Lg dp1

teddy58

New member
Witam!
Używam szeroko pojętych mediaboxów już ładne kilka lat. Pięć dni temu, po dziwnym "padzie" mojego Popcorn Hour A 110 zdecydowałem się na zakup DP1W, bardziej na zasadzie odmiany niż racjonalnego wyboru. Taki kaprys. No i mam takie trochę mieszane uczucia....
Najpierw te subiektywne. Bardzo podoba mi się system menu, szybszy i bardziej przejrzysty niż w A110, urządzenie jest praktycznie bezgłośne (czego nie dało się powiedzieć o Popcornie), udany jest system napisów (wyglądają profesjonalnie, choć trochę brak ich przesuwania w czasie w przypadku nieudanej synchronizacji). Obraz jest odtwarzany płynnie i nie miałem problemów (jak na razie :) ) z kodekami.Uradowało mnie wręcz płynne odtwarzanie filmów mov 1920X1080 o przepływności 50Mbps z mojego canona sx1 za co "kukurydza" nie chciała się nawet wziąć. I przy tej okazji szybko mogę przejść do tego co mi się nie podoba. Niedopracowane upgrady firmwaru. Mov-y płynnie chodzą na v.11, tną się na v.19. Więc wygląda, że albo YT albo filmiki hd z aparatu :). Ale, ale pod pic to Szweda ...Polak się nie da. Po downgrade z 19 na 11, bez resetowania ustawień do fabrycznych YT chodzi również na...v.11. Taka ciekawostka :).
No i ta polityka informowania o zmianach. Właśnie widzę, że jest już 20110426V2.02.20 ale specjalnie eksperymentować mi się nie chce bo nie wiem co tym razem skopali. Może menu.
Doskonale chodzi wi-fi lecz tych implementowanych usług internetowych trochę mało a Accu Weather w stosunku do tego co oferują najprostsze programiki na pc jest żałosny (subiektywna opinia).
I jeszcze dwie rzeczy. Bardzo dobry dźwięk po optyku i zbyt zimne skalibrowanie kolorów po hdmi ( to chyba najbardzie mi przeszkadza). Właśnie! Żałośnie mało opcji regulacji wyświetlania kolorów to chyba podstawowa bolączka tego sprzętu. Ale pewno za taką kasę trudno wymagać czegoś więcej.
 
Ostatnia edycja:

Limak74

New member
czy ktos juz instalowal nowy soft?
20110426V2.02.20.zip
Jakies zmiany? czy YouTube w koncu fonia nadaza za obrazem? Pytam bo na 2.02.19 czasami nie obraz przyspieszal na YT a fonia daleko w tyle byla
a pliki TXT tez sie rozjezdzaly

Z tego co panietam jest mozliwosc przyspieszania spowalniania napisow w ms ale jakos nie udalo mi sie zsynchronizowac tego

Pozdrawiam
 

Yamato

New member
o ile dobrze kojarze, to lg dp1w nadal nie wspiera oficjalnie napisow w txt takze na razie pewnie to nie bedzie dzialac, chyba ze cos zmienili w sofcie v.20, co do rozjezdzania sie dzwieku z obrazem na YT u mnie jest wsio ok ...
 

Limak74

New member
OK zainstalowałem 20110426V2.02.20.zip ale zmian nie widzę
nadal występują następujące problemy
-na YT jeśli włączy się buforowanie (lacze 2Mpbs ale czasami tnie sie) to następuje przyspieszenie odtwarzania video a dźwięk nie nadąża i tak już jest do końca filmiku
Zauważyłem ze jak po starcie od razu da się pauzę i dociągnie do końca plik a później dopiero "Play" to nie ma rozsynchronizowania (ale to jest głupiego robota) - Czy ktoś może potwierdzić czy taki problem u niego występuje ? ktoś z kiepskim łączem
- problem nr 2 to nadal mam lekki flickerring (migotanie) obrazu puszczonego po AV
-mogliby dodać w sofcie dodatkowa informacje na jakiej prędkości jest zestawione łącze po WiFi nie mam jak sprawdzić czy odbiór jest ma max możliwości łącza

Pytania do forumowiczów:
mam tego playera od 2 tyg i to mój pierwszy taki sprzęt wiec jestem "zielony"
Pyt 1
Czy jak się podłączy do servera po DLNA (UPnP) to dlaczego pomimo obecności napisów w zewnętrznym pliku nie mogę ich uruchomić?
Działa to bez problemu jak wejdę na taki sever przez SMB . Wtedy napisy są
(ale jak wybieram zasób DNLA - zielona ikonka - to niestety nie ma napisów) Czy to normalne?

