Mafia 2

Peek

New member
Bez reklam
Oświeżam wątek:

Grę przeszedłem zajęła mi dokładnie 10 godzin 17 minut. Jeśli chodzi o moje wrażenia to:
Historia jest urzekająca, aczkolwiek niestety postacie, fabuła, klimat czy miasto nie dorastają do pięt jedynce. Klimat jest aczkolwiek tak jak mówię, to nie jest to uczucie jakie miałem gdy grałem w jedynkę, możliwe, że pierwsza Mafia była dla mnie fabularnym ideałem. Graficznie wersja na PS3 odstaje od Xboxa, nie mówiąc już o PC. Zakończenie jest bardzo, bardzo dobre. Tak jak pisałem pojawia się odnośnik i to fantastyczny do pierwszej częsci.

Ostatecznie oceniłbym na 8/10 bo pomimo tego, że prawdopodobnie jest to przeze mnie najbardziej oczekiwana gra tej generacji, na pewno nie jest najlepsza. Tak jak pisałem jedynce nie dorasta do pięt. Myślę, że grze dużo zabrało przeniesienie jej do późniejszych lat, moim zdaniem to duży błąd.

Czekam na trzecią częsć. Musi być.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Ano, niefajnie jak najbardziej wyczekiwane przez nas gra nie okazuje się tym, czym być miała (przynajmniej w naszych oczekiwaniach). Moją taką grą jest nowa gra Uedy, czyli The Last Guardian. Ale myślę, że tu zawodu nie będzie.
 

Peek

New member
Bez reklam
Niestety zniknęła mi opcja edytuj.

Po dogłębnym zastanowieniu zmieniam ocenę gry a oto czynniki które na to wpłynęły:
- dłuższy czas po skończeniu gry dalej o niej myślę
- fabuła jest jednak nie tylko dobra, ale fantastyczna
- ostatnia misja jest na miarę ostatniej misji w pierwszej Mafii
- GENIALNY soundtrack (po raz pierwszy słucham kawałków z gry na youtube)
- Pierwsza gra w moim życiu, którą chcę przejść drugi raz

Według mnie Mafia II jednak zasługuje na 10/10

Jutro jadę do sklepu dopłacam 20zł i za wersję PS3 w stanie idealnym biorę na Xboxa w lepszej oprawie i z PhysX.
 
Ostatnia edycja:

butcher23

New member
peek

Jak przeszedłeś 14 rozdział gdzie jest misja w starym pawilonie i rzucają koktajlami Mołotowa?? Zawsze prawie zabije wszystkich to mnie albo sparzy albo jakiś wyleci z boku
 

pRzeKop

New member
Ok. Ja z żoną kupiłem ostatnio w prezencie PS3 dla bliskiego ziomka z rodziny, który nie ma połączenia z netem (na razie) - no i co? Nadal jesteśmy w gorszej sytuacji, dlaczego nie ma tego odrazu na płytce - ma ktoś na to jakieś sensowne wytłumaczenie? Polska....

Przecież ten dodatek tak czy inaczej nie byłby na płycie. W pudełku powinien znajdować się kod. W Polsce dostaniemy go później.
 

Peek

New member
Bez reklam
butcher23

Napisane na biało, żeby nie spoilerować zaznacz sobie kursorem poniższy tekst:
Na początku wybijasz wszystkich gangoli w porcie, potem wchodzisz na hale i tam najpierw skryłem się za pudłami (koktajle tylko cię sparzą, ale nie zabiją) i wybiłem kolejnych gangoli (po wybiciu kilku pierwszych potem zlatują po dwóch ze schodów prowadzących do biura Dereka. jak wszystkie bandziory są już zabite (długo nikt nie wylatuje i słychać tylko gadke Dereka) wtedy wszedłem na półpiętro schodów prowadzących do jego biura. Stamtąd da się już go zdjąć.
 

xguciox

New member
Na PS3site znalazłem ciekawe informacje nt. Mafii 2 sami zobaczcie


Kod:
Wycięte malowanie aut:
[url]http://www.imagebam.com/gallery/84p7e71bt18z9q26l44t0qwrcrefn2dv[/url]

wycięty widok zza kierownicy:
[url]http://a.imageshack.us/img829/3072/jericho2010082920390811.jpg[/url]

Tryb free ride został wycięty, ale w grze jest, na pc już jest "nieoficjalny" patch dodający free ride.

Znaleziono także spis misji które miały być zawarte przed "The Old Country":
00_70_00_0100:Missing In Action
00_70_00_0101:Crash Course In Sicilian
00_70_00_0102:Hide And Seek
00_70_00_0103:Man Of Honor 
00_70_00_0104:Call Of Duty
00_70_00_0105:Back Up/Call Of Duty v2 (alternative where they all leave together)
00_70_00_0106:Death Squad
00_70_00_0107:People Power
00_70_00_0108:The Old Country

W grze jest także zawarta mapa San Celeste, nie mała mapa:
[url]http://i38.tinypic.com/29onyb4.jpg[/url]

Plus pełno powycinanych misji pobocznych, NPC itp.
[url]http://img827.imageshack.us/img827/6036/c28a1d139c42.jpg[/url]


Z gry wyciętą jednak w ch.j rzeczy i jednak docelowo miał to być sandbox.
 
Ostatnia edycja:

butcher23

New member
Przeszedłem grę w 12h46min
Trochę sobie jeździłem po mieście, ale to nie o czas chodzi
Tak czy siak jestem zadowolony z Mafii
Grafika może nie powala jak na PC ale mi chodzi o klimat
Jedna misja mnie przystawiła i miałem z nią problemy
Koniec gry...będzie chyba cdn. ;)
I mam nadzieje, że w szybszym czasie
 

xguciox

New member
Na forum gry-online znalazłem zbitek wszystkich wyciętych rzeczy z gry

Kod:
Mafia II - czyzby najbardziej pocieta gra w historii??? (zebrane do kupy elementy znalezione w necie) 
Co zostalo wyciete w Mafii II: 
a) elementy zwiazane z autami 
-tunning "wizualny" w stylu Forzy 
http://www.imagebam.com/gallery/84p7e71bt18z9q26l44t0qwrcrefn2dv
-widok z 1 osoby 
http://a.imageshack.us/img829/3072/jericho2010082920390811.jpg
-zaawansowane zniszczenia samochodow 
http://img839.imageshack.us/i/maf220100830140632.png/
-wiele samochodow, w tym te najmocniejsze w calej grze! 
b) pocieta fabuła 
mieliscie wrazenie ze poczatek i koniec gry jest jakos zrobiony na szybko? nie wydawalo wam sie... 
Oto spis pierwszych misji w Mafii 2, ktore mialy byc z zalozenia scenarzysty w grze: 
Rozdział 1: Zaginiony w akcji (ciekawe...) 
R2: Trening po sycylijsku (misja treningowa z prawdziwego zdarzenia) 
R3: Gra w chowanego (kolejna misja skradana? to logiczne ze nie zaczynamy z calym arsenalem jak w wykastrowanej pierwszej misji) 
R4: Człowiek honoru 
R5: Call of Duty  
R6: Wsparcie 
R7: Szwadron śmierci 
R8: Siła ludu 
R9: Stary Kraj <- czyli misja od ktorej zaczynalo się gre 

I misje, ktore mialy miec miejsce po urwanym zakonczeniu: 
Rozdział 16 (lub 24...): Najwyższa pora 
R17: Rodzinny biznes 
R18: Przyjaciele na całe życie 

c) misje poboczne 
Nie zostały one wyciete w 100% przez co smiesznie wypada w grze "zaproszenie" do wykonywania misji dla Bruskiego i Dereka, ktorzy chyba nigdy nie maja dla gracza zadnego zadania. W grze mielismy wykonywac zadania dla nastepujacych osob: 
-Derek 
-Mike (wiadomo juz o 5 misjach dla niego) 
-Charlie 
-Eddie 
I dodatkowe misje nie zwiazane z tymi osobami 
Malo? A co powiecie na wyciecie z gry drugiego miasta (pewnie tego z pierwszych rozdzialow) - San Celeste? 
Oto mapka: 
http://i38.tinypic.com/29onyb4.jpg 

Gra miala tez opcje gry Free Ride, to juz sie w glowie nie miesci - po co bylo ja wycinac?

