Kupiłem!!!! :-)

Status
Zamknięty.

strazakp

Banned
Dla mnie TV z matrycami poniżej 100Hz są nieakceptowalne, wolałbym mniejszą przekątną na 100Hz niż wielką poniżej 100Hz.

Żeby wiedzieć o co w tym naprawdę chodzi, to trzeba zrobić tak jak pisze Kiki, 2 TV obok siebie.
Ok, ale ja nie zaplace blisko 10tys zł tylko dlatego by postawić w domu dwa obok siebie.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Kiki ma rację.
Nawet jakbyś używał modelu 100Hz i przesiadł się na 60Hz to byś widział różnicę :)

Patrz, ja mam w domu 3 tv. Sharpa 60' 100Hz, philipsa 42' 100 Hz i panasonica 4k 58' 60Hz. I mam dobrze ustawione, od oglądania przez 5 lat 100Hz teraz oglądam 60Hz i jakoś nie bolą mnie oczy, nie widze wad. Tv cyfrowa widocznie nie potrzebuje setki. Gry na ps4 czy na 100 czy na 60Hz zawsze mają wartość 60Hz. Film na blu puszczony na ps4 ma nawet 24Hz.
Więc ja nie zgadzam się z twoją teorią.
 

strazakp

Banned
Ja miałem przez ponad 8lat tv 40" 100Hz i jak przesiadłem się obecnie na 58" i 60Hz to jakos specjalnie róznicy nie widze. Fakt że to 18" różnicy w obrazie...i to widać ;-)
Ale...nie wykluczone że jednak sprawdze tego Sony.
 

Malix7

Member
Patrz, ja mam w domu 3 tv. Sharpa 60' 100Hz, philipsa 42' 100 Hz i panasonica 4k 58' 60Hz. I mam dobrze ustawione, od oglądania przez 5 lat 100Hz teraz oglądam 60Hz i jakoś nie bolą mnie oczy, nie widze wad. Tv cyfrowa widocznie nie potrzebuje setki. Gry na ps4 czy na 100 czy na 60Hz zawsze mają wartość 60Hz. Film na blu puszczony na ps4 ma nawet 24Hz.
Więc ja nie zgadzam się z twoją teorią.

Caparzo nie rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. Najważniejsze że wam się podoba i nie brakuję matrycy 120Hz chyba to się liczy najbardziej nie ? :)
 

strazakp

Banned
Ok, to na co zwracać uwage w obrazie (w tym co oglądam) by wychwycić niedomagania przy 60Hz??? Ktoś mi kiedys pisał/mówił że mam patrzeć np na napisy które się przemieszczają w dolnym pasku na kanale tvn24. Ok, obserwuje te napisy i przemieszczają się płynnie wg mnie :)
 

Rafal7

Banned
Ok, to na co zwracać uwage w obrazie (w tym co oglądam) by wychwycić niedomagania przy 60Hz??? Ktoś mi kiedys pisał/mówił że mam patrzeć np na napisy które się przemieszczają w dolnym pasku na kanale tvn24. Ok, obserwuje te napisy i przemieszczają się płynnie wg mnie :)
Na nic, nie czytaj tego co piszą albo nie bierz tego do siebie :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Caparzo nie rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. Najważniejsze że wam się podoba i nie brakuję matrycy 120Hz chyba to się liczy najbardziej nie ? :)

i właśnie dlatego staram sie tłumaczyć innym że podniecają się herzami a widocznie to nie jest istotne w tych latach a ulepszacze robią swoja robotę
a tym bardziej jak ktoś pisze że szuka tv 100Hz pod konsole ...
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Patrz, ja mam w domu 3 tv. Sharpa 60' 100Hz, philipsa 42' 100 Hz i panasonica 4k 58' 60Hz. I mam dobrze ustawione, od oglądania przez 5 lat 100Hz teraz oglądam 60Hz i jakoś nie bolą mnie oczy, nie widze wad. Tv cyfrowa widocznie nie potrzebuje setki. Gry na ps4 czy na 100 czy na 60Hz zawsze mają wartość 60Hz. Film na blu puszczony na ps4 ma nawet 24Hz.
Więc ja nie zgadzam się z twoją teorią.
Mówiłem Ci co mi przeszkadza w TV ponizej 100Hz, tak jak rozmawialiśmy, Tobie to nie przeszkadza i się nie doszukuj, u mnie TV z taką matrycą ie stałby ani chwili, bo mnie taki obraz denerwuje.
Jeśli ktoś nie widzi różnic, to ok, niech się nie doszukuje, ja należę do Tych, którzy widzą ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Mówiłem Ci co mi przeszkadza w TV ponizej 100Hz, tak jak rozmawialiśmy, Tobie to nie przeszkadza i się nie doszukuj, u mnie TV z taką matrycą ie stałby ani chwili, bo mnie taki obraz denerwuje.
Jeśli ktoś nie widzi różnic, to ok, niech się nie doszukuje, ja należę do Tych, którzy widzą ;)

teach me, my master :blagam:
 
Mówiłem Ci co mi przeszkadza w TV ponizej 100Hz, tak jak rozmawialiśmy, Tobie to nie przeszkadza i się nie doszukuj, u mnie TV z taką matrycą ie stałby ani chwili, bo mnie taki obraz denerwuje.
Jeśli ktoś nie widzi różnic, to ok, niech się nie doszukuje, ja należę do Tych, którzy widzą ;)

Napisz jeszcze czy oglądasz z włączonymi systemami poprawy obrazu ?.
Bo jeśli nie to nie wykorzystujesz matrycy 100hz . Mam J6240 i mam ustawionym na 3 poziomem "polepszacza" i obraz mi bardzo odpowiada nie jest " nadpłynny " - brak efektu teatru .
W modelu PUS 6561 ( który ma również 100 hz) drobna zmiana powoduje nadpłynność na takim poziomie że nie da się oglądać ( kupiłem na Gran Derbi i się załamałem oddałem po tygodniu ) .
Także nie każdy TV z matrycą 100 hz jest dobry i lepszy niż z matrycą 60 hz ( pod względem oferowanej jakości obrazu ) .
Dodatkowo J6240 nawet bez włączonego "polepszacza" daje znośny obraz a na PUS6561 wyglądało to fatalnie obraz w ruchu był nieostry i smużył .
Ale co ja się znam jak liczy się marketing i poziom sprzedaży aby każdy wymienił na 4K ,100hz ,HDR ( najlepiej Philipsa :) )......
 

strazakp

Banned
jeszcze mam taką jedna myśl w kwesti zrotu tego dx3720 i ewenrualną zamianą na jakiś 100Hz. Jezeli zmiana to pierwsza mysl na Sony 55xd8505, ale czy nie lepiej spróbować panasa 58dx750??? Czy zmiana z Panasa na Panasa nie bedzie bez sensu? Moze lepiej na Sony jednak by prównać nie tylko płynność matrycy ale również IPS i technologie innego producenta???
 

Henry

Active member
Bez reklam
teach me, my master :blagam:
Stary, niep...l byłem u ciebie i ci mówiłem o co chodzi, tak samo jak też, że skoro ty tego nie dostrzegasz, to nie szukaj (wiesz co) do (wiesz do czego) ;)

Napisz jeszcze czy oglądasz z włączonymi systemami poprawy obrazu ?.
Bo jeśli nie to nie wykorzystujesz matrycy 100hz . Mam J6240 i mam ustawionym na 3 poziomem "polepszacza" i obraz mi bardzo odpowiada nie jest " nadpłynny " - brak efektu teatru .
Ustawienia indywidualne... nie wszystkie ulepszacze są dobre...
- brak efektu teatru .
I wszystko w temacie ;)

Ale co ja się znam jak liczy się marketing i poziom sprzedaży aby każdy wymienił na 4K ,100hz ,HDR ( najlepiej Philipsa :) )......
Dlatego ja mam TV Samsunga, a Philips nadaje się do .... ;)
Zresztą jedyne co ta firma robi naprawdę dobre to AGD i drobne audio ;)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Kapusta, fakt, ale możemy to pod AGD podpiąć, no chyba, że akumulatorowe i do użytku poza domem ;)
Ale tak serio, to ich miniwieżyczki graja naprawdę świetnie jak na cenę i to niech lepiej rozwijają.
EOT
 
Status
Zamknięty.
Do góry