Pyt 2
ten player nie ma obsługi Menu dla zrzutu z DVD
Czy jak zrobię obraz w ISO lub IFO to będę mógł coś wybierać z menu DVD?
czy rekomendujecie przeróbkę DVD -> ISO czy nie ma to znaczenie i po prostu wejść do katalogu VIDEO_TS i odszukać odpowiedni startowy VOB ?
co jest płynniejsze? Pytam bo jak odtwarza taki VOB to później może mi przeskoczyć do innego który nie będzie (tym następnym) o który mi chodzi
może przy ISO jest to jakoś inaczej ? Niestety nie zrobiłem jeszcze żadnego ISO bo nie mam na razie miejsca na dysku wiec może ktoś się podzieli ze mną doświadczeniem w tej materii?

Z góry dziękuję za info
Pozdrawiam
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Co do otwarzania plików zgranych z DVD to nie masz opcji do Odtwarzania i Przeglądania?
W Mbox TP01 jak chcę wejść w katalog w którym są pliki z DVD pojawiają się dwie opcje:
- odtwarzaj
- przeglądaj
Pierwsza startuje wgrane DVD od początku (jakbyś płytę do odtwarzacza włożył), a druga wyświetla pliki i pozwala na wybranie tego który ma być odtwarzany.
 

roback

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem tego cacka i od razu pytanie :)
Firmware na razie nie zmieniałem, filmy chodzą, zdjęcia chodzą, sieć chodzi tylko z muzyką mam problem: po puszczeniu mp3-ki leci kawałek, ale licznik nie chodzi i nic nie można zrobić: wyłączyć, przełączyć na następny kawałek - ogólnie odtwarzacz jest zawieszony. Podczepiony jest do niego 2,5" hdd LG.
Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem?
 

rojam

New member
pytanko do urzytkowników ww. lg:
1.czy odtwarzając materiał video ze ścieżką dźwiękową w formacie DTS-HD MA 5.1 -amplituner bedzie widział sygnał stereo-po kablu optycznym (pcm 2.0) czy też będzie to DTS 5.1. Sporo filmów na blu ray ma własnie taki tylko format- widziałem w wypożyczalni blu ray npKsięga Ocalenia inne też. W moim Sony S-370- taki film zripowany na twardy dysk zewnetrzny- podaje na amplituner tylko stereo. Natomiast podczas odtwarzania normalnie z blu ray na mplitunerze jest sygnał DTS 5.1
2. Czy można zmieniać napisy w filmach zripowanych z blu w formacie m2ts lub mkv?
 

Yamato

New member
odnosnie wczesniejszego pytania co do wifi - pisalem juz wczesniej ale powtorze ( na przyszlosc zalecam poczytac caly watek )

przy podlaczeniu do routera z trybem g predkosc polaczenia miedzy lg a routerem wynosi 54 Mbps

przy podlaczeniu do routera z trybem n predkosc polaczenia miedzy lg a routerem wynosi 65 Mbps
 

Limak74

New member
Co do otwarzania plików zgranych z DVD to nie masz opcji do Odtwarzania i Przeglądania?
W Mbox TP01 jak chcę wejść w katalog w którym są pliki z DVD pojawiają się dwie opcje:
- odtwarzaj
- przeglądaj
Pierwsza startuje wgrane DVD od początku (jakbyś płytę do odtwarzacza włożył), a druga wyświetla pliki i pozwala na wybranie tego który ma być odtwarzany.
No niestety tu tak nie ma (LG DP1W)

Sprawdź czy przy Pal masz wybrane 50 czy 60Hz

Ok zobacze ale czyba mam 50Hz

odnosnie wczesniejszego pytania co do wifi - pisalem juz wczesniej ale powtorze ( na przyszlosc zalecam poczytac caly watek )

przy podlaczeniu do routera z trybem g predkosc polaczenia miedzy lg a routerem wynosi 54 Mbps

przy podlaczeniu do routera z trybem n predkosc polaczenia miedzy lg a routerem wynosi 65 Mbps
OK znalazlem : napisales w watku /forum/630999-post155.html
ale 2 pyt:
- jak to sprawdziles ze wyciaga na N 65Mpbs?
- to ze u Ciebie wyciaga 65 to nie znaczy ze u kogos innego moze wyciaga 150Mbps lub 300 ?
chcialbym po prostu sie dowiedziec skad wziales te liczby? To sie gdzies wyswietla?
 

25gornik

New member
czy ktos juz instalowal nowy soft?
20110426V2.02.20.zip
Jakies zmiany?


Z pomocy technicznej dla produktu LG DP1W idzie wywnioskować że poprawki w sofcie dotyczą prawdopodobnie tylko do dostosowania do większej ilości obsługiwanych systemów Windows. Po końcówce...V2.02.20 widać już że ma sterowniki do 5 windows-ów(ME-XP-2000-VISTA-7)poprzednie mniej,i chyba nic istotnego nie wnoszą .
 

