LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

elliotek

New member
Wciskacz na pilocie przycisk INPUT,po czym pojawia Ci się lista wejść.
Następnie naciskasz przycisk z zielonym prostokątem czyli "oznaczenie wejścia".
Później wejście do którego podłączony jest komputer lub konsola oznaczasz jako PC.
A na koniec jak już masz na TV obraz z konsoli czy kompa wybierasz Menu,opcję obrazu i zmieniasz standardowy na gra.


skomplikowane! Nie lepiej wcisnąć na pilocie AV MODE i wcisnąć GRA, wtedy robi dosłownie to co napisałeś wyżej tylko pod jednym przyciskiem. Wtedy też zmienia się tryb obrazu na Gra. Nie ma sensu komplikować sobie życia:)
 

piowys

New member
Witam Panów,
od kilku dni czytam Wasze forum, jest bardzo pomocne :smile: Śledzę ten wątek od tygodnia i w piątek zamówiłem 47lw570s. Mam nadzieję, że w poniedziałek już u mnie będzie i że nie przywita mnie wspomnianymi pasami...
Telewizor doszedł, jestem bardzo zadowolony w szczególności ze sklepu (sklep-rtv.com.pl - polecam) Szybki kontakt i wysyłka. Również kurier DHL godny polecenia.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru, filmy 3D rewelacyjne (na leżąco, na siedząco, z przekrzywioną głową - wszystko świetnie działa).

Mam jednak wątpliwości czy podświetlenie w moim egzemplarzu nie kwalifikuje go do wymiany :(.
Poniżej zamieszczam linki do zrobionych telefonem zdjęć. Czas naświetlania nawet nie jest przystosowany do robienia zdjęć w nocy, więc efekt widoczny na zdjęciu nie wynika ze sposobu jego zrobienia. O ile martwi mnie całokształt (właściwie spodziewałem się jasnych fragmentów na krawędziach, tutaj w górnym lewym i dolnym prawym rogu jest ciemno), to najbardziej zastanawia mnie zaznaczony fragment... Tak jakby na dole jedna dioda nie działała? Może trzeba to "rozmasować" - gdzieś czytałem, że to pomaga, jednak nie wiem czy to bajka czy fakt.

Możecie Panowie powiedzieć jak to wygląda u Was i czy reagować na to dziwne podświetlenie? Jeżeli tak to jak - do serwisu LG czy do sklepu?

Będę wdzięczny za odpowiedź, może to normalny wygląd - jeżeli tak to załamka...

(...)
Później wejście do którego podłączony jest komputer lub konsola oznaczasz jako PC.
(...) i zmieniasz standardowy na gra.
Osobiście nie widzę różnicy pomiędzy oznaczeniem wejścia jako PC i oznaczeniem jako GRA (gdzie pojawia się zamiast złącza HDMI kontroler od konsoli). Mam FV któryś z najnowszych (z "10" na ostatniej pozycji oznaczenia wersji, najnowsza jest chyba 11). Ogólnie bałem się input laga, ale jest naprawde super (mówię o podłączonej konsoli x-box).
Bardzo często znika mi EPG,tzn mogę wybrać tę opcję ale przy programach nie ma żadnych informacji,są puste pola.Z powrotem zaczyna działać dopiero po ponownym zaprogramowaniu kanałów.
Może po prostu coś się dzieje z nadawanym programem? Chociaż skoro mówisz, że na innym działa... pytanie czy dokładnie w tej samej chwili na innym tv jest wszystko ok :)
U mnie wczoraj były jakieś artefakty na pół ekranu na kanałach DTV z jednego z multipleksów (nadającego z tvp 1, tvp 2 i inne). Myślicie, że to wina nadajnika czy tunera? Odnotowaliście jakieś problemy (nadajnik znajduje się w Warszawie).

Życzę Wam (i sobie :oops:) zadowolenia z zakupu :)
 

piowys

New member
Witam Panów,
od kilku dni czytam Wasze forum, jest bardzo pomocne Śledzę ten wątek od tygodnia i w piątek zamówiłem 47lw570s. Mam nadzieję, że w poniedziałek już u mnie będzie i że nie przywita mnie wspomnianymi pasami...
Telewizor doszedł, jestem bardzo zadowolony w szczególności ze sklepu (sklep-rtv.com.pl - polecam) Szybki kontakt i wysyłka. Również kurier DHL godny polecenia.
Wybór też super, filmy 3D rewelacyjne (na leżąco, na siedząco, z przekrzywioną głową - wszystko świetnie działa).

