Kupiłem!!!! :-)

Status
Zamknięty.

żona

Banned
bo nie wiem której części tematu nie rozumiesz ???

DSC_2545.jpg


DSC_2546.jpg



DSC_2547.jpg


pierwszy film z brzegu jaki mi wyświetlił na yt
Jak wyświetlić to okienko z info, które jest na zdjeciach?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Na filmie na pilocie kursor w dół, potem więcej opcji i na samym końcu po prawej stronie są statystyki dla nerdów
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Problemem jest prędkość internetu. Zrobiłem test na słabym łączu 5Mbit na 4 markach Sony, Panasonic, LG i Samsung. Wszystkie 4k, tylko Sony dał radę przez chwile wyświetlić 4k.

Sony
ad3c86905adc635a12823295e6c4823c.jpg
a84a1ff4882bff0ec1551a077889dc83.jpg


Panasonic
00fae1d74f63f1da062dd25b916c05c5.jpg


LG
6de24c1fe716d465b878e818d610c297.jpg


Samsung
a0e8935d80a9513c9a376d7f210b2729.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Nie umiem tego prościej napisać..
Właczasz film na yt. Naciskasz klawisz w dól na pilocie, potem masz opcje poprzedni nastepny pauza a po lewo "wiecej opcji" potem w tym masz w prawo lubie to, nie lubie a na koócu ikona robaka jako statystyki dla nerdów
 

żona

Banned
Nie umiem tego prościej napisać..
Właczasz film na yt. Naciskasz klawisz w dól na pilocie, potem masz opcje poprzedni nastepny pauza a po lewo "wiecej opcji" potem w tym masz w prawo lubie to, nie lubie a na koócu ikona robaka jako statystyki dla nerdów
Dziękuję, teraz już znalazłem. Czyli w pozycji "Resolution" jest pokazana aktualna rozdzielczość wyświetlanego obrazu, tak? Wyżej jest "Dimensions", jakie parametry są pod tym określeniem pokazywane( u mnie jest 1920x1080)...? Prędkość przesyłu oscyluje ok. 20Mb/s
 

Malix7

Member
Dzisiaj w ME pobawiłem się takim Panasoniciem jak masz i Sony xd85 dla mnie w Panasonicu obraz jest jakiś wyblakły już nawet dużo lepiej wypada Samsung j6240
 

strazakp

Banned
Dzisiaj w ME pobawiłem się takim Panasoniciem jak masz i Sony xd85 dla mnie w Panasonicu obraz jest jakiś wyblakły już nawet dużo lepiej wypada Samsung j6240
No ja właśnie też mam trochę takie wrażenie z tym moim Panasonikiem :-( Myślę że warto by spróbować Sony. Szkoda tylko że nie ma obecnie promocji w sklepach a nie chciałbym kupować na odległość bo wtedy zwrot ewentualny drogo wyjdzie.
W Sony to tylko na minus (opinie innych) jest IPS a tak to plusy. Jestem ciekawy czy ja wogole zobacze te minusy ipsa.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Zrob kalibracje tego Panasa. Ich oryginalne ustawienia są słabe.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Malix7

Member
No ja właśnie też mam trochę takie wrażenie z tym moim Panasonikiem :-( Myślę że warto by spróbować Sony. Szkoda tylko że nie ma obecnie promocji w sklepach a nie chciałbym kupować na odległość bo wtedy zwrot ewentualny drogo wyjdzie.
W Sony to tylko na minus (opinie innych) jest IPS a tak to plusy. Jestem ciekawy czy ja wogole zobacze te minusy ipsa.



Jednemu pasuję IPS drugiemu nie ja na dzisiaj wybrałbym IPS
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to musisz kupić naprawdę dobry kabel, jak ma mieć 1o metrów.

Są użytkownicy którzy bardzo szanują IPS :
Tu masz więcej lektury zadowolonych i zachwyconych z IPS.
Jest tego bardzo dużo.
A telewizor Sony X8309 jest super w klasie cenowej i dla opisanych potrzeb .

Bardzo fajny telewizorek. Jeszcze kilka rzeczy nie działa tj. PIP i nagrywanie ale podobno nad tym pracują. Mi bardziej zależało na jakości obrazu i tu się nie zawiodłem. Android działą bardzo fajnie. Przeglądarka dosyć szybka. No ale do zabawy w internecie to przydała by się klawiatura. Można też wykorzystać komórkę albo tableta jako pilota i wtedy wpisywanie tekjstów szło sprawnie. Widzę też opcję, że będzie działało jako konsola ps4 i jest mozliwość podłączenia padów. Nie próbowałem bo nie mam zale zacząłem się zastanawiać nad kupnem używanego pada. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.
.........................

Wszystko hula tak jak zapowiedziane i po to kupiłem ten telewizor. Jednak jeden minusik z jakiegoś bliżej nie znanego mi powodu niemożliwe jest sparowanie z sound bar'em Sony HT-CT180 przez bluetooth. Na optycznym i analogowym działa bez problemu. Mam nadzieję że to tylko kwestia poprawek w oprogramowaniu..poza tym rewelacyjny.
.......................

