Łączymy siły - wypalone logo stacji tv- wysyłamy prośby do nadawców.

SDman

Banned
a gdyby przenieś te pierdoły do HBBTV? w sumie każdy nowy TV to ma. więc na ekranie mógłby zostać czysty obraz....

Witam,
problem w tym, że to musi się wyświetlać, netowe Iplex Plus, Cineman też to katują i to jeszcze
w mega kolorze.
HBBTV miałbyś możliwość samemu decydować czy wyświetlać czy nie -byłoby super.

To jest chyba pytanie do działu SciFi :)

Marzenia piękne są :)

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wracajac do ograniczen wiekowych , nizej cytat z listu od KRRiT.Niestety niektore polskie stacje telewizyjne trudno przekonac do zmian.Nie chce im sie nic robic


Odnośnie poruszonej przez Pana kwestii dotyczącej zarówno logo jak i oznakowań wiekowych np. natężenia koloru czy wielkości uprzejmie informuję, że KRRiT nie posiada kompetencji w zakresie ingerowania w działalność programową samodzielnych nadawców. Przepisy nie określają ani intensywności ich świecenia, ani dokładnego położenia. Uwagi oraz propozycje należy kierować bezpośrednio do biura programowego konkretnego nadawcy wpisując się w dyskusję nad kształtem programu telewizyjnego.

Mając na uwadze zapis: "Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji może regulować wzory graficzne symboli i stopnie kategorii wiekowych. Nie może natomiast decydować o tym, jakie audycje podlegają znakowaniu i czasie długości wyświetlania symboli."

Odpowiedź KRRiT to ściema i spychologia bo instrumenty mają tylko się nie chce.

Pozdr.
 

m@rcin

Member
Witam,
problem jest i to duży, mój jedyny powidok to właśnie
mała pomarańczowa 16 w skrajnym lewym górnym rogu.
Szum ją prawie zniwelowal ale coś tam widzę.

Pozdr.
O widzę że kolegę też dopadło, a tak się upierał że nie ma, że nie widzi :p ;-)
Nie martw się, na pewno zniknie. U mnie już prawie nie widać.
 

SDman

Banned
O widzę że kolegę też dopadło, a tak się upierał że nie ma, że nie widzi :p ;-)
Nie martw się, na pewno zniknie. U mnie już prawie nie widać.

Witam,
oczywiście, upierałem się bo nic nie było, 5 dni temu się przytrafiło.
Wiem już, że z 1 rewelacyjnej opcji jaką ma ST60 nie będę korzystał.
Na szczęście bardzo rzadko jest potrzebna -tryb dynamiczny dla słabszej jakości materiałów.
2h wystarczyły na mam nadzieje -powidok.

Pozdr.

PS
Pisemko już smaruje do Cineman.pl -poszło proszę o wsparcie.

Dzień dobry,
posiadam wykupiony dostęp do Państwa usług
Ale jest jedna istotna rzecz, która może zaważyć czy będę korzystał z Państwa usług.
Elementy statyczne nadawane przez Wasz serwis są skrajnie jaskrawe i nieprzezroczyste - chodzi mi o ograniczenia wiekowe "16" itp- proszę przyjrzeć się innym stacjom jak to wygląda.
Jest niebezpieczne dla odbiorników w technologii PDP (TV plazmowe), obejrzałem "Iceman" i powidok nie chce się zlikwidować już przez tydzień !

Oczekuję odpowiedzi .......
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dzień dobry,
posiadam wykupiony dostęp do Państwa usług
Ale jest jedna istotna rzecz, która może zaważyć czy będę korzystał z Państwa usług.
Elementy statyczne nadawane przez Wasz serwis są skrajnie jaskrawe i nieprzezroczyste - chodzi mi o ograniczenia wiekowe "16" itp- proszę przyjrzeć się innym stacjom jak to wygląda.
Jest niebezpieczne dla odbiorników w technologii PDP (TV plazmowe), obejrzałem "Iceman" i powidok nie chce się zlikwidować już przez tydzień !

Oczekuję odpowiedzi .......

Witam,

Skoro jest to usługa internetowa i chyba płatna to nie obowiązuje ich konieczność nadawania czegokolwiek łącznie z kategoria wiekową. Ja poszedłbym dalej w oczekiwaniach (usuniecie kategorii z ekranu) powołując się na regulacje w tej kwestii.

Pozdr.
 

