lcd-agd.pl

q.qwerty

New member
Widzisz kolego - czasami jest tak w zyciu że nawet jak kogoś znasz to tez cie potrafi wydymac. Widocznie albo mlody jesteś albo miałeś do tej pory duzo szczęscia w życiu. Przy takim podejściu jakie masz to bym sam sobie nie ufal. Dla mnie jako normalnego człowieka zyjącego w cywilizywanym kraju (jak mi sie wydaje) normalnym jest dokonywanie tego typu transakcji - tym bardziej jeżeli dokonuje zakupu od firmy a nie od "kowalsiego". Natomiast obowiązkiem niektórych organów w tym Państwie jest łapanie i unimożliwienie dzialania takim palantom jak Obremski ale jak widać po naszym przykładzie różnie z tym bywa. U nas niestety wieksze prawa ma taki dupek niż uczciwy obywatel. Po tylu zgloszeniach na Policje strona tego sklepu powinna byc dawno zablokowana a gośc powinnien być juz dawno zatrzymany do wyjasnienia. Ja jestem w tej komfortowej sytuacji że ta strata nie wywarła na mnie wieksze wrażenia (tracilem juz większe pieniądze pomimo zawieranych osobiście umów ktore mozna jak sie okazuje powiesić sobie w toalecie) ale zdaje sobie sprawę że niektórzy za taki telewizorek zaplacili cała swoją pensje (lub dwie) i teraz wcale nie jest im do śmiechu przez takiego kutafona.
 
Ostatnia edycja:

zetkaq

New member
kasa

tromik napisał:
Ja też przypominam sobie, że taki sklep istnieje w Zielonej Górze na Sienkiewicza. Dajmy już im spokój.
Nie mogę w to uwierzyć jak prokurator może zwlekać z taką sprawą. Przecież Obremski i spólka przez weekend wyczyścili to konto na bank. Ku..a w jakim ja popier....m kraju mieszkam !
Już przestaje wierzyć że uda nam się cokolwiek odzyskać. Mam ochotę zapłacić jeszcze i pogadać z jakimiś dresami żeby zroblili dla tego ku..sa betonowe buciki i zatopili.


Jeżeli prokura.... jeszcze nic niezrobił wtej sprawie może ma spółe z Obremskim ?
 

Piotr3105

New member
Oszustwo

q.qwerty napisał:
Widzisz kolego - czasami jest tak w zyciu że nawet jak kogoś znasz to tez cie potrafi wydymac. Widocznie albo mlody jesteś albo miałeś do tej pory duzo szczęscia w życiu. Przy takim podejściu jakie masz to bym sam sobie nie ufal. Dla mnie jako normalnego człowieka zyjącego w cywilizywanym kraju (jak mi sie wydaje) normalnym jest dokonywanie tego typu transakcji - tym bardziej jeżeli dokonuje zakupu od firmy a nie od "kowalsiego". Natomiast obowiązkiem niektórych organów w tym Państwie jest łapanie i unimożliwienie dzialania takim palantom jak Obremski ale jak widać po naszym przykładzie różnie z tym bywa. U nas niestety wieksze prawa ma taki dupek niż uczciwy obywatel. Po tylu zgloszeniach na Policje strona tego sklepu powinna byc dawno zablokowana a gośc powinnien być juz dawno zatrzymany do wyjasnienia. Ja jestem w tej komfortowej sytuacji że ta strata nie wywarła na mnie wieksze wrażenia (tracilem juz większe pieniądze pomimo zawieranych osobiście umów ktore mozna jak sie okazuje powiesić sobie w toalecie) ale zdaje sobie sprawę że niektórzy za taki telewizorek zaplacili cała swoją pensje (lub dwie) i teraz wcale nie jest im do śmiechu przez takiego kutafona.
Właściwie licząc co najmniej od ubiegłego poniedziałku aż po dzień dzisiejszy, Obremski miał dostatecznie dużo czasu aby odpowiednio podczyścić konta bankowe. Poza tym, biorąc pod uwagę "ekspresowe" działanie policji i prokuratury,to w świetle tych faktów,możemy pogwizdać sobie na kasę. Tak jak pisałem wczoraj,powinny być stworzone takie przepisy,które umożliwiałyby natychmiastową blokadę takiego podejrzanego konta bankowego,już w przypadku chociaż jednego zgłoszonego zawiadomienia o oszustwie. A czas sobie płynie , płynie i tak pobłaża się bandytom i oszustom. Na przyszłość widziałbym też takie prawo,które powodowałoby w takich przypadkach, całkowitą konfiskatę mienia takiego klienta,a jeśli takowego nie posiada,konfiskatę mienia najbliższej rodziny. Krótko mówiąc zostawienie takiego typa dosłownie w skarpetkach.
 

