Lg dp1

kotbury

New member
Jak jest z routerami NAS - nie wiem. Jesli idzie o udostępnianie z kompa to potrafi. Jak było już pisane wcześniej - plik powinien być typu SRT, mieć nazwę identyczną z nazwą filmu i najważniejsze - film musi być udostępniony z kompa przez otoczenie sieciowe Windows. Udostępnienie mediów przez Nero Media Home, Windows Media Playera lub inny program do strumieniowego udostępniania multimediow nie transferuje napisów. Współpraca z Win XP jest bezproblemowa, z Vistą i 7 jest trochę schodów ale da się - wszystko jest na forum.
Najlepiej by było router z dyskiem w łapkę, do sklepu, wypróbować i tu napisać co wyszło :)

Z drugiej strony wbudowanie napisów SRT do pliku MKV to szybka i prosta rzecz (na netbooku 5 min., przebiega to bez bez rekompresji) - używasz paczki: "AVIAddXSub" i po krzyku.
 
Ostatnia edycja:

kotbury

New member
co ty mi tu bedziesz gadal o specyfikacji urzadzenia ... normalnie lg pracuje jako dysk sieciowy, po 1 primo musisz miec go wpietego do sieci, wlaczona opcje udostepniania w ustawieniach, no i w koncowej fazie musisz sobie podmontowac lg dp1w jako dysk sieciowy w windowsie i tyle na temat

oczywiscie zeby dzialal non stop lg musi byc albo wlaczony albo wylaczony ale w trybie siec (nie zasilanie), tryb ten mozna ustawic naciskajac przycisk na pilocie lub ustawic sobie w opcjach aby lg za kazdym razem pytal jak sie ma wylaczac

Jakoś nie mogę udostępnić LG jako dysku sieciowego. Możesz trochę bardziej szczegółowo? Mój LG mimo zaznaczonej w opcjach /udostępnianie w sieci/aktywne jest niewidoczny w otoczeniu sieciowym. Próbowałem udostępnić pliki z pendrive - może udostępnianie działa tylko przy HDD USB? Ręczne mapowanie dysku też nie zadziałało, próbowałem jako nazwę serwera wbijać DP1W (nazwa urządzenia w opcjach sieci) - nawet nie wiem jaka ma być nazwa udziału, a co z grupą roboczą - przecież LG nie ma żadnych tego typu ustawień!?
 

Yamato

New member
musisz sobie podmontowac w swoim systemie lg dp1w jako dysk sieciowy tj
prawy przycisk myszki na moj komputer - mapuj dysk sieciowy ... - wpisujesz ip lub nazwe domenowa lg (pelna sciezka dostepu) i zatwierdasz :)
 

Sqeez

New member
Jakoś nie mogę udostępnić LG jako dysku sieciowego. Możesz trochę bardziej szczegółowo? Mój LG mimo zaznaczonej w opcjach /udostępnianie w sieci/aktywne jest niewidoczny w otoczeniu sieciowym. Próbowałem udostępnić pliki z pendrive - może udostępnianie działa tylko przy HDD USB? Ręczne mapowanie dysku też nie zadziałało, próbowałem jako nazwę serwera wbijać DP1W (nazwa urządzenia w opcjach sieci) - nawet nie wiem jaka ma być nazwa udziału, a co z grupą roboczą - przecież LG nie ma żadnych tego typu ustawień!?
po pierwsze to czy widzi ci LG w sieci.. sprawdz czy komp i lg sa w tej samej grupie roboczej.. z tego co sie orientuje LG domyslnie jest jako WORKGROUP.. u mnie niezaleznie czy wepne w usb dysk twardzy czy pendriva odrazu zasoby sa udostepnione..
 

acidjazz

New member
Witam

Przeczytałem 18 stron wątku i chyba nie znalazłem odpowiedzi lub kiepsko szukałem :)
Czy występują jakieś problemy przy oglądaniu fimów MKV 720p i 1080p przesyłanych przez WiFi z NAS podłaczonego do routera? Czy g wystarcza, czy musze nabyć router z n?

Z góry dzięki za odpowedź.

Pzodrawiam
 

kpmkat

New member
Asus RT56U i po sprawie ... Dwuzakresowy (2,4 oraz 5), mnogosc anten... U mnie jest podobnie z wirelessem - Xbox, Tv, Drukarka, oraz 3 laptopy i nas podlaczony pod USB...
 

acidjazz

New member
Asus RT56U i po sprawie ... Dwuzakresowy (2,4 oraz 5), mnogosc anten... U mnie jest podobnie z wirelessem - Xbox, Tv, Drukarka, oraz 3 laptopy i nas podlaczony pod USB...