SDman

Banned
Witam,

Skoro jest to usługa internetowa i chyba płatna to nie obowiązuje ich konieczność nadawania czegokolwiek łącznie z kategoria wiekową. Ja poszedłbym dalej w oczekiwaniach (usuniecie kategorii z ekranu) powołując się na regulacje w tej kwestii.

Pozdr.

Zobaczymy jak zareagują, jak poprzednio ich przycisnąłem o rwanie w weekendy i inne pierdoły
to poprawili (nie wszystko) i dali następny pakiet gratis.

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ja dziś jak zobaczyłem na Onecie artykulik o TVN24 i Jarku K. to aż mnie ręce zapiekły i nie omieszkałem dosypać im za ten syf na dole ekranu. A co. Każdy sposób na dotarcie do nich jest dobry.
 

digitalus

Banned
Niestety ograniczenia wiekowe musza byc na wszystkich kanalach ktore otrzymaly koncesje na nadawanie od KRRiT ale moga byc mniej widoczne w czasie nadawania programu..ten cytat z listu mozna wyslac do nadawcy.

Odnośnie poruszonej przez Pana kwestii dotyczącej zarówno logo jak i oznakowań wiekowych np. natężenia koloru czy wielkości uprzejmie informuję, że KRRiT nie posiada kompetencji w zakresie ingerowania w działalność programową samodzielnych nadawców. Przepisy nie określają ani intensywności ich świecenia, ani dokładnego położenia. Uwagi oraz propozycje należy kierować bezpośrednio do biura programowego konkretnego nadawcy wpisując się w dyskusję nad kształtem programu telewizyjnego


Kanaly telewizyjne ktore maja np brytyjska koncesje od OFCOM to odpowiednik KRRiT nie musza nadawac ograniczen wiekowych.Z koncesji OFCOM korzysta kanal discovery i inne znane kanaly.
Przyklad
http://film.onet.pl/wiadomosci/brytyjskie-kanaly-w-polsce/q807v
Ograniczenia wiekowe dotycza tez programow na zadanie.
Na internetowej stronie KRRiT byla konsultacja z telewidzami w sprawie ograniczen wiekowych na VOD,czyli na zadanie.

propozycje telewidzow...

zawarcie informacji o kategorii wiekowej wyłącznie w EPG (Elektroniczny przewodnik po programach) tak, aby nie zaśmiecać
ekranu
-symbole graficzne wyświetlane przez kilkanaście sekund ,
- brak jakichkolwiek oznaczeń symbolami graficznymi audycji.
link do pliku pdf z internetowej strony KRRiT.
http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/Portals/0/konsultacje/2013/tabela.pdf

Niestety KRRiT wprowadziala ograniczenia wiekowe. Nie spelnila propozycji telewidzow aby ograniczenia wiekowe byly wyswietlane przez kilkanascie sekund lub w epg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli faktycznie chcecie cos zrobic, a raczej zdzialac, to trzeba wykupic domene, zalozyc strone o wdziecznie brzmiacej nazwie. Opisac tam caly problem, zebrac wszystkie wypowiedzi z forum (nie tylko z tego), zdjecia potwierdzajace ten fakt. Do tego odpowiedni profil na serwisach spolecznosciowych (np.FB), rozreklamowac na roznych forach.
W pismach ktore wysylacie, wyraznie zaznaczyc, ze trwa akcja internetowej spolecznosci i bedzie rozwijana, a problem juz jest szeroko omawiany. To jest bardzo istotne. Trzeba wyraznie zaznaczyc, ze jest to zorganizowana akcja, a nie pojedyncze przypadki.
Profil na FB musi funkcjonowac, tam beda dolaczac uzytkownicy.
Trzeba tez poprosic admina, zeby usunal wszystkie przepychanki z tego watku.

Tak wprowadzilismy Polski XboxLive. Niewielka inicjatywa urosla do niebotycznych rozmiarow, a temat podlapaly inne media. Dzis sa inne czasy, decydenci juz wiedza jaka silą jest internet (kilka lat temu nikt tym sie nie przejmowal), byc moze beda chcieli zgasic problem, bez rozglosu, zanim machina na dobre ruszy.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Niestety KRRiT wprowadziala ograniczenia wiekowe. Nie spelnila propozycji telewidzow aby ograniczenia wiekowe byly wyswietlane przez kilkanascie sekund lub w epg

Witam,

Zgadza się co do obowiązku nadawania kategorii wiekowych w audycjach (z wyjątkami).
Ale jak zatem rozumieć zapis:
"Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji może regulować wzory graficzne symboli i stopnie kategorii wiekowych. Nie może natomiast decydować o tym, jakie audycje podlegają znakowaniu i czasie długości wyświetlania symboli."

