LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

adam6150

New member
Zdecydowanie, kup lepszy kabel. Ten daj lasce na Walentynki. Im grubszy tym lepszy !!! (kabel)
Ale bez przesady 50-80 pln;)
 

adam6150

New member
A więc
1 nie - i raczej na 99% nie będzie.
2 nie odczytuje
3 u mnie w intrukcji tego nie piszę. Teraz współpracuje z dyskiem gdzie jest grubo ponad 650 mp3 i wszystko jest ok.
4 Tego nie wiem, spróbuje sprawdzić
5 Nie poprawili

co do problemu z dyskiem, a więc mój dysk Seagate Expansions 1TB też już współpracuje z BD370. Prawdopodobna przyczyna to aktualizacja - tuż przez pierwszym udanym podłączeniem dysku - softu z wersji 7.159 do 7.163. Poprzednio próbowałem na dwóch softach, fabrycznym co miałem i z akrualizowanym naprawdce z nadzieją na sukces 7.159.

Jak jest sformatowany ? NTSF, exFat czy Fat32 ? Napisz prosze.
 

Kristobal

New member
LG pracuje nad rozwiązaniem problemu artefaktów w mkv, wiadomośc z forum avforums:

Just got an email back from nordic LG support. They said they know about the H.264 problem, and are working on it.

In swedish:
"Vi är medvetna om detta problem och arbetar på att få fram en lösning på det.

Kontrollera gärna våran hemsida med jämna mellanrum då lösningen kommer, troligen, i form av en firmware uppdatering. "



and translated with google translate:


"We are aware of this problem and are working to obtain a solution to it.

Please check our website periodically when the solution is, probably, in the form of a firmware update."
 

kys

New member
A więc
1 nie - i raczej na 99% nie będzie.
2 nie odczytuje
3 u mnie w intrukcji tego nie piszę. Teraz współpracuje z dyskiem gdzie jest grubo ponad 650 mp3 i wszystko jest ok.
4 Tego nie wiem, spróbuje sprawdzić
5 Nie poprawili

co do problemu z dyskiem, a więc mój dysk Seagate Expansions 1TB też już współpracuje z BD370. Prawdopodobna przyczyna to aktualizacja - tuż przez pierwszym udanym podłączeniem dysku - softu z wersji 7.159 do 7.163. Poprzednio próbowałem na dwóch softach, fabrycznym co miałem i z akrualizowanym naprawdce z nadzieją na sukces 7.159.
dzięki za info. jak możesz, to jeszcze sprawdź te flac'i.
 

video-darek

New member
kupiłem też ten odtwarzacz
i parę pytań
nie chce się łączyć z siecią po kablu
podłączam odtwarzacz do karty sieciowej w komputerze laptopie i jest ciągły brak komunikacji , internet mam na routerze, ale router jest w innym pomieszczeniu , więc wpięcie bezpośrednie pod router odpada

Nie działa na dynamicznym IP i na statycznym

jest jakieś rozwiązanie tego problemu łączności, kabel mam dobry na pewno

którą pierwszą aktualizację trzeba zainstalować w kolejności

LG_BD_370M_UPG_LG_V7163
Special_firmware(V3[1].886.01)_for_V3.886.00
 

Azael

New member
kupiłem też ten odtwarzacz
i parę pytań
nie chce się łączyć z siecią po kablu
podłączam odtwarzacz do karty sieciowej w komputerze laptopie i jest ciągły brak komunikacji , internet mam na routerze, ale router jest w innym pomieszczeniu , więc wpięcie bezpośrednie pod router odpada

Nie działa na dynamicznym IP i na statycznym
hm musisz się postarać o podłączenie do routera, w przypadku podłączenia do laptopa - o ile wiem to musisz stosować scrossowany kabel i wtedy przez udostępnienie połączenia próbować się podłączyć.
Jeśli chodzi o nowy soft, podejrzewać że skoro kupiłem niedawno to pewnie będzie z kilka wersji tylko do tyłu i bez problemu się auktualizuje przez kabel.
 

willow74

New member
Dts-hd ma

Witam

Mam pytanie do użytkowników tego odtwarzacza. Czy wypuszcza on DTS-HD MA jako bitstream, czy tylko dekoduje do LPCM? Zadałem to pytanie serwisowi LG, ale dostałem bardzo lakoniczną odpowiedź, odesłali mnie do instrukcji, a tam dla mnie odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Pozdrawiam
 

adam6150

New member
Witam

Mam pytanie do użytkowników tego odtwarzacza. Czy wypuszcza on DTS-HD MA jako bitstream, czy tylko dekoduje do LPCM? Zadałem to pytanie serwisowi LG, ale dostałem bardzo lakoniczną odpowiedź, odesłali mnie do instrukcji, a tam dla mnie odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Pozdrawiam

