LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

neo292

Member
Sprawdź jeszcze czy w pobliżu tv nie ma jakiś silnych pól elektromagnetycznych, przestaw tv w inne miejsce i zobacz. jeśli to nie pomoże wgraj najnowszy firmware - był podawany parę postów wcześniej, jeżeli dalej lipa to do serwisu. Jeśli serwis naprawi wymieni to ok. jeśli nie to rzecznik praw kosumenta na eurortv. pozdrawiam i powodzenia.
 

tpat

New member
Sprawdź jeszcze czy w pobliżu tv nie ma jakiś silnych pól elektromagnetycznych, przestaw tv w inne miejsce i zobacz. jeśli to nie pomoże wgraj najnowszy firmware - był podawany parę postów wcześniej, jeżeli dalej lipa to do serwisu. Jeśli serwis naprawi wymieni to ok. jeśli nie to rzecznik praw kosumenta na eurortv. pozdrawiam i powodzenia.

Co prawda kolo TV stoją kolumny ale nawet po ich odstawieniu efekt sie nie zmienia. Poza tym w tym samym miejscu stał wcześniej LED samsunga i takiego efektu nie było. Więc nie sadzę aby to były pola magnetyczne.
A jak się ma samodzielna zmiana firmware do gwarancji?
 

neo292

Member
A czy w scianach nie ida przewody wysokiego napiecia?, Moze sasiad ma cos za sciana emitujacego zaklocenia? Ew.czy masz uziemiony tak uziemiony tv?
 

tpat

New member
A czy w scianach nie ida przewody wysokiego napiecia?, Moze sasiad ma cos za sciana emitujacego zaklocenia? Ew.czy masz uziemiony tak uziemiony tv?

Ściana to ścianka działowa za którą jest stół w kuchni. Co najwyżej idzie tam 230V do gniazdek. TV oddalony od sciany około 35cm.
TV jest podłączony do listwy 3 przewodowej która jest podłączona do gniazdka z bolcem na 100% 3 przewodowa instalacja.
Jak widzisz nie ma prawa nic się dziać i nic się nie działo z wcześniejszym TV.
 

hub123

New member
Mam 47lw5500 od 3 tygodni. Zakup w MM. Ostatnio włączyłem jakiś mecz i niestety są pasy, 4 może 5. Widać je raczej tylko na zielonym i szarym przy przesuwaniu się kamery w poziomie. Noszę się z zamiarem reklamacji z tytułu "niezgodności z umową". Problem polega na tym że wszystkie tv które oglądałem czyli lw4500, 5500, 570s przejawiały mniejsze lub większe problem podobnego samego rodzaju. Nawet jeśli mi wymienią, może się to skończyć jeszcze gorzej. Masakra...
 

Pigway

New member
Boże, tak tutaj straszycie, że niedługo strach będzie cokolwiek kupić :?
Mam w du**e, w miesiącu kupuje LW4500, wspaniały TV...
 

tpat

New member
Boże, tak tutaj straszycie, że niedługo strach będzie cokolwiek kupić :?
Mam w du**e, w miesiącu kupuje LW4500, wspaniały TV...

Nikt tu nikogo nie straszy. Ja czekam na wizytę serwisanta. Ale jeśli wszystkie te TV mają taki problem to radze się 2 razy zastanowić. W sklepie na półce i w specyfikacji wyglądają super. W domu zobaczysz w czym jest problem. No chyba, że nie oglądasz sportu = wówczas nie będzie to dla ciebie takim problemem. Na filmach tego nie widać bo tam nie ma jednolitego tła za dużo.
 

Pigway

New member
Jakiego modelu nie rozważałem, każdy czegoś się w nim dogrzebał. W miesiąc przekopałem niemalże cały internet w poszukiwaniu odpowiedniego telewizora i zawsze jak takowy znalazłem, pojawiała się jakaś nieprzychylna opinia. Seria LW wydawała się nie posiadać żadnych mankamentów, tudzież byłem na nią zdecydowany w stu procentach. Kilka dni przed zakupem 'baaam', pasy. Wypiszę kilka modeli, wpieprzę do puszki i wylosuję odpowiedni. Inaczej nie da się zakupić nic.

TV kupuję przede wszystkim do PS3 oraz filmów.
 
Ostatnia edycja:

Pigway

New member
3 listopad 2011 od trzech dni go testuje pod kazdym kątem i jestem BARDZO zadowolony

O, to super! :).
Sądziłem, iż może wypuszczono jakąś wadliwą partię serii LW na rynek. Ja mam zamiar kupić LW4500, jednakże matryce w obydwu tych modelach są podobne, jeśli jakiś mankament wystąpi w danym modelu serii, może wystąpić także w innym. No nic, dziękuję za odpowiedź, która rozwiała moje wątpliwości.
 

piowys

New member
Witam Panów,
od kilku dni czytam Wasze forum, jest bardzo pomocne :) Śledzę ten wątek od tygodnia i w piątek zamówiłem 47lw570s. Mam nadzieję, że w poniedziałek już u mnie będzie i że nie przywita mnie wspomnianymi pasami...

O, to super! :).
Sądziłem, iż może wypuszczono jakąś wadliwą partię serii LW na rynek. Ja mam zamiar kupić LW4500, jednakże matryce w obydwu tych modelach są podobne (...)

O ile dobrze wyśledziłem informacje o różnicach pomiędzy 4500 5500 i 570s, to 4500 ma inną matrycę niż dwa pozostałe.

(...) A jak się ma samodzielna zmiana firmware do gwarancji?

Zmiana firmware'u metodami udostępnionymi przez producenta i na firmware udostępniony przez niego nie wpływa na gwarancję :)

(...) Jeśli serwis naprawi wymieni to ok. jeśli nie to rzecznik praw kosumenta na eurortv. pozdrawiam i powodzenia.

Ponieważ ja się wahałem z zakupem pomiędzy sklepami internetowymi, a zwrot w ciągu kilku dni po zakupie był dla mnie priorytetem - na pewno nie zostawiłbym sprawy olewactwa eurortvagd i opisałbym takie traktowanie klienta wszędzie, gdzie tylko można skomentować ten sklep. Pomoże to w przyszłości uniknąć niespodzianek innym. Pomijając beznadziejną obsługę w większości sklepów stacjonarnych, co do zwrotu w ciągu 10 dni masz prawo zgodnie z regulaminem sklepu internetowego (dział "Pomoc" na stronie sklepu). Jeden z warunków to: zwracany produkt ulega zwrotowi w stanie niezmienionym - chyba, że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu (czyli w szczególności rozpakowanie i podłączenie sprzętu do prądu!).
Myślę, że temat obsługi przez eurortvagd jest ważny ale nie koniecznie w tym wątku :)
Życzę powodzenia w pozytywnym rozwiązaniu sprawy.
 

tpat

New member
Ja kupiłem 2 listopada, a właściwie przywieźli mi go 2 listopada. Też mam PS3 i granie oraz oglądanie filmów po prostu bajka. Meczów oglądać się nie da. Jest taki banding że jak przez firankę. A dodatkowo czytałem na jakimś angielskim forum że banding jest problemem który powiększa się z czasem używanie TV. Doktoryzuje się w tym temacie od wczoraj non stop.
Zacząłem ten temat nie żeby odradzać kupno innym, ale żeby Ci którzy posiadają ten model sprawdzili czy u nich też to jest. Ja też czytałem same pozytywy o tym TV (poza kontrastem) i dlatego go kupiłem.
 

Woszkowaty

New member
A czy w scianach nie ida przewody wysokiego napiecia?, Moze sasiad ma cos za sciana emitujacego zaklocenia? Ew.czy masz uziemiony tak uziemiony tv?
Niskie napięcie jest do 1 000V. Wysokie napięcie zaczyna się od 60 000V. Co za ścianą może powodować zakłócenia? I co uziemienie ma do rzeczy, skoro TV ma plastikową obudowę?
Może zacznij od kolumn, któe jako stojące praktycznie w 99,9% są nieekranowane.
 
Do góry