bdan

New member
Czy może ktoś jest zorientowny jak wyglądają procedury przy założeniu, że konto zostało zablokowane i sa tam jeszcze jakieś pieniążki. Czy my jako poszkodowani wnosimy jakieś sprawy , czy też złożenie zawiadomienia do prokuratora załatwia juz wszystko i on z urzędu wnosi o zwrot. A jeżeli nie ma tam pieniędzy z oszust został zatrzymany, czy wtedy jeszt szansa na złozenie jakiś wniosków i do kogo. Jakie ogólnie mogą być scenariusze i szanse na odzyskanie chociaż części pieniędzy. Czy sprawa może się przedawnić? Czy możemy dochodzić swojego choćby po 10 latach?
Cały czas wierzę, że coś odzyskamy?
 

Piotr3105

New member
Pytanie

bdan napisał:
Czy może ktoś jest zorientowny jak wyglądają procedury przy założeniu, że konto zostało zablokowane i sa tam jeszcze jakieś pieniążki. Czy my jako poszkodowani wnosimy jakieś sprawy , czy też złożenie zawiadomienia do prokuratora załatwia juz wszystko i on z urzędu wnosi o zwrot. A jeżeli nie ma tam pieniędzy z oszust został zatrzymany, czy wtedy jeszt szansa na złozenie jakiś wniosków i do kogo. Jakie ogólnie mogą być scenariusze i szanse na odzyskanie chociaż części pieniędzy. Czy sprawa może się przedawnić? Czy możemy dochodzić swojego choćby po 10 latach?
Cały czas wierzę, że coś odzyskamy?
Również przyłączam się do postawionych przez Ciebie pytań. To jest w tej chwili kluczowy dla nas problem. Może wypowie się jakiś obeznany w tym zakresie prawnik,jeśli takowy był wśród poszkodowanych ?
 

Piotr3105

New member
Pytanie

W uzupełnieniu poprzedniej kwestii. Czy w przypadku,gdy są jakiekolwiek pieniądze na kontach bankowych,organa ścigania czekają ,aż koleś zostanie złapany, rozprawa sądowa,wyrok i wtedy zwrot kasy ? Czy nie czekając na złapanie oszusta,zwrot od razu zagrabionego mienia ? Może stawiam naiwne pytania,ale chciałbym dowiedzieć się ,jakie tutaj są rozwiązania,tym bardziej ,że do tej pory nie miałem do czynienia ani z policją ani tym bardziej z prokuraturą.
 

kotletmojejmamy

New member
Marne szanse

Rozmawiałem z koleżanką pracującą w firmie windykacyjnej. Aby ściągnąć dług w "legalny" sposób musi być wyrok sądu. Na tej podstawie komornik zajmuje co się da, albo firma z takim tytułem czyni pewne działania...
Niestety wyroku z powództwa cywilnego nigdy nie będzie, bo sąd w żaden sposób nie jest w stanie dostarczyć wezwania na sprawę w skuteczny sposób co doprowadza do przedawnienia, ze względu na to, że kolo niema adresu zameldowania!.
Nie wiem czy to prawda (trzeba by sprawdzić na policji) ale podobno Obremski był już zatrzymany w tej sprawie, przesłuchany i wypuszczony.
Działania z tym całym LCD-AGD, to dobrze zorganizowana sprawa, wykorzystująca dziury w prawie takie jak np. brak zameldowania właściciela sklepu. Obremski jest tylko podstawiona osobą, której zorganizowana grupa przestępcza, zapłaciła za wymeldowanie się, założenie sklepu na jego nazwisko itd... pewnie przywiązali kolesia z jednej strony do drzewa a z drugiej do jeepa i postraszyli, że jak puści parę z gęby to....
Jedyna nadzieja to Policja i prokuratura, więc raczej marna to nadzieja...
 

Piotr3105

New member
Pytanie

kotletmojejmamy napisał:
Rozmawiałem z koleżanką pracującą w firmie windykacyjnej. Aby ściągnąć dług w "legalny" sposób musi być wyrok sądu. Na tej podstawie komornik zajmuje co się da, albo firma z takim tytułem czyni pewne działania...
Niestety wyroku z powództwa cywilnego nigdy nie będzie, bo sąd w żaden sposób nie jest w stanie dostarczyć wezwania na sprawę w skuteczny sposób co doprowadza do przedawnienia, ze względu na to, że kolo niema adresu zameldowania!.
Nie wiem czy to prawda (trzeba by sprawdzić na policji) ale podobno Obremski był już zatrzymany w tej sprawie, przesłuchany i wypuszczony.
Działania z tym całym LCD-AGD, to dobrze zorganizowana sprawa, wykorzystująca dziury w prawie takie jak np. brak zameldowania właściciela sklepu. Obremski jest tylko podstawiona osobą, której zorganizowana grupa przestępcza, zapłaciła za wymeldowanie się, założenie sklepu na jego nazwisko itd... pewnie przywiązali kolesia z jednej strony do drzewa a z drugiej do jeepa i postraszyli, że jak puści parę z gęby to....
Jedyna nadzieja to Policja i prokuratura, więc raczej marna to nadzieja...
A skąd masz te informacje,odnośnie zatrzymania Obremskiego ?
 

mirles

New member
agmik napisał:
Witam jestem mężem pokrzywdzonej (agmik).
Straciłem z żoną ok.3200zł za telewizor(super prezent na święta)-tylko przez CENEO!!!!!- sugerując się opiniami na Ceneo.... jak bym tego sklepu oszusta nie znalazł na tej wyszukiwarce nigdy bym nie kupił w tym sklepie
Powiem Wam kochani co o tym myślę i co zrobiłem.

Więc tak:
1).w piątek byłem na komisariacie Policji we Wrocławiu,zgłosiłem przestępstwo-rozmawiałem z kolegą z przestępczości komputerowej w Policji jest to komórka P.G.(przestępczość gospodarcza- u Nas trochę za murzynami...ale zobaczymy)---zgłoście się wszyscy pokrzywdzeni będą szybciej działać i zablokują mu kolejne konta bo on na pewno wysyła kasę na inne konta więc poświęcić 40minut (tyle mi to zajęło) na Policji i to zgłośić...
2).znajomy powiedział mi że teraz oprócz Policji to media (radio ,TV...) mogą tu pomóc i to ,,rozdmuchać,a tego potrzebujemy,aby prokuratura w Świebodzinie (tam tą sprawę prowadzą -dowiedziałem się z Policji w Sulechowie),szybko zablokowała ten sklep (już chyba nawet dwa sklepy-podobne) i weszła na konta z NASZYMI pieniędzmi---------ja to zrobiłem i dzwoniłem do bardzo miłej i uprzejmej pani Asi z TVN24, w poniedziałek da mi odp. czy są tym zainteresowani ale prosiła mnie o więcej ludzi pokrzywdzonych aby jak by co, udzielili wywiadu na łamach programu (oczywiście głos i nazwiska zmienione), jak ktoś będzie zainteresowany piszcie mi swoje mail-e (do mnie na seb-rom@wp.pl), telefonów niechcę bo ktoś pomyśli że coś kręcę-dzwońcie do infolini radia i telewizji oni mają największe możliwości i to dziennikerze teraz odkrywają największe ofery (patrz afera Leppera z działkami na Mazurach itp.)
Podaje tel. alarmowy do TVN24 ( 503203346 ) dzwońcie kochani są jeszcze inne ale mam tylko ten jeden.
3).ja liczę się z tym,że nieodzyskamy kasy ale zróbmy to dla innych ludzi szczególnie teraz przed świętami i największymi zakupami polaków w całym roku,aby więcej nikt się nie wkręcił w oszustwo OBRĘBSKIEGO!!!.
4).ostatnia sprawa,którą chcę poruszyć to wyszukiwarka CENEO-wspierająca oszustów i złodzieji. Napisałem do nich jak to może być,że taki .....wiadomo o co i odpisali mi że niemogą mi nic powiedzieć,że to tajemnica handlowa---ja wam powiem GÓWNO PRAWDA (przepraszam), Ceneo teraz bije się w pierś bo dużo ludzi już przez nich nie będzie kupować i zawiedli opinie publiczną---mnie i moich znajomych na pewno!!!!
Dziwne,że już we wtorek tego sklepu na cenoe nie było,a afera rozdmuchała się od czwartku--skąd wiedzieli,o tym że to sklep WIDMO!!!,
---dlaczego ludzi nie uprzedzili????
---dlaczego tego niesprawdzili????
---dlaczego tego nadal niesprawdzają????
---na eBay jest trochę inaczej i na allegro nie każdy może wystawić opinię (na ceneo z tymi opiniami wiecie jak jest sam mogę 10wystawić za jedną rzecz....???? nierozumiem tego)
Ja się zawiedziałem i powtarzam, to co mi powiedziano w Policji jak nie od Obrębskiego-kutasa!!, to od Ceneo (z powódstwa cywilnego), na drogę sądową i o swoje pieniądze będziemy walczyć...
Pozdrawiam wszystkich pokrzywdzonych
Piszcie i dzwońcie do medi TV niech to rozdmuchają....WALCZMY Z OSZUSTAMI INTERNETOWYMI


P.S.

niezdawałem sobie sprawy,że Wy zwykli ludzie w chwili zagrożenia potraficie być takimi wspaniałymi detektywami.....tak dalej...


Wita, też mam w plecy 2100, nr zamówienia 204. Piszcie również do ceneo przecież trzeba ich traktować jako pośredników w nielegalnym procederze!
Znalazłem adres - office@ceneo.pl
 

Piotr3105

New member
Obremski

kotletmojejmamy napisał:
Jak wspomniałem nie są to potwierdzone wiadomości, kumpel grzebał w internecie i gdzieś znalazł taką wypowiedź, która wg mnie jest bardzo prawdopodobna.
Faktycznie,jeśli jest to pionek w tej brudnej grze ,to po zatrzymaniu i przesłuchaniu,mogli wypuścić dziada.
 

stasb

New member
Do Ceneo pisałem maila już we wtorek jak zniknęła oferta sklepu z ich stron i odpowiedzieli mi że zdjęli ofertę sklepu z innych powodów niż nie wywiązywanie się z zamówień i nie mieli jeszcze żadnych zgłoszeń od innych zaniepokojonych osób
 

chaber

New member
the1

Jeśli chodzi o the1, to sklep rzeczywiscie istnieje. Pojechałem tam w sobotę rano po przeczytaniu tych wszystkich wypowiedzi na forum i osobiscie to sprawdziłem. To mały sklep gdzie można zamówić towar przez internet lub kupić bezpośrednio u nich, maja na stanie kilkanaście TV.

Sam należę do osób które straciły pieniądze na lcd-agd 3200 zł
 

bdan

New member
Czyli gdyby nawet był aresztowany to nie można mu dostarczyć wezwania?
Jezeli byłby aresztowany i otrzymał wyrok to nasze roszczenia finansowe jak się do tego mają?
Po jakim czasie się to przedawnia?
Czy mozemy jeszcze cos zrobić, czy ktoś może np UOKiK w naszym imieniu, np. zbiorowo występować, nawet w przypadku, gdybyśmy nie składali odstąpień od umowy?
Czy prokurator sam podejmuje decyzję w kwestiach finansowych, gdyby pieniądze były na koncie, czy kontach powiązanych na podstawie zawiadomienia o przestępstwie, czy tez trzeba zakładać odrębne sprawy?
 

Piotr3105

New member
Pytanie do wszystkich poszkodowanych

Czy ktoś z Was zdecydował się na występ przed kamerą TVN w naszej sprawie ? Ja otrzymałem taką propozycję, ale mam mieszane uczucia .Przyznam się,iż napisałem do nich maila,będąc pod wpływem emocji,ale jakoś teraz nie bardzo mi pasuje ten wywiad. Jestem mieszkańcem tak zwanego zadupia i wolałbym nie być zidentyfikowany przez rodaków z mojej miejscowości. Poza tym straciłem "tylko" 1400 zł,myślę,że ci co stracili zdecydowanie więcej, powinni wystąpić przed kamerą. Co oczywiście nie oznacza,że ta strata jest mało dotkliwa dla mnie. Dla zainteresowanych podaję maila do TVN kontakt@tvn.pl .
 

beatles

New member
raz go złapali to i znów go złapią

jeśli oczywiście nie zwiał za granicę. Znalazłem to na stronie prokuratury w Zielonej Górze:


"Dodano: 2005-09-19
Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zawiadamia, że odwołał list gończy za poszukiwanym Obremskim Damianem.

W związku z tą informacją, dane o poszukiwanym zostały w dniu dzisiejszym usunięte z działu "Poszukiwani".

Prokurator dziękuje wszystkim osobom, których postawa przyczyniła się do zatrzymania podejrzanego."


Tylko jak od takiego recydywisty odzyskać naszą kasę?:confused:
 

kefir101

New member
stasb napisał:
Do Ceneo pisałem maila już we wtorek jak zniknęła oferta sklepu z ich stron i odpowiedzieli mi że zdjęli ofertę sklepu z innych powodów niż nie wywiązywanie się z zamówień i nie mieli jeszcze żadnych zgłoszeń od innych zaniepokojonych osób

a co myślicie żeby pozwać zasrane CENEO tak jak ktoś pozwał Nasza klasę: wiadomosci(dot)wp(dot)pl/kat,41794,title,Nasza-klasa-przed-sadem,wid,10638644,wiadomosc_prasa.html?ticaid=1719d
to dzięki ich portalowi większość nas wpadła na tego oszusta - to oni go reklamowali i polecali! Rekomendowali fikcyjny sklep! Myślę że były by tu duże szanse na odszkodowania, co wy na to może znacie jakiegoś prawnika???
Z regulaminu wynika:
13. Ceneo dokłada wszelkich starań, aby informacje prezentowane w serwisie Ceneo.pl były kompletne, aktualne i zgodne ze stanem faktycznym
ale w pkt.16 mówi: Użytkownik korzysta z serwisu Ceneo.pl na własną odpowiedzialność i nie będzie wnosił roszczeń związanych z korzystaniem z serwisu,
Tyle że zasrane CENEO nie żąda przed skorzystaniem z niego akceptacji regulaminu?! już sam nie wiem Jedna banda ZŁODZIEI!!!!
 

Piotr3105

New member
kefir101 napisał:
a co myślicie żeby pozwać zasrane CENEO tak jak ktoś pozwał Nasza klasę: wiadomosci(dot)wp(dot)pl/kat,41794,title,Nasza-klasa-przed-sadem,wid,10638644,wiadomosc_prasa.html?ticaid=1719d
to dzięki ich portalowi większość nas wpadła na tego oszusta - to oni go reklamowali i polecali! Rekomendowali fikcyjny sklep! Myślę że były by tu duże szanse na odszkodowania, co wy na to może znacie jakiegoś prawnika???
Z regulaminu wynika:
13. Ceneo dokłada wszelkich starań, aby informacje prezentowane w serwisie Ceneo.pl były kompletne, aktualne i zgodne ze stanem faktycznym
ale w pkt.16 mówi: Użytkownik korzysta z serwisu Ceneo.pl na własną odpowiedzialność i nie będzie wnosił roszczeń związanych z korzystaniem z serwisu,
Tyle że zasrane CENEO nie żąda przed skorzystaniem z niego akceptacji regulaminu?! już sam nie wiem Jedna banda ZŁODZIEI!!!!

Jak to faktycznie jest ? Takie regulaminy muszą,według mnie, respektować przepisy obowiązującego prawa. Przecież to musi być ściśle powiązane ze sobą .To można byłoby reklamować na przykład usługi sutenerskie,handel żywym towarem,narkotykami i umywać następnie ,zgodnie z regulaminem ręce. ***** mać,przecież powinno się brać odpowiedzialność za to co reklamuje się na takiej stronie.Myślę,że faktycznie dobry prawnik dobrałby się do dupy ceneo,ale jest jeden problem. Taki gość zazwyczaj słono wycenia swoje usługi. No chyba,że podejmie się takiej sprawy w ramach reklamy,za symboliczne honorarium. Suma sumarum i tak później sobie to odbije na innych klientach,który pozyska dzięki rozgłosowi. Ja juz pisałem na ten tmat wcześniej i powtórzę:ceneo nie jest bez winy i też ponosi odpowiedzialność za to oszustwo.
 
Do góry