LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.

Proszę podać mi faktyczne wymiary tego playerka.
Na stronie LG jest 500 mm szerokości a w instrukcji ok. 430 mm.
Jak jest faktycznie ?
Większość sprzętów ma właśnie ok. 430 mm, więc 500 mm ...będzie "wystawać" :)
 

Hefi

New member
Jaki w końcu soft i jak z plikami txt i mkv?

Witam

jest 01.11. chcę kupić bd 390. i po przeczytaniu całego wątku dalej nic nie wiem.

Proszę o informację: jak na dzień dzisiejszy wygląda kwestia softu? czy jest coś nowszego od podobno mało dopracowanego 526 - jeśli tak, to jaki numer (i gdzie?), i czy wyeliminował problemy z txt i polskimi znakami w DIVX i MKV?

Jak wygląda sprawa? Bardzo proszę o odpowiedź, bo pilnie chcę zakupić sprzęcik i chcę być spokojny.
 

tomfx

New member
Hefi napisał:
Witam

jest 01.11. chcę kupić bd 390. i po przeczytaniu całego wątku dalej nic nie wiem.

Proszę o informację: jak na dzień dzisiejszy wygląda kwestia softu? czy jest coś nowszego od podobno mało dopracowanego 526 - jeśli tak, to jaki numer (i gdzie?), i czy wyeliminował problemy z txt i polskimi znakami w DIVX i MKV?

Jak wygląda sprawa? Bardzo proszę o odpowiedź, bo pilnie chcę zakupić sprzęcik i chcę być spokojny.

Witam wszystkich :)
Również przyłączam się do pytania i przy okazji czy Philpsa BDP 7500 można by uznać za alternatywę dla LG 390? Chodzi mi przede wszystkim o kwestię obsługi mkv + txt z usb (ntfs). LG niby sobie z tym radzi (tylko kwestia softu), a miał już ktoś może styczność ze wspomnianym Philipsem?
 

p3v4x

New member
Od kilku dni jestem posiadaczem Bd390 i jak do tej pory zauwazylem tyle ze: 1. Czasami nie czyta mi plikow txt z mkv ale po konwersji do srt nie ma problemow, glownie taki objaw pojawia sie jak mam komunikat ze film moze nie byc odtwarzany prawidlowo. Ale to nie przeszkadza, film gra napisy tez sa.
2. Dla niektorych plikow mkv dzialaja wbudowane napisy a dla innych nie.
3. Najwiekszy mkv jaki odtwarzalem to 16gb - smiga bez problemu
4. Miniaturki zdjec z USB wczytuja sie troche dlugo, ale nie do tego jest odtwarzacz
5. wi-fi nie testowalem wiec nie wiem, ale po kablu smiga az milo.
6. wmv w kontenerze mkv nie czyta, ale to bylo do przewidzenia
7. Dysk twardy na USB 500gb transcenta rozpoznaje bez problemu - jedna partycja NTFS

Ogolne wrazenia jak dla mnie to rewelacja za ta cene.

Watpliwosci:
1. Niby moge sciagnac nowa wersje softu, ale poki co u mnie dziala wszystko a w sumie wiekszosc, wiec mam obawy jakby ktos przetestowal nowy soft bede bardzo wdzieczny za info co on poprawia :)

Pozdrawiam,
p3v4x
 

gatar

Active member
Bez reklam
gatar napisał:
Proszę podać mi faktyczne wymiary tego playerka.
Na stronie LG jest 500 mm szerokości a w instrukcji ok. 430 mm.
Jak jest faktycznie ?

OKI już wiem. Nikt mi nie odpisał to kupiłem i zmierzyłem. :D
Ma 430 mm.
 

Hefi

New member
już wszystko wiadomo

Witam

sprzęcik do mnie przyjechał. Firmowy soft, nie pamiętam numeru. Ale wczesny,

Po sieci odtwarza:
- divx (avi) z polskimi napisami txt i srt
- mkv bez napisów (jakichkolwiek)

Z dysku usb (120 GB, 2,5") odtwarza:
- divx (avi) z polskimi napisami txt i srt
- mkv z napisami (txt, srt chyba też).

Jednym słowem, swoją funkcję spełnia.

A jako że chodzi na parterze domu (a komp stoi na piętrze), zastanawiam się nad postawieniem HDD w sieciowej obudowie obok urządzenia, na którym będę trzymać filmy (muzę, zdjęcia) i przez USB będzie ciągle połączony z BD 390. Co sądzicie?

Pzdr
radek
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Sprawdzaliście może działanie funckji zoom na DVD, BluRay oraz plikach mkv i podobnych? Przede wszystkim chodzi mi o działanie tej funkcji na filmach BD.

Jeśli chodzi o brak napisów przez sieć, to domyslam sie, że chodzi o pliki serwowane strumieniowo? Czy ktoś próbował sprawdzic, czy BD390 widzi udostępnione udziały sieciowe? Sądzę, że gdyby widział, problem napisów by zniknął.

ArtS :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Testowałem podłączenie 390 po WiFi do Ruterka i po wielu bólach udało się, ale transfer był lichy. Youtube przycinało się. Trnsfer przez jedną grubą scianę. Sprawdziłem inny wariant, Udostępnione dane na PC. PC do ruterka po wifi (g) przez 2/3 niegrube ściany, z ruterka do 390 kabelkiem sieciowym. Filmy 720p z dźwiekiem 5.1 chodziły płynnie. Wydaje mi się, że 390 ma słabiutke wifi.
Taką konfigurację chyba zastosuje. Po usb pomysł oczywiście dobry.
 

gatar

Active member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Czy ktoś próbował sprawdzic, czy BD390 widzi udostępnione udziały sieciowe? Sądzę, że gdyby widział, problem napisów by zniknął.

