LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

pikus1975

New member
Właśnie ustawiłem na RGB i obraz się polepszył. Zmniejszyła się ziarnistośc i lepiej idzie ustawic czerń w moim telewizorze, ale i tak muszę sprawdzic inną płytę.
 

vipmarcin

New member
Witam, jestem nowym użytkownikiem LG BD390 mój problem polega na tym, że wszystkie nagrywane płytki DVD, które mam w kolekcji są przez ten odtwarzacz rozbijane na poszczególne pliki VOB widoczne w ikonce FILM (płytka nie startuje jako DVD) - tego problemu nie ma z płytkami oryginalnymi.
Bardzo proszę o wskazówkę co robię źle.
Nadmieniam, że do tej pory płytki odtwarzane były bez problemu na zwykłym dvd.
 

Azael

New member
obsługa dysku zewnętrznego

Od wczoraj jestem zadowolonym posiadaczem BD370. Jakość obrazu z bluray zachwyca (oryginalne Apocalylpto, Braveheart). Bardzo dobrze odtwarza mkv w HD (np. odcinki House czy Flashforward). Bezproblemowo obsługuje przenośny dysk Samsunga 500 GB 2.5".
I tutaj uwaga - jeśli ktoś ma jakiś plik w hd, który nie jest odtwarzany z przyczyny "braku kodeka" - jest łatwy trick - wystarczy załadowac plik do mkvtoolnix i zapisać jako mkv - np. dzięki temu, np bd370 odtwarza wszystkie trailery, ktore są w formacie quicktime - mov.
Brak obsługi NTFS - nie jest dla mnie problemem - czas dzielenia pliku na mniejsze kawałki(wraz z napisami) przez mkvtoolnix, odpowiada czasowi kopiowania na dysk usb - więc w ten sposób przygotowuje "większe" filmy.

Raczej panuje opinia że BD370 nie współpracuje z dyskami, czyta mkv z pendrive i z płyt. To w sumie dość dziwne ograniczenie, przykładowo mój leciwy DVD Onkyo czyta bez problemu i z pendrive i z dysku. Przy podpięciu trzeba tylko wybrać, czy to ma być film czy zdjęcia/muzyka.
Nieoficjalnie firmware mi się maży ;)
Mojego Seagate 1TB z zewnętrznym zasilaniem LG nie widzi. Wykrywa jego obecność. ale po dłuższej chwili stwierdza "nieprawidłowość dysku" . Sformatowany oczywiście na FAt 32.
Jakie macie doświadczenia z podpinaniem dysków? No może Kristobal się dokładnie wypowie, bo póki co jesteś jedyną osobą która korzysta z dysku i BD370 :)
 

Kristobal

New member
Raczej panuje opinia że BD370 nie współpracuje z dyskami, czyta mkv z pendrive i z płyt. (...)
Mojego Seagate 1TB z zewnętrznym zasilaniem LG nie widzi. Wykrywa jego obecność. ale po dłuższej chwili stwierdza "nieprawidłowość dysku" . Sformatowany oczywiście na FAt 32.
Jakie macie doświadczenia z podpinaniem dysków? No może Kristobal się dokładnie wypowie, bo póki co jesteś jedyną osobą która korzysta z dysku i BD370 :)

Nie wierzę, że tylko ja używam dysku twardego we współpracy z BD370 :)
Mam dysk usb Samsung S2 Portable - pojemność 500 GB - wielkość 2,5", nie potrzebuje dodatkowego zasilania, dysk po podłączeniu widziany jest w mgnieniu oka. Zanim kupiłem BD370, podłączałem ten dysk do tunera Ferguson - również żadnych problemów :)
Z tego co ludzie piszą - nie współpracują dyski, które mają dodatkowe zasilanie.
Dysk podłączam codziennie :) i ciągle działa - również z najnowszym firmwarem.
 

frantic6

New member
mam ten BR tylko mam do was pytanie, czy musze kupować amplituner, czy moge wykorzystać kino domowe samsunga txc-250 o ile dobrze pamietam, ma wyjscie hdmi,component... czy niemam innego wyjscia i zakupic amplituner, poprostu chce wykorzystac juz glosniki 5.1
z gory dzieki i pozdro
 

LUPO78

Banned
możesz wykorzystać cyfrowe wejście optyczne dla puszczenia dźwięku z BD przez KD,obraz puść bezpośrednio do TV z BD kablem hdmi i z kina też możesz tak samo puścić obraz do TV
 
Ostatnia edycja:

jerzyschl

New member
a więc podpinałem go do małej kieszeni 2,5", z dyskami ata 40gb i 120 gb i działa bez problemu;
próbowałem także małą kieszeń 2,5", z dyskami sata 120gb i działa bez problemu,
na koniec próbowałem duże kieszenie 3,5", z zewnętrznym zasilaniem, w nich mam dyski 500gb i 640gb i sata i niestety one nie ruszają, podczas próby podłączenia tych kieszeni z zewnętrznym zasilaniem zauważyłem takie delikatne drganie obrazu, po odłączeniu usb natychmiast się to prostuje,
a więc tylko dyski bez zasilania zewnętrznego

generalnie jestem z tego odtwarzacza bardzo zadowolony, kupiłem go na allegro za 450 zł (nie wiem czemu tak tanio - z trzy miesięczną gwarancją), bez problemów odtwarza blu raye, dvd oryginalne i nagrywane, z pendrive'a mkv i inne, z dyku też, myślę że za taką kwotę jest to super sprzęt jak dla mnie, znowu mam spokój na jakieś 5 lat (tyle miałem poprzednie dvd)

jedyne co zauważyłem to zabawa z youtube jest trochę drętwa, trzeba się namęczyć żeby wpisać tekst wyszukiwany (przydała by się możliwość wpisywania z klawiaturki pilota - jak w telefonie), ilość znaków jest ograniczona, poza tym miałem taką sytuację, że nie potrafiłem znaleźć kawałka, który bez problemów znajdowałem na kompie - możecie spróbować wpisać: Disco Polo- czerwone i bure 2008 !!! :))) na kompie wyskakuje jako pierwsze a na moim lg nie chce tego znaleźć wogóle generalnie tą opcję (youtube) trzeba traktować jako taki mały chyba nie potrzebny gadżet, lepiej jakby zamiast tego była możliwość odczytu plików video z kompa
 

Azael

New member
hmmm a ja liczyłem na to że bardziej bezproblemowy będzie dla BD370 dysk z zewnętrznym zasilaniem, w końcu nie musiałbym obciązać te 18 Wat mocy jakie LG pobiera. Głównie się zastanawiałem nad problemem zasilania, ale jak widać LG poszedł w inną strone.
Ciekawy jestem, co za różnica w działaniu tych dysków sprawia że LG z jedynymi pozwolił współpracować a z drugimi nie.
Dzięki za odpowiedzi.
 

kmark3

New member
Raczej panuje opinia że BD370 nie współpracuje z dyskami, czyta mkv z pendrive i z płyt. To w sumie dość dziwne ograniczenie, przykładowo mój leciwy DVD Onkyo czyta bez problemu i z pendrive i z dysku. Przy podpięciu trzeba tylko wybrać, czy to ma być film czy zdjęcia/muzyka.
Nieoficjalnie firmware mi się maży ;)
Mojego Seagate 1TB z zewnętrznym zasilaniem LG nie widzi. Wykrywa jego obecność. ale po dłuższej chwili stwierdza "nieprawidłowość dysku" . Sformatowany oczywiście na FAt 32.
Jakie macie doświadczenia z podpinaniem dysków? No może Kristobal się dokładnie wypowie, bo póki co jesteś jedyną osobą która korzysta z dysku i BD370 :)
Dysk WD 500 Gb 3,5" zewnętrzne zasilanie posiadam od roku,bez żadnych problemów odtwarza BD370 polecam.
 

lukaszzz

New member
Szukam jakiegoś zestawu głośników 5.1 do mojego LG BD370, chodzi mi o same głośniki z subwooferem (jako wzmacniaczem). Przeglądałem kilka ofert na aukcji -> Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
Widzę tam sporo zestawów firmy GENIUS - może warte uwagi ?
Co byście polecili do 500 zł ?