Jeśli chcesz Bitstream to ustaw na "przejście pierwotne"
Jeśli chcesz LPCM to na "Multi-Ch PCM" (tylko HDMI)
 

pentakonta

New member
Panowie i Panie w Euro AGD LG BD370 w cenie 399 zł, zaczynają się obniżki a ja czekam na dobrą cenę BD 390... mama nadzieje że się doczekam.
 

derik

New member
Panowie i Panie w Euro AGD LG BD370 w cenie 399 zł, zaczynają się obniżki a ja czekam na dobrą cenę BD 390... mama nadzieje że się doczekam.

Hm, ja BD370 w listopadzie 2009 kupiłem go w euro agd za 299 zł,były jakieś przeceny,ale w wybranym sklepie, fakt miałem trochę szczęścia:D
 

lukaszzz

New member
No nieźle, w styczniu tego roku zapłaciłem za niego 650 zł a teraz taka obniżka ceny po dwóch miesiącach.

Jeśli chodzi o oryginalne filmy blu-ray, oglądałem 3 filmy na BD370 i obraz jest wyśmienity, mimo iż mam tylko HD LCD SHARP D44 32. Jestem ciekaw jak by to wyglądało na TV Full HD.

Nieraz czytałem o formacie MKV, że w rozdzielczości 1920x1080px pojawiają się artefakty. Wczoraj oglądałem film dokumentalny w tym formacie "HOME - S.O.S. Ziemia" i nie miałem artefaktów. Można to tylko ten jeden film był dobrze przerobiony, albo nie jest to zasadą że wszystkie w tej rozdzielczości MKV (kodek x264) mają problem z artefakami.
 

LUPO78

Banned
a ja kupiłem w zeszły piątek za 588zł,wczoraj jak zobaczyłem cenę to już mi tylko parę włosów zostało na głowie,a reszta wyrwana :):):) porażka na maxa
 

pentakonta

New member
Właśnie wróciłem z Euro AGD... wszystkie odtwarzacze które mieli na zapleczu poszły w mig.. ale sprzedawca poinformował mnie ze w magazynach głównych mają jeszcze 1500 sztuk na Dolny Śląsk.
 
Ostatnia edycja:

adam6150

New member
No nieźle, w styczniu tego roku zapłaciłem za niego 650 zł a teraz taka obniżka ceny po dwóch miesiącach.

Jeśli chodzi o oryginalne filmy blu-ray, oglądałem 3 filmy na BD370 i obraz jest wyśmienity, mimo iż mam tylko HD LCD SHARP D44 32. Jestem ciekaw jak by to wyglądało na TV Full HD.

Nieraz czytałem o formacie MKV, że w rozdzielczości 1920x1080px pojawiają się artefakty. Wczoraj oglądałem film dokumentalny w tym formacie "HOME - S.O.S. Ziemia" i nie miałem artefaktów. Można to tylko ten jeden film był dobrze przerobiony, albo nie jest to zasadą że wszystkie w tej rozdzielczości MKV (kodek x264) mają problem z artefakami.

Większość plików, tych starszych, z zeszłego roku chodzi ok. Tak w rozdzialce 1920 x1080 jak i 1280x720. Pod koniec roku 2009 pojawił się jakiś nowy "czynnik" poprawiający kompresje przy tworzeniu pliku mkv. To on powoduje to rozlanie obrazu przy odtwarzaniu na BD 370. LG zna sprawę i pracuje nad nowym softem. Pozostaje tylko czekać. Oby nie za długo. Stare pliki można ciągnąć, chodzą super.
 

afflux

New member
Witam. Właśnie wczoraj kupiłem w Euro AGD ten sprzęcik i mam pierwsze pytanie (pewnie nie ostatnie) czy warto wymienić dołączony kabel HDMI na inny, czy będzie widoczna różnica w jakości obrazu? Pytam ponieważ w sklepie nakręcił mnie sprzedawca abym takowy kupił więc kupiłem firmy TechLink za 89 zł ale przy wydawaniu pomylili się i dali mi kabel mini hdmi-hdmi więc czy go wymienić na właściwy czy zwrócić i zostać na fabrycznym kablu?
 
Do góry