Ja go rozumiem, że obowiązek jest (to jest oczywiste), ale to stacja decyduje o kwalifikacji audycji do konkretnej kategorii i o czasie długości wyświetlania. Czyli nie musi być przez cały czas audycji.
Czy taka interpretacja jest błędna ?
 

digitalus

Banned
Na internetowej stronie KRRiT napisano
http://www.krrit.gov.pl/dla-abonentow-i-konsumentow/ochrona-maloletnich/

cytat

Nadawcy programów telewizyjnych są zobowiązani oznaczać audycje lub inne przekazy nadawane w czasie chronionym (godziny 6.00-23.00), przez cały czas trwania emisji, symbolem graficznym odpowiednim dla danej kategorii wiekowej z uwzględnieniem godzin nadawania audycji lub innych przekazów..

Teoretycznie po godzinie 23 ograniczenia wiekowe nie musza byc nadawane.Tak wynika z tej informacji.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jezeli faktycznie chcecie cos zrobic, a raczej zdzialac, to trzeba wykupic domene, zalozyc strone o wdziecznie brzmiacej nazwie. Opisac tam caly problem, zebrac wszystkie wypowiedzi z forum (nie tylko z tego), zdjecia potwierdzajace ten fakt. Do tego odpowiedni profil na serwisach spolecznosciowych (np.FB), rozreklamowac na roznych forach.
W pismach ktore wysylacie, wyraznie zaznaczyc, ze trwa akcja internetowej spolecznosci i bedzie rozwijana, a problem juz jest szeroko omawiany. To jest bardzo istotne. Trzeba wyraznie zaznaczyc, ze jest to zorganizowana akcja, a nie pojedyncze przypadki.
Profil na FB musi funkcjonowac, tam beda dolaczac uzytkownicy.
Trzeba tez poprosic admina, zeby usunal wszystkie przepychanki z tego watku.

Tak wprowadzilismy Polski XboxLive. Niewielka inicjatywa urosla do niebotycznych rozmiarow, a temat podlapaly inne media. Dzis sa inne czasy, decydenci juz wiedza jaka silą jest internet (kilka lat temu nikt tym sie nie przejmowal), byc moze beda chcieli zgasic problem, bez rozglosu, zanim machina na dobre ruszy.

Witam,

O szerszej akcji medialnej np. na FB pisałem wcześniej. Ale nie mam tam konta i nie będę miał.
Też uważam, że to co proponujesz (o ile ktoś się tym zajmie) ma o wiele większe szanse powodzenia.
Pisanie indywidualne maili tu i tam owszem ma jak najbardziej sens (gdyby go nie było to nie uczestniczyłbym w całym zamieszaniu), ale tylko FB ze swoją siła oddziaływania ma szansę rzeczywistego powodzenia.
Jest ktoś chętny i odważny, żeby zrobić ten pierwszy krok ?

Przepychanek już tu nie ma.

Pozdrawiam
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Na internetowej stronie KRRiT napisano
Ochrona małoletnich - Dla widzów i słuchaczy - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

cytat

Nadawcy programów telewizyjnych są zobowiązani oznaczać audycje lub inne przekazy nadawane w czasie chronionym (godziny 6.00-23.00), przez cały czas trwania emisji, symbolem graficznym odpowiednim dla danej kategorii wiekowej z uwzględnieniem godzin nadawania audycji lub innych przekazów..

Teoretycznie po godzinie 23 ograniczenia wiekowe nie musza byc nadawane.Tak wynika z tej informacji.

To wyjaśnia wszystko i nie ma co nad tym dyskutować. Jedyne co pozostaje to w przypadkach skrajnych jaskrawości apelować do konkretnych stacji.

Pozdr.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
O szerszej akcji medialnej np. na FB pisałem wcześniej. Ale nie mam tam konta i nie będę miał.
Też uważam, że to co proponujesz (o ile ktoś się tym zajmie) ma o wiele większe szanse powodzenia.
Pisanie indywidualne maili tu i tam owszem ma jak najbardziej sens (gdyby go nie było to nie uczestniczyłbym w całym zamieszaniu), ale tylko FB ze swoją siła oddziaływania ma szansę rzeczywistego powodzenia.
Jest ktoś chętny i odważny, żeby zrobić ten pierwszy krok ?
Przepychanek już tu nie ma.