Mam jednak wątpliwości czy podświetlenie w moim egzemplarzu nie kwalifikuje go do wymiany .
Poniżej zamieszczam zdjęcia zrobione telefonem. Czas naświetlania nawet nie jest oczywiście przystosowany do robienia zdjęć w nocy, więc efekt widoczny na zdjęciu nie wynika ze sposobu jego zrobienia. O ile martwi mnie całokształt (właściwie spodziewałem się jasnych fragmentów na krawędziach, tutaj w górnym lewym i dolnym prawym rogu jest ciemno), to najbardziej zastanawia mnie zaznaczony fragment... Tak jakby na dole jedna dioda nie działała? Jest to taki ciemny, niepodświetlony trójkąt z wierzchołkiem na krawędzi matrycy (rysunek 3). Może trzeba to "rozmasować" - gdzieś czytałem, że to pomaga, jednak nie wiem czy to bajka czy fakt.

Możecie Panowie powiedzieć jak to wygląda u Was i czy reagować na to dziwne podświetlenie? Jeżeli tak - to jak - uderzać do serwisu LG czy do sklepu?

Będę wdzięczny za odpowiedź, czy to trefny egzemplarz, może to normalny wygląd - jeżeli tak to załamka...

(...)
Później wejście do którego podłączony jest komputer lub konsola oznaczasz jako PC.
(...) i zmieniasz standardowy na gra.
Osobiście nie widzę różnicy pomiędzy oznaczeniem wejścia jako PC i oznaczeniem jako GRA (gdzie pojawia się zamiast złącza HDMI kontroler od konsoli). Mam FV któryś z najnowszych (z "10" na ostatniej pozycji oznaczenia wersji, najnowsza jest chyba 11). Ogólnie bałem się input laga, ale jest naprawde super (mówię o podłączonej konsoli x-box).
Bardzo często znika mi EPG,tzn mogę wybrać tę opcję ale przy programach nie ma żadnych informacji,są puste pola.Z powrotem zaczyna działać dopiero po ponownym zaprogramowaniu kanałów.
Może po prostu coś się dzieje z nadawanym programem? Chociaż skoro mówisz, że na innym działa... pytanie czy dokładnie w tej samej chwili na innym tv jest wszystko ok :)
U mnie wczoraj były jakieś artefakty na pół ekranu na kanałach DTV z jednego z multipleksów (nadającego z tvp 1, tvp 2 i inne). Myślicie, że to wina nadajnika czy tunera? Odnotowaliście jakieś problemy (nadajnik znajduje się w Warszawie).

Życzę Wam (i sobie ) zadowolenia z zakupu :)
 

Attachments

  • 2011-11-07 23.15.57.jpg
    2011-11-07 23.15.57.jpg
    645,8 KB · Wyś: 250
  • 2011-11-07 23.16.06.jpg
    2011-11-07 23.16.06.jpg
    74,3 KB · Wyś: 152
  • 2011-11-07 23.16.06_zazn.JPG
    2011-11-07 23.16.06_zazn.JPG
    79,4 KB · Wyś: 184
Ostatnia edycja:

Robertd

New member
piowys wszystkie edge LED tak mają ,mam ten sam tv tylko 55 cali i ten sam efekt podświetlenia.
Mój sposób to : wieczorne oglądanie minimalizacja podświetlenia i zmniejszenie
jasności w dzień zwiększenie tych parametrów,idzie się przyzwyczaić.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Telpher

New member
mam pytanie dotyczące filmu z dźwiękiem DTS: czy jeśli puszczę z USB taki film a tv podłączę optycznym z amplitunerem (z DTS) to będzie dźwięk czy nie ? I czy nie będzie jakiegoś opóźnienia ? (jeśli zadziała)
 

piowys

New member
piowys wszystkie edge LED tak mają ,mam ten sam tv tylko 55 cali i ten sam efekt podświetlenia.
Mój sposób to : wieczorne oglądanie minimalizacja podświetlenia i zmniejszenie
jasności w dzień zwiększenie tych parametrów,idzie się przyzwyczaić.Pozdrawiam.

Czy podświetlenie nie powinno być na całej krawędzi jaśniejsze? Czy to normalne że jest gdzieś po środku krawędzi plama? Wiem o nierównomierności ale bardziej sobie ją wyobrażałem, że po środku ekranu jest ciemno, na krawędziach jasno, ewentualnie jasne narożniki. Tutaj ewidentnie jest ciemna "wyrwa" na dole o długości 1cm rozchodz aca się ku górze...
 
