Mafia 2

pa3

New member
Bez reklam
Ostatnio miałem trochę więcej czasu i ukończyłem tego kilera.
Zastanawiają mnie osoby które tak wyczekiwały premiery a przeszły Mafię w 10h, no chyba na szybcika- byle do przodu. Ja praktycznie zawiesiłem się tylko w 14 rozdziale (bombardowanie molotovem), a mimo to na blacie miałem prawie 17h (a zostało mi jeszcze wiele znajdziek do zdobycia) - w końcu taki tytuł zobowiązuję aby go przejść powoli, zwiedzać wszelkie zakamarki, ..itp :)

Misję to największy atut Mafi 2 na naprawdę wysokim poziomie, choć w końcówce zrobiło się jakoś przynudnawo. Miasto "Empire Bay" jest hmm nijakie, nieczuć tego klimatu co w pierwszej części, zero ciekawych lokacji, miejscówek, jedynie w trakcie misjii jest parę oskryptowanych zdarzeń (wypadki, kłótnie przechodniów). Jeśli chodzi o samochody to nie jest ich za dużo, a większość to nudne wolne wany, brakuję więcej sportowych, luksusowych bryk. Radio to kolejna zaleta, same hiciory ale ilość kawałków w porównaniu z GTA jest malutka, brakuję jakiś zabawnych audycji ale może kiedyś tak to wyglądało:hmm:
Grafika na dużym ekranie nie powala, choć porą zimową prezetuje sie całkiem całkiem. Oprócz głównego wątku fabularnego niema co robić - nuuuda, zero "smaczków" w postaci misji pobocznych, czy mini gierek.

Ocena: 8.5/10

P.S. W jednej misji jest fajne nawiązanie do pierwszej części (a dokładnie do końcówki), aż się łeska na chwilę w oku zakręciła
 

Darek8x9

New member
Moim zdaniem to dobrze, że nie było co robić po za głównym wątkiem fabularnym to pozwoliło przez 14 rozdziałów snuć na prawdę filmową opowieść na wysokim poziomie. Empire Bay pomimo braku dodatkowych atrakcji żyło własnym życiem i o to w tym wszystkim chodził. Mnóstwo oskryptowanych akcji w stylu tutaj koleś rzuca węglem a gdzie indziej znowu jakaś parka robi ciche podchody.
 

ziupo

New member
Również ukończyłem Mafie 2, ale mam dziwne ważenie, że zabrakło w niej paru rzeczy, które było widać w trailerach: ot choćby ten fragment z kościołem zimową poą. Która to misja była? Może jakiś przerywnik pominąłem?
 

ziupo

New member
Eh a już myślałem, że może to wina wydawcy - Cenega ma trochę za uszami w tychsrawach.
W takim razie pozostaje czekać na kolejne dodatki, które dopełnią fabułę. Szkoda tylko, że mam konsolę i pewnie bez instalacji dodatków na dysku się nie obejdzie :(
 

JJSpecial

New member
13h... po wszystkim. Oczekiwałem jej z jakieś 7 lat.

Panowie - ta Mafia II to jakieś DEMO chyba... :((

Brakuje mi w niej tak wiele... Kogoś kto odpowiedzialny jest za te okrojenia - powinno się powiesić za jajca. Mógłbym poczekać 1 rok dłużej, zapłacić 150zł więcej - byleby pograć jak należy, odszukać w niej synonim doskonałości, by zapadła w pamięć jak cześć pierwsza.

Czuje niedosyt.. :nie:

Jutro jadę na HARD!:eek:k:
 
Do góry