LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500

ovner

New member
Jak mam pominąć router, TV łączy się bezpośrednio z kompem?
Tak połącz kablem przez porty RJ45, ustaw na sztywno IP i maske podsieci w TV i komputerze, wyeliminujesz router jako wąskie gardło sieci.
Puszczam sygnał przez wi-fi.
W standardzie b/g może nie wyrabiać z transferem.
O jakim oprogramowaniu mowa, systemowym? Wgrałem program NERO dołączony do TV i PLEX MEDIA SERVER.
Zainstaluj sobie Servio http://www.serviio.org , jest to prosty ale o dużych możliwościach serwer DLNA.
 

bosman170

New member
Niestety kablem nie da rady, nie będę puszczał kabla po podłodze po całym domu. Raczej nie jest tak, że router jest wąskim gardłem. Czasami wszystko jest OK. i filmy idą normalnie, ale czasami jest tak, że TV nie widzi po prostu serwera poprzez połączenie DLNA. Zainstaluję tek program i zobaczymy czy coś to da.
 

ovner

New member
W ramach testów i rozwiązywania problemu to możesz przenieś kompa bliżej TV i spiąć razem i puścić film który ci tnie po wi-fi, czy będzie tak samo przycinał po kablu.Muszę sprawdzić jakie transfery sa na jakich rozdzielczościach divx, 720p, 1080p i 3D 720/1080
Mam postawine 2 serwery DLNA jeden serwiio na laptopie działa jak włączony laptop i drugi na routerze z tomato 24/7 działa i problem nie widzianych serwerów DLNA tak samo mnie dopada, że raz widzi, a raz nie i musze albo w ustawieniach zrobić test sieci, albo wyłączam i włączam wtyczke z lana.
 

kristoforian

New member
Witam wszystkich.
Od kilku dni jestem posiadaczem 42LW5500. Jak do tej pory prawie wszystko jest zgodne z moimi oczekiwaniami, wyrobionymi na podstawie długiej lektury wielu wątków tego Forum. Jest tylko jeden mały problem dotyczący aktualizacji firmware - aktualne w moim TV ma on nr 04.00.39. Na stronie LG jest info, że najnowsze to 04.04.11, ale nie ma możliwości jego pobrania (brak aktywnego linka). Próby aktualizacji bezpośrednio w TV (aktywne połączenie z siecią) kończą się informacją, że posiadane oprogramowanie TV (04.00.39) jest aktualne. Kontakt telefoniczny z infolinią LG też zakończył się opinią konsultanta, że firmware w moim TV jest aktualne, pomimo moich uwag, że na ich stronie jest inna informacja.
W wątku dot. LW570S znalazłem linka do firmware 04.04.11 i mam go już na twardym dysku. Jest tylko pytanie, czy można go bezpiecznie zainstalować w moim TV, tym bardziej, że część userów sygnalizowała problemy przy instalacji tego softu.
Proszę o opinie i ewentualne informacje, na jaki firmware pracują Wasze TV.
 

katt

New member
Witam wszystkich.
Od kilku dni jestem posiadaczem 42LW5500. Jak do tej pory prawie wszystko jest zgodne z moimi oczekiwaniami, wyrobionymi na podstawie długiej lektury wielu wątków tego Forum. Jest tylko jeden mały problem dotyczący aktualizacji firmware - aktualne w moim TV ma on nr 04.00.39. Na stronie LG jest info, że najnowsze to 04.04.11, ale nie ma możliwości jego pobrania (brak aktywnego linka). Próby aktualizacji bezpośrednio w TV (aktywne połączenie z siecią) kończą się informacją, że posiadane oprogramowanie TV (04.00.39) jest aktualne. Kontakt telefoniczny z infolinią LG też zakończył się opinią konsultanta, że firmware w moim TV jest aktualne, pomimo moich uwag, że na ich stronie jest inna informacja.
W wątku dot. LW570S znalazłem linka do firmware 04.04.11 i mam go już na twardym dysku. Jest tylko pytanie, czy można go bezpiecznie zainstalować w moim TV, tym bardziej, że część userów sygnalizowała problemy przy instalacji tego softu.
Proszę o opinie i ewentualne informacje, na jaki firmware pracują Wasze TV.

Pokazuje, że jest to aktualne oprogramowanie pewnie dlatego że w opisie nowego softu jest:
[What's new?]
Improve satellite channel receiving sensitivity.

a to raczej nie dotyczy tego modelu tylko tych z tunerami sat więc nie ma co na siłę uaktualniać.
 

joe11

New member
WItam! Ten software 04.04.11 jest też do modelu LW5500.Nie wiem czy w wersji 04.00.39 jest dodane Skype bo w najnowszej wersji jest.Oprogramowanie wgrywa sie z USB.Możliwe że się zatrzyma na 99% ale wtedy po chwili wystarczy wyłączyć TV z prądu i po włączeniu mamy najnowszy soft
 

kristoforian

New member
Dzięki za odpowiedzi, na razie wstrzymam się z instalacją, gdyż jestem aktualnie na etapie wymiany maili w tej sprawie z LG. O rezultatach poinformuję.
Na marginesie kontaktów z LG - poziom niektórych "specjalistów" z tej firmy jest żenujący.
 

mikenji

New member
Witam.

Od wczoraj jestem posiadaczem telewizor LG 42" LW 5500 i wszystko jest w porządku, poza tym, że podczas oglądania po kilku minutach na dole pojawia mi się pasek z reklamami LG. Próbowałem go wyłączyć ale albo jestem ślepy i nie znalazłem albo się nie da. Wiecie coś na ten temat?

Pozdrawiam.
 

Loszka

New member
Panowie. Zdecydowalem sie jednak na tv 3d i po szybkich testach tv samsunga 40d6500 i 42lw5500 wybralem LG. Ogolnie jestem bardzo zadowolony pod kazdym wzgledem i co najwazniejsze nie ma zadnego cloudingu. Dam znac jak pobawie sie nim dluzej. pozdrawiam
 

luk4sek

New member
Obraz się niczym nie różni pomiędzy tymi modelami. Różnica polega tak jak pisano wcześniej na wbudowanym tunerze w modelu 570S i jego brzydkości(opinia subiektywna), bo nie wiem po kiego taka listwa w nim jest...

BTW1. Macie jakieś ustawienia dobre dla tego telewizora? korzystałem ze znalezionych w internecie na stronach konfiguracji, to obraz był całkowicie wyprany z kolorów...;/

BTW2. Używa ktoś z was pilota MM?? przydaje się to w codziennym użytkowaniu tv??
 
Ostatnia edycja:

artss

New member
Dlaczego ten TV tak długo trzyma się ceny na poziomie 3klocków (42"). Jakieś przecieki o obniżkach? Kurde sprawiłbym sobie na święta :)
 

Loszka

New member
:) a do mnie dzis przyszedl kolega z filmem w 3d na pendrivie w formacie mkv i lipa .. widzi plik ale po wlaczeniu wyskakuje komunikat nieznany format pliku..hmm myslicie ze to przypadek ?? wydawalo mi sie ze ten tv nie ma problemu z tym formatem
 

ewelina1809

New member
Witam , na forum czytałam ze telewizorek lg lw4500 zb i opcja 3d, na ktorej temat mam pytanie , w jakim poprawnym formacie powinny byc pliki i jak ustawic opcje 3d ? gdyz sciagniete filmy z internetu nie daja tego efektu . jeden byl taki ze dwa obrazu obok siebie a drugi lekko zamglone a to chyba nie taki efekt powinnam otrzymac, prosila bym o mała pomoc bede bardzo wdzieczna dodam jeszcze ze fil jest na pendrivie . pozdrawiam
 
Do góry