Łączymy siły - wypalone logo stacji tv- wysyłamy prośby do nadawców.

SDman

Banned
Niechlujnie dołączył do nich discovery HD.
Ja pier..kam często to oglądam -globus będzie na bank.
Popieram daj tekst na priwa cos zmienię i wysyłam.

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Niechlujnie dołączył do nich discovery HD.
Ja pier..kam często to oglądam -globus będzie na bank.
Popieram daj tekst na priwa cos zmienię i wysyłam.

Pozdr.

Witam,

Temat dotyczy głównie jakości HD choć SD też.
Dla mnie te 2 numerki to szczególny niszczyciele i zupełnie olewający swoich widzów.

Tekstu żadnego nie mam bo jeszcze nic nie wysyłałem oprócz jednorazowego spontana do numeru 1.

Tekst można stworzyć tu na forum. Powinno to być raczej nie narzekanie, a raczej pytanie kiedy dana stacja zmieni w swoich transmisjach elementy destrukcyjne dla dzisiejszych telewizorów.

Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Od kanalu tvn24 bardzo trudno bedzie uzyskac odpowiedz ale trzeba probowac.Pracownicy tej stacji maja chyba zakaz udzielenia odpowiedzi na takie pytania pod grozba zwolnienia z pracy.Swiecenie paskow i logo tvn 24 jest ogromne.

Za logo odpowiedzialny jest dzial oprawy graficznej.W tej stacji telewizyjnej pracuja chyba zupelnie "zieloni" ludzie bo np ograniczenia wiekowe sa transparentne a wszystko inne co jest na ekranie swieci bardzo mocno.


W holandii logo discovery jest bardzo transparentne od dawna.W polsce dzial oprawy graficznej discovery tez sie nie popisal. Listy juz wyslalem.

http://www.discoverychannel.pl/kontakt/



Przyklad na filmie.Oprawa graficzna na kanale discovery w holandii



Pyros s01e05 - Make No Mistake - NL subs - YouTube
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
W holandii logo discovery jest bardzo transparentne od dawna.
Przyklad na filmie

Pyros s01e05 - Make No Mistake - NL subs - YouTube


Witam,

No właśnie. Za granica dało się to jakoś ogarnąć. Nie wiem czy to przez naciski widzów czy może stacje są bardziej "user friendly" i maja świadomość, że jak się widzowie wkurzą to będą jaja. U nas monopoliści czują się zupełnie bezkarni, a widzów mają głęboko. Zróbmy więc im "kuku" i zapchajmy im serwery pocztowe. Może się ockną wreszcie.

Pozdrawiam
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Od kanalu tvn24 bardzo trudno bedzie uzyskac odpowiedz ale trzeba probowac.Pracownicy tej stacji maja chyba zakaz udzielenia odpowiedzi na takie pytania pod grozba zwolnienia z pracy.Swiecenie paskow i logo tvn 24 na tym kanale jest ogromne.

Wiem bo mnie oczywiście spuścili na bambus czyli zero reakcji. Ani dziękujemy za uwagi ani pocałujta wójta.
To właśnie ta "stacyjka" rozwaliła mi panel i nie dało się tego do dziś usunąć. Zmalało ale jest. Paski BW to za mało. Może szum od Kolegi tdx coś pomoże.

Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Pod koniec ubieglego roku wyslalem list do KRRiT .W liscie napisalem ze tvn 24 nie udziela odpowiedzi na listy od telewidzow i prosze o przekazanie mojego listu do tvn lub wyslalnie skargi do tej stacji.
----------------------------------------------

W odpowiedzi na panski kolejny list skierwany do krrit uprzejmie informuje iz dwukrotnie otrzymal pan odpowiedz w kwestiach przez pana poruszanych.
Jednoczesnie uprzejmie wyjasniam ze krrit nie moze ingerowac w procedury zwiazane z odpowiadaniem na korespondencje wplywajaca do poszczegolnych nadawcow.Zgodnie z prawna konstrukcja gwarantowana m.in przepisami kodeksu spolek handlowych oraz ustawa z 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji kazdy nadawca m.in tvn samodzielnie podejmuje decyzje dotyczace kontaktow z telewidzami.
na tym etapie korespondencje nalezy uznac za zakonczona

