie udstępnia autor programu w pliku anglojęzycznym. Jeżeli zostaną zauważone jakieś istotniejsze błędy w całym pliku, proszę o ich wskazanie, aby mogły być poprawione w następnej aktualizacji.

View attachment Cintorin.srt.txt

Kadr1.JPG

Kadr2.JPG

Kadr3.JPG

View attachment multiAVCHD.pol.mlf.txt
 
Do góry