Lg dp1

kgmed

New member
ja mam podpiety lg pod router wifi dzialajacy w trybie n, player linkuje sie z routerem z predkoscia 65Mbps, co do testow szybkosci predkosci sa podobne, wiec duzo sie nie traci ... po prostu n'ka jest, ale przyrostu predkosci nie ma, ot taki dodatkowy ficzer

ja tam czekam na dodanie oblugi wiekszej ilosci serwisow internetowych, pelna obsluge .txt, lepsze odtwarzanie muzyki i ladniejszy intefejs ... ciekawe, czy sie doczekam :D

Niestety, ze specyfikacji urządzenia wynika, że raczej nie zadziała jako dysk sieciowy (tj. pełna wymiana wszystkich danych zawartych na dysku podłączonego do LG). Wymiana może się odbywać wyłącznie z poziomu WM11 dla plików multimedialnych. Gdyby Wam udała się operacja zastosowania LG + dysk podpięty jako sieciowy to proszę o info jak to zrobić.
 

Yamato

New member
co ty mi tu bedziesz gadal o specyfikacji urzadzenia ... normalnie lg pracuje jako dysk sieciowy, po 1 primo musisz miec go wpietego do sieci, wlaczona opcje udostepniania w ustawieniach, no i w koncowej fazie musisz sobie podmontowac lg dp1w jako dysk sieciowy w windowsie i tyle na temat

oczywiscie zeby dzialal non stop lg musi byc albo wlaczony albo wylaczony ale w trybie siec (nie zasilanie), tryb ten mozna ustawic naciskajac przycisk na pilocie lub ustawic sobie w opcjach aby lg za kazdym razem pytal jak sie ma wylaczac
 

mh_

New member
Witam,

Mam poważny problem z tym odtwarzaczem - z odtwarzaniem przez sieć a właściwie z podłączaniem do jednego urządzenia.

Mam WD MyBook World II 2 TB służący jako dysk sieciowy, wpięty kablem do routera wifi, LG łączę się do tego routera bezprzewodowo. W momencie próby podpięcia się do tego dysku po CIFS (Samba), z hasłem lub bez, LG za każdym razem zawiesza się i rebootuje (jeszcze zanim wyświetli listę udziałów dysku, chwilę pokręci się okrągły loader i zwis). Do innych urządzeń w sieci (komputery po CIFS i DLNA) mogę się połączyć, tylko z mybookiem są problemy. Próbowałem restarty, odpinianie zasilania itp. po obydwu stronach, ale nic nie pomogło.
Firmware w LG zaktualizowałem od razu do najnowszej wersji, nie sprawdzałem fabrycznie wgranego. Youtube, Picasa, Accuweather działają poprawnie w LG.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki i pomoc.
Pozdrawiam
mh
 

pkomp

New member
dobra a inne urządzenia widza tego WD?bo dla mnie ewidentnie problem router->dysk
dla LG to nie ma najmniejszego znaczenia....
 

cyniczny

New member
witam
Coś dziwnego stało mi się z moim lg po wgraniu najnowszego softu a mianowicie nie widzi wszystkich plików w katalogu udostępnionym po wifi (udostępnienie przez sambę). Mam katalog przykładowo 77 filmów HD. LG widzi 65, no to przenoszę pozostałe 12 do innego katalogu, a LG po odświeżeniu widzi 48 zamiast 65. Po testach stwierdziłem, że nie ginie mu żaden plik jeśli jest ich maks 20. Podobnie ze zdjęciami, mam jeden katalog a tam 1030 zdjęć. LG początkowo widzi trochę ponad 700, wychodzę z katalogu wchodzę ponownie, a tym razem LG widzi prawie 900, po chwili znowu wchodzę w ten sam katalog i jest niecałe 700. No normalnie nie mam pomysłu. U kogoś też się tak dzieje?
 

danaa

New member
witam
dziś kupiłem to cacko wszystko działa perfekt filmy,tłumaczenia z polskimi znakami w txt, YouTube i reszta odpaliłem wprowadziłem pass i śmiga jedyna sprawa to dziwnie tnąca się animacja w głównym menu ale to to małe piwo teraz mogli by dodać trochę więcej usług internetowych
pozdrawiam
 

satanica

New member
witam
dziś kupiłem to cacko wszystko działa perfekt filmy,tłumaczenia z polskimi znakami w txt, YouTube i reszta odpaliłem wprowadziłem pass i śmiga jedyna sprawa to dziwnie tnąca się animacja w głównym menu ale to to małe piwo teraz mogli by dodać trochę więcej usług internetowych
pozdrawiam

czy czyta ci napisy txt przy mkv jak sa w osobnym pliku?
 