Wczesniej otrzymalem taka wiadomosc
--------------------------------------------------

W związku z Pańskimi kolejnymi wystąpieniami z 7 stycznia 2011 roku, z 14 stycznia 2011 roku, z 8 lutego 2011 roku oraz z 7 marca 2011 roku uprzejmie informuję, iż podtrzymuję stanowisko wyrażone w piśmie z 7 stycznia 2011 roku.

Dodatkowo informuję, że nadawcy programów zmieniają logo stacji wprowadzając coraz bardziej przeźroczyste znaki. Prawdopodobnie działania takie podejmie również telewizja publiczna. Pragnę podkreślić jednak, że decyzje w tej sprawie należą wyłącznie do nadawców. W związku z powyższym uwagi oraz opinie może Pan kierować bezpośrednio do nadawcy (Telewizja Polska SA, Biuro Programowe TVP SA, ul. Woronicza 17, 00-999 Warszawa).

Z powazaniem dyrektor departamentu Prezydialnego
Ostatni list otrzymalem w grudniu ubieglego roku.Odpowiedz tez byla negatywna tzn w liscie napisano ze skargi trzeba wysylac do nadawcy czyli tvn 24.KRRiT nie zrobi nic w tej sprawie.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Pod koniec ubieglego roku wyslalem list do KRRiT .W liscie napisalem ze tvn 24 nie udziela odpowiedzi na listy od telewidzow i prosze o przekazanie mojego listu do tvn lub wyslalnie skargi do tej stacji.
----------------------------------------------

W odpowiedzi na panski kolejny list skierwany do krrit uprzejmie informuje iz dwukrotnie otrzymal pan odpowiedz w kwestiach przez pana poruszanych.
Jednoczesnie uprzejmie wyjasniam ze krrit nie moze ingerowac w procedury zwiazane z odpowiadaniem na korespondencje wplywajaca do poszczegolnych nadawcow.Zgodnie z prawna konstrukcja gwarantowana m.in przepisami kodeksu spolek handlowych oraz ustawa z 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji kazdy nadawca m.in tvn samodzielnie podejmuje decyzje dotyczace kontaktow z telewidzami.
na tym etapie korespondencje nalezy uznac za zakonczona

Wczesniej otrzymalem taka wiadomosc
--------------------------------------------------

W związku z Pańskimi kolejnymi wystąpieniami z 7 stycznia 2011 roku, z 14 stycznia 2011 roku, z 8 lutego 2011 roku oraz z 7 marca 2011 roku uprzejmie informuję, iż podtrzymuję stanowisko wyrażone w piśmie z 7 stycznia 2011 roku.

Dodatkowo informuję, że nadawcy programów zmieniają logo stacji wprowadzając coraz bardziej przeźroczyste znaki. Prawdopodobnie działania takie podejmie również telewizja publiczna. Pragnę podkreślić jednak, że decyzje w tej sprawie należą wyłącznie do nadawców. W związku z powyższym uwagi oraz opinie może Pan kierować bezpośrednio do nadawcy (Telewizja Polska SA, Biuro Programowe TVP SA, ul. Woronicza 17, 00-999 Warszawa).

Z powazaniem dyrektor departamentu Prezydialnego

No to pięknie. Czyli instytucje nadzorujące mają gdzieś nasze PDP. Jak dźwięk w reklamach rozwalał uszy to KRRiT się tym zajął i dało się prawnie to uregulować, ale jak masz wypalone logo czy co innego to wszystkich to wali. Czyli nie pozostaje nam nic innego jak zbiorowa walka z poszczególnymi stacjami, albo zapchać im skrzynki albo zrobić na FB czarną listę. Nie jestem fanem FB i nie mam tam konta, ale siła rażenia tego medium jest spora.

