Kupiłem!!!! :-)

Status
Zamknięty.

kuba378

Active member
Tylko w KS7000, ale jego bym go nie kupił.

Jak Ci TV nie przypasuje, to poluj na XD93, jak wejdą nowe modele to powinien być jeszcze trochę tańszy. TV jest naprawdę mega ;)
 

strazakp

Banned
Xd9305...dokladnie! Jezeli.miałbym kupować xe8505 to w zbliżonej juz cenie wolalbym xd93. Niestety jeden i drugi poza budżet...i to sporo :-( Liczę jednak ze xd8599 będzie fajnie sie sprawował i nie będę musial ani oddawać ani szukac niczego innego.
HDR...zdaje sobie sprawe jaki tu jest...taki sam byl tez w Panasonic. Wiem ze w tej grupie cenowej to tylko ks7000 ma dobry hdr ale to Samsung a tej marki ja nie chciałem od poczatku.
Od początku brałem pod uwagę tylko Sony, Panas i gdzies tam się przewinął jakiś LG. Panas przegral slabym smartem i odtwarzaniem materiałów z usb, wiec stanęło na Sony. Jaki będzie ten sony to pewnie juz pierwsze wrażenie będzie dzisiaj a do jutra to na pewno będę w stanie ocenić jaka przyszłość go czeka u mnie w domu ;-)
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Tv juz jest :) Rzut oka tylko na matryce i czy brak uszkodzeń i na rozruch musi poczekać aż ogarne sie z obowiązkami.

Rzucily mi się w oczy dwa piloty...czarny i srebrny. Myslalem ze jest tylko jeden czarny...do czego srebrny?
 

strazakp

Banned
Ok...tv stoi juz na miejscu, jest podłączony do wszystkiego możliwego (konsola,dekoder,dvd,amplituner) i aktualizacja tez juz na poczatku zrobiona.
Tv prezentuje się swietlnie ale widac ze ciut mniejszy od Panasa. Jednak 3" sa widoczne. No ale i tak mam przeskok o 15cali :)
Aktualizacja androida trwala ok 30 minut i przebiegla bez problemu.
Najpierw zacząłem testować jakość obrazu przy zwykłych programach z nc+. Ustawiłem siebie wstępnie obraz pod siebie, i....wg mnie tv jest SUPER!!! Spora różnica względem Panasa którego mialem. Sony dużo lepsze i wyraziste kolory...jak lubię ;-) Wyszukiwanie głosowe super sprawa używając yt :) Wkurza mnie troche ze mam slabego neta ale z tym przez jeszcze kilka miesięcy juz nic nie zrobię.
Ogólnie jestem pod duży wrażeniem i nie zaluje absolutnie zwrotu Panasa i kupna Sony.
Jeszcze musze sprawdzić z Xbox i obejrzeć jakiś mecz (akurta żaden nie leci).
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Wyraziste kolory? Sin city masz w kolorze i ksiegę ocalenia ?? :cry: sam siebie już oszukujesz i teraz wszystko będzie niebo a ziemia :D pic na wode fotomontaż. Poużywaj go tydzień i wtedy powiedz a nie pół h
 

strazakp

Banned
Wyraziste kolory? Sin city masz w kolorze i ksiegę ocalenia ?? :cry: sam siebie już oszukujesz i teraz wszystko będzie niebo a ziemia :D pic na wode fotomontaż. Poużywaj go tydzień i wtedy powiedz a nie pół h
Spokojnie,nie napinaj się kolego;-) Pisze o pierwszych wrażeniach i porównując Panasa bo go jeszcze pamiętam wiec roznice widze. Dla mnie i domowników jest inaczej-lepiej w kwesti obrazu.
 

Malix7

Member
Tak jak kiedyś pisałem dla mnie Panaś też był jakiś taki wyblakły, Sony dużo fajniej wyglądał w sklepie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież ten Sony gra lepiej od Panasonica pod każdym względem.
A po kalibracji jest super.
 

strazakp

Banned
Cieszę sie ze zacząłem od Panasa bo przynajmniej mam porównanie. Gdybym od razu kupił droższego Sony to bym się pewnie zastanawiam czy oby tańszy Panas nie byłby równie dobry a kasa w kieszeni ;-) a tak to jestem bogadszy o doświadczenia :)
Zapewne Sony xe85 czy np xd93 swieca jeszcze lepiej to juz widzę ze dla mnie nie ma potrzeby dokladania kolejnego tysiąca zl.
Jedno jest pewne-następny (5-6lat) będzie minimum 65cali :)))
 

janosikx

New member
sony robi efekt "wow" u panasonica z tym gorzej
po kalibracji panasonic tez jest niezły - równice jednak muszą być (va/ips) + 1000zł :(

"strazakp" napisz jak wieczorem chodzi "ips" i czy faktycznie widać "białe plamy"
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Faktycznie masz pogląd...a 4 k na jutubie nie szło. Niewiem co jest z waszymi oczami ale jak gram czy oglądam blu ray czy netflix to jedyne co jest wyblakle to wasze głowki :cry: :popcorn:
 

janosikx

New member
co do wyblakłosci kolorów to panasonic absolutnie nie ma ich wyblakłych
ma je socyste i "wierne" ale ma jedna wadę - kąty i tu jest "kaszana" :(
"Caparzo" całkowicie masz racje - obraz w 4k pierwsza klasa .....tylko te kąty
IPS chodzi "ostrzej" co w dzien jest na "+" w nocy nie widziałem i jestem ciekaw opinio strazakp
 

strazakp

Banned
U mnie jezeli chodzi o katy to bez znaczenia czy VA czy IPS bo i tak oglądam na wprost. Robi sie noc i zaraz bede mogl sprawdzić jak ten ips wygląda właśnie po ciemku w pokoju :)
Ja wcale nie twierdze ze Panas byl kiepski bo nie byl..byl dobry w tej cenie. Uważam tylko ze sony dla mnie jest lepszy (żona tez tak stwierdziła).

Właśnie siedzę na kanapie, za oknem ciemno (rolety zasłonięte), w pokoju zadna lampa nie świeci...jest ciemno! Tv gra, wlaczone jakies bajki bo dzieciaki oglądają i dla mnie jest jak najbardziej OK :) tzn nie widzę nic co by mnie niepokoilo czy przeszkadzalo. Nie jestem jakimś wideomaniakiem i nie szukam wad na sile...jest dobrze :)

Teraz wlaczylem sobie mwczyk na nSport+ i musze stwierdzić ze Panas który miał 60Hz wcale dużo nie odstaje od Sony 100Hz. Może ciut na plus z płynnością dla Sony ale Panas faktycznie musial miec dobre te uplynniacze :)

Na pokładzie obecnie Android 5.1 i czekam na aktualizacje automatyczna.
 
Ostatnia edycja:

Malix7

Member
Faktycznie masz pogląd...a 4 k na jutubie nie szło. Niewiem co jest z waszymi oczami ale jak gram czy oglądam blu ray czy netflix to jedyne co jest wyblakle to wasze głowki :cry: :popcorn:


Nie masz co się irytować, jednemu pasuję to innemu tamto, ważne że tobie się podoba Panaś bo to ty go oglądasz :) I to jest najważniejsze żeby się właścicielowi podobał.
 

strazakp

Banned
Nie masz co się irytować, jednemu pasuję to innemu tamto, ważne że tobie się podoba Panaś bo to ty go oglądasz :) I to jest najważniejsze żeby się właścicielowi podobał.
Dokladnie tak. Osobiście wysoko oceniam Panasa jak na tv do 4000zl. Nie oceniam tez gusta i opinie innych...nawet Kiki z uporem maniaka rekomenduje Philipsa jako dobry tv ;-) i niech tam mu będzie. Uważam ze jak jest możliwość kupna tv i ewentualnego jego zwrócenia to warto spróbować choc dwa wybrane przez siebie tv by miec jakies porównanie.
Ja jestem zadowolony jak najpierwszy dzień i kolejne dni obserwacji i testów przede mną :) by moc w pełni dokonać oceny czy zrobiłem dobry zakup czy jeszcze nie ;-)))
 
Status
Zamknięty.
Do góry