Nic dodać nic ująć patologia jak ich mało. Miało być Game of the year a będzie Fail of the year
 
Ostatnia edycja:

pa3

New member
Bez reklam
Pograłem parę h, na początku lekko przeraził mnie efekt wizualny, ale czym dalej w las tym lepiej (choć trochę za cukierkowo), misję to naprawdę 10/10, a jestem dopiero po kilku. Na razie w większości eksploruję, choć rozgrywka to jednak nie to co w np. just cause 2

Ano, niefajnie jak najbardziej wyczekiwane przez nas gra nie okazuje się tym, czym być miała (przynajmniej w naszych oczekiwaniach). Moją taką grą jest nowa gra Uedy, czyli The Last Guardian. Ale myślę, że tu zawodu nie będzie.

Dokładnie, ja dlatego zaopatrzyłem się w PS3, choć liczyłem tu bardziej na 2 część Shadow of the Colossus, to jednak jestem pewien że tym razem ponownie odpłynę :)
 

zbynio81

Member
Także jestem już "po"

Jak dla mnie klimat 1-klasa. Fajne nawiązanie chwilowe do MAFII 1 z PC (kto grał ten wie o co biega)

Jednak te 12-13h troszke mało. Jak dla mnie Mafia 1 miała lepsze otoczenie miasta wspominając także tramwaje :)

Nie pamiętam dokładnie czas spędzony przed 1 częścią jednak wydaje mi się, że więcej tego było.

Gierki nie sprzedaje dalej tylko czekam wiernie na dodatki-zwłaszcza MUTLI--mam nadzieje, że wyjdzie- i nie będzie to gra typu 1/5 na płycie a reszte trzeba dokupywać po astronomicznej cenie.

Plusik jak dla mnie kierowaniem autkami- o ile włączy się tryb "pseudo" realistyczny, wówczas ładnie trzeba "kontrować" na zakrętach na pełnym gazie.

Jeżeli macie info na temat dodatków kiedy będą-prosze pisać :)
POZDRAWIAM
 

pav3l

New member
Bez reklam
Skończyłem i ja,
mi zajęło to ok. 19godzin, ale jeździłem chyba wszystkimi możliwymi furami, tuningowałem jak się da, przetestowałem wszystkie możliwe autobusy i ciężarówki (speedtesty itd) - generalnie zabawa grą. Gra to nie to samo co 1-ka, ale nie można się za bardzo przyczepić, na plus rzeczy najważniejsze: i/klimat jest!, ii/fabuła w skali 1-10 na 11 (kto grał w 1-kę będzie niebanalnie zaskoczony zakończeniem jednego z chapter'ów), na minus, szczegóły: i/ są bugi, ii/ AI policji niedopracowane (czasem cię gonią za speeding, czasem nie, poza tym dość łatwo jest uciec - wystarczy dobra fura), iii/ trochę monotonne są wg mnie te filmiki (zaczynajace, kończące chapter), iv/ brak misji pobocznych, v/ miasto trochę jakby - wymarłe.
Generalnie, gra jak jak najbardziej warta polecenia, f*ck it - po dłuższym zastanowieniu - zaraz odpalam i przechodzę na hard.:p
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Mafia 2 najbardziej wulgarną grą na świecie :lol:

Do tej pory najbardziej wulgarną grą było House of the Dead: Overkill wydane w ubiegłym roku na Wii. Produkcja studia Headstrong Games mogła poszczycić się 189 przekleństwami.

To jednak przeszłość - został bowiem ustanowiony nowy rekord. Od teraz to w Mafii II można znaleźć najwięcej odmian słówka "f*ck". Przedstawiciele Światowych Rekordów Guinnessa twierdzą, że w grze znajduje się ich ponad 200.

Źródło: Najbardziej wulgarna gra na świecie - PS3 - Gry w INTERIA.PL - najlepsze nowe gry, kody, gra
 
Do góry