Łączymy siły - wypalone logo stacji tv- wysyłamy prośby do nadawców.

...
Zdjecie profilowe, moge np dodac obrazek telewizora oled z powidokiem po logo .Lub inny obrazek z powidokiem po axn.
Ja bym tu dał zdjęcie OLED'a, że ta technologia jest też zagrożona.

Na FB nad głównym zdjęciem dał napis np.: Polskie stacje TV swoim logo niszczą PDP i dopiero - Logo eurosport w Niemczech (lub dwa zdjęcia obok siebie - polski i niemiecki Eurosport ?).

Pozwoli to na sprecyzowanie tematu.
Taki mój pomysł.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Zmiana nazwy wątku

Mam taka propozycję, aby Mod zmienił nazwę wątku.
Jest: "Łączmy siły - ....."
A czy nie mogłoby być: "Łączmy siły na FB - ...." reszta bez zmian ??
Będzie bardziej czytelne.

Kto jest za ??

Pozdr.
 

digitalus

Banned
Witam
Do tej pory nie ma odpowiedzi w sprawie zmiany oprawy graficznej na kanale tvn24.
To jedyna wiadomosc od tvn.

Witamy,

Dziękujemy za przesłaną korespondencję.
Uprzejmie informujemy, że Pana e-mail został skierowany bezpośrednio do kanału informacyjnego TVN24.
Stamtąd też należy oczekiwać odpowiedzi.

Pozdrawiamy,
Dział Współpracy z Widzami
 

mariusz67

Member
Bez reklam
A ja sobie napisalem do TV PULS 2 z zapytaniem dlaczego TV PULS ma przezroczyste a oni maja czerwone zero odpowiedzi wiec im znowu wysle zapytanie zapraszam do pisania do nich .kontakt@pulstv.pl
 

digitalus

Banned
W tej sprawie probowalm dowiedziec sie dlaczego logo nie moze byc polprzezroczyste.Przedstawiciel tej stacji jest uparty.O zmianie logo nie ma mowy.List oczywiscie mozna wyslac.Moze liczy sie ilosc skarg na jaskrawe logo.

Napisalem nowy post na forum na ktorym jest przedstawiciel tego kanalu.Mozecie obserwowac jaka bedzie odpowiedz,byc moze dostane bana.Mialem racje,postraszono mnie banem.

Komentarze na temat logo na kanale puls 2
cytat.....
Oprawa brzydka, ale to już wiadome było wcześniej. Ale jak można dać takie kolorowe logo? Nie dość, że ogromne, to jeszcze mocno czerwone. Prezentuje się to tragicznie. Mam nadzieję, że szybko to zmienią.

Czerwone logo kanału na ekranie - porażka! ale można się było tego spodziewać po tym, jak logo Polonii1 pan Podhajski zmienił na duże żółte.

Ten kanał to póki co koszmarek! Logo kolorowe, sztywny 16/9 i efekt znaczka pocztowego przy pozycjach 4/3... Cóż, póki tego nie zmienią i nie wprowadzą flagi WSS, dużą część ramówki będę omijać szerokim łukiem.

A logotyp jest tragiczny i trzeba go zmienić jak najszybciej, bo jest nie do przyjęcia.

Pozwolę sobie to skomentować.
Po pierwsze to logo zostało zrobione w jeden dzień, a nawet zapewne w kilkadziesiąt, jeśli nie kilkanaście minut. Może wcześniej planowali, jak ma wyglądać logo i mieli wiele przemyśleń na ten temat, ale sam proces tworzenia na pewno trwał bardzo krótko, bo konstrukcja logotypu jest banalnie prosta.
Po drugie, pan Podhajski chce bardzo się popisać, jak to wszystko profesjonalnie było zaplanowane, ale to jest prymitywne. Można się domyślać, że plan biznesowy związany z czerwonym logiem jest taki, że po prostu pan David uważa, że jak na ekranie będzie wielkie, brzydkie czerwone koło, to przyciągnie ono uwagę widzów.

Jeśli już się tam tak ktoś uparł, to niech to logo będzie czerwone. Tu nie chodzi jednak o kolor, a o zupełny brak przeźroczystości. W erze telewizorów LCD stacja ogólnotematyczna nie powinna mieć statycznego, krwistoczerwonego logo bez jakiejkolwiek transparentności.

Ja także nie miałbym nic przeciwko przepisowi nakazującemu, aby logo ekranowe było transparentne.
Już nie wspominam o największym absurdzie wymyślonym przez KRRiT, a mianowicie o emitowanych non-stop oznaczeniach wiekowych, które, co już nie raz pisałem, zwłaszcza w przypadku "czerwonego kluczyka" mogą działać na dzieci jak magnes i tym samym wywoływać efekt odwrotny do zamierzonego.

Przy okazji czy zmienicie logo z czerwonego na białe półprzezroczyste? Wg mnie mile by było widziane identyczne trochę zmodyfikowane logo z głównym Pulsem w miejscu gdzie w logu TV Puls jest słowo "TV" można wstawić "2" i po problemie i ładnie by to wyglądało i od razu wspólny indent obu stacji jako grupy kanałów tego samego nadawcy

Szkoda, że w wersji ekranowej logo pozostanie czerwone, gdyż to najbardziej oczogryzący ze wszystkich istniejących kolorów. A czy jest szansa na wprowadzenie chociaż przezroczystości? Dobrze byłoby, aby logo ekranowe przynajmniej troszkę było przezroczyste dla bezpieczeństwa sprzętu, choć najlepiej byłoby dać większą przezroczystość, aby jak najkomfortowiej oglądało się audycje


Ja również nie mogę zrozumieć, dlaczego stacja tak uparcie zostaje przy czerwonym logotypie. Domyślam się że są tego jakieś przyczyny, ale nie wiem, czy tak bardzo istotne.
Czerwony logotyp bardzo rozprasza uwagę i oszpeca ekran, gdyby był bezbarwny wyglądałoby to o niebo lepiej.