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A swoją drogą to czy ktoś wysmarował jakiś paszkwil do Federacji Konsumentów w tej kwestii ?
Przecież to jest świadome czy nie niszczenie nam naszego mienia.

Pozdr.
 

digitalus

Banned
Trzeba stworzyc czarna liste z adresami e-mial i wysylac listy do skutku.Jesli tylko jedna osoba wysle list do stacji to nie mam prawie zadnej szansy na zmiane.
Czyli na pierwszym miejscu tvn24,axn,eurosport.Do listy mozna dolaczyc tez kanaly discovery i history hd.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Trzeba stworzyc czarna liste z adresami e-mial i wysylac listy do skutku.Jesli tylko jedna osoba wysle list do stacji to nie mam prawie zadnej szansy na zmiane.
Czyli na pierwszym miejscu tvn24,axn,eurosport.Do listy mozna dolaczyc tez kanaly discovery i history hd.

No właśnie pisałem o tym parę postów wstecz podając dwa adresiki.
Dlatego prośba o podawanie konkretnych adresów mailowych, a nie tylko stacji.
Tekst ogólny można opracować tu. Potem wystarczy pierwszy raz CTRL+C CTRL+V i po małej korekcie przycisk wyślij. Następne maile to tylko w nawiązaniu do mojego maila ... itd. ...

Pozdr.
 

lm648

Banned
Przyłączam się :) ... też na PDP mam pamiątkę po TVN24 chyba na wieczność :) .... ale tym zbytni nie przejmuję się :)
.. a tak na marginesie to i tak jeszcze dobrze, że nie po TrwamTV :)
 

digitalus

Banned
Czarna lista
tvn24
kontakt24@tvn.pl
widzowie@tvn.pl

AXN
axn_poland@spe.sony.com

Eurosport
eurosport@eurosport.pl

History hd
tomasz.wysocki@aetn.co.uk

Discovery
Kontakt | Discovery Channel Polska

Do listow mozna dolaczyc np odpowiedzi od innych stacji telewizyjnych czyli tvp sport hd i Fox.
------------------------------------------
Witam,

Logo transparentne będzie emitowane od jutra.

Pozdrawiam

Marcin Karda
Redaktor prowadzący
Sekretariat programowy
ds. audycji sportowych TVP
TVP SPORT

-----------------------------------

Szanowny Widzu,
Bardzo dziękujemy za zwrócenie uwagi na ten dotychczas nie poruszany, a jakże ważny problem.
Problem istotny nie tylko ze względu na ochronę praw konsumentów i naszą wolę dostarczania produktu możliwie najwyższej jakości oraz bezpiecznego dla widzów i sprzętu, lecz zagadnienie dotykające sprawy dla nas najważniejszej - Państwa satysfakcji.
Nasycenie logotypu zostanie obniżone w możliwie najszybszym czasie.
z wyrazami szacunku,
Zespół Fox International Channels Polska

Bardzo dobry przyklad czyli ostrzezenie z instrukcji telewizora OLED LG
==============================================================

Displaying a still image (e.g., broadcasting channel logo, on-screen menu, scene from a video game
or computer screen) for a prolonged time may cause damage to the screen, resulting in retention
of the image, which is known as image sticking. It can remain for long time or never disappear.
The warranty does not cover the product for image sticking. Avoid displaying a fixed image on your
television’s screen for a prolonged period (1 or more hours for OLED).
Also, if you watch the TV at a ratio of 4:3 for a long time, image sticking may occur on the borders of
the panel.
This phenomenon also occurs in third-party products and is not subject to exchange or refund.

========================================

Wyświetlanie przez długi czas nieruchomego obrazu (np. logo kanału, menu ekranowego, sceny z
gry wideo lub ekranu komputera) może spowodować uszkodzenie ekranu w postaci pozostałości
nieruchomego obrazu. Takie zmiany mogą mieć długotrwały lub nieodwracalny charakter. Gwaran-
cja produktu nie obejmuje zjawisko utrwalenia nieruchomego obrazu.
Należy unikać wyświetlania na ekranie telewizora nieruchomych obrazów przez dłuższy czas (powy-
żej 1 godziny na ekranach OLED).
Również długotrwałe oglądanie telewizji w formacie 4:3 może spowodować utrwalenie pozostałości
obrazu przy krawędziach ekranu.
To zjawisko występuje również w produktach innych firm i nie może być podstawą do wymiany pro-
duktu lub zwrotu pieniędzy.

