LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

tachoo

New member
czy ktoś ma podłączony dysk przez LAN (dysk ntfs)? jak to działa?
zamierzam ustawić mały serwer z dyskiem ntfs - pytanie czy transfer (dla plików 1080p z wysokim przesyłem danych) jest wystarczający przez LAN?

ps
tak naprawdę przydał by się też 2 port usb z tyłu
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
1080p przez LAN da radę, po wifi 720p da radę.
Udostępniam (czasami) dysk z PC (tylko ntfs) i działa bez problemu.
 

siwyyy77

Member
Mam kilka pytań... odnośnie odtwarzacza, obecnie mam Xtreamera ale denerwuje mnie w nim brak dźwięku HD.
1-Czy LG odczyta ISO DVD wraz z menu, pliki nagrane na HDD podłączony po USB?
2-Czy LG odczyta ISO płyt BD wraz z menu pliki nagrane na HDD podłącznym po USB?
3-czy w plikach mkv gdzie mam kilka ściezek dźwiękowych mogę wybrać tę która chcę, jak i język napisów?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Sprawdzałem pliki VOB. Działają, ale nie można wybrac napisów. Obsługi menu nie ma zarówno dla DVD, jak i prawdopodobnie dla Blu-ray z dysku twardego. W przypadku mkv napisy mozna wybierać. O ile wiem muszą być w formacie SRT. Format txt, cokolwiek oznacza, najprawdopodobniej nie działa.

Wracając do plików VOB. Ciekawostką jest, że odtwarzacz pokazuje, iż ścieżka dźwiękowa 5.1 jest w wersji 2-channel. Amplituner pokazuje Dolby Digital 5.1. Poniewaz jednak obsługa plików VOB jest ograniczona, do ich odtwarzania używam WD TV i nie badałem dokładnie, jak to z tym dźwiekiem jest.

ArtS :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
siwyyy77 napisał:
1-Czy LG odczyta ISO DVD wraz z menu, pliki nagrane na HDD podłączony po USB?
2-Czy LG odczyta ISO płyt BD wraz z menu pliki nagrane na HDD podłącznym po USB?

Nie odczyta.

siwyyy77 napisał:
3-czy w plikach mkv gdzie mam kilka ściezek dźwiękowych mogę wybrać tę która chcę, jak i język napisów?
Z tym jest różnie. MKV są różne i , przynajmniej ja się z tym spotlkałem, czasami można wybrać różne ścieżki audio i napisy a czasami nie.
 

Macieks34

New member
jwivo napisał:
McMatheo -> ja kupiłem ten odtwarzacz do bluray i z tego odtwarzacz wywiazuje się bez zarzutów (puszczam po HDMI przez ampli i wszystko gra). Dodatkowo od czasu do czasu puszczam jakiegoś divixa czy plik mkv i też do tej pory nie było problemów. Nie wiem do czego chcesz używać tego odtwarzacza ale ja nic przy nim nie grzebałem, nie wgrywałem uaktualnień a jako użytkownik jestem z niego zadowolony.


włASNIE i oto chodzi ,,wymyslaja jakies zdjecia,,kamery ,itp
 

Yarp

New member
Serwis - jakas usterka pilota

Ech... pokusiło mnie żeby zamiast sprawdzonych marek (Sharp, Yamaha, Sony) wejść w jakieś koreańskie g...
Zawiesił mi się (???) pilot do odtwarzacza. Działa jakby cały czas była wciśnięta 2 na klawiaturze pod klapką - jak się uda uruchomić np. płytę CD - to co bym nie naciskał (Home, pauza, stop, POWER nawet - przeskakuje do utworu 2 na płycie.
Wie ktoś może co z tym zrobić czy od razu na gwarancji do serwisu? Jeśli tak - to gdzie to znaleźć? Na lgelectronics.com skrzętnie tą informację schowali...
"Sieciowy blue-ray poniżej tysiąca" :(
A mówiła śp. Babcia - chytry dwa razy traci...
 

