Kupiłem!!!! :-)

Status
Zamknięty.

strazakp

Banned
W moim dxe720 jest podobno ok 350nitow ale wg jeszcze brakuje. Sony xd85 tez chyba ma ok 400nitow. Chyba w tej cenie to jedynie ks7000 ma 1000nitow ale podobno tylko przez kilka sekund jest taki wynik a później nie wiecej niż konurencja.

Owszem kusi "dobry fullhd" ale jakos nie mam do konca przekonania, choc cena takiego jest kusząca bo to ok 3600zł :)
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Strażak, idź do sklepu i obejrzyj tego Soniaka w FHD, jak nie podpasuje bierz 4K, który chciałeś i po sprawie.
Ja juz oglądałem kiedys takiego Soniaka fullhd i faktycznie obraz był OK ale nie mniej i nie wiecej OK niz stojącego niedaleko Soniaka 4K. Ja jakos w sklepie nie mogę dostrzec różnicy ;-(
 

RHJG

New member
Bez reklam
Kolego Kadajo dobrze wiesz,że te 1000 nitów to nie jest na całym ekranie.Na tym w Tv, HDR nie polega.Poczytajcie na "zaprzyjaźnionym" Forum.Przecież nikt nikogo nie zmusza do kupowania TV UHD z HDR.
 

Malix7

Member
raczej nikt dzisiaj nie kupuję tv 50" na odległość 4 metry i napisałeś że musiałbyś mieć 100" żeby widzieć różnicę więc stwierdziłęm że musisz mieć wadę wzroku nic w tym złego sam mam wadę ale noszę okulary :)
Strażak wiesz że ja dla siebię prywatnie kupiłbym fullhd ale tobie radzę zostać przy 4k jak planujesz konsolę pod tv.
 

danielde77

New member
Ja juz oglądałem kiedys takiego Soniaka fullhd i faktycznie obraz był OK ale nie mniej i nie wiecej OK niz stojącego niedaleko Soniaka 4K. Ja jakos w sklepie nie mogę dostrzec różnicy ;-(

Tam jest zbyt jasno i ustawienia są żywe. W domu taki obraz jest karykaturalny i męczący. Ale w sklepie spokojnie można wychwycić różnice w czerni nawet na takich ustawieniach. Jakby co zmień na film i będzie wszystko jasne.
 

Waldorff

Member
Ja juz oglądałem kiedys takiego Soniaka fullhd i faktycznie obraz był OK ale nie mniej i nie wiecej OK niz stojącego niedaleko Soniaka 4K. Ja jakos w sklepie nie mogę dostrzec różnicy ;-(

Rozchodzi się dokładnie o model 55w809c. Jak to był ten model i było tylko ok to bierz 4K, skoro nie masz przekonania.
 

danielde77

New member
raczej nikt dzisiaj nie kupuję tv 50" na odległość 4 metry i napisałeś że musiałbyś mieć 100" żeby widzieć różnicę więc stwierdziłęm że musisz mieć wadę wzroku nic w tym złego sam mam wadę ale noszę okulary :)
Strażak wiesz że ja dla siebię prywatnie kupiłbym fullhd ale tobie radzę zostać przy 4k jak planujesz konsolę pod tv.

No niestety czasami kupuje się i mniejsze jak nie ma gdzie postawić lub powiesić. Mam 50 tekę i ponad 3 metry więc pikseli nie widzę ale już dobry obraz tak.
 

strazakp

Banned
Tam jest zbyt jasno i ustawienia są żywe. W domu taki obraz jest karykaturalny i męczący. Ale w sklepie spokojnie można wychwycić różnice w czerni nawet na takich ustawieniach. Jakby co zmień na film i będzie wszystko jasne.
Jak oddam dzis Panasa to moze podjade do SonyCenter bo tam są same Sony i chyba takie dwa (4K i fullhd) wiszą obok siebie.
 

Waldorff

Member
Widać różnice :)

Heheheheh Strażak Ty to jesteś trudny przypadek :D
Tak widać, głównie na materiale UHD i z bliskiej odległości.
W większych dystansach różnicę (drobną) widać przy przekątnych powyżej 65 cali.
Bierz te 4K, bo widać, że bardziej jesteś przekonany do tej rozdzielczości, no i ok.
 

strazakp

Banned
juz w tej chwili uczucia mam mieszane :-( Pewne jest tylko to że dzis oddaje Panasa i chce nastepny Sony.
Namieszaliscie mi w głowie z tym fullhd ;-)
Musze jeszcze zerknąć okiem w sonycenter jak to wygląda porównując własnie FHD z 4K bo porównywałem tam 50 i 100Hz...roznica owszem była.
 

Malix7

Member
No niestety czasami kupuje się i mniejsze jak nie ma gdzie postawić lub powiesić. Mam 50 tekę i ponad 3 metry więc pikseli nie widzę ale już dobry obraz tak.

To przy 3 metrach gwarantuję ci że już zobaczysz różnicę jak postawisz obok 50" te same tv w 4k i 1080p, inna inszość czy ktoś ma z czego odtwarzać materiały 4k ale to już każdy pod siebię kupuję.
 

Malix7

Member
Osobiście jakbym miał dzisiaj kupować tv 4K to tylko z HDR, nawet jakimś małym ale jednak z HDR tutaj moim zdaniem nie ma co iść na kompromisy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry