Lg dp1

Yamato

New member
tak to jest normalne, przejscie pierwotne puszcza sygnal do zdekodowania, tv nie ma dekoderow dd i dts wiec lapie to tylko amplituner i tak ma byc! ;]
 

Yamato

New member
co ty za bzdury wypisujesz, normalna sprawa, skoro w telewizorze nie masz dekodera dd i dts i wbudowanych glosnikow 5.1 to po co masz puszczac nieskodowany sygnal bezposrednio na tv? swoja sprawa nie rozumiem aluzjii co do tego twojego dvd ??? normalne dvd to masz chyba podlaczone przez euro eehhehehe :D sprzet ten jest nieporownywalnie lepszy od dvd i innych pierdol, jezeli ci nie odpowiada to oddaj go i nie truj tutaj ...
 

pyszczak66

New member
Normalnie to mam dvd podłączone przewodem hdmi do telewizora a coaxialem do ampli i gdy włączę płytę z jakimkolwiek formatem dźwięku to dźwięk występuje w tv wiadomo stereo a ampli np dd natomiast w dp1 jak oglądam, film w dts, dd i zapomnę zmienić w ustawieniach na stereo to np dzieciaki chcąc obejrzeć bajkę nie będą mieć głosu w tv wiec to ty nie opowiadaj pierdol ze to nie jest niedogodność
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Prawidłowo to na TV podłączonym HDMI zawsze powinieneś mieć dźwięk bez względu na to czy to DTS, czy DD. Na Mboxie TP01 nie ma tego problemu.
 

25gornik

New member
co ty za bzdury wypisujesz, normalna sprawa, skoro w telewizorze nie masz dekodera dd i dts i wbudowanych glosnikow 5.1 to po co masz puszczac nieskodowany sygnal bezposrednio na tv? swoja sprawa nie rozumiem aluzjii co do tego twojego dvd ??? normalne dvd to masz chyba podlaczone przez euro eehhehehe :D sprzet ten jest nieporownywalnie lepszy od dvd i innych pierdol, jezeli ci nie odpowiada to oddaj go i nie truj tutaj ...
Chwaliłem LG-DP1W za uniwersalność .To co Yamato wypisujesz na temat DVD i jakości dźwięku, odtwarzacze wszelkiej maści nawet do pięt nie dorastają stacjonarnym DVD jakością dźwięku DTS (np.dynamiką co od razu da się usłyszeć) .Zrób sobie obraz oryginalnej płyty DVD z dźwiękiem dts (np.Gladiator-askar za dźwięk) przepuść przez dp1 a potem dla porównania z DVD (dobrej marki) i wtedy wrażenia odsłuchowe opisz w poście ....pozdrawiam:)......ps.Yamato jak nie sprawdzisz to nie uwierzysz jak św.Tomasz.
 
Ostatnia edycja:

Yamato

New member
a czy ja cos mowilem o jakosci dzwieku na dvd? nie? wiec nie bede dalej poglebial tego tematu, zreszta ja na dp1w wrzucam sobie ripy full hd z dtsem i nic innego mnie aktualnie nie interesuje ... :) dla mnie odtwarzacz hd jest nieporownywalnie lepszy od dvd pod wieloma wzgledami, niekoniecznie chodzilo mi o jakosc dzwieku ... swoja droga nie mam odtwarzacza dvd za 1500zl zebym mogl sobie porownac sprzet wysokiej klasy z moim lg, aktalnie uzywam jakiegos 3 letniego
odtwarzacza dvd od pioneera aczkolwiek i tak wole uzywac dp1w ...
 
Ostatnia edycja:

Jamnior

New member
Witam, to mój pierwszy post.
Mam pytanie, czy też tak macie, że po każdym włączeniu urządzenia (mam go od wczoraj) muszę przechodzić od nowa konfigurację, czy wybierz język, sieć itd. Trochę to denerwujące. Soft mam wgrany 20110426V2.02.20.
Pozdrawiam
 

Limak74

New member
Witam, to mój pierwszy post.
Mam pytanie, czy też tak macie, że po każdym włączeniu urządzenia (mam go od wczoraj) muszę przechodzić od nowa konfigurację, czy wybierz język, sieć itd. Trochę to denerwujące. Soft mam wgrany 20110426V2.02.20.
Pozdrawiam
Tez tak mialem nie wiem na czym to polega ale na samym poczatku tak mialem z 3 razy
pozniej pogrzebalem w opcjach zrobilem zapis ustawien hasel itp i upgrade firmware i juz tego nie bylo
Mysle ze to jest zwiazane z jakims ustawieniem (opcja zapisu hasel) popatrz w menu
Pozdrawiam
 

acidjazz

New member
Mam ten sam problem, ale opcji zapisu haseł nie mogę znaleźć. Czy ktoś mnie oświeci gdzie to jest, tym bardziej, że menu jest maksymalnie proste.

Pozdrawiam
 

Limak74

New member
DP1 zrobil automatyczny upgrade do wersji V2.02.21PAL pobraj go z sieci
na stronie jednak nie widze takiego pliku
Pomoc techniczna dla produktu LG: DP1WPBC
zaczely mi sie przycinac filmy HD 1080 po wifi
na 100% nie wiaze tego z upgrade ae takie cos zaobserwowalem
Szkoda ze LG nie podaje co zostalo zmienione :(
Pozdrawiam
 

Yamato

New member
automatyczny update powiadasz ... jaki miales wczesniej soft? pewnie ja mam za stary i nie posiadam tego ficzersa ... trzeba zaktualizowac :)

zaktualizowalem soft do najnowszego z koncowka 20, po czym przy ponownym uruchomieniu sprzetu lg sam sobie znalazl jeszcze nowszy soft z koncowka 21, sam sobie pobral i zainstalowal, problemow jak narazie nie widze :)

swoja droga Wam tez znika co jakis czas na odtwarzaczu mozliwosc przegladania filmow itp po przez siec a konkretnie cifsa? serwery dlna widzi, ale sambe czy cifa juz nie, od taki zonk co jakis czas powtarza mi sie to, pozniej znow sie pojawia i tak w kolo macieju ...
 
