LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

kaukaz

New member
Bez reklam
inteligo napisał:
od wczoraj jestem posiadaczem tej maszynki i mam pewnien problem a mianowicie:

chodzi o napisy, na mkv dzialaja mi txt i srt i wszytko ladnie

ale problem pojawia sie na divxach to znaczy nie widzi ani txt ani srt ( txt sprawdzalem klatkowe i czasowe)

wiec mam pytanie jak najlepiej skonwertowac te napisy i czym zeby lataly sobie bez problemu

mam najnowszy dostepny soft wgrany
troche to rabniete na moim playerze nie wyswietla napisy txt w mkv a na divxach xvidach napisy smigaja az milo cos z tymi softami nie tak jeden tu napisal ze po zmianie na nowsze nie chodza filmy z pendka czekam dalej moj bd390 wyprodukowano w lipcu nieruszam oprogramowania bo jeszcze nie ruszy:-D
 

odja

New member
A czy gdzies na stronie jest do pobrania ten najnowszy soft 526, bo z poziomu odtwarzacza krzyczy, ze pobranie nie udane. Sieć sprawdzałem jest OK, no i po włączeniu wykrywa, ze jest jakaś aktualizacja tylko nie może jej pobrać.

POzdrawiam:
odja
 

inteligo

New member
soft jest do pobrania ze strony lg

ja sobie wgralem nizszy ten 49x chyba dalej mam problem z divixami niewiele napisow jest wyswietlanych,

moj playerek jest z sierpnia

czekam moze ktos znajdzie zloty srodek :]

ps kupowalem w angli swojego moze tutaj jest p[roblem :p

/edit przy najnowszym sofcie nie mialem problemow z odtwarzaniem filmow z pendriva
 
Ostatnia edycja:

inteligo

New member
zwracam honor najnowszego softu nie ma na stronie

pytanie: dzialaja wam napisy w formacie srt pna divixach ?

problem: niektore napisy na divixach mi dzialaja a inne nie, nawet jak skonwertuje te niedzialajace na taki sam format jak dzialajace tez nie dzialaja :/

nie moge tego rozgryzc :(
 

odja

New member
W DIVX'ach używam tylko txt i jak na razie nie miałem problemów. Do SRT konwertuje tylko pod filmy *.mkv. Kiedyś gdzieś wyczytałem, że problemem może być pierwsza linia w pliku z napisami jeszcze przed własciwym tekstem. Podobno pomagało jej wykasowanie. Nie testowałem bo jak na razie wszystko mi czyta.
A co do firmware. Też zrobiłem downgrade do niższej wersji, tej ze strony LG i teraz z poziomu menu w odtwarzaczu nie chce mi zassać tej najnowszej. Nie wiem czy coś mi cie nachrzaniło w sofcie czy ten soft zniknął z serwerów LG i dlatego nie chce mi go ściagnać. Dlatego mam prośbę o sprawdzenie czy u kogoś ściąga się ten najnowszy soft. Po ściagnięciu pyta się czy aktualizować; tak, że jak da sie "nie" to nie robi aktualizacji. Chodzi mi tylko o to czy idzie sam download.
 
Ostatnia edycja:

inteligo

New member
wlasnie probowalem zrobic update , znajduje softa 526 niby zaczyna sciagac i zaraz pokazuje blad connection error, wiec chyba cos im ten soft nie wyszedl i przyblokowali
 

odja

New member
OOOOOOOOgromne podziękowania za sprawdzenie!!! Uspokoiło mnie to bo już myślałem, że mój odtwarzacz sie zbiesił.
Jeszcze raz Wielkie Dzięki i sorki za kłopot.

Pozdrawiam:
odja
 

espero

New member
Witam wszystkich,
Dzisiaj odebralem 390ke i niestety po calym dniu testow jestem troche zawiedziony (pomimo, ze wczesniej testowalem 370ke).
Niestety przez siec (MS Windows) odtwarzacz nie odczytuje mi ok 10% mojej kolekcji zdjec (z cyfraka) - caly czas tych samych, pojawia sie znak zapytania pomimo, ze miniaturka zdjecia odczytywana jest poprawnie. Dokladnie to samo przez Nero MediaHome. Co ciekawe te same, konkretne zdjecia odczytuja sie bez problemu z pendrive czy dysku USB. Probowalem znalezc przyczyne i niestety poleglem.

Chce zaznaczyc, ze siec przewodowa dziala bardzo dobrze - filmy, rowniez w HD odtwarzaja sie plynnie.

Wkurza mnie tez fakt, ze miniaturki zdjec poprzez siec wczytuja sie blyskawicznie - caly ekran miniaturek w kilka sekund, a przy odczycie zdjec z dyskow USB kazda JEDNA miniaturka wczytuje sie kilka sekund blokujac przy tym odtwarzacz (ktory w tym czasie przestaje reagowac).
Wyglada na to, ze przez siec pobierane sa miniatury z EXIF, natomiast przez USB - nie, kazde zdjecie jest zmniejszane do miniaturki, stad tak dlugo to trwa. Dlaczego wobec tego przy odczycie z USB rowniez nie odczytywane sa miniatury z EXIF? Jest to niestety ewidentny blad.

Mam pytanie od osob, ktore odczytuja przez siec kolekcje swoich zdjec z cyfrakow - czy u Was rowniez czesc zdjec (ok 10%) nie jest odczytywanych ? Czy nie przekszadza Wam, ze miniatury zdjec z USB wczytuja sie tak koszmarnie wolno, blokujac odtwarzacz?
Czy ktos ma doswiadczenia ze zglaszaniem tego typu bledow w oprogramowaniu do LG? Czy jest z nimi jakis kontakt i czy reaguja na tego typu sygnaly?
Dzieki za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

megapol_mg

New member
Mam pytanko czy lg 390 bd podobnie jak lg 370 nie czyta większych plików matroska *.mkv niż 2 - 2,5 GB po podłączeniu pendrive 16GB z systemem fat32????
bo nie wiem kurcze który kupić , niby 300 zł różnicy .
I jeszcze jedno jakośc odtwarzania płyt bluray i matroska uległa polepszeniu niż w bd 370 czy tylko zmiany typu wifi, ntfs, ????
Czekam na odpowiedź
POZDRAWIAM
 

szybal

Banned
Nowy soft 527

Witam pojawił sie nowy soft 527 i o dziwo wszystko w miare działa , po aktualizacji na 526 nie czytał mi filmów z pend. musiałem wyszukać stary soft i w grac z powrotem teraz jest duzo lepiej co prawda dalej nie widzi napisów ale działa a co do adjęć to u mnie z pend. otwiera wszystkie i bardzo szybko ,to naprawde dziwne co te softy robia z tym bd 390.
 

espero

New member
szybal, mam kilka pytan do Ciebie, po ile MB i jaka rozdzielczosc maja Twoje zdjecia? ile zajmuje u Ciebie wczytanie calej strony miniaturek zdjec z USB?
 

szybal

Banned
Nie jestem specem o d zdjec zgrywam z karty na kompa a potem na pend. aparat ma 8 mil.p , po podłączeniu pend. na którym aktualnie miałem 300 zdjęc trwało to kilka sekund i pojawiły się ikonki naciskając ''display""powiększam lub pomniejszam ikonki wczytują sie jedna po drugiej bardzo szybko .
 

robi250

New member
Witam!!
Czy na tym odtwarzaczu można przez port usb (np. z pena lub dysku) odtwarzać filmy blue ray (ok 40GB i więcej) x264, mkv. Czy widzi pendrive 64GB i z niego bezproblemu odtwarza duże pliki pow. 4 gb. A może jest jeszcze jakiś odtwarzacz który sobie ze wszystkim radzi - chodzi mi o pamięci zewnętrzne. Potrzebuję kupić coś uniwersalnego najlepiej w "przyjaznej" cenie.
... A jeszcze jedno , czy z płyt czyta mkv. i h264 ??
Pozdrawiam
 

szybal

Banned
Ja osobiście mam pendraiv 32giga i chodzi bez problemu na innych dvd nie widoczny, co do filmow sprawdzałem tylko filmy dvd przy sofcie 526 nie czytał nic z pend. przy 527 czyta ale nie zawsze z napisami.
 

szybal

Banned
Mam pytanie do lg390 dołączyli plyte nero media 4 zainstalowałem na kompie i uruchomiłem serwer(instalacja standartowa) serwer chodzi ale lg390 go niewidzi ,czy musze podłaczyc kabel eternet czy da się jakoś to zgrac bezprzewodowo przez wifi?
 

Dreamerek

New member
megapol_mg napisał:
Mam pytanko czy lg 390 bd podobnie jak lg 370 nie czyta większych plików matroska *.mkv niż 2 - 2,5 GB po podłączeniu pendrive 16GB z systemem fat32????
bo nie wiem kurcze który kupić , niby 300 zł różnicy .
I jeszcze jedno jakośc odtwarzania płyt bluray i matroska uległa polepszeniu niż w bd 370 czy tylko zmiany typu wifi, ntfs, ????
Czekam na odpowiedź
POZDRAWIAM

System fat32 nie pozwala na nagranie większych plików jak 4Gb.
U mnie tylko jeden film *mkv z około 100 pozycji nie został odpalony ale tylko dlatego, że miał roziałkę 1920 x 1088 - przerobiłem go na m2ts(12Gb) i śmiga aż miło.

Dodanie obsługi dysków "NTSF" to nie jest "tylko"!
 

Paris

New member
Mam ten odtwarzacz i bardzo irytująca jest sprawa czytania tych plików txt. Jednakże po zagłębieniu zauważyłem następującą przypadłość ze pliki w których linijki textu zapisane są w taki sposób czyta bez problemu

{2535}{2571}/ jakis tam tekst filmu

Jednak jeśli w pliku linijki zapisane są w taki sposób:

[2535] [2571]/jakis tam tekst filmu

Oddtwarzacz już sobie z tym nie radzi i nie widzi napisów.
Bardzo dziwne ze sprawa nawiasów robi taką różnice. Czy wy macie tak samo?
 
Do góry