Yamato

New member
@Limak74
skad wizalem tak? powiem po krotce, jestem sieciowcem wiec sprawdzenie tego dla mnie to nie jest problem, lg sprawdzalem podlaczajac go do 4 roznych routerow wifi, predkosc z jaka zlinkowalo sie urzadzenie z routerem pokazywal mi soft odpowiednio zmodyfikowany w routerze np open wrt czy gargoyle wiec tak to wlasnie jest ... czyli fakt faktem lg ma karte wifi b/g/n w ktorej maksymalne co moze osiagnac sama karta to 65 Mbps - wiecej po prostu nie obsluzy sprzet - zreszta podobnie jest przy wiekszosci tego typu urzadzen, lepsze to niz nic ... co do samej predkosci jaka realnie sprzet osiaga to juz inna sprawa, waznym dla mnie byl fakt, iz filmy w full hd w matrosce czy czysty blu rey odpalaja sie bez problemu i leca po wifi bez przycinki :)
 

Limak74

New member
@Limak74
skad wizalem tak? powiem po krotce, jestem sieciowcem wiec sprawdzenie tego dla mnie to nie jest problem, lg sprawdzalem podlaczajac go do 4 roznych routerow wifi, predkosc z jaka zlinkowalo sie urzadzenie z routerem pokazywal mi soft odpowiednio zmodyfikowany w routerze np open wrt ................. co do samej predkosci jaka realnie sprzet osiaga to juz inna sprawa, waznym dla mnie byl fakt, iz filmy w full hd w matrosce czy czysty blu rey odpalaja sie bez problemu i leca po wifi bez przycinki :)
OK dzieki i to jest wlasnie odpowiedz Ja nie instalowalem na moim WRT54G zadnego open wrt a po zmianie routera na Asusa N65U (zeby miec N) nie mam tez takiej mozliwosci
myslaem ze jak ten LG ma "on board" WLAN to bedzie wyciagal lepiej niz na jakims USB doungle Poza tym jestem troche zawiedziony myslalem ze ten Wfifi to pracuje w pasmie 5GHz a wyglada na to ze tylko 2,4GHz no coz zale za ta cene...wracajac do wyjasnienia ja nie mam jak tego sprawdzic ...czy twoj router laczy sie z kompem na 300Mbps ? bo moj tak

Jesli chodzi o rwanie to wlasnie nie wiem mam wrazenie ze filmy z kamery Full HP 17,5Mpbs bitrate troche sie przycinaja (przyspieszaja na poczatku a pozniej prawie plynnie ale co jakis czas skok o 0,05 s prawie niezauwazalny ale jednak
 

pkomp

New member
a kogo w europie obchodzi 5GHz?nikogo kolego i nie ma najmniejszego sensu dopłacać za ten badziew - jak masz zapchany eter to kanał zmień i tyle....
i cudów co do prędkości nie wymagaj - te smieci jak realtek czy sigma nie są w stanie uzyskać normalnych transferów i długo jeszcze nie będą
 

pyszczak66

New member
Jest to mój pierwszy post na forum i pragnę się przywitać.

posiadam ten sprzęt od 2 dni jak dotąd wszystko gra ale mam jeden nurtujący mnie problem mianowicie dźwięk gdy ustawie w opcjach wyjscie cyfrowe na PCM Stereo mam dzwiek w tv i na ampli tyle ze stereo po zmianie na Przejscie pierwotne to jest brak dzwieku w tv a w ampli pojawia sie DD lub DTS czy jest to normalne ?
 

verbos

New member
mp3

A zauważyliście, że jak leci playlista (może dlatego, że mam 100mp3 w katalogu) to jak kończy się 1 utwór, to jakby odtwarza fragment po zakończeniu tego samego i dopiero wtedy przechodzi do następnego? Ten efekt zaobserwowałem na najnowszym sofcie - wcześniej nie testowałem.
Czy ktoś poza mną zgłaszał do LG problem z zasilaniem (włączanie po powrocie zasilania) ?? Może trzeba ich masowo pingować??
Pozdrawiam
 

roback

New member
To fakt z tym zasilaniem, powinni poprawić. Mi się jeszcze marzy radio. Napisałem do LG i dostałem taką odpowiedź: "Dziękujemy za zwrócenie się do Działu Obsługi Klienta.
Informujemy, iż nie posiadamy informacji odnośnie dodania w funkcji Netcast radia internetowego. Pana sugestia została przekazana do odpowiedniego działu naszej firmy."
Może gdyby tych sugestii było więcej to by coś pomogło.
 

pyszczak66

New member
Ponawiam moja prośbę.
posiadam ten sprzęt od 2 dni jak dotąd wszystko gra ale mam jeden nurtujący mnie problem mianowicie dźwięk gdy ustawie w opcjach wyjscie cyfrowe na PCM Stereo mam dzwiek w tv i na ampli tyle ze stereo po zmianie na Przejscie pierwotne to jest brak dzwieku w tv a w ampli pojawia sie DD lub DTS czy jest to normalne ? po weekendzie mogę oddać go do sklepu wiec proszę o odpowiedz
 
Do góry