Zastanawialem sie nad Asusem. Czy ten model ma opcję klonowania adresu MAC oraz filtrowania podpiętych urządzeń po adresie MAC?
 

kpmkat

New member
Klonowania nie ma - poki co nie ma alternatywnego softu, ale dd-wrt ma niedlugo wypuscic cos pod Asusa, filtrowanie jest jak najbardziej...
 

kotbury

New member
U mnie WiFi g (routerek Pentagrama stary, ale dwuantenowy) płynnie chodziło na filmach 1280X720, Full HD działał do bitrate ok. 8000, porządny MKV z bitratem 12000-15000 już żabkował. Byłem zmuszony nabyć 3 antenowego Belkina N i teraz jest OK.
Jak zmierzyłem rzeczywiste przepustowości WiFi, to g miał ok. 2,5 - 3 MB/s, n - ok. 7MB/s, LAN 100 - 9-10 MB/s (dla dużych plików).
 

acidjazz

New member
Dzięki, niestety Asus odpada. Musze mieć klonowanie ze względu na swojego dostawce netu. Myślę, zę Linksys E3000 będzię ok.
Dzięki za pomoc i wielkie przepraszam za OT.
 

Yamato

New member
co do klonowania maca - a nie lepiej zglosic do dostawcy netu zmiane MAC na nowy? bo np zmieniles urzadzenie, poprzednie sie uszkodzilo? pracuje jako sieciowiec w duzej firmie i nie widze problemu z rejestracja nowego maca, co do nowego routera moge bardzo polecic router tp-link 1043nd, sprzet rewelacja, 3 porzadne anteny, ogromny zasieg, switch gigabitowy, mozliwosc wgrania opwen wrt, ddwrt ipt (polecam gorgoyle), wejscie USB (mozna podpiac dysk, pendrive lub skonfigurowac sobie wyjscie jako print serwer po wgraniu alternatywnego softu) - po prostu swietna sprawa, dodatkowo kosztuje bardzo malo $ (o polowe mniej niz podobne routery innych marek)
 

kotbury

New member
po pierwsze to czy widzi ci LG w sieci.. sprawdz czy komp i lg sa w tej samej grupie roboczej.. z tego co sie orientuje LG domyslnie jest jako WORKGROUP.. u mnie niezaleznie czy wepne w usb dysk twardzy czy pendriva odrazu zasoby sa udostepnione..
U mnie grupa zwała się MShome, jak zmieniłem na WORKGROUP LG stał się od razu widoczny w otoczeniu (THX za poradę). transfer do LG - 2,5MB/s, z - 1,5 MB/s. Jako dysk robił stary pendrive 4 GB. Pewnie z normalnym HDD będzies szybciej. Sprzęcik coraz bardziej OK!!!
 

adamuadamu

New member
co do nowego routera moge bardzo polecic router tp-link 1043nd, sprzet rewelacja, 3 porzadne anteny, ogromny zasieg, switch gigabitowy, mozliwosc wgrania opwen wrt, ddwrt ipt (polecam gorgoyle), wejscie USB (mozna podpiac dysk, pendrive lub skonfigurowac sobie wyjscie jako print serwer po wgraniu alternatywnego softu
router jest świetny i kosztuje 1/3 tego co wspomniany powyżej asus rt16
moje empiryczne doświadczenia jak na razie wskazują, że z alternatywy lepszy jest DD-WRT - printserwer działa po jednym kliknięciu, a co ważniejsze - openwrt/gargoyle zrywał połączenia z kartą opartą na realteku 8192SE (b/g/n) i zawieszał połączenie z TP-Link WA500G. dd-wrt działa bez zarzutu w tych kwestiach

jesli nie potrzebujesz funkcji typu usb czy prinserwer, to jeszcze taniej jest tp-link wr941nd - mniej ramu, brak usb, lan 100mb zamiast gigbita, ale dalej 3xMIMO i identyczne anteny - też jest rewelacja, mam dwa takie w pracy na oryginalnym sofcie i naprawdę dają radę. jeden uciąga po kablach ok. 30 kompów, drugi robi za dodatkowy punkt dostępowy na drugim końcu budynku w tej samej sieci - pierwszy restartowałem od roku ze 3 razy, drugi jeszcze nigdy :) w kategorii ~120pln zdecydowanie super
 

Sqeez

New member
Troche mi sie zaspalo ale wie ktos moze jakie sa roznice miedzy softem 20110216v2.02.17 a 20110317v2.02.19? - bo mniemam ze tez najnowszy jest.
tak z ciekawosci pytam zaraz sciagne i jak wroci do mnie moj pendrive to oczywiscie zainstaluje...
 

BONOVOX

New member
Troche mi sie zaspalo ale wie ktos moze jakie sa roznice miedzy softem 20110216v2.02.17 a 20110317v2.02.19? - bo mniemam ze tez najnowszy jest.
tak z ciekawosci pytam zaraz sciagne i jak wroci do mnie moj pendrive to oczywiscie zainstaluje...

Witam i jak potrafisz coś powiedzieć czy jest sens wgrywania nowego softu???
 

verbos

New member
testy

Cześć ... ja zainstalowałem... niestety moich poprawek nie naniesiono - nadal po wyłączeniu z prądu i ponownym podłączeniu samo się automatycznie włącza :(
Jedyne co zauważyłem, to fakt, że szybciej wykrywa (niemal błyskawicznie) dyski zewnętrzne USB. Wcześniej trwało to około 1min. teraz od razu.
Pozostałe rzeczy bez zmian. Nadal nie zapamiętuje loginu do youtube :(
 
Do góry