No szkoda, że czerowne logo zostanie na ekranie, bo okropnie wygląda i wcale nie jest tu najważniejsza wielkość. Żadna nowa oprawa, czy nawet cały nowy system emisyjny tego nie zmieni.


http://forum.media2.pl/viewtopic.php?id=5092&p=13
http://forum.media2.pl/viewtopic.php?id=5092&p=206

Johny Begood to przedstawiciel kanalu puls2.
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK.To jego podpis
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Na forum media2 nie lubia gdy ktos napisze negatywny komentarz lub porusza temat ktory dotyczy logo.
Pozytywne odpowiedzi od stacji telewizyjnych tez nie sa lubiane.
 
A ja od dwóch dni robię eksperyment.
Wszystkie stacje TV, które mają nie takie "logo" oglądam w Sidecut Zoom.
Logo znika z ekranu ,a do większych mordek w HD idzie się przyzwyczaić.
Tych stacji, z nie takim logo, wymieniłbym więcej np.: TVP Info, wali podobnie jak TVN24
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A ja od dwóch dni robię eksperyment.
Wszystkie stacje TV, które mają nie takie "logo" oglądam w Sidecut Zoom.
Logo znika z ekranu ,a do większych mordek w HD idzie się przyzwyczaić.
Tych stacji, z nie takim logo, wymieniłbym więcej np.: TVP Info, wali podobnie jak TVN24

Witam,

Ja też niestety często wrzucam ten tryb albo zwykły ZOOM.
Co do TVP Info i Wawa to potwierdzam. Trzeba im jakiegoś maila skrobnąć i zobaczyć jaka będzie odpowiedź i reakcja.


Nowa ofiara TVNu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1007284-post145.html

Może da się zdjęcia wrzucić na FB ?

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

BIRDki

New member
Dołączę się do tematu.
Niedawno kupiłem "mercedesa" wśród plazm TX-P60ZT60E który zastąpił Pioneera PDP-LX5090.
To był największy błąd jaki mogłem popełnić ponieważ:
1. Panas jest przed kalibracją obraz w porównaniu do KURO to jakaś porażka
2. Niedociągnięcia montażowe
3. Powidoki lub wypalenie obrazu po miesiącu użytkowania

LINK --> Directory listing of /pub/

Ręce opadają :-?
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dołączę się do tematu.
Niedawno kupiłem "mercedesa" wśród plazm TX-P60ZT60E zastępując go Pioneerem PDP-LX5090.
To był największy błąd jaki mogłem popełnić ponieważ:
1. Panas jest przed kalibracją obraz w porównaniu do KURO to jakaś porażka
2. Niedociągnięcia montażowe
3. Powidoki lub wypalenie obrazu po miesiącu użytkowania

LINK --> Directory listing of /pub/

Ręce opadają :-?

Witam,

18K wydane ....
Powidoki przecudnej urody ... (mam podobne ale mniejsze)
To musi boleć ...
Współczujemy i łączymy się w bólu ... :cry:

Pozdr.
 

KamilaKornet

New member
Witam,

18K wydane ....
Powidoki przecudnej urody ... (mam podobne ale mniejsze)
To musi boleć ...
Współczujemy i łączymy się w bólu ... :cry:

Pozdr.


Dlatego właśnie ja po rezygnacji z Pioneera a teraz nawet Panasonica z produkcji plazm już wcześniej zrezygnowałam z zakupu tej technologii na korzyść led.Powidoki nie dla mnie.:krol:
 

digitalus

Banned
Dołączę się do tematu.
Niedawno kupiłem "mercedesa" wśród plazm TX-P60ZT60E który zastąpił Pioneera PDP-LX5090.
To był największy błąd jaki mogłem popełnić ponieważ:
1. Panas jest przed kalibracją obraz w porównaniu do KURO to jakaś porażka
2. Niedociągnięcia montażowe
3. Powidoki lub wypalenie obrazu po miesiącu użytkowania

LINK --> Directory listing of /pub/

Ręce opadają :-?
Zdjecia z powidokami moge umiescic na facebooku.
Na zdjeciu jest widoczny pasek z kanalu tvn24 czy tvn- dzien dobry tvn?.
To wazne.
Jesli chodzi o kanal tvp info to list mozna wyslac z internetowej strony tvp.Ostatnio komunikacja z tvp sie poprawiala i odpowiedz byla nastepnego dnia.
Kontakt - Telewizja Polska SA
Do wiadomosci mozna dolaczyc podobny przyklad czyli np z forum nc+
TVN 24 HD - Strona 4 - Forum platformy nc+ :: forum HD
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy mnie wzrok myli czy to już zaburzenia widzenia, ale dziś zauważyłem na TVN24, że pasek informacji i prostokąty z lewej mają szersze i szare kontury.

Czyżby coś zaczęło docierać ?
Ktoś to potwierdza ?

Pozdr.
 

digitalus

Banned
Nic sie nie zmienilo ,wlasnie przelaczylem na tvn24 aby sprawdzic.Ekran przeladowany od grafiki , jakies komunikaty wstajesz i ferie , itp.Komu to jest potrzebne.Teletekst jest do informacji tekstowych.
Tak powinna wygladac grafika ekranowa.Na filmie kanal informacyjny z Australii.Logo oczywiscie polprzezroczyste.

https://www.youtube.com/watch?v=qZKzpZaskXM
 
Ostatnia edycja:
Do góry