ArtS :)

Witam.
Udostępniłem na PC z W7 zasoby wykorzystując narzędzia windowsowe.
390 widział PC , ale nic więcej. Zainstalowałem Nero Home Essential 4 (dołączony do 390) i 390 wszystkie udostępnione zasoby widział.
Testuję dalej.
 

IceBreaker

New member
Gatar korzystałeś z Nero Media Home? W moim przypadku to się nie powiodło. Kiedy udostępniłem dane na komputerze przez WiFi do routera, a router połączyłem kablem ethernet z BD390, LG nie mógł znaleźć serwera Media Home. Robiłeś coś niezwykłego żeby uzyskać to połączenie? Brama, DNS i IP takie samo jak przy bezprzewodowym? A jeszcze powiem, że u mnie działało to tylko jak ręcznie ustawiłem stałe IP, bramę i DNS.

Działało tylko wtedy jak zarówno komputer jak i BD390 komunikowały się przez WiFi - ale zgodzę się z Tobą, że transfer fatalny (u mnie przez kilka 12cm ścian).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Myślę, że zastosowanie routera z WiFi w standardzie N poprawi sytuację. Nawet jednokanałowy N ma teoretycznie trzy razy wiekszą przepustowość.

ArtS :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Prawdopodobnie standard n pomoże, ale, na razie nie mam ochoty "inwestować".
IceBreaker po lanie (od ruterka) podłaczyłem bez "cudowania" 390 z DHCP połączył się bez problemu. Nacisnąłem w 390 "moje media" tam było "nero home ...coś tam na PC", klik i już widziałem udostepnione zasoby.
 

Bucek

Banned
jedyne co zmieni "n" to mozliwosc poprawnego strumieniowania jednego duzego pliku na raz :p

nic wiecej :p

3x wzrost wydajnosci sieci na "n" to bzdura i teoria, nic wiecej ...

testowalem rozne playery na i "g" i "n", udostepnianie z komputera przez router do playera ...

wynik:

jeden plik szedl, 720p elegancko, 1080i tez ... 1080p w zaleznosci od bitrate ... warunek konieczny: jak najmniej przeszod na drodze sygnalu ...

ciekawostka, sama wydajnosc roznych sieci bez udostepniaia multiediow:

max. transfer wyciagany w sieci "g" miedzy routerem Netgear a laptopem Asus F5SL to bylo ok. 2,9 MB/s ... w sieci "n", na inym routerze, kolo 3,9-4,0 MB/s .... przeliczcie sobie na megabity ...

wyniki byly taie tylko dla w miare duzych plików .... kazda dodatkowa transmisja mocno obnizala ogolny transfer, na bardzo malych plikach potrafil spasc 10x ...


c.d. na temat streamowania video i audio:

problem pojawial sie ogrony gdy w czasie streamowania do playera lub tv probowalem jednoczesnie przegladac net lub ciagnac z innego komputera lub z nasa male pliki ... im niejsze byly te plki tym spadek calosci transferu byl wiekszy :p

jesli w domu jest 1 router to czesto zdarza sie, ze przechodzi przez niego kilka polaczen, starczy, ze rodzina sklada sie z 4 osob i juz sobie nie postreamujemy nawet przez "n" ...

jeden dzieciak oglada net, drugi sobie sciaga serial jaki a jeszcze gorzej bedzie jak to beda male empetrojki - wtedy nie da sie nic obejrzec na tV ...

siec nie poradzi sobie z jednoczesna trasmisja tyu polaczen ....


zastosowanie sieci "n" sprawdziloby sie jako interfejs miedzy playerem a tv, spokojnie na 0,5m przepchneloby sie wiekszosc Bluray przez to, w takich warunkach i na dobrym sprzecie polaczenie pewnie otarloby sie o ok. 5 MB/sek (kolo 40 mbit/s) .... mkv i "ciensze" pliki tym bardziej by przeszly ... tyle, ze by to bylo na graicy wydanosci lącza ...

jako interfejs miedzy playerem a magazynem danych zastosowanie wi-fi ma dla mnie sens watpliwy, chyba, ze mamy same "cienkie" pliki a z polaczenie nie korzysta nikt oprocz nas ...

tyle mojego
 

IceBreaker

New member
Bucek zgadzam się w 100% - znam sprawę z autopsji bo sam korzystam z routera w standardzie "n". Połaczenie na 6-7m przez kilka ścian nadaje się praktycznie tylko do przeglądania Youtube oraz przeglądania zdjęć i MP3 udostępnionych na komputerze. Co do filmów to nawet 4 GB mkv nie idą - wyświetla się komunikat, że player nie może otworzyć tego pliku.

Pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Sprawdziłem "moc" sygnału wifi w miejscu 390 na notebooku i .... sieciówka wifi sygnał "ocenia" jako wysoki. Net hula aż miło. Moim zdaniem potwierdza to moją tezę o słabej jakości wifi (soft, karta lub i jedno i drugie) w 390. Być może ma tak mój egzemplarz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry