LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500

barteknowack

New member
Bez reklam
Gdy masz już zainstalowany PLEX Media Server na kompie, w zasobniku systemowym masz ikonkę. Klikasz prawym - Media Manager, otwiera Ci się w przeglądarce odpowiednia strona. Tam tworzysz sekcję np filmów - potem Edit Section i tam wybierasz folder z filmem [ważne są nazwy: nazwa folderu np. "Avatar (2009)" , nazwa filmu "Avatar.mkv" najlepiej potem poczekać na załadowanie się wszystkich grafik, okładki filmu itp.].

Wtedy wchodzisz na DashBoardzie w aplikację "Łącze do plików" i powinno być.

Wsio.
 

LGmaniak

New member
panowie miałem tv elegancko ustawiony, obraz zyletka nawet polsat sport hd który mnie strasznie wnerwiał wygladał bardzo dobrze az tu nagle pewnego dnia wichura i pradu nie ma i ustawienia tv sie chyba pozmienialy bo znowu lipa a w szczególnosci przy meczach piłki noznej, ma ktos optymalne ustawienia na których obraz to zyletka? czy samemu trzeba kombinowac w ustawieniach obrazu(kreator obrazu)?


podbijam! jak macie ustawiny ten tv?
 

xkapselx

New member
Witam :) Moi rodzice kupili telewizor LG (model w nazwie tematu). Pendrive działa jak należy więc postanowiłem dokupić dysk zewnętrzny (najlepiej z usb 3.0 ale 2.0 tez będzie).

Mile widziane są opinie ludzi posiadających wyżej wymieniony model telewizora, chociaż wydaje mi się że wszystkie LG powinny wykrywać dyski podobnie.

Na forum naczytałem o wielu problemach występujących podczas podpinania dysków pod TV, dlatego też chciałbym ich uniknąć, kupując odpowiedni dysk.

Dyski jakie sobie upatrzyłem w rozsądnych cenach to:

-Verbatim Store'n'Go USB 3.0, 500GB

-Samsung M2 Portable USB 3.0, 500GB

Chciałbym się zmieścić w 300zł.

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam! :)
 

onemarshal

New member
Witam, U mnie działa bez problemu WD Elements Desktop 2TB USB 2.0 z zewnętrznym zasilaniem jest cichy i nie grzeje się - no tylko cena ich skoczyła ponad 120% zresztą wszystkich dysków.
 

xkapselx

New member
Zaryzykowałem i zakupiłem dysk Samsung M2 Portable USB 3.0, 500GB. Dysk jest również kompatybilny z USB 2.0 więc nie powinno być problemów. Napiszę jak mi przyjdzie do domu to cacko :)
 

xkapselx

New member
Zaryzykowałem i zakupiłem dysk Samsung M2 Portable USB 3.0, 500GB. Dysk jest również kompatybilny z USB 2.0 więc nie powinno być problemów. Napiszę jak mi przyjdzie do domu to cacko :)

Dysk już jest u mnie w domu, nie ma najmniejszych problemów. Działa szybciutko (z kompa USB 3.0 i 2.0). Telewizor LG od razu go wykrywa jako pamięć przenośną.

Pozdrawiam :)
 

andrzeja

New member
Probowałem na moim 42lw5500 odtworzyć z USB i dysku demo LG 3D Demo 1080p Half-SBS AC3 -obraz 3D jest OK ale dzwięk się tnie - właściwie go nie ma. Napiszczie dlaczego brak dzwięku.
 

miod99

New member
Obraz się niczym nie różni pomiędzy tymi modelami. Różnica polega tak jak pisano wcześniej na wbudowanym tunerze w modelu 570S i jego brzydkości(opinia subiektywna), bo nie wiem po kiego taka listwa w nim jest...

BTW1. Macie jakieś ustawienia dobre dla tego telewizora? korzystałem ze znalezionych w internecie na stronach konfiguracji, to obraz był całkowicie wyprany z kolorów...;/

BTW2. Używa ktoś z was pilota MM?? przydaje się to w codziennym użytkowaniu tv??



Witam ! ja mamm model lw4500 i jestem zły na siebie ze kupilem ten Tv ! kolory sa do bani sd wygladaja fatalnie , hd srednio a 3 d bardzo ładnie ! ale co z tego jak mam cyfre a ona emituje tylko jeden program w 3d i to raz w tyg . ! kalibracje obrazu potrzebuję dobra bo sam nie moge ustawic obrazu na maksa ! mam tez lcd Samsunga 40 cali wysoką klase ktora zakupilem 1 rok temu tam jest obraz cudo ustawione a w tym LG 4500 kolory do bani
 

GMZ

New member
witam wszystkich użytkowników LG, po długim śledzeniu informacji na temat LG 42LW5500 zdecydowałem się na zakup, mam do Was kilka pytań jako bardziej zaawansowanych użytkowników:
1) czy instalowaliście Flash playera, żeby można było oglądać różnego rodzaju tv internetowe
2) mam urządzenie sieciowe NAS D-linka na którym mam materiały video itp. zainstalowałem PLEX-a, ale urządzenie sieciowe widzi tylko wtedy, gdy mam włączony komputer czy da się wyeliminować kompa, żeby od razu widział dysk sieciowy?
3) polećcie jakieś tips@tricks oraz najciekawsze aplikacje do tego tv
4) czy korzystacie z płatnej opcji w Ipli, jak to chodzi, bo zastanawiam się nad tym ale nie idą mi filmy testowe (trailery), seriale i inne materiały bez problemu
Pozdrawiam Marcin
 

andrzeja

New member
Problem z LG 42LW5500

Witam!
podczas próby odtwarzania filmów z pendriva odkryłem, że telewizory LG LW5500 nie odtwarzają filmów 3D w formacie mkv (SBS AC3) - problem polega na braku dzwięku. Po przeprowadzonych testach w sklepie żaden z LG LW5500 nie odtwarzał ścieżki dzwiękowej filmu "LG 3D Demo 1080p Half-SBS AC3.mkv". Film bez problemu odtwarzany był na telewizorze z serii 5400 oraz na telewizorach innej marki. Testowy film pochodzi z Internetu można go łatwo ściągnąć. Napiszcie czy macie podobny problem z filmami 3D na LG LW5500.
 
Do góry