LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

matusz

New member
lobov napisał:
Witam
Właśnie dziś przyszedł mi mój "mikołaj". Wszystko suuuper, 1080p przez siec , txt etc. ale nie mam polskich ogonków :( Próbowałem przerabiać kodowanie, przerabiać na .sub (w ogóle nie widział wtedy). Nie odtwarza zarówno na mkv jak i avi divx. Z polskich liter jest tylko "ó" a reszta to jakieś krzaczki. Nie odtwarzał ogonków zarówno na oryginalnym sofcie jak i na najnowszym. Miał ktoś podobny problem?
P.S. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale w regionie BD jesr wpisane "FR" i nie wiem czy to France czy Free :)
Z tego co czytałem po innych forach jeżeli BD 390 nie pochodzi od polskiego dystrybutora to nawet aktualizacje softu nie pomogą. A jeśli kupiłeś sprzęt w Polsce to oznacza to że ktoś go sprowadził z zagranicy i ci go sprzedał.
 

lobov

New member
No to super :/
[edit] Zadzwoniłem jeszcze do LG polska i co się okazało: wystarczy przytrzymać klawisz "Subtitle" i wybrać kodowanie domyślne :grin: Wszystko chula!

Thx Kaukaz, byłeś szybszy :)
 
Ostatnia edycja:

kaukaz

New member
Bez reklam
lobov napisał:
Witam
Właśnie dziś przyszedł mi mój "mikołaj". Wszystko suuuper, 1080p przez siec , txt etc. ale nie mam polskich ogonków :( Próbowałem przerabiać kodowanie, przerabiać na .sub (w ogóle nie widział wtedy). Nie odtwarza zarówno na mkv jak i avi divx. Z polskich liter jest tylko "ó" a reszta to jakieś krzaczki. Nie odtwarzał ogonków zarówno na oryginalnym sofcie jak i na najnowszym. Miał ktoś podobny problem?
P.S. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale w regionie BD jesr wpisane "FR" i nie wiem czy to France czy Free :)
przytrzymaj przycisk subtitle ten z monitorem wyskoczy kod potem naciskaj az litery beda prawidlowe u mnie dziala prawidlowo :niewiem:
 

KrissPee

New member
A ja mam pytanie do kogoś, kto próbował odtwarzać pliki AVCHD z kamery cyfrowej. W instrukcji co prawda jest napisane, że można je odtwarzać tylko po nagraniu na płytę, ale chciałbym na 100% wiedzieć że przez USB nie będzie to działać. Niestety, w żadnym z odwiedzonych sklepów nie mieli BD390 na stanie, więc nie mogłem się przekonać naocznie. Trochę szkoda by było, bo takie np. Panasonic-i mają czytnik kart i odtwarzają nagrany materiał bez problemu.

[edit]

Mam Canon-a HF100, pliki mają rozszerzenie MTS.

[/edit]

Pozdrawiam,

Kriss
 
Ostatnia edycja:

frontier

New member
lobov napisał:
No to super :/
[edit] Zadzwoniłem jeszcze do LG polska i co się okazało: wystarczy przytrzymać klawisz "Subtitle" i wybrać kodowanie domyślne :grin: Wszystko chula!

Thx Kaukaz, byłeś szybszy :)

To jak przetestujesz sprzęcik, proszę odpisz na mój post nr 214 (22strona)
 

lobov

New member
Powiem jak jest po sieci:
Plików MTS nie widzi w folderach udostępnionych (czyli najprawdopodobniej nie zobaczy na USB). Ale bez problemu odczytuje po "przepuszczeniu" przez Nero Media Home. Mam kamwida JVC.

I btw.: jak już ludzie pisali wcześniej - jeśli komuś przy .mkv nie czyta napisów przez Nero Media Home to udostępnijcie folder w sieci - wtedy czyta bez problemów.
 

KrissPee

New member
lobov napisał:
Powiem jak jest po sieci:
Plików MTS nie widzi w folderach udostępnionych (czyli najprawdopodobniej nie zobaczy na USB). Ale bez problemu odczytuje po "przepuszczeniu" przez Nero Media Home. Mam kamwida JVC.