Generalnie to najlepszy w tej wielkości TV pod względem jakości obrazu. Dodatkowo ważny jest dla mnie OS - Android jest moim zdaniem dobrym wyborem na przyszłość. Znakomicie działa Bravia-Sync - możliwość sterowania urządzeń Sony za pomocą jednego pilota. Funkcje głosowe (dzięki analizie głosu Google) działają również OK. Menu wyboru programów (tzw. Guide) jest zbyt ubogie - brak możliwości segregowania wg kategorii użytkownika, np. "ulubione", "sport", itp... Być może Android pozwoli na dostęp do jakiejś aplikacji w tym zakresie... Niestety SONY nadal nie wypuścił firmware'a umożliwiającego skorzystanie z nagrywania na zewnętrznym dysku USB...;(
.........................

Bardzo dobra jakość obrazu. Fajnie podnosi sygnał zwykły do 4K. Dźwięk również na dobrym poziomie, wiadomo nie są to jakieś mocne głośniki ale w pokoju 20m nie potrzeba mi dodatkowego wzmocnienia. Android działa bardzo szybko, aplikacji jest dużo i co chwile dochodzą nowe. Bardzo polecam .
.......................

Po 6 miesiącach użytkowania teraz w pełni mogę ocenić ten telewizor. Najważniejsza rzecz to rewelacyjna jakość obrazu. Nawet teraz chodząc pod sklepach porównuje jakość obrazu zakupionego telewizora z innymi konkurencyjnymi modelami innych firm. Bezapelacyjnie Sony bije na głowę konkurencję pod względem jakości obrazu (nawet telewizory dwukrotnie droższe). Jeszcze raz polecam każdemu niezdecydowanem
......................


Po 6 miesiącach użytkowania teraz w pełni mogę ocenić ten telewizor. Najważniejsza rzecz to rewelacyjna jakość obrazu. Nawet teraz chodząc pod sklepach porównuje jakość obrazu zakupionego telewizora z innymi konkurencyjnymi modelami innych firm. Bezapelacyjnie Sony bije na głowę konkurencję pod względem jakości obrazu (nawet telewizory dwukrotnie droższe). Jeszcze raz polecam każdemu niezdecydowanemu.
..............................
Użytkujemy telewizor od kilku tygodni. Obraz rewelacja. Dźwięk nie najgorszy. Wyposażenie w złącza b. dobre.Polecam
............................
Lepszego za taką cenę nie najdziecie. Internet śmiga - nie miałem żadnego problemu. Obraz rewelacja, dźwięk spoko. Mogę polecić z czystym sumieniem.
...........................
Najlepszy telewizor w tym rozmiarze ! Żaden inny tv nie zaświeci tak jak ten model Sony. Dodatkowo telewizor ma bardzo ładną aluminiową ramkę z boku. Android poezja ! POLECAM KAŻDEMU!!!
...........................
super jakośc obrazu polecam
.........................
Jak dla mnie telewizor rewelacja , bardzo dobry obraz i dźwięk . Android działa bez problem , ściągnięta przeglądarka obsługuje flasha dzięki czemu można oglądać filmy online . Matryca półmatowa , nie odbija światła. Polecam !
........................
Obraz bardzo wyraźny. Kolory dużo bardziej naturalne niż np. w Samsungach z podobnego przedziału cenowego. Wygląda również bardzo nowoczesny . Nie zawiodłem się na zakupię . Dźwięk do pokoju ok 20-25 metrów wystarczający . Tak naprawdę ten telewizor po podłączeniu klawiatury może zastąpić laptopa, oczywiście poza rozbudowanymi grami
icon_wink.gif
. W moim przekonaniu dobry wybór na parę lat , obraz 4k ,

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-49x8309c.bhtml
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Spróbuj chociaż takiej podstawowej. Nie musisz odrazu zamawiać profesjonalnej, chodź warto jak ma się dobry ekran.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Ale czy po kalibracji będę miał efekt WOW?? Pewnie nie. Dlatego nie chce póki co inwestować w kalibrację jeżeli jeszcze mam tydzień na ewentualny zwrot i mogę spróbować z innym TV. Gdy już zostanę z którymś TV to wtedy można myśleć o kalibracji.
Choć ostatni mój TV w salonie ma ponad 8lat i całkiem dobry obraz to kupując nowy TV chciałem mieć efekt wow w stosunku do starego TV. Niestety choć Panas ma dobry obraz to WOW nie było :-( Obraz jest poprawny ale tyłka nie urywa. Wiem wiem to nie oled i nie ta półka cenowa, ale 5000zl to też nie mało i chyba można oczekiwać czegoś więcej, co???
Myślę że warto spróbować co oferuje w tym temacie inny producent który pewnie posiada inne technologie które wpływają na jakość tego co widzimy na ekranie.
Też dziś byłem w ME i ostrzałem zarówno na mojego Panasa jak i na Sony 55xd8505 ale sklep to nie pokój w mieszkaniu i materiał pokazowy w sklepie to nie telewizja jaka mamy w domu i jeszcze konsola itp.
 
Status
Zamknięty.
Do góry