LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

Yarp

New member
To ja zapytam jeszcze o takie coś. Jeśli ściągnę film mkv, który masz np. juz napisy w sobie do wyboru a ja nagram w srt w tym samym folderze co film to będę ich mógł włączyć a tamte wyłączyć ?
SRT to nie wiem - ale SMI na 99% tak. Zawsze można wywalić z MKV napisy (streamy) nie potrzebne - wtedy na 100% będzie czytał SMI.
Potwierdzę jak już dostanę swojego nowego pilota z serwisu :]
 

Yarp

New member
i co? Udało się?
Odtwarzacz już w domu, pilot zostanie wymieniony na gwarancji, zamówiony przez serwis, jeszcze nie dotarł, może jutro, może po Nowym Roku.
Bez pilota można wprawdzie odtwarzać z HDD ale nie można np. wybierać napisów z pliku zewnętrznego (jeśli jest coś wmuxowane w mkv to idzie) - ale to obszedłem przez MKVtoolnix :)
 

Yarp

New member
Proszę użytkowników o odpowiedź na pytania :
Czy można z dysku 2,5" odtwarzać pliki DVD , Blue Ray , MKV , Divx,
Czy pliki MKV 1080p powyżej 8 GB zacinająsię podczas odtwarzania i jak wygląda sprawa z napisami - czy czyta TXT do MKV i Divx.
Pozdrawiam
Pliki DVD i BR z dysku - chodzi Ci o *.iso?
MKV i DivX bez problemu, duże pliki - BatmanDarkNight (11gb) bez problemu żadnego - ale '9' (4,3gb) 'pulsował' mi dźwięk - raczej problem pliku niż playera...
TXT podobno czyta po upgradzie softu - nie mogę tego zrobić i przetestować bez pilota (!) ale zawsze można TXR skonwertować SubEditem do SMI i hula jak złoto :)
 

KALAN

New member
SRT to nie wiem - ale SMI na 99% tak. Zawsze można wywalić z MKV napisy (streamy) nie potrzebne - wtedy na 100% będzie czytał SMI.
Potwierdzę jak już dostanę swojego nowego pilota z serwisu :]

To ja czekam aż sprawdzisz. :) sprawdź jak z plikami mkv 1080p po ok 8-10 GB. THX za info
 

IceBreaker

New member
Moim marzeniem jest aby w kolejnym firmware dodali obsługę formatu FLAC. Nie mam pomysłu jak to odtwarzać bez pomocy komputera - trzeba by kupić oddzielny odtwarzacz sieciowy. Ktoś ma podobny problem?

Pozdrawiam
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Moim marzeniem jest aby w kolejnym firmware dodali obsługę formatu FLAC. Nie mam pomysłu jak to odtwarzać bez pomocy komputera - trzeba by kupić oddzielny odtwarzacz sieciowy. Ktoś ma podobny problem?

Pozdrawiam
miej nadzieje sieciowu LG na tym samym procesorku odpala FLAKI ja tez czekam:hmm:
 

Yarp

New member
BD390 a napisy...

sprawdź jak z plikami mkv 1080p po ok 8-10 GB. THX za info
Duże MKV działają normalnie bez problemu.
Jeśli MKV ma 'wmuksowane' napisy (np. angielskie) a na dysku jest plik *.SMI z podanym prawidłowym FPS - to można bez problemu wybierać napisy - te z MKV i te z pliku - jest super.
Po podłączeniu do sieci zupgradeowałem soft - jestem w trakcie testów - ale coś dziwnego się dzieje:
- *.MKV z napisami + *.SMI - dwa zestawy napisów do wyboru, OK
- *.MKV z napisami + *.TXT - również dwa zestawy napisów - ale te z TXT odtwarzają się ze złą prędkością
- *.MKV z napisami + *.TXT + *.SMI - tylko DWA napisay do wyboru - nie widzi tego TXT
 

szybal

Banned
Nowy soft

Witam ja odszukałem i wgrałem stare oprogramownie ,które miałem po kupnie BD390 na nowym przestał widzieć większość napisów i pokazywał problem z kodekami audio nie za bardzo wiedziałem o co chodzi a testowałem filmy z pendraiva, po wgraniu pierwotnej wersji oprogramowania BD.8.08.498.B wszystko zaczeło działać jak dawniej.:confused:
 

KALAN

New member
Duże MKV działają normalnie bez problemu.
Jeśli MKV ma 'wmuksowane' napisy (np. angielskie) a na dysku jest plik *.SMI z podanym prawidłowym FPS - to można bez problemu wybierać napisy - te z MKV i te z pliku - jest super.

aA jeśli mam samo mkv z wgranymi napisami a do folderu dodam swoje w srt ? Da rade wybrać
 

ernet

Active member
Bez reklam
Witam.
Mam 2,5" Seagate i bez problemu działa.

Pytanie także do Yarp

Już nawet nie czekałem na Waszą odpowiedź ;) tylko wczoraj kupiłem 390 :D + 320+2,5" WD 320GB. Pdłączyłem i jest OK ale... WD jest podłączony na stałe ( ech, przydałoby się wejście USB z tyłu urządzenia ) i jak właczę Playera, to światełko w dysku mruga ( więc działa ), ale w Menu Playera nie mam dostępu do muzy, zdjęc itd ! Dopiero muszę wypiąć z urządzenia dysk, podpiąć na włączonym playerze ponownie i dopiero wtedy w Home Menu jest aktywne te 3 foldery na górze, w menu. Taka sytuacja chyba nie jest normalna ?
 

ernet

Active member
Bez reklam
Jaki Router polecacie ?

Kompa mam w jednym pokoju, a LG w drugim,który jest na przeciw pierwszego.
1) Jaki polecacie Router ?
2) Czy lepiej postawić go przy kompie ( a modem przy LG ) czy też Router przy LG ( mogą być jakieś zakłócenie,bo tam mam poustawiane wszystkie klocki RTV ), a modem przy kompie ?

W moim przypadku chodzi TYLKO o rozdzielenie sygnału Netu.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
ernet .. sprawdzałem na moim Seagate. Podpiąłem "na stałe" (fakt, USB z tyłu do takowego podłączenia przydałoby się),
włączałem i wyłączałem kilkukrotnie 390 i foldery (z filmami) na dysku zawsze były dostępne.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ale mam chyba dużo większy problem ! Podłączam dysk zew ( HDD lub Pendriwa ) wchodzę w folder Muzyka i Player się zawiesza, a po ok.30sek. wyłacza się. W folderze Filmy jest wszystko OK. Pomózcie proszę, co się dzieje. Update zrobiłem i wczoraj jeszcze było dobrze.

EDIT: ALARM CHYBA PRZEDWCZESNY Mimo to nie rozumiem.... wszystkie "muzy" grają bardzo dobrze oprocz jednego pliku mp3. Plik czysty, bez wirusów, a zwiesza cały Player. Gdy GO nie ma na podłączonym Penie czy HDD wszystko śmiga. Panie i Panowie - tak z ciekawości - w czym może być problem w tym feralnym Plku mp3. ??

PS. Czy ktoś na Forum pisał,że dźwięk muzy jest,hm, najwyżej średni ? Powiem tak; w życiu moje stojaki Yamah'y ( NS- 150 ) tak nie zagrały muzy jak z 390-tki !!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry