Lg bd550

kowala1974

New member
Znalazłem ten opis w sieci może ktoś napisać jak podpiąć się tym kablem.



The LG BD-550 hack is back - Enable Youtube/Netcast/Picassa/AccuWeather on your player
Here is a description of the hack that enables Youtube/Netcast/Picassa/AccuWeather

I found this after a long search and wonder if anybody is willing to help out to make a noob tutorial with pictures that even would include some pictures and furthermore fexplains the RS232 connection to the Player!

I remember that the users "german" and "nicodocet" who created this hack posted that it probably would work for any firmware and very likely is update save, but that was one year ago! I once again would like to give german" and "nicodocet" tons of credit for this hack and it is sad that they seem to lost their interest in this project.

I haven't tried this hack yet but saw evidence that i worked Feedback i greatly appreciated. Repport your Firmware if you try it!



The hack:


It involved connecting to the player's linux console via an RS232<-->TTL converter and executing some commands using a terminal program. The original text:

======================Steps to Follow===========================================
1: Connect to the BD550 console, insert an empty USB storage pen and power on the device
2: Press any key as soon as you see output in the serial terminal
3: Change the boot arguments: (This is for my device with my firmware version, don't know about others). All in one line:

Quote:

set bootargs root=/dev/ram0 initrd=0xeb00000,0x167f8e console=ttyMT0 mem=256M mt85xx_reserve=239M,17M drvmem=32M,172M single mtdparts=mt85xx_nand:2M(boot_1),1M(part_info_1),1M (part_info_2),1M(mac_addr_1),1M(m2),1M(key_block_1 ),1M(key_block_2),2M(fe_bin_1),2M(fe_bin_2),1M(fe_ test_data),1M(fe_parameters),1M(fe_power_curve),2M (kernel_1),2M(k2),4M(initrd_1),42M(rootfs_normal_1 ),20M(rootfs_enc_1),2M(i2),17M(r2),6M(re2),1M(upgr ade_status),1M(fast_init_logo),1M(fast_init_param) ,1M(log_raw),14M(ubi0)


It is almost the default boot args, but with the "single" addition, and some shortening of numbers and unlikely important partitions, to be able to fit it in the 512 character limit

4: Boot the device:
Quote:

mt85xx_boot nand


You will land in a linux shell

5: Edit /etc/init.d/rcS, and remove the # from the line that ends with "telnetd &":
Quote:

sed -i -e '1,$s/^#\/usr\/sbin\/telnetd \&/\/usr\/sbin\/telnetd \&/' /etc/init.d/rcS


6: Resume the standard boot process
Quote:

/etc/init.d/rcS


You will see some serial output, but nos as much as a standard boot. When the output stops:

7: Press:
Quote:

Ctrl-Z

The startup script is suspended, and you land again in the shell.


8: send this command to make a copy of your config_file.txt on USB storage pen
Quote:
cp /mnt/ubi_boot/acfg/config_file.txt /mnt/sda1/

unplug USB storage pen and plug it to your PC
- make a backup copy of config_file.txt
- with an hex editor, open config_file.txt and search for these strings changing as follow the last hex value before the next IDX in the file:
Quote:
"IDX_PROTECTED_REGIONCODE" 0x00 (for region free)
"IDX_PROTECTED_BDREGIONCODE" 0x01 (for area A) 0x02 (for area B)
"IDX_OPTION_10" 0x05 (for AccuWeather/Picasa/Netcast)
"IDX_OPTION_11" 0x03 (for youtube)

- plug USB storage pen again to the BD550
- send this command to overwrite existing config_file.txt with the modded one
Quote:
cp /mnt/sda1/config_file.txt /mnt/ubi_boot/acfg/

9: Wait a few seconds and then unplug and replug the device
 

jafo73

New member
Moja 550,ma taką przypadłość: na filmach xvid/divx ,od około połowy filmu następuje polepszenie obrazu(jakby wyczyszczenie szumów). Wiecie z czego wynika takie opóznione ''dostrojenie'' ?
 

pumekss

New member
Mam problem po update oprogramowania BD550 na wersję
Firmware update for BD550/BD555 (Ver:BD5.277.00/ Date:2012.09.27)

Urządzenie po update pokazuje
wersja sterownika H08LGN0905
wersja oprogramowania BD.5.277.00.C

Po zrobieniu update filmy mkv zaczęły się zatrzymywać, a odtwarzacz się zawiesza. Pomaga tylko wyłączenie wtyczki z zasilania.
Po ponownym włączeniu urządzenia sytuacja się powtarza, bo film znów się wiesza.
Nie jest to wina nośnika ani pliku z filmem, bo podłączałem już różne dyski, pendrive, płyty dvd z różnymi filmami i zawsze jest tak samo....urządzenie się wiesza.