Yarp

New member
nic nie schowali. Na stronie głównej jak byk jest Obsługa Klienta i Kontakt
To widziałem - niestety infolinia nie ma podanych godzin działania no i nie ma namiarów na żaden serwis. Na szczęście są podane serwisy na Karcie Gwarancyjnej.
To że coś się zablokowało to w 99% jest wina obsługującego - albo wciśnięty przycisk do oporu się porostu zablokował lub np zostało coś a niego wylane.
Zgłaszać to na infolinie jeżeli jesteś pewien że to wada fabryczna.
W środę przed wyjazdem na Święta wszystko działało bez zarzutu, cały sprzęt stał parę dni nawet bez zasilania i dzisiaj nie działa. Wada fabryczna raczej to nie jest - prędzej usterka. Klawisz '2' obejrzałem dokładnie, z ciekawości - bo normalnie tej klapki w ogóle nie otwieram,
Bez pilota nie da się zrobić literalnie NIC - nawet po menu można się przemieszczać tylko prawo-lewo a góra dół już nie...
Jutro rano dzwonię na tą infolinię i zobaczymy co powiedzą...
 

ziolekt

New member
Witam!
Prosiłbym o udzielenie informacji czy ten odtwarzacz czyta pliki mts (nagrywane kamerą cyfrową) przez port usb (z pendriva, lub z dysku) czy tylko nagrane na plyte dvd. Z gory dziekuje za pomoc.
 

szybal

Banned
Nie zgadzam się, że LG to koreańskie g.... posiadam ten model i jestem bardzo zadowolony. Wszystko działa bez zarzutu ,wcześniej miałem sony s-350 cena była podobna ale lg poszło bardzo do przodu. Jeżeli chodzi o pilota to bez rewelacji ale też bez tragedii:eek:.
 

Yarp

New member
Nie zgadzam się, że LG to koreańskie g....
Ech no tak na poważnie... Ja też jestem zadowolony z funkcjonalności i w ogóle - faktem jest że mam ten sprzęt od miesiąca i nagle taki zonk - a nastawiałem się na tydzień pełen wrażeń filmowych.
Oby to był tylko pilot - jadę zaraz do serwisu, może naprawią na miejscu? :p
 

cgc

New member
Pilot może się zepsuć w KAŻDYM, nawet najbardziej megasuperhipermarkowym sprzęcie. Żeby sprawdzić czy to wina pilota wystarczy go schować gdzieś gdzie nie ma zasięgu i sprawdzić czy da się sterować ręcznie, można też użyć pilota uniwersalnego. Jak masz jakąś kamerę, wystarczy byle jaka internetowa to możesz popatrzeć przez nią na przód pilota, jeżeli jest jakieś zwarcie i pilot nadaje to zobaczysz to przez taką kamerkę.
 

pasha

New member
Witam,
czy wie ktoś z Was o co chodzi z brakiem dostępności bd390 na rynku? Koniec roku i brak zamówień przez sklepy czy to coś innego?
 

KALAN

New member
To ja zapytam jeszcze o takie coś. Jeśli ściągnę film mkv, który masz np. juz napisy w sobie do wyboru a ja nagram w srt w tym samym folderze co film to będę ich mógł włączyć a tamte wyłączyć ?
 

tomalo

New member
Witam,
czy wie ktoś z Was o co chodzi z brakiem dostępności bd390 na rynku? Koniec roku i brak zamówień przez sklepy czy to coś innego?

chyba duże zainteresowanie tym sprzętem...
ostatnio pojawił się na zadowoleniu po 993 i rozszedł w ciągu 2 dni... to samo w mixelectronics.pl - 999 i znika błyskawicznie...
 

robi250

New member
Proszę użytkowników o odpowiedź na pytania :
Czy można z dysku 2,5" odtwarzać pliki DVD , Blue Ray , MKV , Divx,
Czy pliki MKV 1080p powyżej 8 GB zacinająsię podczas odtwarzania i jak wygląda sprawa z napisami - czy czyta TXT do MKV i Divx.
Pozdrawiam
 

Dreamerek

New member
Ech no tak na poważnie... Ja też jestem zadowolony z funkcjonalności i w ogóle - faktem jest że mam ten sprzęt od miesiąca i nagle taki zonk - a nastawiałem się na tydzień pełen wrażeń filmowych.
Oby to był tylko pilot - jadę zaraz do serwisu, może naprawią na miejscu? :p

i co? Udało się?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ważne pytanie o napisy

Mam zamiar kupić odtwarzacz, ale chciałbym znać odpowiedź na ważne dla mnie pytanie, bowiem mam duży zbiór nagranych filmów DivX z polskimi napisami. Wiem, że odtwarza polskie napisy w formacie .TXT (mDVD i TMPlayer), ale nie wiem czy wyświetla w menu pliki napisów do filmów i czy można je sobie samemu wczytać, np. gdy mam dwie wersje napisów w katalogu z filmem. I kolejna sprawa: czy odtwarza pliki napisów o innej nazwie niż plik filmowy, czy są jakieś ograniczenia w liczbie znaków w nazwie pliku z napisami.
 
Do góry