Ostatnia edycja:

Sqeez

New member
no update automatyczny niby fajny.. bo tylko klik i samo sie pobiera i instaluje.. gorzej jak nie chcesz robic aktualizacji bo co jakis czas bedzie ci truc ze aktualizacja :>

czy zdaza Wam sie ze po dluzszym czasie gdy film jest zapauzowany odtwarzacz sam wylacza film i 'wraca' do home menu? mi niekiedy tak sie wlasnie dzieje musze przyczaic od czego to mogloby byc zalezne bo nie zawsze tak sie dzieje...
 

phenomeno

New member
Witam
Czy któs mógłby mnie poprowadzickrok po kroku przez konfiguracje tego odtwarzacza tak aby działał w sieci? LG jest podłączony do liveboxa kablem a komputer jest w sieci przez WIFI . Wciskam na pilocie przycsk home link,pojawia sie wybór serwera-sa dostepne dwa lgdp1w i livebox ,kiedy próbuje polaczyc sie z liveboxem pojawia sie komunikat -BRAK dostepnych tresci,prosze o pomoc
 

Kerad72

New member
Witam Wszystkich,
Mam zamiar kupić lg dp1 w opisie wyczytałem, że czyta pliki ISO. Czy ktoś z Was próbował odtwarzać pliki obrazów dysków .iso jak to chodzi. Czy można zgrać z YT na dysk podłączony do USB.
Czy warto takie urządzenie kupić lub np. Qnap NMP1000 + dysk.
Proszę o odpowiedź.
 

BONOVOX

New member
Witam Wszystkich,
Mam zamiar kupić lg dp1 w opisie wyczytałem, że czyta pliki ISO. Czy ktoś z Was próbował odtwarzać pliki obrazów dysków .iso jak to chodzi. Czy można zgrać z YT na dysk podłączony do USB.
Czy warto takie urządzenie kupić lub np. Qnap NMP1000 + dysk.
Proszę o odpowiedź.

Już odpowiadam: Czyta obrazy iso u mnie bezproblemowo (najnowszy soft) Nie nie można niczego zgrywać z youtube. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z LG jak na razie nie zawiodłem się praca po sieci bezproblemowa odtwarzanie płynne zarówno divX , XVid, mkv 720p i 1080p z DTS
 

Jolanda

New member
Problem :(

Witam, jestem laikiem komputerowym :(. Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie dotyczące lg dp1, miało być łatwo i przyjemnie. Pojechałem do sklepu kupiłem i padaczka. Urządzenie nie widzi kompa nie widzi neta kompletna klapa. Wiekszośc postów dotyczy albo braku you tube albo windy 7. Ja mam XP i powinno być wszystko ok. Inne urzadzenia w domu Tablety (Galaxy i asus ), telefony bez problemu śmigaja po necie (wifi), a lg jakby sie uparł. Co mam zrobic aby widział neta i sieć . żona już krzywo patrzy a synek sie śmieje że tatuś kupił ..... Pomocy (najlepiej takiej łopatologicznej). Internet mam radiowy i rozprowadzony bezprzewodowo po całym domu, router od operatora Wlan 11g. Dzięki za odpowiedzi (nawet te prześmiewcze) ale przeciez po to to forum jest.:)
 
Ostatnia edycja:

Yamato

New member
a ja zadam pytanie z innej beczki, ostatnio zauwazylem, ze odtwarzajac filmy w rozszerzeniu mkv (zwlaszcza nowsze) mam problem z dzwiekiem, tj raz na jakis czas dzwiek zanika na 1-2 sekundy po czym sam sie pojawia, na ampli nie widze zeby zanikl dzwiek z urzadzenia, przy braku przesylu powinno sie wyswietlic cos a tu nic... wiec nie za bardzo wiem co to jest :> sprzet jak w podpisie, firmware teoretycznie najnowszy z koncowka 21 chyba ze jest gdzies jeszcze nowszy do przetestowania?
 

Jolanda

New member
Troszkę mi przykro Yamato, że nie odpowiedziałeś na moje pytania ( właśnie na ciebie liczyłem) a jak w kilku innych postach zmieniasz temat i uciekasz od odpowiedzi( dla ciebie oczywistych, tak mi sie wydaje ). Szkoda bo wydawało mi sie ze właśnie po to ten temat aby pomagac takim jak ja :(. Chciałbym mieć te problemy, dałem radę :) i widzi lg siec i prawidłowe połączenie z routerem , niestety nie widzi kompa i innych urzadzen po adsl :( . Moze ktos wie co i i jak ? Dzięki za każdą odpowiedź :)
 

Yamato

New member
napisz jaki masz dokladnie sprzet sieciowy, jak skonfigurowana siec, jakies dodatkowe zabezpieczenia itp czy sa jesli tak to jakie, kolejna sprawa to sam lg dp1w - jaka wersja itp itd, dawaj wiecej szczegolow, opisz co jest a czego nie ma itp...
 
Do góry