LINK DO INSTRUKCJI
http://www.lg.com/pl/wsparcie-produktowe/lg-55EA980V

 
Ostatnia edycja:

mariusz67

Member
Bez reklam
A swoją drogą to czy ktoś wysmarował jakiś paszkwil do Federacji Konsumentów w tej kwestii ?
Przecież to jest świadome czy nie niszczenie nam naszego mienia.

Pozdr.
Moze jest na forum jakis prawnik zeby sie zajac np napisaniem pozwu i skargi na stacje tv bo nasez meile to pomogly ale tylko z TVP SPORT HD zmienili .
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nie ma więc co narzekać. Większość z nas to wcześniejsi posiadacze PDP Panasonica i jego miłośnicy mający bardzo dobre doświadczenia z poprzednimi modelami, które nie miały takiej wady.
Chyba wszyscy daliśmy się omamić reklamami i skusiliśmy się na "cuda na patyku".
Możemy mieć pretensję do:
1. producenta, że obiecywał cuda, a wyprodukował "bubla"
2. do nas samych, że zaufaliśmy i wydaliśmy ciężką kasę na te "cuda"

Kasa wydana, panele stoją lub wiszą i tego faktu już się nie zmieni. Jedyna ochrona to nie włączać, podziwiać to posłużą wiele lat. Chore to.
Jak widzę jakieś jaskrawe coś na ekranie to już stres czy się kurde nie wypali. To masakra jakaś jest.
W moich oczach Panasonic stracił tyle, że jak nawet wyprodukują te swoje OLEDy to chyba na nie nie spojrzę.

Póki co powalczmy ze stacjami TV.

Pozdr.
 

digitalus

Banned
Na wiekszosci kanalow logo jest polprzezroczyste nawet na tvp.Trzeba zwrocic uwage i wyslac list.
Jak beda odpowiedzi od stacji telewizyjnej to wkleimy odpowiedz.To chyba wszystko.Trzeba wysylac e-mial , czyli klikamy i poczte wysylamy:)
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Na wiekszsci kanalow logo jest polprzezroczyste nawet na tvp.Trzeba zwrocic uwage i wyslac list.
Jak beda odpowiedzi od stacji telewizyjnej to wkleimy odpowiedz.To chyba wszystko.Trzeba wysylac e-mial , czyli klikamy i poczte wysylamy:)


Popieram i jutro zaczynam akcje mailową.
A tak na marginesie ... z ciekawości włączyłem TVN ... leci jakieś badziewne WawaNonStop ... Logo stacji wali po oczach, że w ciemności czytać można, a na dole po lewej INFO kur... co oglądam na 1/4 ekranu w podobnej jasności. Popaprana stacja.

Pozdr.
 

PC.

New member
Bez reklam
U mnie w gt50 miałem włączony tryb eco (w dzień prawie jak dynamiczny) i jak dzieciaki oglądały minimini tak teraz jestem posiadaczem pięknego loga z rybką.Eco i owerscan (powiększenie obrazu aby ukryć krawędzie) teraz wyłączone i nowe wypalenia się nie tworzą.Więc,mniejszy kontrast i będzie ok. Mam porównanie z vt30 którego ma mój tata i oląda mecze na nc+ jeden po drugim,sport na eurosporcie i tam żadnych trwałych powidoków nie ma. Ale po VT30 nastała era jaśniejszych pdp seria 50 i jeszcze jaśniejszych seria 60 i mamy coś za coś. Chcemy mieć nasłoneczniony pokój i jasny obraz to np.częściej zmieniajmy kanały :)
 
Do góry