LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jeśli Ktoś chce to proszę przeczytać duży wątek "Nowy Blu-ray LG BD390" na bratnim forum ... warto.. O napisach także jest sporo.
 

majkelus

New member
bd390 a karta dzwiekowa creative

Witam!

czy ktos probowal polaczyc bd390 z karta dzwiekowa w laptopie?
u mnie to nie dziala, ale moze ktos doradzi, jak to zrobic.

Pierwszy scenariusz:
bd390 podlaczam po hdmi do projektora - mam obraz i dzwiek, ale dzwiek jest z glosniczka projektora, czyli porownywalny do dzwieku z puszki.

Drugi scenariusz:
bd390 podlaczam po hdmi do projektora, a kablem optycznym do zewnetrznej karty dzwiekowej CREATIVE SB 1090. karta ma wyjscie usb i po usb jest podlaczona do kompa.
do karty sa tez podlaczone glosniki 5.1 logitech x540, ale dzwieku nie ma!!!???

czy jedynym wyjsciem z sytuacji jest kupno amplitunera np takiego denona 1910 i czy ewent mozna tak na razie, prowizorycznie, podlaczyc do niego te moje glosniki?

dajcie znac prosze!

pozdrawiam,
majkelus
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Czy ten Twój zestaw jest aktywny (ma swój wzmacniacz) ?
Jakie ma wejścia ? Podłączenie głośników (pasywnych) bezpośrednio do wyjść analogowych w w BD390 raczej nic nie da. Wszak z tych wyjść wychodzi niewzmocniony sygnał. BD390 nie ma wzmacniacza.
 

majkelus

New member
dzieki za odpowiedz! :)

tak sobie obmyslilem ze to komp bedzie robil za wzmacniacz... ale nie dziala. nie jest to zestaw aktywny.

karta jest zewnetrzna, ale sama w sobie wzmacniacza nie ma.
glosniki tak jak to glosniki do kompa - w "subwooferze" sa wejscia zenskie chinch.
do karty sa podlaczone za pomoca minijackow.

pewnie nie pozostaje nic innego jak tylko kupic wzmacniacz tzn amplituner.
 

Attachments

  • creative_sound-blaster_x-fi_surround.jpg
    creative_sound-blaster_x-fi_surround.jpg
    14,9 KB · Wyś: 7195

twiggy

New member
Po prostu podłączyłeś sygnał wyjściowy z odtwarzacza do WYJŚCIA w karcie a to nie może działać. Z załączonego zdjęcia wynika że Twoja karta nie posiada wejścia cyfrowego.
 

majkelus

New member
no taaaak .... ale ze mnie :fool::fool::fool::fool::fool: az sie zaczerwienilem.


to trzeba isc do sklepu po amplituner... :D

dzieki za uswiadomienie :)))

pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Posiadam od czwartku ten odtwarzacz i powiem, że jestem raczej zadowolony. Póki co obejrzałem pięć pozycji BluRay. Podoba mi się możliwość powiększenia obrazu w celu schowania czarnych pasków. Powiększanie jest skokowe i paski chowają się przy ósmym kroku.

Jakość obrazu jest bardzo przyzwoita. Ilość szcegółów oczywiście większa, niż z płyt DVD. Posiadam wprawdzie TV HD Ready, ale 50" z około trzech metrów nie pozwoliłby na zobaczenie większej liczby szczegółów, niż ekran Full HD.

Nie robiłem jeszcze jakichś specjalnych porównań jakości dźwięku pomiędzy ścieżkami HD, a standard. Wydaje się jednak, że nie wszystkie filmy zasługują na ścieżkę HD. Inaczej mówiąc, są pozycje które brzmią bardzo podobnie zarówno w DTS-HD, jak i Dolby Digital. Podejrzewam, że master był po prostu tej jakości. Jak znajdę trochę czasu, poeksperymentuję dokładniej.

Robiłem też eksperymenty z WiFi. Z częściowym powodzeniem. Odtwarzacz mieszka na parterze, zaś router jest na piętrze. Tak naprawdę udało mi się nawiązać stabilne połączenie po przyniesieniu odtwarzacza na górę. Nie zależy mi szczególnie na tej opcji, ale chciałem sprawdzić, jak to działa i czy działa. Przy odrobinie wysiłku z pewnością da się to zrobić.

W trybie pracy w sieci oprócz możliwości współpracy z serwerem mediów mozliwe jest odtawarzanie z udostępnionych folderów na dysku. Testy przeprowadziłem na Viście.

Odtarzacz połknął plik MKV w profilu 5.1. Nadmienię, że ten sam plik poległ na odtwarzaczu WD TV HD Player. Nawet po przerobieniu do profilu 4.1.

Nie odtwarzałem na nim płyt DVD i raczej odtwarzać nie będę. Do takich płyt mam odtwarzacz DVD. Jednak w wolnej chwili nie omieszkam sprawdzić, jak sobie radzi w tej roli.

Ogólnie moge ten odtwarzacz polecić.

