Kupiłem!!!! :-)

Status
Zamknięty.

RHJG

New member
Bez reklam
Witam zdjęcie matrycy albo jest z innego modelu albo jest niepełne ? Czyżby na USA były znowu inne modele? W tym wypadku wątpię, żeby było tak jak z serią J6... Dziwne wyniki, moim zdaniem trzeba poczekać tak jak piszą na aktualizację.Ja jestem spokojny o serie Q7,Q8,Q9 Samsunga.
 

strazakp

Banned
Czytam to z politowaniem. Jeżeli miałeś problem z odbiorem 4K w serii DX to albo kompletnie popierniczyłeś ustawienia, albo Twój router miał problemy ze współpracą z tym TV. U mnie jest bajka i mówiło mi to już ze 25 osób.
Wyluzuj kolego. Ja tylko pisze jak miałem ja. Fakt że neta mam słabego ale jakoś przy Sony mam ten sam net i ten sam router a yt o niebo lepszy.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Zacznij mówić prawdę, to wtedy będzie można podjąć normalną polemikę. 4K na DX wygląda tak samo świetnie, a wieczorem zdmuchnie XD85. Chcesz zaklinać testy ekspertów? Możesz to robić, ale nikt nie będzie tego traktował poważnie. Kolory? Ustawienia dają swobodę i można je sobie tak samo przejaskrawić, jak w Sony, skoro Ci się tak podoba. Trzeba tylko oglądać na wprost.
 

jaro0508

Member
A wracajac do tych serii TV na europe czy usa mam Kolege w Montrealu tam TV faktycznie roznia sie od naszych ..i teraz pytanie czym? jakoscią ? wykonaniem?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Kolega @strazakp miał takie a nie inne odczucia,jego ocena.W końcu to kolejny mebel a nie wojna domowa,choć ja go będę namawiał na wymianę TV z matrycą VA...
 

strazakp

Banned
Zacznij mówić prawdę, to wtedy będzie można podjąć normalną polemikę. 4K na DX wygląda tak samo świetnie, a wieczorem zdmuchnie XD85. Chcesz zaklinać testy ekspertów? Możesz to robić, ale nikt nie będzie tego traktował poważnie. Kolory? Ustawienia dają swobodę i można je sobie tak samo przejaskrawić, jak w Sony, skoro Ci się tak podoba. Trzeba tylko oglądać na wprost.
Nie spinaj się tak.
Ale porownujesz dx700 czy dx750 do xd85???
Ja piszę o moich odczuciach i jak ją to widzę (wzrok mam dobry) bo miałem najpierw dxe720 a teraz mam xd85.
Owszem Sony ma swoje wady w obrazie jak czerń słaba i nierówne podświetlenie które właśnie widać na czarnym ekranie ale da się to zaakceptować. Dla mnie xd85 jest dużo lepszym wyborem niż dx700 ale trzeba też dopłacić kilka stowek.
Pewnie gdyby nie wady ks7000 to kupilbym właśnie ten TV ;-) ale jakoś się boję tej słabej jakości wykonania. A jeżeli miałbym na TV ok 6000zl to kupilbym xd93.
 

jaro0508

Member
strazakp dlatego napisalem ze..delikatnie bym sugerowal :) a najchetniej to bym Ci zyczyl szczerze tego nowego xe93 ale wiem ze to drogie na początku "cholerstwo":)
 

WuMike

New member
Bez reklam
To były inne czasy. Teraz ekonomia nie pozwala robić takich rzeczy, przy masowych produktach i konsumenckiej elektronice szczególnie.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Były różne montowane matryce,zresztą w Europie też się zdarza,że w tym samym modelu może być na przykład matryca AUO i Samsunga.Stąd wyniki mogą się minimalnie różnić.
 

jaro0508

Member
Ale czasem tak trudno wyciągnąc info od producenta TV jaka jest matryca od kogo.. przecież to powinno byc podane w danych technicznych każdego sprzętu. Nawet w Sony Center nie wiedzą.. Ciężko mi to pojąc... W kompie masz wszystkie dane co do producentów podzespołów a w TV niektóre dane jakby były celowo pomijane.. Klient powinien wiedzieć przy zakupie kto jest producentem matrycy jego TV..
 

jaro0508

Member
załóżmy ze chce dziś kupić TV Sony 55 xe93 i chce wiedzieć skąd jest matryca.. ciekawe kto mi powie bo w Sony Center wątpię.. w sumie to nawet nie wiem czy na samej matrycy w środku TV sa jakieś nadruki kody producenta. Ciekawe jest to że jak firma wkłada swoje matryce zaraz o tym wiemy a jak sony czy panas stosuje teraz panele LG OLED u siebie to jakoś cichutko o tym wspomina:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są różne matryce i jakoś wszyscy żyją. Gloryfikowanie matryc jest śmieszne.
Matryca sam niczego nie gwarantuje.
 

danielde77

New member
Co do czerni to trzeba mieć świadomość, że póki co w TV 4k VA jest słabszy kontrast niż w TV FHD. Dlatego oglądając telewizor 4k w sklepie (jasno i parametry ustawione na max) nie wychwytujemy dużych różnic między kontrastem i czernią w matrycach VA i IPS. Dopiero w warunkach domowych i po wstępnej kalibracji ta różnica będzie większa. Jeśli w nowych telewizorach 4k będzie czerń na poziomie starych FHD to kupno IPS zupełnie traci sens. Pytanie czy poprawiono ten parametr.
 
Status
Zamknięty.
Do góry