Yamato

New member
no wlasnie ... z tym txt to chyba przesadzil, lg rzeczywiscie czyta napisy w .txt ale tylko 1 linijki tekstu :) troche bezsens
 

Sqeez

New member
witam
Coś dziwnego stało mi się z moim lg po wgraniu najnowszego softu a mianowicie nie widzi wszystkich plików w katalogu udostępnionym po wifi (udostępnienie przez sambę). Mam katalog przykładowo 77 filmów HD. LG widzi 65, no to przenoszę pozostałe 12 do innego katalogu, a LG po odświeżeniu widzi 48 zamiast 65. Po testach stwierdziłem, że nie ginie mu żaden plik jeśli jest ich maks 20. Podobnie ze zdjęciami, mam jeden katalog a tam 1030 zdjęć. LG początkowo widzi trochę ponad 700, wychodzę z katalogu wchodzę ponownie, a tym razem LG widzi prawie 900, po chwili znowu wchodzę w ten sam katalog i jest niecałe 700. No normalnie nie mam pomysłu. U kogoś też się tak dzieje?

Nie przypominam sobie zeby ktos o czyms takim pisal... mnie osobiscie nic takiego sie nie dzieje... ale ja np. do tej pory nie moge wyczaic czemu urzadzenie wiesza mi sie gdy sprawdzam pogode w dublinie :|
jak wczesniej ci dzialalo normalnie to moe zrob downgrade to wczesniejszej wersji...


..jedyna sprawa to dziwnie tnąca się animacja w głównym menu ale to to małe piwo teraz mogli by dodać trochę więcej usług internetowych
pozdrawiam

ta animacja sie nie tnie ona taka jest z zalozenia ;)
co do uslug to tez licze ze bedzie wiecej.. ale kiedys pisalem do lg z zaptaniem czy przewiduja wiecej uslug internetowych... ale do dnia dzisiejszego nie dostalem odpowiedzi :)
 

danaa

New member
generalnie dziwna sprawa bo odpaliłem film z txt i pokazało mi 2 linijki na ekranie mało to jeszcze testowałem bo nie było mnie więc może dziś obadam a co do animacji to strasznie kulawa jest i dziwi mnie zdeka że taka ma być :)
 

satanica

New member
generalnie dziwna sprawa bo odpaliłem film z txt i pokazało mi 2 linijki na ekranie mało to jeszcze testowałem bo nie było mnie więc może dziś obadam a co do animacji to strasznie kulawa jest i dziwi mnie zdeka że taka ma być :)
aczy srt czyta jak sa oddzielnie z plikiem mkv? zawsze mozna przekonwertowac
 

Yamato

New member
mozna miec w osobnym pliku, nie wiem czy musza sie tak samo nazywac jak film itp, a tak pytasz bo zamierzasz kupic sobie lg czy po prostu nie chce ci sie sprawdzic na wlasnym sprzecie?
 

BONOVOX

New member
DP1 Firmware V2.02.17

Krok 1.
Rozpakuj załączone archiwum. W folderze pojawią sie dwa pliki.
20110216V2.02.17
LGE-VerInfo.txt

Krok 2.
Skopiuj 2 pliki do katalogu głównego na pendrive.

Krok 3.
Usuń pendrive i umieść w gnieździe USB urządzenia DP1W.
Odczekaj chwilę, aż pendrive zostanie rozpoznany.

Krok 4.
Idź do Setup >> Inne >> Oprogramowanie.
Sprawdź najnowszą wersję oprogramowania.
Po aktualizacji urządzenie uruchomi sie automatycznie.

Krok 5.
Zaleca się wykonanie resetu urządzenia do ustawień fabrycznych.
Idź do Setup >> Inne >> Inicjalizuj.
 

kpmkat

New member
Jestem o krok od kupna, mam tylko jedno pytanie - mianowicie bede korzystal z dysku podlaczonego do routera (dysk chodzi 24/h jako domowa baza).
Czy jest mozliwosc odtworzenia filmu z osobnymi (nie wbudowanymi) napisami np. srt po sieci WLAN ??

Z tego co do tej pory wiem to po DLNA moge puszczac filmy z Windows Media Player Center bez napisow, jesli LG potrafi odworzyc film z osobnymi napisami z dysku sieciowego to biore od reki :)

Pozdrawiam
 
Do góry