Lg bd550

baryła

New member
lg bd550

januszpe to co udostępniłeś na chomikuj.pl to jest najnowsza wersja softu lg bd550 (ta która zawiesza urządzenie) a ja potrzebuje wersji poprzedniej.
 

januszpe

New member
to nie jest najnowsza, jest z czerwca (zobacz datę pliku .ROM)ma numer 812 a najnowsza 902. Zacznij aktualizację to zobaczysz.

nowa wersja H08LGN0902 wersja oprogramowania BD.5.277.00.C
Moja wersja sterownika H08LGN0812
wersja oprogramowania BD.5.277.00.C
Już opisywałem różnice, zwróć uwagę!!!
 
Ostatnia edycja:

Pawel8258

New member
Ja rowniez powracam do starszej wersji, ale pomimo aktualizacji nie chce zamienic sterownika.
Nowa wersja sterownika H08LGN0905 i taka ciagle jest pomimo powrotu wersji starszej. Co radzicie?
 

januszpe

New member
na moim chomiku podmieniłem plik zip na .ROM to jest plik tak jak pisałem z 22.06. 2012 dla próby wgrałem najnowszy plik ze strony LG a następnie wgrałem z powrotem ten z 06 plik został podmieniony bez żadnego problemu i wersja jest 812. Nie sugerujcie się nazwą bo na "oko" wygladaja tak samo ale zawartość jest inna.
 

vieslav1967

New member
Czyli wersja Firmware update for BD550/BD555 (Ver:BD5.242.00) z 03/01/2013 stwarza jakieś problemy? Czy tę wersję ktoś testował?

Witam.
Pokusiłem się zaktualizować do tej najnowszej wersji, niestety-ZAWIESZA ODTWARZACZ. Nie można nic zrobić, oprócz wyciągnięcia kabla z gniazdka, pilot nie reaguje na przyciski.
Najgorsze to jest to że wcześniej nie wgrywałem w ogóle żadnej poprzedniej wersji, więc tym bardziej byłem zdziwiony co się dzieje.

Ściągnąłem wersje podaną przez "januszpe" (dzięki) i nagrałem na pendrive, po włożeniu do odtwarzacza nie da się zaktualizować, nie widzi ROMu.

Postanowiłem nagrać na płytę, no i.. pomogło, po włożeniu od razu widzi że jest "nowsza wersja oprogramowania" ! ;)

Zaktualizowałem, następnie podpiąłem ponownie kabel sieciowy żeby sprawdzić czy będzie dostępne nowe oprogramowanie, otóż jest. Oczywiście nie zamierzam do niego już wracać a kabel sieciowy odpiąłem coby mi czasem ktoś z domowników nie zechciał go wgrać.

Tak więc Rom od "januszpe" jest wgrany. Zapuściłem film i zobaczę co będzie :)
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

januszpe

New member
.......Tak więc Rom od "januszpe" jest wgrany. Zapuściłem film i zobaczę co będzie :)
Pozdrawiam.
Witam
widzę że plik z mojego chomika jest ciągle pobierany, więc byłem ciekaw czy to pomaga, Skoro kolego piszesz że udało się zainstalować to widać że chyba pomaga. Jeśli możecie dajcie znać na forum to inni będą wiedzieć co dalej robić. Pozdrawiam.
 

negatyw001

Member
Czyli wersja z Chomika (do tego starsza) jest lepsza od wersji producenta (i to najnowszej)?
Napisałeś choć słowo do supportu technicznego LG? Choć to kompletne matoły - powinni wiedzieć.
Wg mnie w takich sytuacjach, autoryzowany serwis LG jest zobowiązany dokonać bezpłatnego downgrade.

Napisz proszę dokładny numer wersji z Chomika.
No i czy pracuje stabilnie. Jak z napisami, mkv itp.

Wysłano z LG L7.
 

januszpe

New member
Moja stara wersja sterownika H08LGN0812
wersja oprogramowania BD.5.277.00.C
już podawałem te numery.
Nie wiem co z mkv bo mnie nie ineresują, pliki które ja odtwarzam odtwarza bez zatrzymań, a najnowszy soft zatrzymywał.
 

negatyw001

Member
Gdzie można odczytać wersję sterownika? Z tego co kojarzę, nie pojawia się to w info odtwarzacza.
Czy oprogramowanie zawiera w sobie również ten sterownik i czy aktualizuje go automatycznie w procesie aktualizacji?

