Mafia 2

xguciox

New member
Właśnie przed chwilą zdarłem demko mafii 2 na laptopa, i to co zobaczyłem to mnie załamało:(
Gra odpalona na absolutnie minimalnych ustawieniach bez apexu wygląda o 200% lepiej niż na ps3.
Nawet przy tych ustawieniach jest trawa i fizyka ubrań która wygląda przepięknie. Dopiero teraz zdałem sobie sprawę jakimi imbecylami są ci ludzie z 2k Czech jak aż tak można było spaprać gre żeby na słabiutkim laptopie wyglądała lepiej niż na konsoli do gier
 

Peek

New member
Bez reklam
Jak było wcześniej napisane rzekomo demo to przestarzały kod i gra w finalnej wersji na konsole wygląda o niebo lepiej, niestety tak to jest z PS3 - można na nią stworzyć grę graficznie zawstydzającą PC (GoW III, Uncharted 2) a można zrobić średniej jakości port. Niestety taką placimy cenę za to, że wkładasz płytke do konsoli i nic cie nie obchodzi, nie wymieniasz co pół roku grafiki, nie instalujesz przy każdej okazji nowych sterowników itd. a dostajesz i tak przepiękne tytuły (wymieniłem), aczkolwiek nie panikujmy na pewno w finalnym kodzie bedzie o wiele lepiej!

xguciox napisał:
Mnie osobiście brak trawy aż tak nie boli jak kompletny brak fizyki.

No co ty, ja o kompletnym braku fizyki marzyłem całe liceum ;) hehe

Panowie naprawde to już się robi nudne, było napisane (sprawdzone przez Gamespot), że gra wygląda o niebo lepiej niż na demie. Poza tym Mafia broni się fabułą i klimatem i jeśli ktoś chce przeżyć tą fantastyczna opowieść to nie przeszkadza mu brak trawy.

Naprawde apeluje o rozsądek, dlaczego RDR dostało same 9.8? Bo można było zrobić wszystko? A Mafii za to oceny obniżają, bo jest to opowieść ze średnio otwartym światem, panowie to jest Mafia! Ona po zagraniu w nią obroni się sama... zobaczycie...

PS. Jedynka od Eurogamera też dostała 4/10, może po prostu 2K nie posmarowało recenzentom tak jak Rockstar hm?
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
3_20417745.jpg


Osoby odpowiedzialne za lokalizację chyba za bardzo puściły wodze fantazji :lol:
 

pav3l

New member
Bez reklam
Ja na szczęście nie popełniłem tego błędu i zamówiłem wersję angielską......
jakoś nie mogę grać i czytać / słuchać tych bzdurnych tłumaczeń na polski....
 

pav3l

New member
Bez reklam
...dlatego któryś raz z rzędu polecam game.co.uk
Tam special edition jest po 39.99 Ł razem z wysyłką 41.99 Ł, co przy obecnym kursie NBP z dnia 26.08.br 4,8819 PLN/Ł daje nam 204PLN z lekkim hakiem. Na alledrogo to wydanie jest za 280PLN...
Nie ma tam innego, tańszego wydania, jest jeszcze Collector's edition za 49,99Ł (proponuję porównać ile u nas kosztuje).
U nas wciskają okrojoną wersję za prawie 180PLN....
fak it.
i jeszcze to durne tłumaczenie....
 

pav3l

New member
Bez reklam
Ok. Ja z żoną kupiłem ostatnio w prezencie PS3 dla bliskiego ziomka z rodziny, który nie ma połączenia z netem (na razie) - no i co? Nadal jesteśmy w gorszej sytuacji, dlaczego nie ma tego odrazu na płytce - ma ktoś na to jakieś sensowne wytłumaczenie? Polska....
 

Peek

New member
Bez reklam
Dzisiaj premiera, spodziewajcie się wieczorem dłuższego tekstu z pierwszymi wrażeniami i wstępną oceną. Jak na razie wszystkie światowe serwisy oscylują wokół oceny 8/10, sprawdzę sam czy naprawdę jest tyko "dobrze". Miejscami moja ocena może wam się wydawać nieobiektywna bo jestem fanbojem tej serii ;), ale postaram się wady też wychwycić także tak jak zapowiadałem dzisiaj wieczorem pierwsze wrażenia
 

pa3

New member
Bez reklam
Na amazon uk, był preorder Mafii 2 za 155 zł, ciekawe ile kosztuje przesyłka do polski?, jakby wyszło ok 180 zł to czemu nie - zostanie jeszcze trochę $ w sam raz na parę Lechów :)
 

Fatal1ty

New member
Ta gra to porażka na ps3 (chodzi o dopracowanie grafiki)... po prostu wstydziliby się wydać taką grę na tą konsolę w tej cenie, na kompie wygląda lata świetlne lepiej, na Xboxie tez znacznie lepiej.
 

Peek

New member
Bez reklam
Ta gra to porażka na ps3 (chodzi o dopracowanie grafiki)... po prostu wstydziliby się wydać taką grę na tą konsolę w tej cenie, na kompie wygląda lata świetlne lepiej, na Xboxie tez znacznie lepiej.

Rozumiem, że grałeś w pełne wersje i na X360 i na PC i na PS3?

Poza tym ta gra broniła się zawsze fabułą i klimatem a grafiki to sprawa drugiego rzędu.

EDIT: Co do pełnej wersji to na razie powiem tylko, że klimat wylewa się wiadrami i jest po prostu boski co do reszty wypowiem sie pozniej bo grałem pół godziny.

Natomiast miałem okazję porównać demka. Może powiecie, że jestem ślepy, może że głupi, a może to kwestia ustawień TV, ale u mnie demo na PS3 (oprócz PhysX i krwi i trawy) wygląda... lepiej.
 
Ostatnia edycja:

xguciox

New member
Pograłem juz trochę w mafie 2 o oto moje spostrzeżenia.

Rzeczywiście w grze nie ma trawy, dużych plam krwi ani kołyszących się ubrań za to poprawili trochę framerate.
Powiem wam szczerze że w trakcie gry nie zwraca się uwagi na takie szczegóły. Rozgrywka naprawdę wciąga.Poza tymi niedoróbkami jest też kilka smaczków np. uginająca się opona podczas skręcania czy wywracający się ludzie na chodniku w czasie zimy.
Z czystym sumieniem mogę każdemu polecić tą grę, aczkolwiek jeżeli ktoś posiada co najmniej średniej klasy PC albo xklocka to radze nie kupować jej na PS3.

Jak dla mnie wesja na PS3 8,5/10
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja przeszedłem na razie 9 rozdziałów, grze nie możma odmówić fenomenalnego klimatu, fabuła (przynajmniej na razie) jest dobra, ale nie tak dobra jak w jedynce. Grafika nie zachwyca, ale też nie odrzuca. Nie jest to to co na PC, ale jest ładnie, razi tylko kulejąca fizyka. Bardzo fajne są teksty padające w ciągu gry, czasami naprawde miałem możliwość się uśmiać. Ja mam dobrej klasy PC oraz X360, kupiłem na PS3 i rzeczywiście mogłem zrobić inaczej, ale trudno stało się.

Ostatecznie póki co też oceniam 8,5/10

EDIT: COFAM TO CO POWIEDZIAŁEM!!! ALE FABUŁA! ALE MOC!!! JEST NAWIĄZANIE DO JEDYNKI!!! I TO JAKIE!!! GENIUSZ!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry