lcd-agd.pl

q.qwerty

New member
Proszę... skończcie już z tymi detektywami, bo to nie jest telewizor i nie kino.
W Polsce detektywi tak naprawdę nie mają zbyt wielu możliwości działania w porównaniu do organów ścigania, a po za tym policja niechętnie z nimi współpracuje. Czy wyobrażacie sobie , ze detektyw przychodzi do komisariatu policji i ma udostępnione akta, czy bazy danych itd.? Otóż nie. Ponadto: Art.7 Ustawy o detektywach: „Wykonując usługi detektywistyczne, o których mowa w art.2 ust. 1 detektyw nie może stosować środków technicznych oraz metod i czynności operacyjno-rozpoznawczych, zastrzeżonych dla upoważnionych organów na mocy odrębnych przepisów.”(jak Policji, WSI, ABW, CBŚ, CBA itd.)Dla mnie jest zatrudnianie detektywów jest po prostu śmiechu warte.
Tak czy siak musimy czekać na ruchy prokuratora. Nie ma również co dzwonić do banków oraz do nich pisać, bo w świetle prawa, nie mamy takiej mocy sprawczej, żeby na nasze prośby zablokowali te konta bankowe. Organami decyzyjnymi w tej sprawie na pewno nie są oszukani klienci lcd-agd. Przestańcie bić pianę. Ja rozumiem, że każdy chwyta się już każdego pomysłu , żeby odzyskać swoje pieniądze. Ale nei traćmy przy tym głowy.
Jeśli chodzi o tv i media. To co? Spotkamy się przed kamerami, pobiadolimy, ostrzeżemy część ludzi, którzy będą akurat to oglądali, tv będzie miała fajny materiał i co dalej? Co z tego wyniknie? Nawet nie wiemy jak Obremski wygląda. Mamy chociaż jego portret pamięciowy? On o nas wie dużo więcej. Jeśli to ten sam gość co na naszej klasie to mamy nawet zdjęcia jego całej rodziny. Ale póki co nie mamy pewności.
Co do telefonu, to ostatnio głos właściciela the1 brzmiał tak samo jak obremskiego.
Napisali wszyscy pisma do prokuratury, czy wystarczyła wam policja, która i tak będzie musiała dostać wytyczne od prokuratora?
Pan obremski to leszcz i sądzę że wpadnie szybciej niż mu się wydaje, bo ma wielu życzliwych znajomych, któzy powiedzą gdzie jest. Może niektózy za kasę będą siedzieli cicho , ale nie wszystkim będzie mógł płacić tak samo dużo kasy za milczenie, bo jemu nic nie zostanie.
Efekt, już kiedyś raz był karany, więc nie jest doskonały w tym co robi.
 

renatag

New member
THE1.pl

zetkaq napisał:
Piszcie swoje nr zamówienia,tak będziemy mieli jasność ilu nas jest.
Po pszeszukaniu internetu trafiliśmy na firme The1.pl w Zielonej Górze,
bardzo podobna strona główna sklepu,mało komentarzy na początku pozytwynych a potem takie jak nasze!!!!!!w sumie ok 13,Z A J Ż Y J C I E
sami!!!!!!!!

Dzwoniłam na podane tan numery tel. kom. i ktos się tam zgłasza ale szata graficzna i układ stron jest identyczny jak w LCD-AGD. Nie chcę nikogo podejrzewać ale ja byłabym ostrozna w kupowaniu u nich jakiegokolwiek sprzętu. Co lepsze-równiez ceny mają niemalże identyczne jak w LCD-AGD! ZALECAM DUŻĄ OSTROŻNOŚĆ!!!!!!!!!!!!!
 

q.qwerty

New member
no ale to już jest broszka pana Arkadiusza właściciela the1 żeby ze swojego sklepu oraz z siebie zdjąć podejrzenia że to nie to samo co lcd-agd.
mnie oraz innym oszukanym przez agd-lcd na tym nie zależy żeby the1 miało dobrą opinię, mi zależy na odzyskaniu kasy od obremskiego.
to że pan the1 ma taki sam e-adres jak agd-lcd jest faktem nadal w dniu dzisiejszym.
nigdy nic nie kupowałam w the1 i nie twierdzę że ten sklep jest nie w porządku. jednak to nie nasza wina , że sprawy zostały ze sobą powiązane. czy pan the1 coś zrobił w tej kwestii? nie dość że ma pan włamanie na stronę to ktoś podaje się za pana sklep?
no właśnie był ktoś w the 1 dzisiaj?
 

renatag

New member
LCD-AGD a OSKARMEDIA

Ja zamówiłam miesiąc temu telewizor w OSKARMEDIA i do tej pory jeszcze nie otrzymałam ani towaru ani kasy, chociaż po rozmowie z jakimś panem na infolini kazał mi napisać rezygnację z zamówienia. Czy ktoś może był w podobnej sytuacji i dostał pieniądze spowrotem? Czy może od razu zgłosić na prokuraturę przestepstwo OSKARMEDIA?
 

renatag

New member
danpol

wizarda napisał:
zgadza się! strona lcd-agd jakby wstrzymywana. ktoś nad tym panuje?
Ja bez problemu weszłam na ich stronę i nawet złozyłam zamówienie!!! To nadal jeszcze działa!!!! Ile jeszcze osób sie na to nabierze?!!!!!
 

q.qwerty

New member
Złożenie reklamacji i rezygnacji z zakupu poskutkuje tym, że sprawa będzie mogła być rozpatrywana na wniosek klienta, na drodze cywilnej. Nie składajcie reklamacji, w taki sposób podlega to pod postępowanie karne.
Jeżeli prokurator coś robi w naszej sprawie, to może w poniedziałek wyda odpowiednie dyspozycje dla home oraz banków. Jeśli nic się nie stanie.... to znaczy, że nie przejął się naszą sprawą i będzie postępował bez pośpiechu czyli do 2 tygodni ma na odpowiedź. Liczę jednak na to, że w poniedziałek konta i strona zostaną zablokowane-chociażby tymczasowo.
 

the1.pl

New member
the1.pl

q.qwerty napisał:
no ale to już jest broszka pana Arkadiusza właściciela the1 żeby ze swojego sklepu oraz z siebie zdjąć podejrzenia że to nie to samo co lcd-agd.
mnie oraz innym oszukanym przez agd-lcd na tym nie zależy żeby the1 miało dobrą opinię, mi zależy na odzyskaniu kasy od obremskiego.
to że pan the1 ma taki sam e-adres jak agd-lcd jest faktem nadal w dniu dzisiejszym.
nigdy nic nie kupowałam w the1 i nie twierdzę że ten sklep jest nie w porządku. jednak to nie nasza wina , że sprawy zostały ze sobą powiązane. czy pan the1 coś zrobił w tej kwestii? nie dość że ma pan włamanie na stronę to ktoś podaje się za pana sklep?
no właśnie był ktoś w the 1 dzisiaj?

Nie mamy żadnego wlamania na strone
To że ktos podal nasz adres email na swojej stronie to nie jest moja wina
Było u nas dzisiaj 2 klintów z forum hd mam nadzieje ze wpisza swoja opinie
Podejrzen zdjac nie moge moze to tylko zrobić prokuratura

Pozdrawiam
 

bdan

New member
q.qwerty napisał:
Złożenie reklamacji i rezygnacji z zakupu poskutkuje tym, że sprawa będzie mogła być rozpatrywana na wniosek klienta, na drodze cywilnej. Nie składajcie reklamacji, w taki sposób podlega to pod postępowanie karne.
Jeżeli prokurator coś robi w naszej sprawie, to może w poniedziałek wyda odpowiednie dyspozycje dla home oraz banków. Jeśli nic się nie stanie.... to znaczy, że nie przejął się naszą sprawą i będzie postępował bez pośpiechu czyli do 2 tygodni ma na odpowiedź. Liczę jednak na to, że w poniedziałek konta i strona zostaną zablokowane-chociażby tymczasowo.


NIe bardzo rozumię. Jeżeli wysłałam pismo do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa to niewłaściwe będzie złożenie rezygnacji. Myślałam, że złożenie reklamacji (w poniedziałek chcę wysłać) otwiera też drogę do postępowania przez UOKiK. Czy jedno koliduje z drugim i w czymś przeszkadza?
 

agmik

New member
Oszukany przez LCD-AGD.pl-jak tu wierzyć CENEO!!

Witam jestem mężem pokrzywdzonej (agmik).
Straciłem z żoną ok.3200zł za telewizor(super prezent na święta)-tylko przez CENEO!!!!!- sugerując się opiniami na Ceneo.... jak bym tego sklepu oszusta nie znalazł na tej wyszukiwarce nigdy bym nie kupił w tym sklepie
Powiem Wam kochani co o tym myślę i co zrobiłem.

Więc tak:
1).w piątek byłem na komisariacie Policji we Wrocławiu,zgłosiłem przestępstwo-rozmawiałem z kolegą z przestępczości komputerowej w Policji jest to komórka P.G.(przestępczość gospodarcza- u Nas trochę za murzynami...ale zobaczymy)---zgłoście się wszyscy pokrzywdzeni będą szybciej działać i zablokują mu kolejne konta bo on na pewno wysyła kasę na inne konta więc poświęcić 40minut (tyle mi to zajęło) na Policji i to zgłośić...
2).znajomy powiedział mi że teraz oprócz Policji to media (radio ,TV...) mogą tu pomóc i to ,,rozdmuchać,a tego potrzebujemy,aby prokuratura w Świebodzinie (tam tą sprawę prowadzą -dowiedziałem się z Policji w Sulechowie),szybko zablokowała ten sklep (już chyba nawet dwa sklepy-podobne) i weszła na konta z NASZYMI pieniędzmi---------ja to zrobiłem i dzwoniłem do bardzo miłej i uprzejmej pani Asi z TVN24, w poniedziałek da mi odp. czy są tym zainteresowani ale prosiła mnie o więcej ludzi pokrzywdzonych aby jak by co, udzielili wywiadu na łamach programu (oczywiście głos i nazwiska zmienione), jak ktoś będzie zainteresowany piszcie mi swoje mail-e (do mnie na seb-rom@wp.pl), telefonów niechcę bo ktoś pomyśli że coś kręcę-dzwońcie do infolini radia i telewizji oni mają największe możliwości i to dziennikerze teraz odkrywają największe ofery (patrz afera Leppera z działkami na Mazurach itp.)
Podaje tel. alarmowy do TVN24 ( 503203346 ) dzwońcie kochani są jeszcze inne ale mam tylko ten jeden.
3).ja liczę się z tym,że nieodzyskamy kasy ale zróbmy to dla innych ludzi szczególnie teraz przed świętami i największymi zakupami polaków w całym roku,aby więcej nikt się nie wkręcił w oszustwo OBRĘBSKIEGO!!!.
4).ostatnia sprawa,którą chcę poruszyć to wyszukiwarka CENEO-wspierająca oszustów i złodzieji. Napisałem do nich jak to może być,że taki .....wiadomo o co i odpisali mi że niemogą mi nic powiedzieć,że to tajemnica handlowa---ja wam powiem GÓWNO PRAWDA (przepraszam), Ceneo teraz bije się w pierś bo dużo ludzi już przez nich nie będzie kupować i zawiedli opinie publiczną---mnie i moich znajomych na pewno!!!!
Dziwne,że już we wtorek tego sklepu na cenoe nie było,a afera rozdmuchała się od czwartku--skąd wiedzieli,o tym że to sklep WIDMO!!!,
---dlaczego ludzi nie uprzedzili????
---dlaczego tego niesprawdzili????
---dlaczego tego nadal niesprawdzają????
---na eBay jest trochę inaczej i na allegro nie każdy może wystawić opinię (na ceneo z tymi opiniami wiecie jak jest sam mogę 10wystawić za jedną rzecz....???? nierozumiem tego)
Ja się zawiedziałem i powtarzam, to co mi powiedziano w Policji jak nie od Obrębskiego-kutasa!!, to od Ceneo (z powódstwa cywilnego), na drogę sądową i o swoje pieniądze będziemy walczyć...
Pozdrawiam wszystkich pokrzywdzonych
Piszcie i dzwońcie do medi TV niech to rozdmuchają....WALCZMY Z OSZUSTAMI INTERNETOWYMI


P.S.

niezdawałem sobie sprawy,że Wy zwykli ludzie w chwili zagrożenia potraficie być takimi wspaniałymi detektywami.....tak dalej...
 

Dominiksklep

New member
agmik napisał:
Witam jestem mężem pokrzywdzonej (agmik).
Straciłem z żoną ok.3200zł za telewizor(super prezent na święta)-tylko przez CENEO!!!!!- sugerując się opiniami na Ceneo.... jak bym tego sklepu oszusta nie znalazł na tej wyszukiwarce nigdy bym nie kupił w tym sklepie
Powiem Wam kochani co o tym myślę i co zrobiłem.

Więc tak:
1).w piątek byłem na komisariacie Policji we Wrocławiu,zgłosiłem przestępstwo-rozmawiałem z kolegą z przestępczości komputerowej w Policji jest to komórka P.G.(przestępczość gospodarcza- u Nas trochę za murzynami...ale zobaczymy)---zgłoście się wszyscy pokrzywdzeni będą szybciej działać i zablokują mu kolejne konta bo on na pewno wysyła kasę na inne konta więc poświęcić 40minut (tyle mi to zajęło) na Policji i to zgłośić...
2).znajomy powiedział mi że teraz oprócz Policji to media (radio ,TV...) mogą tu pomóc i to ,,rozdmuchać,a tego potrzebujemy,aby prokuratura w Świebodzinie (tam tą sprawę prowadzą -dowiedziałem się z Policji w Sulechowie),szybko zablokowała ten sklep (już chyba nawet dwa sklepy-podobne) i weszła na konta z NASZYMI pieniędzmi---------ja to zrobiłem i dzwoniłem do bardzo miłej i uprzejmej pani Asi z TVN24, w poniedziałek da mi odp. czy są tym zainteresowani ale prosiła mnie o więcej ludzi pokrzywdzonych aby jak by co, udzielili wywiadu na łamach programu (oczywiście głos i nazwiska zmienione), jak ktoś będzie zainteresowany piszcie mi swoje mail-e (do mnie na seb-rom@wp.pl), telefonów niechcę bo ktoś pomyśli że coś kręcę-dzwońcie do infolini radia i telewizji oni mają największe możliwości i to dziennikerze teraz odkrywają największe ofery (patrz afera Leppera z działkami na Mazurach itp.)
Podaje tel. alarmowy do TVN24 ( 503203346 ) dzwońcie kochani są jeszcze inne ale mam tylko ten jeden.
3).ja liczę się z tym,że nieodzyskamy kasy ale zróbmy to dla innych ludzi szczególnie teraz przed świętami i największymi zakupami polaków w całym roku,aby więcej nikt się nie wkręcił w oszustwo OBRĘBSKIEGO!!!.
4).ostatnia sprawa,którą chcę poruszyć to wyszukiwarka CENEO-wspierająca oszustów i złodzieji. Napisałem do nich jak to może być,że taki .....wiadomo o co i odpisali mi że niemogą mi nic powiedzieć,że to tajemnica handlowa---ja wam powiem GÓWNO PRAWDA (przepraszam), Ceneo teraz bije się w pierś bo dużo ludzi już przez nich nie będzie kupować i zawiedli opinie publiczną---mnie i moich znajomych na pewno!!!!
Dziwne,że już we wtorek tego sklepu na cenoe nie było,a afera rozdmuchała się od czwartku--skąd wiedzieli,o tym że to sklep WIDMO!!!,
---dlaczego ludzi nie uprzedzili????
---dlaczego tego niesprawdzili????
---dlaczego tego nadal niesprawdzają????
---na eBay jest trochę inaczej i na allegro nie każdy może wystawić opinię (na ceneo z tymi opiniami wiecie jak jest sam mogę 10wystawić za jedną rzecz....???? nierozumiem tego)
Ja się zawiedziałem i powtarzam, to co mi powiedziano w Policji jak nie od Obrębskiego-kutasa!!, to od Ceneo (z powódstwa cywilnego), na drogę sądową i o swoje pieniądze będziemy walczyć...
Pozdrawiam wszystkich pokrzywdzonych
Piszcie i dzwońcie do medi TV niech to rozdmuchają....WALCZMY Z OSZUSTAMI INTERNETOWYMI


P.S.

niezdawałem sobie sprawy,że Wy zwykli ludzie w chwili zagrożenia potraficie być takimi wspaniałymi detektywami.....tak dalej...


do tego NOKAUT to samo dziadostwo. Drodzy państwo - porównywarki cenowe powinny nam oddać kasę!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

agmik

New member
tromik napisał:
Witam !

Ja też zostalem oszukany na ponad 4000 zł. Nie będę podawał numeru zamówienia bo to co zaraz napiszę obnaży mocno sprawcę i nie chcę aby powiązał to z moimi danymi personalnymi z zamówienia.
W środę byłem już prawie przekonany na 100%, że zostalem oszukany. Zadzwoniłem do UM w Sulechowie aby sprawdzić czy taka firma jak DAN-POL jest zarejestrowana. Okazało się, że jest. Zadzwoniłem do Urzędu Skarbowego a tam o takiej firmie i Obremskim nikt nie słyszał. Wsiadłem w auto i pojechalem do Sulechowa pod ten adres. Na Koszarowej miałem pierwsze wrażenie, że tego adresu nie ma ale zapytałem sąsiadów i okazalo się, że jest to mieszkanie w piwnicy do którego wejście jest z boku bloku. Dodatkowo mili ludzie poinformowali, że taki Damianek Obremski mieszkał tam u kolegi jakiś czas i że ma powiązania kryminalne. Byłem już wkur... na maxa. Dowiedziałem się przy okazju coś więcej o innym adresie zamieszkania. Poszedłem od razu na Policię i zglosiłem wszystko. Nie mieli jeszcze żadnego zgłoszenia i nie słyszeli o Obremskim. Też chcieli mnie wysłać na posterunek z mojego miejsca zamieszkania, ale tak zbyć się nie dałem. Sprawa została założona. Poszedłem więc dalszym tropem. Sprawdziłem adres który gdzieś przewinął się w rozmowie z sąsiadami. Namierzyłem ten blok. Od kolejnych przechodniów ustaliłem konkretne mieszkanie. Byl to adres Os. Zacisze 10A/3. W drzwiach pojawila się kobieta ok. 35 lat, która powiedziała mi że Damiana Obremskiego nie zastaem gdyż nie mieszka już z nią a jedynie płaci alimenty na dzieci. Po dłuższej pogawędce poprosiłem o numer tel. do niego. Zachowałem się jak jego kolega i to wzbudziło w niej trochę zaufania. Numer z podyktowany z pamięci okazał się numerem ze strony lcd-agd Dowiedziałem się też że wynajmuje mieszkanie w Zielonej Gorze na ul. Podgórnej 91/8. pojechałem więc i tam. Nikogo nie zastałem. Może i lepiej bo penie by sie to źle skończylo takiego mialem nerwa.
Zglosiłem to ponownie na Policję w Sulechowie.
Więc mamy pewność że ten facet to dokładnie on a nie jakiś podstawiony.
JEŚLI TO CZYTASZ TY SKUR...LU OBREMSKI TO WIEDZ ŻE MY TERAZ TEZ WIEMY GDZIE MIESZKA TWOJA RODZINA !!! Obyś resztę życia spędził w pierdlu. Oczywiście przy okazji słacił wszystko wszystkim.



Zachowałeś się jak prawdziwy detektyw, gratuluje, tak dalej. Oby wszyscy pokrzywdzenie tak reagowali. Wtedy na pewno odzyskamy swoje pieniądze i nie pozwolimy na podobne incydenty w internecie.
 

żaba11

New member
następni co wpłacili

do tyłu 2700, mam nadzieję że drania złapią , też zgłosiliśmy to na policji, dzwoniłam właśnie do tvn24 i wszystko opisałam, zaczną działać jak będzie więcej osób pokrzywdzonych do nich dzwonić.
 

bdan

New member
żaba1 napisał:
do tyłu 2700, mam nadzieję że drania złapią , też zgłosiliśmy to na policji, dzwoniłam właśnie do tvn24 i wszystko opisałam, zaczną działać jak będzie więcej osób pokrzywdzonych do nich dzwonić.


Na jaki nr dzwoniłaś - tel. alarmowy do TVN24 ( 503203346 )?
Czy trzeba prosić jakąś konkretna osobę?

Podajcie adres mailowy gdzie pisac (wiadomości TVN - gdzieś był na forum, nie mogę znaleźć) oraz może telefony gdzie wszyscy dzwonimy. Czytam, że dzwonicie, ale odzew będzie jak zadzwoni więcej osób. Może się rozmywamy, bo dzwonimy w różne miejsca.
 
Ostatnia edycja:

gercik28

New member
witam wszystkich!

ja również o mało co nie stałem się ofiarą tego oszusta w dniu 28-11-2008 zamówiłem tv Sharpa LC-42XL2E,jednak po rozmowie telefonicznej stałem się trochę podejrzliwy że może być coś nie tak.Mieszkam 20km od Sulechowa i chciałem osobiście zawieźć kasę i odebrać u nich tv ale gościu zaczął tłumaczyć się że towar do nich nie przychodzi,że bezpośrednio do klienta itp,ale ja nalegałem że wolę go sprawdzić u nich,bo jednak trochę kasy 4400zł to dla mnie jest.Nazajutrz chciałem do nich podjechać,ale najpierw chciałem umówić się telefonicznie jednak nic z tego telefony milczały,więc stwierdziłem że olewam ich jak mają takie podejście do kupujących.Teraz wiem że miałem duże szczęście.Pozdrawiam wszystkich poszkodowanych,również pójdę na policję bo o mały włos też padłbym ofiarą tych bydlaków!!! A telewizor zamówiłem w sklepie ''NANDO''może będę miał szczęście i do mnie dotrze,bo kasę już wpłaciłem
 

gercik28

New member
witam wszystkich!

ja również o mało co nie stałem się ofiarą tego oszusta w dniu 28-11-2008 zamówiłem tv Sharpa LC-42XL2E,jednak po rozmowie telefonicznej stałem się trochę podejrzliwy że może być coś nie tak.Mieszkam 20km od Sulechowa i chciałem osobiście zawieźć kasę i odebrać u nich tv ale gościu zaczął tłumaczyć się że towar do nich nie przychodzi,że bezpośrednio do klienta itp,ale ja nalegałem że wolę go sprawdzić u nich,bo jednak trochę kasy 4400zł to dla mnie jest.Nazajutrz chciałem do nich podjechać,ale najpierw chciałem umówić się telefonicznie jednak nic z tego telefony milczały,więc stwierdziłem że olewam ich jak mają takie podejście do kupujących.Teraz wiem że miałem duże szczęście.Pozdrawiam wszystkich poszkodowanych,również pójdę na policję bo o mały włos też padłbym ofiarą tych bydlaków!!! A telewizor zamówiłem w sklepie ''NANDO''może będę miał szczęście i do mnie dotrze,bo kasę już wpłaciłem
 

skansenik

New member
coz

Witam

Wlasnie dostalem mandat na 300 PLN za brak wystawionego trojkata ostrzegawczego.
Jakiez jest moje rozczarowanie w swietle tego co mnie spotkalo i jakie dzialania moze podjac Policja i Prokuratura.

Mysle, ze beda musieli mi to sciagnac z pensji, bo dobrowolnie, do momentu odzyskania pieniedzy, nie dokonam wplaty.

Pozdrawiam
Rozgoryczony
 

żaba11

New member
dzwoniłam na tel. alarmowy do TVN24 ( 503203346 ) zgłosiłam pani która odebrała,dobrze jak by byli chętni do wystąpienia w tv
 
Ostatnia edycja:

q.qwerty

New member
odpowiadam w sprawie zgłaszania rezygnacji z usługi.
sprzedaż jest formą cywilno-prawną, jeżeli rezygnujemy a sprzedawca nie zwraca nam pieniędzy, wtedy na drodze cywilnej możemy dochodzić swoich praw= wniesienie opłat za sprawę cywilną.
jeżeli nie rezygnujemy z usługi i sprzedawca nie wydaje nam towaru ani pieniędzy , mamy do czynienia z kk.
Reklamację możemy złożyć i czekać na odpowiedź 14 dni- w tym przypadku się nie doczekamy, czyli określa się ją jako uznaną- jeśli nie mamy ani pieniędzy ani towaru- pozostaje droga sądowa-cywilna.
Na rezygnację z zakupu, mamy 10 dni od daty jego dostarczenia ;-). Jeśli coś jest nie tak , również pozostaje forma cywilno-prawna i nasze dodatkowe koszta.
Teraz zgłaszając na policję fakt, że koleś zniknął z naszą kasą nie jest to ani reklamacja, ani rezygnacja i jest to przestępstwo ściganie z urzędu, podlegające kodeksowi karnemu.
Także dlatego byłabym ostrożna z tym zgłaszaniem reklamacji-czy rezygnacji, bo policja/prokuratura może powiedzieć , że w takim wypadku, to już nie jest jego sprawa.
"Do odpowiedzialności odszkodowawczej stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego o skutkach niewykonania zobowiązań."
 
Do góry