Jakby ktoś miał podobny problem z BD550 to bardzo proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

adinfo

New member
Ja akurat mam przedostatnią wersję softu wgraną (zanim się ukazała ta poprawka, o której piszesz). Możesz spróbować wgrać ponownie poprzedni soft - powinien wejść. Ja tak zrobiłem jak miałem problemy aby sprawdzić czy będą nadal występować. Sprawdź i napisz czy to coś dało.
 

pumekss

New member
Ja akurat mam przedostatnią wersję softu wgraną (zanim się ukazała ta poprawka, o której piszesz). Możesz spróbować wgrać ponownie poprzedni soft - powinien wejść. Ja tak zrobiłem jak miałem problemy aby sprawdzić czy będą nadal występować. Sprawdź i napisz czy to coś dało.

a przedostatnia wersja to 242.00 ?? (jak masz to proszę o udostępnienie tego ROM-u)
ja znalazłem w sieci wersje 227.00 i urządzenie działa bez zarzutów
 

leszekok

New member
aktualizacja do 277

Mam problem po update oprogramowania BD550 na wersję
Firmware update for BD550/BD555 (Ver:BD5.277.00/ Date:2012.09.27)

Urządzenie po update pokazuje
wersja sterownika H08LGN0905
wersja oprogramowania BD.5.277.00.C

Po zrobieniu update filmy mkv zaczęły się zatrzymywać, a odtwarzacz się zawiesza. Pomaga tylko wyłączenie wtyczki z zasilania.
Po ponownym włączeniu urządzenia sytuacja się powtarza, bo film znów się wiesza.
Nie jest to wina nośnika ani pliku z filmem, bo podłączałem już różne dyski, pendrive, płyty dvd z różnymi filmami i zawsze jest tak samo....urządzenie się wiesza.

Jakby ktoś miał podobny problem z BD550 to bardzo proszę o pomoc.

Jak w/w poście, też zaczęło mi zatrzymywać filmy :) Spróbuje powrócić do starszego oprogramowania.
 
Ostatnia edycja:

januszpe

New member
znalazłem w archiwum wersję z 06.2012 tylko nie wiem co jest grane bo pliki mają dokładnie (wersja softu)taką samą nazwę jak te z 10.2012 czyli 227.00? rozmiar 63Mb? Najważniejsze że dało się wgrać i już się filmy nie tną!:lol:
 

kamelak

New member
Witam jestem obecnie w niemczech i dostalem otwarzacz od szwagra i mam kilka pytań:

- jak zrobic aktualke zeby byla literka ś sciagalem wsioi z kazdej strony lg i za kazdym razem pisze ze mam akualna wersje a literki ś dalej niema jak zrobic dobrze
- jak wyglada kwestia z bluray jak sciagne film i puszcze go z dysku czy taki odtworzy
- i czy jest mozliwosc wgrania polskiego menu
 

januszpe

New member
a odwiedziłeś polską stronę LG? tam są są sterowniki po polsku. Na moim odtwarzaczu przy próbie wgrania nowego softu nie informuje mnie czy mama aktualną wersję czy nie , poprostu wkładam pena w usb odtwarzacz mówi że wykrył nowy soft (a to nie bardzo jest prawda) i instaluje to co mam na pendrivie. Na stronie lg .com.pl jest nowy soft z 30.10.2012 (5.227.00) ale lepiej go nie instaluj bo zawiesza odtwarzacz.
 

kamelak

New member
Na polskie stronie tez jest ta aktualka 30.10.2012 (5.227.00) wiec niewiem jak mam pobrac dobra. Jeszcze raz prosba robowalem kablem zrobic aktualke isciaga nowsza wersje ale jak ja instaluje to nic nieidzie pasek nic niedrgnie od 1,5h stoi w miejscu prosze pomoc jak zrobic zeby w napisach byly literki ś
 
Ostatnia edycja:

mwaldi71

New member
Witam
mam ten sam problem z aktualizacją firmware do bd 550 o których pisaliście. Wiem, że trzeba wrócić do poprzedniej wersji tylko że przeszukałem cały net i nie mogę znaleźć. Zawsze wyskakuje mi ta felerna nowa wersja. Proszę o link do starszej wersji softu.
 

januszpe

New member
Witam
Ponieważ wiele osób ma problemy z nowym softem (otrzymałem parę próśb o stara wersję) podaję link gdzie umieściłem pliczek z 06.2012 ta wersja przywraca zdrowie LG BD550 Wejdźcie na www.chomikuj.pl/januszpe i pobierzcie. Nowa wersja sterownika H08LGN0905
wersja oprogramowania BD.5.277.00.C
Moja stara wersja sterownika H08LGN0812
wersja oprogramowania BD.5.277.00.C

Proszę tylko dać znać czy się udało bo wklejam to w pracy i sam nie wiem jaki będzie wynik w razie czego poprawię. Pozdrawiam
P.S. Oczywiście trzeba na pedrivie rozpakować i samym plikiem "uzdrowic" odtwarzacz.
 
Ostatnia edycja:

kamelak

New member
Ja mam jeszcze jeden dziwny problem czy to nowa aktualka czy ta starsza jak ja wlacze i pisze mi ze aktualizowac ok albo anulowac moge wybierac opcje ale niemoge wcisnac zaden klawisz niedziala bezsensu i wogule aktulki niezrobie
 

januszpe

New member
jedyne co mogę doradzić to sprawdź czy masz dobry pilot, albo sam przycisk OK? a może coś nie pasują regiony ? chyba coś pisałeś że masz odtwarzacz z niemiec, może w tym leży problem?
 
Ostatnia edycja:

kamelak

New member
przycisk ok musi dzialac bo przy innych funkcjach dziala, odtwarzacz jest z niemczech ale nawet przy sciaganiu ze strony niemieckiej jest to samo
 

kamelak

New member
Sciagam aktualizacje wgrywam ja na pendrive, wlaczam bluaray z pendrivem wyszukuje go i widzi aktualke pokazuje wersje czy starsza czy nowsza i czy ma ja wgrywac i jest okey albo anuluj i w tym momencie moge przesuwac na boki albo oki albo anuluj ale niemogenicc akceptowac lg musze wylaczyc z pradu.
 
Do góry