Obecnie BD370 mam podpięte pod starą wieżę Panasonic, dźwięk idzie też częściowo z TV.
 
Ostatnia edycja:

artur111bartek

New member
A jak się spisuje LG370 przy nagrywanych płytach BR? Ma ktoś nagrywarkę BR?
Wiem ,że LG dobrze sobie z tym radzi ale po ostatnich plikach mkv boję się ,że i tu może coś się pokiełbasiło.
 

kys

New member
pytania przed zakupem

Witam,
Myślę o zakupie tego odtwarzacza. Proszę posiadaczy o odpowiedź na nast. pytania:
1. Czy obsługuje już NTFS?
2. Czy odczytuje ID3tag w mp3?
3. Czy, jak piszą w instrukcji, maksymalna ilość plików+katalogów nie może przekroczyć 650? Czyli płytka DVD pełna mp3 nie pójdzie, a tym bardziej HDD z ich kolekcją?
4. Czy obsługuje FLAC?
5. Czy poprawili już odtwarzanie nowych mkv?
 

artur111bartek

New member
Do kogoś używającego uncropa lub znającego się na rzeczy:
1.Mam plik mkv
2.Plik jeden i w nim 2 sieżki audio i 2 ścieżki napisów.
3.Wywalilem wszystko w mkvmerge gui
4.Otrzymałem jeden plik mkv tylko z jedną scieżką dżwiękową
5. wstawiam otrzymany plik do uncropa ...i ..."(RT)-Part of Delimited text not found- Line 320" lub
"-Line 319"
6. Co za diabeł?


Pliku początkowego też nie szło przerobić. Bitrate wstawić inne? Czy jak?
 

kmark3

New member
napisz jaką masz kieszeń do tego dysku, możliwe że to zależy od elektroniki zastosowanej w obudowie
Posiadam tylko takie dane:Kod prod.C3910108Symbol producentaWDH1U5000ENazwa produktuDysk WD My Book Essential 2.0, 500GB, USB 2.0, 7200RPM, 16MB cacheProducentWestern DigitalKlasa produktuDysk twardyRodzaj dyskuStandardowy (nośnik magnetyczny)Pojemność po sformatowaniu500 GBInterfejsUSB 2.0Maksymalna wewnętrzna szybkość transmisji480 Mb/sPojemność pamięci podręcznej16 MB
 

Azael

New member
Witam,
Myślę o zakupie tego odtwarzacza. Proszę posiadaczy o odpowiedź na nast. pytania:
1. Czy obsługuje już NTFS?
2. Czy odczytuje ID3tag w mp3?
3. Czy, jak piszą w instrukcji, maksymalna ilość plików+katalogów nie może przekroczyć 650? Czyli płytka DVD pełna mp3 nie pójdzie, a tym bardziej HDD z ich kolekcją?
4. Czy obsługuje FLAC?
5. Czy poprawili już odtwarzanie nowych mkv?

A więc
1 nie - i raczej na 99% nie będzie.
2 nie odczytuje
3 u mnie w intrukcji tego nie piszę. Teraz współpracuje z dyskiem gdzie jest grubo ponad 650 mp3 i wszystko jest ok.
4 Tego nie wiem, spróbuje sprawdzić
5 Nie poprawili

co do problemu z dyskiem, a więc mój dysk Seagate Expansions 1TB też już współpracuje z BD370. Prawdopodobna przyczyna to aktualizacja - tuż przez pierwszym udanym podłączeniem dysku - softu z wersji 7.159 do 7.163. Poprzednio próbowałem na dwóch softach, fabrycznym co miałem i z akrualizowanym naprawdce z nadzieją na sukces 7.159.
 

frantic6

New member
zakupiłem pare dni temu ten model, i mam pytanko, czy aktualizować ten odtwarzacz, czy duzo dają te nowe softy?? podłączyłem go kablem hdmi co był w zestawie, ale chyba lepiej zakupić jakiś lepszy...
 
Do góry