Wszystko ma sens. Trzeba walczyc. Byc moze kilkanascie/dziesiat mali wystarczy, nie wiem. Byloby bardzo milo. Jak to nie zda egzaminu, to zostaja powyzsze dzialania. Tylko ktos musi sie tym zajac, a cala reszta musi wspierac.
Schemat dzialania juz jest, wystarczy powtorzyc kilka akcji ktore przyniosly skutek. Forum HDTV to dobre miejsce na start.
Nie wiem, moze Digitalus? :)
 

digitalus

Banned
Wybirzmy go przez aklamację i zlećmy zadanie. Jak się nie wywiąrze to się na niego obraźmy ..... powiedzmy .... na 5 minut. :grin:

Pozdr

Profil na facebooku mozna uruchomic w kilka minut ale trzeba cos sensownego napisac.
Dobrym pomyslem moze byc przyklad z Australii.Podobnych przykladow z Polski tez jest bardzo duzo.
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.dtvforum.info/index.php%3Fshowtopic%3D29579&prev=/search%3Fq%3DRe:Just%2Ba%2Bquick%2Bnote%2Bguy%2Band%2Bgirls,%2Bbe%2Bvery%2Bcareful,%2BI%2Bhave%2Bbeen%2Bhit%2Bwith%2Ba%2Bburn%2Bin%2Bissue%2Bwith%2Bthe%2Bchannel%2B9%2Bcricket%2Bwatermark/logo.%26biw%3D1680%26bih%3D911
Potwierdzenie tej informacji
http://www.egospodarka.pl/12927,Niebezpieczne-logo-w-TV,1,15,1.html
Listy od stacji telewizyjnych tez moga zrobic dobre wrazenie.

Scan kanalow dvb-t Australia -Melborune z 2009 roku. Wszystkie kanaly zmienily logo na polprzezroczyste.
Odpowiednik KRRiT w Australii wprowadzil obowiazek po zdarzeniu z 2006 roku aby stacje telewizyjne nadawaly program z polprzezroczystym logo.

http://www.youtube.com/watch?v=MO6mBoI7m_k

Ja wysłałem juz kilka dni ale brak odpowiedzi (axn i Eurosport)


Sent from my Lumia 520 using Tapatalk


Od kanalu axn i eurosport trudno uzyskac odpowiedz.Trzeba probowac
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Profil na FB-wypalone Logo stacji

To skoro mamy już chętnego na założenie profilu :D to nic tylko czekać na sensowne propozycje od Kolegów od czego zacząć.
Użytkownicy FB, a zainteresowani sprawą, macie jakieś pomysły ?

Zacznijmy od czegoś, a reszta może jakoś pójdzie. O FB wiem tyle co o miesiączkowaniu pingwinów w czasie zorzy polarnej ... więc jedynie mogę aktywnie włączyć się w stworzenie wizji tego profilu.

Czy punkty poniżej mogą być bazą do stworzenia zwartej informacji w celu założenia takiego profilu ?

1. nazwa profilu, żeby była jasna, czytelna i dobrze oddawała sedno rzeczy
2. opis problemu
3. do jakich instytucji wpływały informacje o tym i jakie były reakcje tych instytucji
4. przykłady Logo stacji i wypaleń
5. określenie oczekiwań telewidzów w zakresie zmian w logotypach - przykłady
6. prośba o zainteresowanie się sprawą instytucji regulujących i stacji TV - przykłady z zagranicy
7. inne

Proszę nie krytykować bo jak mówię ... na hasło FB ... odpowiadam .. nie wiem, nie znam się, nie potrafię, zarobiony jestem ... ale bardzo chętnie się włączę.

Jakieś propozycje ?

Pozdrawiam
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Zebralem informacje i profil juz jest.
Jesli przyczyni sie do zmiany logo nawet na jednym kanale to tez bedzie dobrze.

https://www.facebook.com/digitalus.digitalus


SUPER :bober:

Nic tylko zaczynać.
Mam pytanie nie związane z wątkiem. Nie mam profilu na FB, i jedyny powód, aby go założyć jest podjęcie działań w wiadomym celu.
1. Jakie dane osobowe są wymagane przy zakładaniu profilu ?
Nie chciałbym podawać swoich danych osobowych.
2. Jak wygląda usunięcie profilu ? Czy jest to nadal proces upierdliwy ?

Pozdr.
 
Do góry