LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

Kristobal

New member
No ciekawe... moze kolega artur111bartek poda ustawienia w multiavchd, bo ja przerobilem odcinek 24h - od grupy 'immerse' - na mini-bluray, nagralem na dvd i kostkuje dalej.....
 

pawelpsp

New member
Witam wszystkich

Jako świeżo upieczony właściciel BD 370 przejrzałem cały ten wątek i mam pewne wątpliwości (może ktoś z lepiej zorientowanych mi je rozwieje). W swoim sprzęcie mam soft wersja oprogramowania - v3.886.00 i wersję sterownika H42200 po sieci aktualizaja ściąga mi wersję oprogramowania - V3.886.01 i nie znajduje nowej wersji sterownika, z tego co czytałem powinno łyknąć najnowszą. Teraz biorąc pod uwagę problemy z najnowszą oraz utratę możliwości czytania partycji rozszerzonej po USB (jeszcze jej nie sprawdzałem) czy warto aktualizować? i dlaczego pojawia się wersja 3...1 a nie 7...?
 

artur111bartek

New member
No ciekawe... moze kolega artur111bartek poda ustawienia w multiavchd, bo ja przerobilem odcinek 24h - od grupy 'immerse' - na mini-bluray, nagralem na dvd i kostkuje dalej.....


Ufff.. no zatkało mnie. Na miniBR to nie robiłem tylko zawsze full (BR Lub AVCHD).
Możesz odpowiedzieć na pytania postawione przeze mnie w poprzednim poście?
Mam z tej grupy pliki , artefaktowały , a po tym co napisałem nie.
Spróbuj jeszcze na jakimś pliku.Zobaczymy , czy będzie tak samo.
Już podaję ustawienia

1. odpalam program
2.wczytuję plik
3. wchodzę w "author"
4.wchodzę w "ogólnie" wybieram PAL
5.wchodzę w "opcje tytułów audio" wybieram 2 GOP

i to jedyne co zrobiłem, u mnie chodzi u kolesi też.No niemożliwe ,zebyśmy tylko my byli "naznaczeni";).

Po odpaleniu "uruchom" program pyta w jakiej postaci chcę zapisać wybierzcie może AVCHD (ja wybieram BR).

A przepuście to może najpierw przez mkvmerge a potem multi.

U kogoś jeszcze nie działa? A może komuś chodzi?
 
Ostatnia edycja:

Kristobal

New member
No ja własnie przepuszczałem najpierw przez mkvmerge (dodawałem napisy)....
proszę by ktoś spróbował, kto ma jakiś plik zakodowany przez grupę "IMMERSE" (ostatnio 24H albo Lost).
Dziś po południu zrobię kolejne próby.
I jeszcze prośba do artur111bartek - jakbyś mógł, to wklej zrzut ekranu multiavchd z ustawieniami parametrów obrazu :)

ps. teraz jestem w pracy...ale - może mam starą wersje multiavchd - i dlatego wczorajsza operacja się nie udała - znalazlem takie info:
Build 723:
* Fixed rc-lookahead in HD-DVD transcoding mode
* Fixed all transcoding profiles (no weightp, no mbtree, etc.)

Jest coś mowa o tym parametrze 'weightp' - kto wie - może coś naprawia?

ps.2. Jest szansa na nowy firmware od LG, oto info znalezione na avforums z 26.01.2010:
"I talked to LG a few days ago explaining that BD370 is not longer playing mkv's with h.264 codec. The guy I talked to agreed that the player should support mkv's with this codec and said he would check it out.

LG Tech support nordic called back today and said they will fix it on next firmware update (!) "

Więc wychodzi na to, że problem zostanie rozwiązany przy najbliższym update :)
 
Ostatnia edycja:

artur111bartek

New member
Spróbuj to samo zrobić tsMuxerGui.Jeżeli wynik będzie taki sam , to na bank coś z tym pikiem (w sensie ,że LG go i tak nie obrobi).Ten program jest prostszy. No nie ma siły , jak dwa programy sobie nie poradzą to wygląda to jednak na plik , albo na LG.(w tym programie prawie nie ma ustawień , wszystko z automatu)
Napisz jak poszło!!!
Naprawdę nie wiem co powiedzieć.Świecę gębą ale program jest dobry -wygląda jednak ,że na 90% przypadków.
A próbowałeś uncropem? Jaki wynik?
Ja nigdy nie robiłem seriali z HD. Zawsze filmy z BR. Może właśnie to jest diabeł pogrzebany.
Jak masz jakiś fim mkv (nie serial) , który kostkuje to sprawdz jeszcze ten film.
Napisz jak rezultat.
Spróbuj :
1.Dwoma programami
2.Jeszcze z jeden film (może masz jakiś co kostkuje od innej grupy)

Co do ustawień video mogę napisać (ale wieczorem,teraz jestm w pracy) ale nic nie zmieniałem.Wszystkie zmiany napisałem powyżej.
Co do wieści z anglojęzycznego forum: no nasi w LG zabijają się ,że z H.264 nie ma problemu a jest z x264 i właśnie z x264 miałem kostkowanie (o dziwo niektóre odbierało dobrze).Zobaczymy jak będzie.
P.S.jak się robi zrzut ekranu?
 