Czyli tak, jak myślałem. Skoro miałbym odtwarzać przez sieć, to już prościej będzie zmontowanie jakiegoś HTPC lub zakup nettop-a z Nvidia ION i BR. Alternatywnie kupić na razie jakiś NMT w rodzaju Ariva 110 lub IcyBox MP305, a w przyszłości jak spadną ceny BR dokupić jakiś odtwarzacz tylko do DVD/BR.
Moim zamierzeniem jest mieć w miarę uniwersalne urządzenie, ale przede wszystkim być w stanie łatwo odtwarzać nagrany materiał z kamery.

Wiem, wiem, nie ma rozwiązań idealnych :)
 

frontier

New member
Kristobal napisał:
Mam pytanie do posiadaczy BD390, czy odtwarzacz czyta pliki mkv o rozdzielczości 1280x544 (tak są często zgrywane seriale w HD) ??
Nie posiadam BD 390 ale sądzę, że tak bo to standartowa proporcja obrazu anamorficznego kinowego czyli 1:2,35. Większość filmów jest wyświetlana w tym formacie. Na TV 16:9 (czyli 1:1,78 bedą widoczne czarne pasy u góry i u dołu. Analogicznie przy full HD większość filmów nie jest w standarcie 16:9 a właśnie 1:2,35 czyli 1920 na 817.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Kristobal napisał:
Mam pytanie do posiadaczy BD390, czy odtwarzacz czyta pliki mkv o rozdzielczości 1280x544 (tak są często zgrywane seriale w HD) ??
pojdzie na 100% ja mam zgrany film ja robot dokladnie w takiej rozdzielcosci profil 4.1 sredni bitrate 9mb/s ciadnie zreszta mam z 20 pozycij na mkv i czy to jest 1920x1080p profil 5.1 czy inne ciagna wszystkie bez zajakniecia :D
 

kaukaz

New member
Bez reklam
frontier napisał:
a możesz zobaczyć moje pytania z #214 i odpowiedzieć na nie. Pozwoli to na decyzję o zakupie BD 390
ale mi Frontierze zamieszales pod kopula pierwsza odpowiedz scalling plyt divx xvid dvd odbywa sie automatycznie czyli z taka jakoscia jaka sie ustawi na wyjsciu hdmi component ale z moich obserwacij to divx i dvd skaluje bardzo dobrze z tymi napisami to ci za bardzo nie doradze mam oprogramowanie z sierpnia czekam na dopracowane ale po przekonwenterowaniu na srt lub smi ida bezblednie z polskimi znakami pod warunkiem ze sa w jednym pliku i maja taka sama nazwe zewnetrznych ci ten player nie oddczyta z dzwiekiem ci nic nie doradze jade cinchami na marnej mini wiezy ale info wyswietla ze mkv moze miec rozne specyfikacje 3.1 5.1 4.1 dts dolby digital moja osobista opinja co do playera jest bardzo pozytywna chodz nie bylem fanem tej marki:cool:
 

frontier

New member
Dzięki za info. Jeśli możesz to napisz czy filmy mkv idą płynnie w rozdzielczości 1920 x 1080p nagrane na płytę DVD ( o ile takie masz). Piwo i tak masz u mnie.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
frontier napisał:
Dzięki za info. Jeśli możesz to napisz czy filmy mkv idą płynnie w rozdzielczości 1920 x 1080p nagrane na płytę DVD ( o ile takie masz). Piwo i tak masz u mnie.
wszystkie 20scia pozycij mam na plytach dvd 4,7gb lub 8,5gb wszystkie poszly plynnie bez zrywania jedynym plikiem ktory zerwalo na sekunde bylo demo samsunga Oceanic Life [1920x1080p bitrate40mbps profil 5.1 24klatki] no ale to moze nie dziwic przy takim bitrate M2TS a mam okolo 100 demo wszystkie na plytach dvd w resolution 1920x1080p pociągly wszystkie jedyna rade jaka ci polecam wykonuj napisy do filmow mkv w SRT lub SMI bedzie bezproblemowo txt z nowym software tez wyswietla ale niktore pliki z problemem a w srt jest gicio:D
 

Dreamerek

New member
Powinien na 100%. Akurat BD390 kupiłem w Polsce ale resztę sprzętu kupuje w niemieckim MM i tak np. DVD, czy projektor mają polskie menu i DVD czyta polską czcionkę.
 
Do góry