Lg dp1

Yamato

New member
dziwne, bo ja nie mialem problemu z czekaniem na zamontowanie dysku, tak samo jak zapamietywaniem hasla do YT czy picasa ... a w ogole co nowego zauwazyles? cos wrzucili? nie wiem... dodatkowy portal internetowy, pelna obsluga txt, jakies nowe opcje w ustawieniach? moze obsluga nowych rodzajow plikow ?
 

Sqeez

New member
ja wlasnie zaistalowalem... na pierwszy rzut oka.. zadnych widocznych zmian :)
wyglad ten sam, nic nowego nie dodane.. jak znajde cos nowego to napisze... szkoda ze LG nie podaje wprowadzoych zmian w sofcie :/ wydawaloby sie ze powinni...
 

verbos

New member
zmiany

No może obsługę większych dyskaczy poprawili, gdzie są różne partycje ??
Co do pamiętania loginu, to testuję to po odłączeniu od prądu, nie po wyłączeniu z klawisza. Możesz przetestować czy Twój LG też po ponownym podłączeniu do prądu sam włączy się w pełen tryb pracy i czy wtedy nadal pamięta login i hasło do YT?? Dziwne, że u mnie pamięta ustawienia ulubionych miast w pogodzie, a loginu nie ;)
Pozdrawiam
 

25gornik

New member
Po zainstalowaniu nowego softu faktycznie szybciej wykrywa dysk,ale zauważyłem że już nie odtwarza filmów nagranych telefonem (sony-eric. mp4).Po drugie w dźwięku DD i DTS pojawiły się trzaski jak ze starego winylu (wkurzające przy głośniejszym tj. normalnym słuchaniu) .I trzecia sprawa LG zaczeły pojawiać się problemy pilot-odtwarzacz (zawiesza się) .Poprzedni soft 20110216v2.02.17 według mnie był lepszy-ja nie polecam nowego....pozdrawiam userów LG DP1W.
 

25gornik

New member
Dzisiaj więcej testu nowego softu(20110317v2.02.19)-po resecie i odłączenia zasilania (dla pewności). Wykrywanie dysków i folderów b.szybkie ,ale start filmów zdjęć mp3 bez zmian.Trzaski opisywane w poprzednim poscie ucichły ,słychać tylko w głównym menu(może wina sprzętu dp-1).Dalej nie czyta filmów tel.(MPEG-4 ,audio PCM)obraz zamraża dzwięk idzie dalej.YT działa ale przy próbie przewinięcia obraz j.w (brak sterowania odtwarzaczem YT ) .Sterowanie pilot-dp1 działa poprawnie.To narazie tyle zmian co mi się udało znaleźć ..pozdrawiam
 

verbos

New member
dalej

A jak zachowuje się po odłączeniu od prądu i ponownym podłączeniu?? też ci się sam odpala zamiast jak 99% sprzętu przechodzić w stan Stand-by ??
 

25gornik

New member
A jak zachowuje się po odłączeniu od prądu i ponownym podłączeniu?? też ci się sam odpala zamiast jak 99% sprzętu przechodzić w stan Stand-by ??
Wielkie dzięki za pytanie-sprawdziłem szok!!!.Po odłączeniu i załączeniu prądu (wyciągnięta wtyczka) odtwarzacz startuje ,mało tego załącza mi też TV (podpięty przez HDMI doTV LG-37-7000 funkcja SIMPLINK załączona)....wyjazd np.tygodniwy-krótkie wyłączenie prądu i dodatkowy rachuneczek. SIMPLINK było przydatne ale chyba do dziś-stanowcze OFF,jeszcze raz dzięki Verbos, pozdrawiam.
 

Sqeez

New member
A gdyby tak napisac do LG aby w kolejnym sofcie zrobili tak aby przy sluchaniu mp3 nie wylaczalo muzyki przy przegladaniu katalogow... zeby nie wylaczalo muzy dopoki nie wyjdziemy do glownego menu... bo strasznie mnie to irytuje... oczywiscie mozna tez napisac o 'zalaczaniu' tv przez odtwarzacz aby to tez naprawili... i pewnie jeszcze wiele innych rzeczy - wiem... ale wkoncu jako uzytkownicy powinnismy poinformowac LG czego oczekujemy ;)
 

cooled

New member
Witam Jedno krótkie pytanko, czy da się słuchać muzyki bez włączonego telewizora (po co mi 50 calowa plazma gdy słucham muzyki) Odtwarzacz mam podpięty na dwa kable po HDMI i optyku. Gdy już wybiorę katalog z muzyką i zaczynam odtwarzanie przechodzę na optyka chcąc wyłączy TV odtwarzacz sam wraca na HDMI. Aha jeszcze jedno czy da się tworzyć jakieś playlisty ?
Chciałbym ze zgromadzonych na dysku płyt listę ulubionych utworów
 

kotbury

New member
Wielkie dzięki za pytanie-sprawdziłem szok!!!.Po odłączeniu i załączeniu prądu (wyciągnięta wtyczka) odtwarzacz startuje ,mało tego załącza mi też TV (podpięty przez HDMI doTV LG-37-7000 funkcja SIMPLINK załączona)....wyjazd np.tygodniwy-krótkie wyłączenie prądu i dodatkowy rachuneczek. SIMPLINK było przydatne ale chyba do dziś-stanowcze OFF,jeszcze raz dzięki Verbos, pozdrawiam.

Troche dziwne - u mnie jak DP1 wyłączony to po zaniku i pojawieniu się sieci DALEJ wyłączony - nie włącza sie sam !!!. Może u ciebi ten SIMPLINK jakoś dziwnie działa i sprzęty po pojawieniu się sieci wzajemnie sie wybudzają. Ja na Sharpie Aquosie też korzystam z włączonej funkcji dogadywania sie sprzętów przez HDMI (u mnie to się nazywa AV-Link) jest raczej przydatne (włączanie całego ustrojstwa jednym guzikiem) ale i nieco kłopotliwe - tuner C...+ nie obługuje AV Linka i jesli właczyć DP1 to on na chama przełącza wejście w TV na siebie a jeśli potem nie zmienię wejścia w TV na inny sprzęt to wyłączenie DP1 wyłącza TV. Ale idzie przywyknąć..

PS mam soft w wersji 17 i chyba na nowszy na razie nie zmienię..., jeszcze jedno - Nero Media Home essentials ze stronki LG działa jak rakieta na XP (windowsowe otoczenie sieciowe zdarzało sie że się cięło juz przy 2,5 MB/s a Nero idzie płynnie aż do maxa czyli 7 MB/s) i na Win 7 , do tego na Win 7 w końcu nie ma problemów z otoczeniem sieciowym bo go nie trzeba używać. Do tego Nero w odróżnieniu od Media Playera transmituje napisy SRT ! (a w wersji pełnej potrafi strumieniować z kompa zarówno Internetową TV jak i materiał ze sprzętowej karty TV kompa).
 
Ostatnia edycja:

Kolina

Member
Witam.
Jestem zainteresowany zakupem tego odtwarzacza - w zwiazku z powyzszym mam prosbe do tych z Was ktorzy go posiadaja i maja go podpietego do kina domowego kablem optycznym a mianowicie o sprawdzenie jak na nim chodzą filmy zakodowane w kontenerze MP4 z dzwiekiem zakodowanym w AAC. Dokladnie chodzi mi o to czy player przesyla do kina dzwiek 5.1 czy tez tylko 2.0 Mam TV 37LE5500 do ktorego po ciezkich bojach LG wypuscilo jakis czas temu nowy firmware, ktory wogole umozliwil odtwarzanie filmow w tym kontenerze z dzwiekiem natomiast dzwiek idzie na kino domowe YAMAHY tylko 2.0. Z wpisow na forum innych wlascicieli TV wynika, iz maja to samo-niestety LG twierdzi, ze problem nie zostal potwierdzony.... W zwiazku z powyzszym chcialbym kupic tego playerka ale dopiero jak bede mial pewnosc, iz na kinie domowym bede mial dzwiek 5.1 a nie 2.0 (amplituner YAMAHA RX-V559 wyswietla ikony 2 glosnikow - czy u Was Wasze wyswietlaja poprawnie 5.1 na tym playerku?) Dla zainteresowanych linki do postow o powyzszym problemie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/59141-mp4-aac-w-37le5500.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/65549-le5500-pewne-kwestie.html
 

Yamato

New member
a pomyslales, ze w gre wchodzic moze cos takiego jak licencje na dzwiek 5.1 w mp4? kolejna sprawa to odpowiednio mocny sprzet do zdekodowania tego, kolejna sprawa to amplituner, ktory nie potrafi sobie tego sam zdekodowac, multimedialne odtwarzacze maja to do siebie, ze cos czego nie potrafia odtworzyc czesto przesylaja dalej w niezmienionej formie, jezeli amplituner tego nie wylapuje nic nie zrobisz ... a filmy czy teledyski sciagaj w mkv i problem z glowy
 

Kolina

Member
Dzieki ale to nie jest odpowiedz na moje pytanie-prosilem o sprawdzenie u siebie a nie dywagacje o licencjach itd. Amplituner Yamahy nie ma zadnego problemu z dekodowanie dzwieku 5.1 Kwestia licencji nie ma nic do tego - wg LG TV powinien po optyku puszczac dzwiek 5.1 niezaleznie od formatu zakodowania. Ponownie prosze wlascicieli tego playerka ktorzy maja go podpiete pod kina domowe o sprawdzenie tego na zywo u siebie - nie chce kupic przyslowiowego kota w worku ktory teoretycznie puszcza sygnal w 5.1 natomiast praktycznie idzie 2.0 tak jak w przypadku TV - tak jak pisalem odnosnie TV to nie jest problem 1 osoby - wiekszosc osob z tego grona zastanawia sie wlasnie nad zakupem tego playerka o ile dzwiek w mp4 z aac bedzie na kinie domowym w 5.1
 

Yamato

New member
ale bzdury piszesz az niemoge na to patrzec, lg dp1w nie puszcza wszystkiego po optyku w standardzie 5.1, wszystko zalezy od tego po 1 jaka sciezka dzwiekowa znajduje sie w filmie, po drugie tak jak wczesniej wspominalem o licencjach niektore kodeki moze puszczac w downstreamie i na amplituner mozesz dostac okrojony sygnal 2.0 czy 2.1 ... jezeli chodzi o popularnosc mp4 i tego wielce wielkiego grona osob, ktore zastanawiaja sie nad zakupem sprzetu to mnie nie rozsmieszaj bo z tego co widze to ty i wylacznie ty siejesz zamet i popeline na forum! napisz do supportu lg, swoja droga jezeli juz chcesz, zeby ktokolwiek komu sie zachce to sprawdzic udostepnic jakis material, na ktorym bedzie mozna porownac to czy tamto ...
 
Ostatnia edycja:

Kolina

Member
Szanowny Kolego forumowiczu Yamato -jesli nie mozesz albo nie chcesz sprawdzic tego o co prosilem to prosze nie zabieraj glosu wyjezdzajac z licencjami zarzucaniem komus bzdur itd - po prostu jak "nie mozesz patrzec" to nie patrz. Z supportem LG mam staly kontakt jak niewielu ludzi z forum wiec wiem co pisze. Filmy posiadaja sciezki z wielokanalowym dzwiekiem. Kwestie TV dalem dla przykladu poniewaz rowniez w tescie playera zamieszczonym na benchmark.pl 18.02.2011 wspominaja o problemach z mp4. Ponadto mam kontakt z niejednym wlascicielem TV LG z serii LE wiec prosze nie wyjezdzaj mi tu z tekstami o "rozsmieszaniu". Prosilem o konkretne sprawdzenie czy dzwiek z playera w przypadku mp4 z aac idzie po optyku jako wielokanalowy - moim bledem bylo nie napisanie, iż chodzi o filmy z dzwiekiem wielokanalowym ale to wydawalo sie oczywiste...Konczac ta wymiane niepotrzebnych zdan z Toba zycze Ci wszystkiego dobrego i mam nadzieje, ze to zakonczy ta dyskusje pomiedzy nami, ktora nie wnosi nic merytorycznego do watku. Pozdrawiam serdecznie
 

Yamato

New member
dobra dobra ... tak jak napisalem wczesniej, zapodaj na ftp jakis plik, ktory mozna sobie sciagnac i sprawdzic, jak wyglada sprawa, do tej pory nie mam takiej informacji co i skad sciagnac ...
 

Kolina

Member
Wyslalem Ci wiadomosc na priv tak aby nie angazowac innych forumowiczow w nasza dyskusje - zerknij prosze. Pozdrawiam
 

25gornik

New member
Tak polecam ten Dp1W mimo pewnych niedoróbek. 1-cichy ,pobiera mało prądu w czuwaniu i podczas pracy . 2-odtwarza wiele formatów i to płynnie bez zacięć ( np.sprawdziłem kontener mkv- H264 DTS i18Mbps tryb 1080p 24 Hz cinema).3-Po optyku podaje DD-5,1 DTS-5,1 na amplituner (opcja audio w menu ustawiona na przejście pierwotne ).4- Foto i mp-3 standarcik tj.dobrze aczkolwiek bez wodotrysków.5-Idealny dla użytkowników TV LG (wyciąga z tv max jakość ) zapewne iz innych marek podobnie.. pozdro dla Kolina i innych użytkowników dp1.....ps.wróciłem do softu 20110216v2.02.17 nowszy mi się nie sprawdził
 
Ostatnia edycja:

25gornik

New member
Witam Jedno krótkie pytanko, czy da się słuchać muzyki bez włączonego telewizora (po co mi 50 calowa plazma gdy słucham muzyki) Odtwarzacz mam podpięty na dwa kable po HDMI i optyku. Gdy już wybiorę katalog z muzyką i zaczynam odtwarzanie przechodzę na optyka chcąc wyłączy TV odtwarzacz sam wraca na HDMI. Aha jeszcze jedno czy da się tworzyć jakieś playlisty ?
Chciałbym ze zgromadzonych na dysku płyt listę ulubionych utworów
Tak odtwarza po optyku przy wyłączonym TV.Sprawdzałem odtwarzanie z playlisty,u mnie nie rusza nawet jeśli jest umieszczona w tym samym katalogu co mp-3 (playlist typu,PLS,M3U,PLC,M3U8,)listy robiłem AIMP-em
 
Do góry