Ostatnia edycja:

artur111bartek

New member
- znalazlem takie info:
Build 723:
* Fixed rc-lookahead in HD-DVD transcoding mode
* Fixed all transcoding profiles (no weightp, no mbtree, etc.)

Jest coś mowa o tym parametrze 'weightp' - kto wie - może coś naprawia?

:)

Dałem cynk do kolesia ,żeby sprawdził u siebie :
W ŻADNYM powtarza W ŻADNYM (sprawdził 5 filmów , które kostkowały) filmie nie ma takich informacji , które pokazał Ci program. Jak opanuję zrzut ekranu , przyślę co pokazuje u mnie. Zdaniem kolesia , takie informacje świadczą ,że coś nie tak z kodowaniem pliku (w sensie kodowanie nie leży odtwarzaczowi).
Zauważyć nalezy ,że to drugi przypadek , kiedy multi nie radzi ale oba przypadki dotyczą SERIALI, ja miałem do czynienia z filmami.
Jak umncorp nie poradzi (chociaż powinien) to zostaje czekać ... na nowy software.
 
Ostatnia edycja:

Kristobal

New member
No i niestety klęska... Ściągnąłem najświeższe wersje MultiAVCHD jak TSMuxer - nic to nie dało - bez ponownej kompresji obrazu nic nie osiągniemy, zresztą tak przypuszczałem - po prostu w ten sposób te pliki zostały zakodowane (problemy z ich wyświetlaniem ma nie tylko BD370 ale Playstation 3, oraz software'owy player - VLC).
Czekamy na nowy firmware!!!
 
Ostatnia edycja:

Kristobal

New member
Pojawił się nowy firmware V7.163.00.26 - ale z tego co mi wiadomo, nie została poprawiona ani kwestia ntfs ani weightp=2.
 

igoor1983

New member
witam

mam nadzieje ze nowy firmware to poprawi bo wiele fajnych filmow na mnie czeka ktore teraz kostkuja. a jak by to poprawili to przydalo by sie by ktos wyslal podizekowania do lg to moze nastepnym razem jak znow grupy kodujace cos pozmieniaja to lg o nas nie zapomni:)
 

mateuszq

New member
problemik

Witam. Mam taki problem kiedy odtwarzam na tym LG filmy blu-ray cały obraz jest w jakis kropkach nie wiem jak to opisać np. jak jest jakas scena zamiast czystego "gładkiego" obrazu ekran jest cały w kaszy migaja takie malutkie kropki. Co to moze byc?

Dodam ze filmy z oryginalne wydaje mi sie ze obraz powinien być idealny.
 

pikus1975

New member
Mam ten sam problem. Kupiłem LG 2 miesiące temu nic nie wgrywałem, bo nie miałem takiej potrzeby, gdyż wszystko działało tak jak powinno. Ostatnio nabyłem orginalną płytę blu ray " Zapaśnika" i z przykrością muszę stwierdzic, że filmy mkv wyglądają lepiej od orginału. Byc może to film ma taką dużą ziarnistośc, ale wątek mnie zainteresował i nie sądzę aby to była wina kabla. Muszę przetestowac inną płytę.
 

mateuszq

New member
/

Tak jak mówilem to nie kabel...próbowałem podłączyć pod inne wejscie hdmi ale jest to samo. Czy to moze byc wina odtwarzacza? Mam go tez jakeis 2 miesiące.
 

Kristobal

New member
Witam. Mam taki problem kiedy odtwarzam na tym LG filmy blu-ray cały obraz jest w jakis kropkach nie wiem jak to opisać np. jak jest jakas scena zamiast czystego "gładkiego" obrazu ekran jest cały w kaszy migaja takie malutkie kropki. Co to moze byc?

Dodam ze filmy z oryginalne wydaje mi sie ze obraz powinien być idealny.

Czy jak właczysz menu płyty bluray to też ganiaja kropki?
Spróbuj inny film.....
 

griszq

New member
Witam wszystkich

Również posiadam BD 370 i też mam taką kaszę tzn. piasek podczas odtwarzania płyt BR
natomiast na zwykłych DVD takowego problemu nie zauważyłem a posiadam fw LG_V7163
 
Do góry