Środowisko testowe:
- Pioneer PDP-5080XA
- Yamaha 1065
- Dali Concept 6 (5.1)
- LG DB390

Filmy:
- Ja, Robot
- Hancock
- Indiana Jones 4
- Mumia
- Alien vs Predator 2

ArtS :)
 

wladek_wypadek

New member
Proszę o informcję, czy ten Blu-ray ma Polskie menu bo czytałem na forum LG BD370, że
niektóre egzemplarze importowane z Niemiec np. przez Sklep internetowy REDCON nie mają polskiego menu oraz polskich czcionek i nie pomaga żadne oprogramowanie.
Ja zamówiłem w tym sklepie BD390 i jestem tym faktem zaniepokojony.
Nie wiem czy go odebrać.
 

tomalo

New member
czy ktoś faktycznie natknął się na problemy z dzwiękiem na wyjsciu 7.1 ANALOG OUT przy wysokim samplowaniu (96 i 192kHz) przy ścieżkach DD TrueHD 7.1 i DTS-MA? Te opisane w recenzji BD390 w Audio Video...
 

isiah

New member
Witam
Mam pytanie czy 390 potrafi odczytać płytę DVD zrzuconą na dysk (do katalogu lub pliku .iso), tak aby było menu i możliwości wyboru ścieżek dźwiękowych?

pzdr
 

setunia

New member
Bez reklam
tomalo napisał:
czy ktoś faktycznie natknął się na problemy z dzwiękiem na wyjsciu 7.1 ANALOG OUT przy wysokim samplowaniu (96 i 192kHz) przy ścieżkach DD TrueHD 7.1 i DTS-MA? Te opisane w recenzji BD390 w Audio Video...
Ja miałem http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=45752
Właściwie można by ten wątek tutaj przenieść.
Naprawa polegała na tym, że w serwisie wgrano soft 498 B to chyba beta serwisowa. Problemy zniknęły, ale po wgraniu najnowszego softu ( zalezało mi też na txt z mkv) pojawiły się na nowo.
Co więcej soft nie naprawia problemu tylko go maskuje, trzaski te są słyszalne w głośnikach wysokotonowych, a po powrocie odtwarzacza z serwisu miałem wrażenie, że wysokie tony są lekko obcięte.
Zwróciłem go do sklepu z pismem o odstąpieniu od umowy kupna.
 

frontier

New member
Witam.
Jestem potencjalnym nabywcą BD390 i proszę o informacje na temat tego urządzenia. Oczywiście przebrnąłem przez całe 22 stronki tego wątku, ale nie znalazłem wyczerpujących odpowiedzi. Z pewnością takie informacje ograniczą dodatkowe pytania od kolejnych nowych właścicieli BD390.

Proszę o odpowiedzi na pytania jak to działa u Was:

I. Odtwarzanie bez zacięć, błędów w napisach, dźwięk nierozjechany


1. MKV 1080p z płyt DVD 5 (+/-) , DVD 9, DVD-RW:
a - napisy PL wmuxowane w kontener - T/N/bd
b - więcej napisów wmuxowanych w kontener - T/N/bd
c - napisy zewnętrzne (poprawnie z polskimi ogonkami):
- txt mDVD {000}{000} - T/N/bd
- txt MPL2 [000][000] - T/N/bd
- txt czasowy 0:00:00 - T/N/bd
- txt czasowy 00:00:00 - T/N/bd
- ssa - T/N/bd
- srt - T/N/bd
d - napisy zewnętrzne jeśli MKV ma już wmuxowane inne napisy - T/N/bd

2. DivX i XviD 1080p z płyt DVD, CD, DVD-RW, CD-RW
- txt mDVD {000}{000} - T/N/bd
- txt MPL2 [000][000] - T/N/bd
- txt czasowy 0:00:00 - T/N/bd
- txt czasowy 00:00:00 - T/N/bd
- ssa - T/N/bd
- srt - T/N/bd

3. Dźwięk cyfrowy DD5.1 DTS5.1 z powyższych kontenerów
a. MKV
- jedna ścieżka wmuxowana - T/N/bd
- dwie i więcej ścieżek wmuxowanych - T/N/bd
b. DivX/XviD - T/N/bd

4. Upscaling do 1080p:
a. DVD - T/N/bd
b. DivX/Xvid - T/N/bd

II - jaki firmware jest zainstalowany:



Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

frontier

New member
mat74 napisał:
a jestes pewny ,ze potrzebujesz odtwarzacz BD ?! :D

Pytam tylko o dodatkowe funkcje BD390. Pytania o odtwarzanie filmów BD jest tutaj zbędne, bo to odtwarzacz głównie do tego przeznaczony. To tak jakbym pytał czy samochód ma kierownice i 4 koła. :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
to ze samochod ma kierownice i 4 kola nie znaczy jeszcze ,ze potrafi dobrze jezdzic...;)

setunia napisał:
Naprawa polegała na tym, że w serwisie wgrano soft 498 B to chyba beta serwisowa. Problemy zniknęły, ale po wgraniu najnowszego softu ( zalezało mi też na txt z mkv) pojawiły się na nowo.
Co więcej soft nie naprawia problemu tylko go maskuje, trzaski te są słyszalne w głośnikach wysokotonowych, a po powrocie odtwarzacza z serwisu miałem wrażenie, że wysokie tony są lekko obcięte.
Zwróciłem go do sklepu z pismem o odstąpieniu od umowy kupna.
 

frontier

New member
come back

Panowie. Proszę o wstrzymanie. Nie zajmujmy się tutaj motoryzacją i wróćmy do tematu. Proszę o odpowiedzi na pytania z postu #214
 

lobov

New member
Witam
Właśnie dziś przyszedł mi mój "mikołaj". Wszystko suuuper, 1080p przez siec , txt etc. ale nie mam polskich ogonków :( Próbowałem przerabiać kodowanie, przerabiać na .sub (w ogóle nie widział wtedy). Nie odtwarza zarówno na mkv jak i avi divx. Z polskich liter jest tylko "ó" a reszta to jakieś krzaczki. Nie odtwarzał ogonków zarówno na oryginalnym sofcie jak i na najnowszym. Miał ktoś podobny problem?
P.S. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale w regionie BD jesr wpisane "FR" i nie wiem czy to France czy Free :)
 
Do góry