Wysłano z LG L7.
 

januszpe

New member
wersję oprogramowania zobaczysz klikając:
Konfig
Inne
Oprogramowanie
Informacje
pokazuje się:
Main ver
Servo ver
 
Ostatnia edycja:

vieslav1967

New member
Czyli wersja z Chomika (do tego starsza) jest lepsza od wersji producenta (i to najnowszej)?
Napisałeś choć słowo do supportu technicznego LG? Choć to kompletne matoły - powinni wiedzieć.
Wg mnie w takich sytuacjach, autoryzowany serwis LG jest zobowiązany dokonać bezpłatnego downgrade.

Napisz proszę dokładny numer wersji z Chomika.
No i czy pracuje stabilnie. Jak z napisami, mkv itp.

Wysłano z LG L7.

Wersja z chomika januszpe działa stabilnie, z mkv i napisami nie ma problemu. Dzwoniłem do Lg i zwróciłem im uwagę na temat najnowszej wersji, że robi zwiechy odtwarzacza, Pani zaproponowała wycieczkę do serwisu celem wgrania starszego oprogramowania. A uwagi do najnowszego softu przekaże serwisowi. Pożyjemy zobaczymy.
 

negatyw001

Member
Jedynie serwisanci (i też nie wszyscy) ogarniają temat. A czy we własnym zakresie downgrade jest możliwy? Gdy zapodam na płycie starszy soft - pozwoli na to?

Wysłano z LG L7.
 

januszpe

New member
Jedynie serwisanci (i też nie wszyscy) ogarniają temat. A czy we własnym zakresie downgrade jest możliwy? Gdy zapodam na płycie starszy soft - pozwoli na to?

Wysłano z LG L7.

mam taka prośbe kolego. Zanim zaczniesz zadawac pytania z serii... ale to juz było.. proszę przesledź to forum a na wiele pytań znajdziesz juz gotowe odpowiedzi.
 

negatyw001

Member
Od tego zaczynam.
Spójrz na to inaczej. Pewnie ktoś kiedyś już zadał pytanie (i uzyskał odpowiedź) na każdy temat. To po co fora?
Ja mam taką zasadę. Jeśli wiem - POMAGAM. Może ktoś nie ma akurat czasu, by przeczesywać dziesiątki wątków, bo ma przykładowo małe dziecko?
Tak więc wyluzuj proszę.

Powróćmy do meritum wątku.

Wysłano z LG L7
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Moze mi ktos odpowiedziec - mam bd 55o prawie 3 lata i nie aktualizowałem softu wszystko chodzi jak nalezy wiec powiedzcie po co ma aktualizowac co to zmieni , bd 550 zacznie mi gotowac obiady z nowym softem np.?:D .Pozdro
 

negatyw001

Member
Na to pytanie nie zna odpowiedzi nawet LG Polska. Soft pisany jest poza PL i nie dostają info jakie poprawki zostały zaimplementowane.
Nowe softy powinny zwiększać stabilność pracy, ale (jak widać w tym wątku) nie do końca tak jest.

Wysłano z LG L7.
 

januszpe

New member
Moze mi ktos odpowiedziec - mam bd 55o prawie 3 lata i nie aktualizowałem softu wszystko chodzi jak nalezy wiec powiedzcie po co ma aktualizowac co to zmieni , bd 550 zacznie mi gotowac obiady z nowym softem np.?:D .Pozdro

Chodzi o to że są użytkownicy którzy chcą odtwarzać również takie formaty które w podstawowym oprogramowaniu nie działały. Łatwiej jest wgrać za darmo nowy soft niż kupić drugi odtwarzacz i tu jest pole do popisu programistom pionu wsparcia firmy. Ale jak widać LG wychodzi z założenia że skoro masz 3 lata odtwarzacz to z powodu wgrania nowego, nieudanego oprogramowania, nareszcie przyszedł czas na nowy sprzęt:razz:

negatyw001
Od tego zaczynam.
Spójrz na to inaczej. Pewnie ktoś kiedyś już zadał pytanie (i uzyskał odpowiedź) na każdy temat. To po co fora?
Ja mam taką zasadę. Jeśli wiem - POMAGAM. Może ktoś nie ma akurat czasu, by przeczesywać dziesiątki wątków, bo ma przykładowo małe dziecko?
Tak więc wyluzuj proszę.

Powróćmy do meritum wątku.


Nie zwracałbym Ci uwagi gdyby rzeczywiście należało przewalić dziesiątki wątków, ale wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania są zawarte w trzech no czterech wątkach wcześniej. Ja również nie wkleiłem pliczka z ze starym oprogramowaniem aby komuś zrobić na złość, kolega napisał Ci że to nowe jest złe, opisał dokładnie co zrobić aby powrócić do starej wersji, skoro go nie użyłeś to po co pytasz jak działa to które ja publikuję?
Ale faktycznie powróćmy do meritum. Pozdrawiam, życzę udanych prób:mrgreen:
 
Do góry