Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

freon

New member
Mam dokładnie to samo na myśli....
brakuje tej kropki nad "i" jeśli chodzi o jakość...

BR - mam nagrywarkę BR w lapku więc na niej odtwarzam

ja mam ten problem, że na tym samym sprzęcie...materiał nagrywany innym programem i odtwarzany na różnych playerach...jest różnica w jakości

no ale widzę, że to nie tylko mój problem:)

Jeśli chodzi o napisy...to jeszcze nie ruszałem tej sprawy...na razie cieszę się, że wreszcie zaczynam kumać temat:)
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Najlepiej jak podam konkretne przykłady. Jeden plik to napisy, drugi to rozdziały. Te akurat to robiłem, aby żona mogła prześledzić trasy jak w tym dniu jeźdztliśmy. Pliki są ze sobą skoordynowane. Chyba to ci wszysko wyjaśni.
Teraz mi się zebrało trochę spraw do załatwienia.
View attachment 05 Latemar Obereggen- Predazzo srt.txt

View attachment 05 Latemar Obereggen- Predazzo.txt

Oczywiście w napisach rozszerzenie ma być .srt Rozszerzenie .txt ja muszę dawać, bo mi inaczej nie wysyła dokumentu
 

nagdob

Member
Bez reklam
Dzięki Sydon.
Pomimo wielu prób nie udaje mi się zobaczyć na ekranie napisów odtwarzanego filmu (oczywiście tych dodanych przeze mnie). W programie widzę, że są dwie ścieżki napisów i wykrywa je także power DVD. Ale jak wchodzę przy odtwarzaniu na te dodane napisy to wogóle ich nie ma. Nie wiem poza tym, czy te drugie napisy mają się pojawić samoczynnie, czy należy je wybrać podczas odtwarzania. Tak czy inaczej ich nie ma.
Jeśli będziesz miał chwilę czasu to napisz w kilku punktach "łopatologicznie" bo brak mi już pomysłów.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie wiem o jakich dwóch ścieżkach napisów mówisz. Ja zamieściłem jeden plik z napisami (pierwszy jaki mi się nawinął) i drugi plik definiujący rozdziały. Weź w tym pierwszym zmień rozszerzenie na .srt, a w tym drugim nic nie zmieniaj, bo to jest plik definiujący rozdziały. Weź jakiś dowolny swój film, zobacz jaką ma długość i z tych moich plików przekopiuj tyle, aby nie przekraczały długości filmu twojego. W multiAVCHD wstaw te pliki jako zewnętrzne. Nazwy plików nie mają znaczenia, jeżeli w programie je wskażesz w odpowiednim miejścu przy danym tytule. Ja je robiłem w okresie, kiedy dodawane pliki musiały mieć tę samą nazwę, co tytuł. Po kompilacji i uruchomieniu filmu oraz włączeniu napisów do wyświetlania, możesz przeskoczyć do następnego rozdziału i w chwili rozpoczęcia odtwarzania, pojawi się napis związany z tym rozdziałem i po 5 sekundach zniknie. Następny napis pojawi się na początku następnego rozdziału itd. Oczywiście napisy nie muszą być powiązane z rozdziałami, ale przy tych moich plikach tak jest, bo chciałem osiągnąć określony cel.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Po kolei robię tak:
1. Wczytuję folder AVCHD/BDMV/DVD i otrzymuję w oknie Media [F] C:\ cała ścieżka i na końcu np. STREAM\00000.m2ts.
2. Wchodzę w Edytor nazw mojego pliku 00000.
3. W zakładce Pliki napisów dodaję swój plik z napisami (.srt).
Mój plik .srt ma taki zapis:
1
00:00:00,000 --> 00:05:00,000
Próba, próba
Czyli rozumien, że powinien być odtwarzany od początku do 5-tej minuty.
4. Klikam na Uruchom i powstaje nowa struktura AVCHD.
i otzrymuję taki log:
[17:49:30] Processing playlist...
[17:49:30] Title #1 added: "00000"
[17:49:30] Verifying title...
[17:49:32] Title has: 1 audio tracks and 2 subtitle tracks
[17:49:32] Preparing authoring information...
[17:49:32] Creating PAL top menu.
[17:49:32] Authoring menu (PAL).
[17:49:33] Creating video thumbnails for 1 titles (THM)...
[17:50:01] Creating thumbnails completed. (THM)
[17:50:05] Setting menu navigation...
[17:50:05] Authoring custom menu completed.
[17:50:06] Setting menu for 1 titles...
[17:50:06] Go to menu after last title.
[17:50:06] Completed.
[17:50:06] Done!
[17:50:07] Saving multiAVCHD quick-load project (mpf):
[17:50:07] C:\Documents and Settings\NAGDOB\Pulpit\AVCHD_1\multiAVCHD.mpf (OK!)
Compilation summary:
Format: AVCHD compatible player (DVD/BD-R disc)
===============================================================================
1. 00000 [00:04:58]
===============================================================================
Overall duration : 00:04:58
Output size : 138 MiB (0.135 GiB)
[17:50:07] C:\Documents and Settings\NAGDOB\Pulpit\AVCHD_1 folder created!
[17:50:07] Burn its CONTENTS to DVD-R/RW UDF 2.50/2.60 disc!
[17:50:07] You may now remove temp folder (E:\_TEMP\).
[17:50:07] Your compilation contains 0hrs 4min 58sec of video material.
[17:50:07] multiAVCHD finished in 48 seconds (00:00:48)!
[17:50:07] End of log.
5. Uruchamiam film w Power DVD. Podczas odtwarzania mam do wyboru 2 ścieżki "Primary Subtitles". Jedna z nich to
data i czas w którym nagrywany był film (nazwana w Power DVD 6 Spiker 0), a druga to moje dodane napisy (nazwane w
Power DVD 6 Spiker 1), Jak wybiorę tą pierwszą, to data i godzina wyświetlane są na ekranie, jak wybiorę tą drugą to
nic się nie wyświetla. Mogę jeszcze wybrać opcję OFF, wtedy również nic się nie wyświetla. Wniosek, że nie ma moich
napisów.
6. Teraz, żeby ewentualnie sprawdzić nową strukturę znów importuję mój nowy katalog STREAM (jak w p. 1).
7. Wchodzę w Edytor, znów na plik 0000 (bo taki jest w katalogu STREAM, wcześniej usuwam w multiAVCHD plik
01411.m2ts).
8. Mam znów pięć zakładek: Pliki audio - nic, Pliki napisów - nic, Pliki rozdziałów - nic, Wbudowane audio -
Track#1:ID:4352, Language: und, Format: AC3 6ch, delay: 16MS (sd AUDIO), Wbudowane napisy - tutaj mam tak:
Track#1:ID4608, Language; und, Format:pGS
Track#2:ID4609, Language; und, Format:pGS
Czyli rozumiem, że ten pierwszy (i tak rzeczywiście jest) to moja data i czas, a ten drugi, to powinny być moje
dodatkowe napisy. Ale na filmie niestety ich nie ma.
Przepraszam za moje czasami długie wywody, ale chcę, aby znawcy mogli to przeanalizować i coś zaradzić.
Dzięki.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
A dlaczego nie zrobisz tak jak ci proponowałem? Miałbyś pewność, że plik z napisami jest dobry. Ja nie wiem, ale nigdy nie spotkałem napisów włączanych na zero. Myślę, że tu jest problem. Dodaj do twoich napisów jakąś drugą linijkę. Jeżeli pierwsze się rzeczywiście nie włączą, to powinny drugie.
Twój film trwa 4:58 a napis ma trwać 5 min. Co z takiego testu mógłbyś wiedzieć?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Sydon, chyba się nie zrozumieliśmy.
Ten log to tylko przykład, ale robiłem wiele prób.
I nie ważne ile linijek robię, to nie ma znaczenia. A ten Spiker 0 to właśnie napisy daty (Od pliku m2ts z Sony), a Spiker 1 to właśnie jakby moje napisy.
Jeszcze jedno. Jak podglądnę mój wynikowy plik (m2ts) w tsMuxer to widać, że ma jakby dwie ścieżki napisów, wygląda tak:
codec
H:264 ...
AC3 und ...
PGS und Presentation Graphic Stream #0 Resolution: 1920:1080 Frame rate: 25
PGS und Presentation Graphic Stream #0 Resolution: 1920:1080 Frame rate: 25
Czyli widać jakby były te dwie ścieżki. Dobrze rozumuję?
Jakbyś mógł Sydon to zrób moim opisanym tokiem strukturę i zobacz co się dzieje.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Wreszcie się udało, ale połowicznie. Otóż jak importowałem do multiAVCHD folder STREAM to włączyłem join (połączyło mi 3 pliki m2ts: 00000, 01400, 01411). Wówczas w Edytorze zaimportowałem mój plik z napisami i zrobiłem kompilację. I teraz przy odtwarzaniu są moje napisy, ale nie ma tych oryginalnych (daty i czasu). Jest to prawdopodobnie spowodowane łączeniem plików (w sumie jest to niepotrzebne, bo przy odtwarzaniu na końcu odtwarzają się te Menu tzn. 01400 i 01411).
Inaczej jest z plikami m2ts z aparatu Panasonica. Tutaj nie mają one ścieżki napisów z datą i godziną, więc dodając napisy od razu są i nie ma problemu.
Widać problem jest z plikami m2ts z Sony, gdzie już na wstępie plik ma ścieżkę napisów (data i czas) i wówczas dodając napisy, to mimo, że są nie są wyświetlane. Jakiś jest myk.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Chyba wyczaiłem ten myk.
Otóż jak pisałem kompilując m2ts z Sony powstają dwie ścieżki napisów widoczne przy odtwarzaniu struktury programem Power DVD jako: 6 Spiker 0 oraz 6 Spiker 1. Ten pierwszy to data i czas, ten drugi to napisy dodane. I teraz. Jak uruchamiamy film, to w Power DVD od razu wyświetlane są napisy 6 Spiker 0, czyli data i czas. Gdy przejdzie się na te drugie napisy, czyli 6 Spiker 1 to nie dzieje się nic, ale chwilowo. Wszystko zależy od tego w którym momecie pojawią się drugie napisy (wykonane w pliku .srt). Jak film dojdzie do tego momentu to dopiero wtedy wskakują dodane napisy. Trochę dziwna sytuacja, że w momencie przełączenia napisów ze ścieżki Spiker 0 na Spiker 1 napisy znikają wogóle, choć wg zadanych czasów w pliku .srt powinny być od razu. Czy jest to wina Power DVD, czy tak ma po prostu być, a byc może w BR jest ok. Nie wiem, bo nie mam. I jeszcze jedno. Jak oglądam film, to gdy przyspieszę ogladanie myszką na pasku postepu to też znikają napisy i pojawiają się dopiero przy kolejnym dodawanym napisie w ustalonym w pliku .srt czasie.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie po pobraniu najnowszej wersji programu wyskakuje mi jakiś błąd...i program nie chce się uruchomić o co chodzi..?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No kurcze znowu mam / czy raczej cały czas mam / problem z logowaniem...

