Lg dp1

zbyszek35

New member
Koledzy chodzi mi czy można w tym coś namieszać w tym LG żeby chodziło np. Onet , Allegro , czy iPlex po co mi Picasa czy ta śmieszna Pogoda ,Youtube też porażka ogólnie fajny sprzęt ale uważam że zamało tych linków brak swobody buszowania po necie ...Przydało by się
 

qwere

New member
Wiec może ja pomogę :)
wchodzimy sobie na stronę


LG
#tu był link bezpośrednio do sterownia ale system forum nie pozwolił zamieścić mi linku ponoć boi się spamu#


> Sterowniki i oprogramowanie

pobieramy DP1 Firmware V2.02.21

kopiujemy na pena ... dodajemy plik txt o nazwie LGE-VerInfo.txt
do pliku wklejamy tekst
VERSION='20110513V2.02.21'
LOCATION='20110513V2.02.21'
zapisujemy

wpinamy w port 1 port usb z setup wybieramy oprogramowanie > dalej >dalej

flash ... > restart

po tym dp1 pyta czy pobrać soft 2.03 ... pobieramy ... flash ... wracamy do ustawień fabrycznych
konfigurujemy go od początku


jeśli mamy ruter szukamy UPnP ustawiamy na on,włącz,zaznaczamy ptaszkiem itp..


... youtube działa jak należy

Pozdrawiam ;-)
 

dodomir

New member
Dopiero co kupiłem to "cudeńko" i od razu problem z odtwarzaniem You Tube , połączenie internetowe po WiFi jest OK. Na You Tube obrazki z opisami się pokazują ale nic nie można uruchomić . Soft z końcówką 17, ale czytając wcześniejsze opinie nie jestem przekonany aby wgrywać nowszy; w serwisie LG powiedziano mi, że nie można zrobić downgrade'u samemu. Czy ktos może potwierdzić poprawne działanie You Tube na którymś z softów (ale softów nie psujących innych funkcji) ?
 

Yamato

New member
przycina Ci obraz czy dzwiek? ja mam problem z dzwiekiem jezeli odtwarzam filmy w mkv po sieci, raz na jakis czas podczas ogladania urywa mi na 1-2 sek dzwiek po czym wraca do normy, jest to dosc uciazliwe, ale nie podejrzewam iz przyczyna jest bitrate danego filmu
 

Yamato

New member
oczywiscie, ze moze, zobacz jak wyglada sprawa korzystajac z sieci po kablu, kolejna rzecz to sprawdz, czy to nie jest czasem wina kodeka filmu, ktory ogladasz aczkolwiek obstawiam slaba sile sieci wifi a co za tym idzie kiepska synchronizacja <= niz bitrate filmu
 

acidjazz

New member
Nie mam problemów z filmami do 20Mbps.
Wszystkie filmy 1080p chodzą bez problemu.
Moja konfiguracja:
WD MyBookLive 3TB podlączony do Linksys 2000 z wgranym softem Tomato.
Dysk do routera połączony łączem gigabitowym, komunikacja WiFi w standardzie n

Pozdrawiam
 

Yamato

New member
ważne jest jak synchronizuje się router z kartą wifi w dp1w, co z tego że będzie działał w trybie N jak zsynchronizuję się na 6Mbps :>
 

hanso

New member
Witam ,zamierzam zakupić Lg DP1W, czy wbudowana bezprzewodowa karta sieciowa w te urządzenie pozwoli mi zarządzać podpiętym do lg dyskiem zewnętrznym poprzez komputer? Obrazowo to by wyglądało tak, do LG podpięty dysk zewnętrzny z własnym zasilaniem, z innego kompa loguje sie do lg i widze pliki na tym dysku gdzie moge kopiowac, kasować itp, z góry dzieki za odpowiedz
 

acidjazz

New member
Witam ,zamierzam zakupić Lg DP1W, czy wbudowana bezprzewodowa karta sieciowa w te urządzenie pozwoli mi zarządzać podpiętym do lg dyskiem zewnętrznym poprzez komputer? Obrazowo to by wyglądało tak, do LG podpięty dysk zewnętrzny z własnym zasilaniem, z innego kompa loguje sie do lg i widze pliki na tym dysku gdzie moge kopiowac, kasować itp, z góry dzieki za odpowiedz

Tak, nie ma najmniejszego problemu - dysk/dyski podpięte do LG będą widoczne po Lan/Wifi na kompie pod warunkiem, że nazwa grupy roboczej będzie WORKGROUP. LG ma taką nazwę przypisaną na stałe i nie można tego zmienić.
 

hanso

New member
Dzięki za odpowiedź, jeszcze jedne pytanie: dysk zewnętrzny - są jakieś ograniczenia? Naturalnie mam na myśli dysk zewnętrzny z własnym zasilaniem, np hmm WD My Book Essential 3.0 1TB. Jakiś konflikt sprzętowy? Brak kompatybilności z jakimiś modelami?
 

Jolanda

New member
Napęd zewnętrzny

Witam, czy do LG można podpiąć napęd CD lub DVD ? Mam kilka płytek które chciałbym oglądnąć bezpośrednio z płyty :). czy napędy muszą spełniac jakieś szczególne warunki czy może to byc każdy napę pod usb ?
 
Do góry