Ostatnia edycja:

Robertd

New member
mam pytanie dotyczące filmu z dźwiękiem DTS: czy jeśli puszczę z USB taki film a tv podłączę optycznym z amplitunerem (z DTS) to będzie dźwięk czy nie ? I czy nie będzie jakiegoś opóźnienia ? (jeśli zadziała)

Ten LCD-ik nie odtwarza formatu DTS,musisz przekonwertować na AC3,łatwy darmowy program mkv2AC3.Pozdrawiam.
 

Robertd

New member
Czy podświetlenie nie powinno być na całej krawędzi jaśniejsze? Czy to normalne że jest gdzieś po środku krawędzi plama? Wiem o nierównomierności ale bardziej sobie ją wyobrażałem, że po środku ekranu jest ciemno, na krawędziach jasno, ewentualnie jasne narożniki. Tutaj ewidentnie jest ciemna "wyrwa" na dole o długości 1cm rozchodz aca się ku górze...

Możesz spróbować skontaktować się z serwisem , ale podejrzewam że cię skwitują, coś w stylu
"ma pan pecha",ale próbuj życzę szczęścia.Masz prawo jeszcze oddać telewizor w ciągu paru dni i wymienić na inny ten sam model może będzie lepszy. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Telpher

New member
Ten LCD-ik nie odtwarza formatu DTS,musisz przekonwertować na AC3,łatwy darmowy program mkv2AC3.Pozdrawiam.

tyle to wiem, pytałem się czy jak podłączę optykiem TV do kina domowego (odtwarza DTS) to czy będzie dźwięk czy nie ( czy telewizor optykiem prześle sygnał DTS do kina domowego).
Schemat połączenia :) pendrive----film z dts--->USB w TV >----światłowód---->Kino domowe z DTS-----> będzie dźwięk ? :kom:
 

Covsky

New member
W ustawieniach opcji wyświetlania video jest opcja do opóźniania lub przyśpieszania napisów

Chodzi o synchronizacje +- 0.5/1/1.5/2 o to chodzi ? probowalem z tym kombinowac jednak nic nie pomagalo , ustawione ejst tez na domyslne 0 , stad dziwie sie ze pojawiaja sie szybciej skoro na kompterze wszystko jest ok
 

bebiko

New member
ustawilem wszystko tak jak powinno byc. lag jest zauwazalny nawet przy ruchach myszka. sprawdzalem programem to najnizsze opoznienie jakie uzyskalem 60 ms. wczesniej uzywalem soniacza - model z przed 5 lat chyba i nie mialem zadnych problamow i nie wiedzialem nawet o istnieniu czegos takiego jak input lag
 

elliotek

New member
a ja mam takie pytanie, czemu tak jest że jak puszczam pociechą bajkę RIO która jest w 720p to na samsungu lcd led potrafię otworzyć ja na pełnym ekranie bez pasów, a na LG raz się otwiera na pełnym ekranie a raz z pasami. w samsungu jest możliwość wybrania z pasami lub bez, a tu nie ma takiej opcji. tylko dlaczego raz na jakiś czas otwiera w pełnym oknie bez pasów?
 

Robertd

New member
a ja mam takie pytanie, czemu tak jest że jak puszczam pociechą bajkę RIO która jest w 720p to na samsungu lcd led potrafię otworzyć ja na pełnym ekranie bez pasów, a na LG raz się otwiera na pełnym ekranie a raz z pasami. w samsungu jest możliwość wybrania z pasami lub bez, a tu nie ma takiej opcji. tylko dlaczego raz na jakiś czas otwiera w pełnym oknie bez pasów?

Nie jestem pewien ,ale chyba zależy to od ilości pikseli w pionie...??? tzn np 1920x1080 lub 1920x800 lub
720x480 itp.Myślę że każdy plik mkv lub inne mają info o rozdziałce i trzeba to sprawdzić.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Robertd

New member
tylko dlaczego raz się otwiera w pełnym ekranie a raz nie? Ten sam plik!
Bo jak mu się coś pokręci to otwiera cały ekran,też to zauważyłem ale ogólnie LG odtwarza w orginalmym
formacie ,czyli z pasami.
Mam odtwarzacz Blurey Samsunga i w nim można powiększyć ekran z orginału na cały,ale wydaje mi się,
że jest to sztucznie wyciągnięty obraz.Pozdrawiam.
 

michald211

Klub HDTV.com.pl
vip
Bo jak mu się coś pokręci to otwiera cały ekran,też to zauważyłem ale ogólnie LG odtwarza w orginalmym
formacie ,czyli z pasami.
Mam odtwarzacz Blurey Samsunga i w nim można powiększyć ekran z orginału na cały,ale wydaje mi się,
że jest to sztucznie wyciągnięty obraz.Pozdrawiam.
tez mam odtwarzacz Samsung:hihi:a i w nim można powiększyć...
 
Do góry