Ale do tematu zaraz ściągnę wersję z podanej przez Ciebie strony, ale czemu tak się dzieje.... mam bulid bodajże 653 i ustawione automatyczne pobieranie nowej wersji...
Po pobraniu bulid 654 wyskakuje błąd i program się nie uruchamia?!
 

gianbuffon

New member
ja tez mialem ten problem, ale sciagnalem stad:
http://www.cdrinfo.pl/download2.php...hd/multiAVCHD_3.0.exe&id=9101142735&baza=soft
i wszytsko dziala, nawet po aktualizacji 654+
takze jakby ta wersja z linku podanego przez nagdob nie dzialala(ale watpie), to sciagaj z tamtej strony :p

mam problem :/
utworzylem strukture AVCHD i wrzucilem jeden odcinek prison break w HD w celu sprawdzenia jak to bedzie wygladalo. poszlo szybko i sprawnie, wiec chcialem dodac kolejen odcinki. wczytalem projekt, dodalem odcinki i w efekcie powstal nowy folder z AVCHD, w ktorym znalazly sie te pozostale odcinki, a ten jeden znalazl sie w innym folderze. jak wczytuje ten projekt z kilkoma odcinkami i chce dodac tam ten jeden, to po kliknieciu uruchom wyskakuje blad i program sie wylacza :/ moze ktos pomoc? jak mam edytowac swoj projekt?

kurcze w dalszym ciagu z tym sie mecze i nie moge znalezc sposobu :/
teraz od nowa utworzylem strukture, dodajac wszytskie odcinki prison break. przebieglo sprawnie. nastpenie wczytalem projekt i chcialem dodac film w hd. na poczatku w logu pojawily sie takie info:
[03:41:50] Cannot find/open playlist (00000.MPL)...
[03:41:50] No compatible input from (J:\AVCHD\BDMV\PLAYLIST\00000.MPL).
[03:41:50] Skipping to next input media...
i tak x6 - czyli tyle ile bylo odcinkow
nastepnie zaczelo przerabiac film w hd. wszystko ok, z wyjatkiem tego:
Error creating thumbnail for chapter 7 (title #1)! Retrying...
[03:57:10] Second try failed, too! Retrying...
i tak z 3 rozdzialami.
po zakonczeniu pracy programu w folderze AVCHD (tam byly seriale) pojawil sie film, a w nowoutworzonym przez program folderze AVCHD+data znalazly sie tamte seriale.

co robie zle?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No i niestety dalej błąd. program ściągnięty ze strony Deana. I pojawia się coś takiego'

= (RT) Invalid array index (8). Valid range (1-1) - Line 1985 ????

Edit

Gianbuffon - dzięki pobrałem ze strony, która podałeś i już błąd się nie pojawia...:D
 
Ostatnia edycja:

wojti12

New member
jakis czas temu dopytywalem o dzialanie multiavchd.
teraz juz mi sie karta na kamerze zapelnila i musze to zgrac (chce na dys zew + DVD)

zrobilem tak
TSSplitterem polaczylem pliku. bez problemu.
powstaly duze pliki z konsowka .ts

teraz w multiavchd chce zrobic menu pod PS3 - XMB

ladnie mi tworzy strukture ale na menu w PS3 sa tylko strzalki bez obrazkow, podpisow. czyli nie wieadomo ktory filmik odpalam. mysle ze w menu multiavchd wszystko zaznaczylem ok.

podczas tworzenia wyrzuca mi jeden blad

Trying to use Directshow first...
[08:26:23]
Directshow spliter/decoder failed! (TBG)
[08:26:51] Creating video backgrounds for XMB menu completed.


czy to moze byc powodem problemu?
jak go naprawic? zainstalowalem najnowszy directX



wlasnie doczytalem na forum. prawdopodobnie nie mam zainstalowanego AVISyntha. Nie dawno przeinstalowalem Windowsa i na 100% go nie mam. Wczesniej mialem i bylo ok.

Czy martwic sie tym Directshow spliter/decoder failed! (TBG) ???
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Wgrywam jeden duży plik 12 GB m2ts. Koncert.
Tworzę listę odtwarzania. Dla każdego utwory jest Rozdział.

W MENU głównym powstają Chaptery (Rozdziały) widoczne jako grupa ikon w prawym grórnym rogu. Nie stanowią wystarczającej informacji.

PYTANIE:
Czy mogą rozdziały mieć własne tytuły ?
Chodzi mi o tytuły piosenek.
Gdzie wprowadzać nazwy ?
 

gianbuffon

New member
no i szlag mnie z tym trafi.
nie dosc, ze nie moge dodawac filmow do gotowej struktury, to jeszcze w menu nic mi sie nie wyswietla.
zrobilem strukture AVCHD, dodajac 6 odcinkow prison break. odpalam na ps3 i nic nie ma. strzalke widac na srodku a tam puste pole. i jak wcisne X, to wlacza sie caly czas tylko 1 odcinek.
prosze niech mi ktos z tym pomoze
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ja z kolei mam problem z połączeniem plików. Używałem różnych programów i ni jak to mi nie wychodzi. Odtwarza się pierwszy plik i dalej obraz się zatrzymuje.... bez łączenia wszystko pięknie działa, ale każdy plik odtwarza się osobno po małym zatrzymaniu obrazu. A to przecież miał być jedne filmik....:(
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeżeli w menu nie ma ikon, to najprawdopodobniej nie ma zainstalowanego AviSynth.

nagdob
Z napisami jest wszystko tak, jak być powinno. Jeżeli się przełączy napisy z jednych na drugie, to odtwarzacz analizuje strumień napisów od tego właśnie momentu i wyświetli je dopiero, gdy napotka pierwszą instrukcję do rozpoczęcia wyświetlania. Prawdopodobnie nie było by tych wszystkich niepokojów, gdyby testować dłuższe pliki wideo z dołączonymi napisami.

bluray
Niestety nie ma nigdzie opcji dodawania nazw dla rozdziałów. Jest za mało miejsca i traeba byłoby tworzyć ewentualnie niższy poziom menu - ale to może kiedyś tam. Obecnie możesz wykorzystać możliwość wtsawiania napisów na początku odtwarzania danego rozdziału. Czyli zaczyna się jakiś utwór i wówczas ukazuje się informacja o jego tytule, wykonawcy itp. Przykład formatów dla takich napisów (i rozdziałów) masz tu: http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=380508&postcount=262

marciniozo
Zbyt lakonicznie piszesz. Jakich programów używasz? Jeżeli połączyłeś pliki TSSplitter (i nie używasz następnie multiAVCHD), to musisz połączony plik remuxować tsMuxer i wówczas on będzie poprawnie się odtwarzał na łączeniach.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kurcze cały czas mam duże problemy z zalogowaniem się, ale do rzeczy...

Syndom masz zupełną rację, mój wczorajszy post był zbyt lakoniczny!
Ale to suma zmęczenia / 12h w pracy / i zdenerwowania, że coś nie działa a wiem / dzięki Tobie/, ze działać musi.

Dzisiaj już jest lepiej! Pierwsza rzecz brakowało mi w systemie pliku dotnettx. Plik zainstalowałem i teraz mogę przystąpić do działania!!

Także odpalam multiAVCHD i biorę się do pracy...
 
Do góry