LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

ernet

Active member
Bez reklam
Witam.
ernet .. sprawdzałem na moim Seagate. Podpiąłem "na stałe" (fakt, USB z tyłu do takowego podłączenia przydałoby się),
włączałem i wyłączałem kilkukrotnie 390 i foldery (z filmami) na dysku zawsze były dostępne.

Już ok. - po prostu wystarczy przy wyłączeni Playera nie odłączać dysku ;-)
 

ernet

Active member
Bez reklam
LG BD390 - podsumowanie

Po kilku godzinach "bawienia" się LG BD390 na wszystkie sposoby:

1) Bardzo proste i ładne MENU
2) Bardzo dobra IMO jakość dzwięku plików muzycznych
3) Jakość i dzwięk filmów BD rozwala:D
4) Bardzo szybko wczytuje zdjęcia
5) szybko sie odpala.
6) 2MG ( czy jakoś tam ) szybkości internetu całkowicie wystarczą na płynne przeglądanie YouTube'a.
6) W RTV AGD raty ZERO PROCENT pozwalają go mieć.

Mimusy: aż mi wstyd, ale coś znajdę :D:D:D

PS. Osobiście bardzo polecam.
 

Yarp

New member
Jakby ktoś pytał to można odtwarzać z HDD folder VIDEO_TS skopiowany zwyczajnie z płyty DVD. Oczywiście jest to trochę bez sensu - bo obraz rozdzielczości DVD zajmuje ok 4gb (brak kompresji) - ale przydatne jeśli mamy ISO i np. ImageDrive a nie mamy pod ręką czystej płyty.
Dodatkowa zaleta: przycisk SKIP na pilocie przesuwa o jeden plik VOB ;) czyli standardowo ok 1/5 filmu / 1GB. Przy MKV nie ma możliwości takich skoków - trzeba wklikać czas do któego ma skoczyć
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja nie pytałem, bo pytam o to przy każdej okazji, i już wystarczy... ;)

A tu niespodziewanka, gra... :)

Jak działa podczas odtwarzania takiego folderu przełączanie napisów i ścieżek dźwiękowych? Czy wybrana ścieżka "trzyma" się cały czas, czy przy odtwarzaniu kolejnych .VOB'ów przełącza się na pierwszą/domyślną?

Ciekawe czy działa menu płyty zgranej 1:1?

A sens jak najbardziej jest, większość filmów (po wycięciu dodatków i zbędnych ścieżek) i tak zajmuje więcej niż 5..6 GB.
 

Yarp

New member
Menu nie sprawdzałem bo to ISO które wypakowałem menu nie miało ;) a nie chce mi się kopiować innej płyty ;)
Wybrana ścieżka audio "trzyma" się ;) bez problemu przy przejściu do kolejnego VOBa.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ten Player NIE JEST dla Dj-ów niestety.

Witam ponownie. Jestem bardzo rozczarowany, bo po kilku eksperymentach stwierdziłem , ze ten Player NIE CZYTA mp3-jek o wielkości POWYŻEJ 150M- zawiesza sie i po ok.30sek. wyłacza się ! ( już o tym pisałem ) A więc nie jest on dla DJ chcących (np. na nim ) odsłuchać swoje remixy.Dziwadła :rolleyes: za 100zł+moja nagrywarka Sony DVD HDD łyka je bez problemu ! Do fachowców; jaki może być tego wytłumaczenie ?! W życiu swoim o takiej przypadłości nie słyszałem/czytałem. Poprawka Firmware ?
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Próbowalem odtwarzać plik MKV (własny rip BD bez rekompresji) z wbudowanymi napisami w formacie IDX/SUB (format bitmapowy). Odtwarzacz nie pozwalał na wybór napisów. Zachował się tak, jakby ich wcale nie widział.

Z plikiem m2ts skopiowanym bezpośrednio z BD jest tak samo.

Nie próbowałem jak to wyglada sprawa w przypadku wmiksowania napisów w formacie tekstowym. Nie widzę jednak sensu poświecać sporej ilości czasu na przerabianie napisów na tekst w prymitywnych OCR. Być może FineReader? Może, w połaczeniu z jakimiś makrami w Wordzie, dałoby się to zrobić?

Jednak chyba nie będzie mi się chciało z tym walczyć, gdyż jak na razie robiłem jeden MKV z płyty BD, bo nie zdążyłem jej obejrzeć przed oddaniem.

Jesli chodzi o pliki VOB. One również są skompresowane, jednak mniej wydajnym algorytmem MPEG2. Można je odtwarzać, jednak nie ma obsługi menu płyty. Nie można też wybrać napisów.

Ja do tego celu używam odtwarzacza WD TV.

ArtS :)
 

frontier

New member
Problem z wifi

Prośba o pomoc. BD nie chce połączyć się bezprzewodowo z punktem dostępowym. Znajduje sieć ale nie chce się połączyć.

AP jest ustawiony na szyfrowanie WEP Open z kluczem (1) 13 znakowym.
Siła sygnału - 4 kreski
Filtrowanie MAC wyłączone.

Wszystkie moje lapki hulają jak złoto.

Co robię źle?
 

Yarp

New member
Trafiłem na MKV, którego mi 390 nie chce odtwarzać.
Właściwości pod Clasic Playerem pokazuje takie same jak inne MKV, z którymi nie ma problemu:
Video: MPEG4 Video (AVC) 1280x720 23.98fps [Video]
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch [Audio]
vs.
Video: MPEG4 Video (AVC) 1280x720 23.98fps [Video]
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch [Audio]
Jakim programem mogę podejrzeć coś więcej żeby ew. dowiedzieć się czym się różnią i dlaczego nie odtwarza?
 

frontier

New member
KMPlayer
Rozpocznij odtwarzanie filmu kliknij na nim prawym przyciskiem i z rozwijanego menu wybierz "Informacje o mediach". Można też kombinacją klawiszy Alt+J.

Sprawdź przede wszystkim bitrate całkowity filmu. Jeśli jest powyżej 10Mbps to dlatego 390 nie chce go odtworzyć.
 

frontier

New member
Prośba o pomoc. BD nie chce połączyć się bezprzewodowo z punktem dostępowym. Znajduje sieć ale nie chce się połączyć.

AP jest ustawiony na szyfrowanie WEP Open z kluczem (1) 13 znakowym.
Siła sygnału - 4 kreski
Filtrowanie MAC wyłączone.

Wszystkie moje lapki hulają jak złoto.

Co robię źle?

Znalazłem przyczynę. Kod szyfrowania WEP musi być podawany w systemie HEX a ja chciałem pójść na łatwiznę i ustawiłem ASPII. I to był błąd.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Czytałem ten test.
Czemu do ch....y na wielu fotkach BD390 jest niebieski ? :x
Czy to celowe, czy po prostu jakieś niechlujstwo ?
 

ernet

Active member
Bez reklam
No, jeśli ktos czytał prędzej, to powinien sie z tym z nami podzielić :niewiem:

A zdjęcia i pilot, to fakt, to niechlujstwo i brak szacunku dla czytelników. Ktoś może na ich podstawie powziąć zła decyzję.Poważnie. Chociaż powinna zwyciężyć ocena tego modelu
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Ernet --> czym się podzielić ?
W linku jest właściwie wszystko.
Niewiele więcej jest na papierze.
 
Do góry