Kupiłem!!!! :-)

Status
Zamknięty.

strazakp

Banned
Sony x8309??? A ja nic nie wspominałem o tym modelu. Ja chcę jak już xd8505!!!

No to musisz kupić naprawdę dobry kabel, jak ma mieć 1o metrów.

Są użytkownicy którzy bardzo szanują IPS :
Tu masz więcej lektury zadowolonych i zachwyconych z IPS.
Jest tego bardzo dużo.
A telewizor Sony X8309 jest super w klasie cenowej i dla opisanych potrzeb .

Bardzo fajny telewizorek. Jeszcze kilka rzeczy nie działa tj. PIP i nagrywanie ale podobno nad tym pracują. Mi bardziej zależało na jakości obrazu i tu się nie zawiodłem. Android działą bardzo fajnie. Przeglądarka dosyć szybka. No ale do zabawy w internecie to przydała by się klawiatura. Można też wykorzystać komórkę albo tableta jako pilota i wtedy wpisywanie tekjstów szło sprawnie. Widzę też opcję, że będzie działało jako konsola ps4 i jest mozliwość podłączenia padów. Nie próbowałem bo nie mam zale zacząłem się zastanawiać nad kupnem używanego pada. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.
.........................

Wszystko hula tak jak zapowiedziane i po to kupiłem ten telewizor. Jednak jeden minusik z jakiegoś bliżej nie znanego mi powodu niemożliwe jest sparowanie z sound bar'em Sony HT-CT180 przez bluetooth. Na optycznym i analogowym działa bez problemu. Mam nadzieję że to tylko kwestia poprawek w oprogramowaniu..poza tym rewelacyjny.
.......................

Generalnie to najlepszy w tej wielkości TV pod względem jakości obrazu. Dodatkowo ważny jest dla mnie OS - Android jest moim zdaniem dobrym wyborem na przyszłość. Znakomicie działa Bravia-Sync - możliwość sterowania urządzeń Sony za pomocą jednego pilota. Funkcje głosowe (dzięki analizie głosu Google) działają również OK. Menu wyboru programów (tzw. Guide) jest zbyt ubogie - brak możliwości segregowania wg kategorii użytkownika, np. "ulubione", "sport", itp... Być może Android pozwoli na dostęp do jakiejś aplikacji w tym zakresie... Niestety SONY nadal nie wypuścił firmware'a umożliwiającego skorzystanie z nagrywania na zewnętrznym dysku USB...;(
.........................

Bardzo dobra jakość obrazu. Fajnie podnosi sygnał zwykły do 4K. Dźwięk również na dobrym poziomie, wiadomo nie są to jakieś mocne głośniki ale w pokoju 20m nie potrzeba mi dodatkowego wzmocnienia. Android działa bardzo szybko, aplikacji jest dużo i co chwile dochodzą nowe. Bardzo polecam .
.......................

Po 6 miesiącach użytkowania teraz w pełni mogę ocenić ten telewizor. Najważniejsza rzecz to rewelacyjna jakość obrazu. Nawet teraz chodząc pod sklepach porównuje jakość obrazu zakupionego telewizora z innymi konkurencyjnymi modelami innych firm. Bezapelacyjnie Sony bije na głowę konkurencję pod względem jakości obrazu (nawet telewizory dwukrotnie droższe). Jeszcze raz polecam każdemu niezdecydowanem
......................


Po 6 miesiącach użytkowania teraz w pełni mogę ocenić ten telewizor. Najważniejsza rzecz to rewelacyjna jakość obrazu. Nawet teraz chodząc pod sklepach porównuje jakość obrazu zakupionego telewizora z innymi konkurencyjnymi modelami innych firm. Bezapelacyjnie Sony bije na głowę konkurencję pod względem jakości obrazu (nawet telewizory dwukrotnie droższe). Jeszcze raz polecam każdemu niezdecydowanemu.
..............................
Użytkujemy telewizor od kilku tygodni. Obraz rewelacja. Dźwięk nie najgorszy. Wyposażenie w złącza b. dobre.Polecam
............................
Lepszego za taką cenę nie najdziecie. Internet śmiga - nie miałem żadnego problemu. Obraz rewelacja, dźwięk spoko. Mogę polecić z czystym sumieniem.
...........................
Najlepszy telewizor w tym rozmiarze ! Żaden inny tv nie zaświeci tak jak ten model Sony. Dodatkowo telewizor ma bardzo ładną aluminiową ramkę z boku. Android poezja ! POLECAM KAŻDEMU!!!
...........................
super jakośc obrazu polecam
.........................
Jak dla mnie telewizor rewelacja , bardzo dobry obraz i dźwięk . Android działa bez problem , ściągnięta przeglądarka obsługuje flasha dzięki czemu można oglądać filmy online . Matryca półmatowa , nie odbija światła. Polecam !
........................
Obraz bardzo wyraźny. Kolory dużo bardziej naturalne niż np. w Samsungach z podobnego przedziału cenowego. Wygląda również bardzo nowoczesny . Nie zawiodłem się na zakupię . Dźwięk do pokoju ok 20-25 metrów wystarczający . Tak naprawdę ten telewizor po podłączeniu klawiatury może zastąpić laptopa, oczywiście poza rozbudowanymi grami
icon_wink.gif
. W moim przekonaniu dobry wybór na parę lat , obraz 4k ,

Sony KD-49X8309C - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja podałem, że ludzie potrafią być bardzo zadowoleni z matryc IPS .
XD też ma taka matrycę i też są zadowoleni.
Tam pod linkiem maż też opinie o tej serii.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że będziemy musieli zmierzyć sie z częścią drugą tego dramatu...
 

danielde77

New member
Powyższe tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że obecne tanie 4k jeśli chodzi o jakość obrazu jest słabe. Ten sony xd8505 rozważałem przy zakupie i jeśli chodzi o obraz przegrał z kretesem. Wybrałem w809c ze 120hz matrycą (sport bajka właśnie Lech wygrał z Piastem), VA w porównaniu z IPS dale efekt WOW zwłaszcza nocą (dodatkowo 809 ma bardzo dobry kontrast praktycznie nieosiągalny dla obecnych tańszych 4k), Android jeszcze mnie nie zawiódł a opcji niezliczona ilość, wyświetla filmy 4k skalując w dół ale z odległości ponad 2 m różnic w rozdzielczości żadnych nie widać a obraz jest piękny po 10 bitowy kolor obsługuje. I po co komu 4k???
 

danielde77

New member
A widziałeś mecz w 4k ?

Oczywiście ale problem jest w tym, że w warunkach domowych jest zbyt daleko aby samo 4k robiło różnicę. Tym samym sama wysoka rozdzielczość nie jest czynnikiem, który mógłby przeważyć obecnie nad wyborem TV. A do tego obecna technologia 4k powoduje to, że jakość wyświetlanego obrazu kuleje. Na pewno za kilka lat będzie miało to sens, jakość się poprawi, hdr okrzepnie, telewizory zwłaszcza oledy będą miały większą jasność i płynność aby hdr był w 100% wykorzystany, w niższych seriach będzie wszystko to co dzisiaj dla zwykłego zjadacza chleba jest nieosiągalne zwłaszcza cenowo. Teraz to najgorszy czas aby kupować TV 4k bo nie prezentuje tego czego od niego się oczekuje.
 

Rafal7

Banned
No to musisz kupić naprawdę dobry kabel, jak ma mieć 1o metrów.

Są użytkownicy którzy bardzo szanują IPS :
Tu masz więcej lektury zadowolonych i zachwyconych z IPS.
Jest tego bardzo dużo.
A telewizor Sony X8309 jest super w klasie cenowej i dla opisanych potrzeb .

Bardzo fajny telewizorek. Jeszcze kilka rzeczy nie działa tj. PIP i nagrywanie ale podobno nad tym pracują. Mi bardziej zależało na jakości obrazu i tu się nie zawiodłem. Android działą bardzo fajnie. Przeglądarka dosyć szybka. No ale do zabawy w internecie to przydała by się klawiatura. Można też wykorzystać komórkę albo tableta jako pilota i wtedy wpisywanie tekjstów szło sprawnie. Widzę też opcję, że będzie działało jako konsola ps4 i jest mozliwość podłączenia padów. Nie próbowałem bo nie mam zale zacząłem się zastanawiać nad kupnem używanego pada. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.
.........................

Wszystko hula tak jak zapowiedziane i po to kupiłem ten telewizor. Jednak jeden minusik z jakiegoś bliżej nie znanego mi powodu niemożliwe jest sparowanie z sound bar'em Sony HT-CT180 przez bluetooth. Na optycznym i analogowym działa bez problemu. Mam nadzieję że to tylko kwestia poprawek w oprogramowaniu..poza tym rewelacyjny.
.......................

Generalnie to najlepszy w tej wielkości TV pod względem jakości obrazu. Dodatkowo ważny jest dla mnie OS - Android jest moim zdaniem dobrym wyborem na przyszłość. Znakomicie działa Bravia-Sync - możliwość sterowania urządzeń Sony za pomocą jednego pilota. Funkcje głosowe (dzięki analizie głosu Google) działają również OK. Menu wyboru programów (tzw. Guide) jest zbyt ubogie - brak możliwości segregowania wg kategorii użytkownika, np. "ulubione", "sport", itp... Być może Android pozwoli na dostęp do jakiejś aplikacji w tym zakresie... Niestety SONY nadal nie wypuścił firmware'a umożliwiającego skorzystanie z nagrywania na zewnętrznym dysku USB...;(
.........................

Bardzo dobra jakość obrazu. Fajnie podnosi sygnał zwykły do 4K. Dźwięk również na dobrym poziomie, wiadomo nie są to jakieś mocne głośniki ale w pokoju 20m nie potrzeba mi dodatkowego wzmocnienia. Android działa bardzo szybko, aplikacji jest dużo i co chwile dochodzą nowe. Bardzo polecam .
.......................

Po 6 miesiącach użytkowania teraz w pełni mogę ocenić ten telewizor. Najważniejsza rzecz to rewelacyjna jakość obrazu. Nawet teraz chodząc pod sklepach porównuje jakość obrazu zakupionego telewizora z innymi konkurencyjnymi modelami innych firm. Bezapelacyjnie Sony bije na głowę konkurencję pod względem jakości obrazu (nawet telewizory dwukrotnie droższe). Jeszcze raz polecam każdemu niezdecydowanem
......................


Po 6 miesiącach użytkowania teraz w pełni mogę ocenić ten telewizor. Najważniejsza rzecz to rewelacyjna jakość obrazu. Nawet teraz chodząc pod sklepach porównuje jakość obrazu zakupionego telewizora z innymi konkurencyjnymi modelami innych firm. Bezapelacyjnie Sony bije na głowę konkurencję pod względem jakości obrazu (nawet telewizory dwukrotnie droższe). Jeszcze raz polecam każdemu niezdecydowanemu.
..............................
Użytkujemy telewizor od kilku tygodni. Obraz rewelacja. Dźwięk nie najgorszy. Wyposażenie w złącza b. dobre.Polecam
............................
Lepszego za taką cenę nie najdziecie. Internet śmiga - nie miałem żadnego problemu. Obraz rewelacja, dźwięk spoko. Mogę polecić z czystym sumieniem.
...........................
Najlepszy telewizor w tym rozmiarze ! Żaden inny tv nie zaświeci tak jak ten model Sony. Dodatkowo telewizor ma bardzo ładną aluminiową ramkę z boku. Android poezja ! POLECAM KAŻDEMU!!!
...........................
super jakośc obrazu polecam
.........................
Jak dla mnie telewizor rewelacja , bardzo dobry obraz i dźwięk . Android działa bez problem , ściągnięta przeglądarka obsługuje flasha dzięki czemu można oglądać filmy online . Matryca półmatowa , nie odbija światła. Polecam !
........................
Obraz bardzo wyraźny. Kolory dużo bardziej naturalne niż np. w Samsungach z podobnego przedziału cenowego. Wygląda również bardzo nowoczesny . Nie zawiodłem się na zakupię . Dźwięk do pokoju ok 20-25 metrów wystarczający . Tak naprawdę ten telewizor po podłączeniu klawiatury może zastąpić laptopa, oczywiście poza rozbudowanymi grami
icon_wink.gif
. W moim przekonaniu dobry wybór na parę lat , obraz 4k ,

Sony KD-49X8309C - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
Teraz wstaw ten złe opinie.
Na temat każdego produktu można znaleźć setki pozytywnych opinii.
Co z tego że tą litanie wstawiałeś.
 

strazakp

Banned
Teraz wstaw ten złe opinie.
Na temat każdego produktu można znaleźć setki pozytywnych opinii.
Co z tego że tą litanie wstawiałeś.
Trzeba przyznac jednak ze gdzie by się nie czytalo to w znaczącej większości opinie nr Sony czy Panas sa pozytywne. Jest wiele kiepskichnopinii nt Lg, Philips czy Samsung.
 

strazakp

Banned
Teraz wstaw ten złe opinie.
Na temat każdego produktu można znaleźć setki pozytywnych opinii.
Co z tego że tą litanie wstawiałeś.

Oczywiście ale problem jest w tym, że w warunkach domowych jest zbyt daleko aby samo 4k robiło różnicę. Tym samym sama wysoka rozdzielczość nie jest czynnikiem, który mógłby przeważyć obecnie nad wyborem TV. A do tego obecna technologia 4k powoduje to, że jakość wyświetlanego obrazu kuleje. Na pewno za kilka lat będzie miało to sens, jakość się poprawi, hdr okrzepnie, telewizory zwłaszcza oledy będą miały większą jasność i płynność aby hdr był w 100% wykorzystany, w niższych seriach będzie wszystko to co dzisiaj dla zwykłego zjadacza chleba jest nieosiągalne zwłaszcza cenowo. Teraz to najgorszy czas aby kupować TV 4k bo nie prezentuje tego czego od niego się oczekuje.
Wcale nie wątpię ze jest tak jak piszesz, ale ja sobie postanowiłem ze chce 4k i tego sie trzymam.
 

danielde77

New member
Wcale nie wątpię ze jest tak jak piszesz, ale ja sobie postanowiłem ze chce 4k i tego sie trzymam.

Wcale nie próbuję odwieść ciebie od pomysłu zakupu TV 4k. Każdy ma swoje priorytety (moim była jak najlepsza jakość obrazu w możliwie najniższej cenie). Nakreśliłem tylko pewne aspekty, które zaważyły na wyborze telewizora gdyż sam byłem napalony na zakup 4k bo jak myślałem ta technologia gwarantuje najlepszą jakość. Jak się okazało nie było tak różowo. Jakość może być ale też niezły pieniądz trzeba na nią wydać. Myślę, że nowe modele, które będę wchodzić na rynek będą o wiele bardziej dopracowane. To, że Sony w nowych modelach stawia na matryce VA świadczy o tym, że chce jeszcze powalczyć o jakość bo Oledy stają się coraz bardziej popularne. Ja postanowiłem jeszcze trochę poczekać i kupić Oleda jak ta technologia w pełni dojrzeje. Zwłaszcza, że treści 4k jest jak na lekarstwo.
 

strazakp

Banned
Dla mnie ewentualnym kompromisem byłby tv FullHd ale z HDR, 100/120hz i VA, tylko ze takich chyba brak...co?

Decyzja podjęta i jadę po niedzieli do ME oddać Panasa by zakupić Sony.
Mam nadzieje ze ME nie będzie robił problemów ze zwrotem tak jak to deklarowali w trakcie zakupu. Oczywiście tv i akcesoria mam bez wad, wszystkie folie u opakowanie jest, nawet oryginalnych baterii do pilota nie używałem a włożyłem swoje ;-) Zobaczymy ile warta jest ich "gwarancja satysfakcji do 14dni".
 
Ostatnia edycja:

Mikkonen

New member
Słuchajcie, mam takie małe pytanie które może zadam tutaj bo widzę sporo ludzi znających się na rzeczy, chodzi mi o odświeżanie panelu. Dlaczego raz podajecie 50hz innym razem 60hz, i to samo 100hz i 120hz ? Kolejna sprawa - podłączam pod TV Xboxa One, odpalam grę w 60fps. Ile fizycznie telewizor pokaże klatek na sekundę (w zależności czy podłączymy telewizor 50hz, 60, 100, 120...). Od lat mam monitor komputerowy o odświeżaniu 60hz, i gry w 60 klatkach wyglądają bosko (o ile sprzęt tyle wyciągnie), nic nie smuży, a jak ktoś mi powie że nie ma płynności to go wyśmieje... :)
 

danielde77

New member
Coś tam słyszałem ale pewnie ceny będą wyższe niż te obecne 4k.

Ceny na początku na pewno będą wyższe tylko pytanie czy jakość będzie dużo lepsza. Jeśli tak to może warto poczekać do jesieni na przeceny nowych modeli niż kupować teraz 4k ze słabym obrazem. W MM mają xd8505 na ips jak i w809c na VA. Porównaj obraz w tych modelach. Jeśli IPS tobe wystarczy no to po problemie. Wersje na 2017r. będą 4k na VA z wyższą jasnością a tym samym lepszym hdr czyli wszystko w jednym i nie trzeba iść na kompromisy czy wybrać fhd na va czy 4k ze słabym kontrastem.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Dla mnie ewentualnym kompromisem byłby tv FullHd ale z HDR, 100/120hz i VA, tylko ze takich chyba brak...co?

Decyzja podjęta i jadę po niedzieli do ME oddać Panasa by zakupić Sony.
Mam nadzieje ze ME nie będzie robił problemów ze zwrotem tak jak to deklarowali w trakcie zakupu. Oczywiście tv i akcesoria mam bez wad, wszystkie folie u opakowanie jest, nawet oryginalnych baterii do pilota nie używałem a włożyłem swoje ;-) Zobaczymy ile warta jest ich "gwarancja satysfakcji do 14dni".
Jeśli tv będzie ok i nieporysowany nigdzie to powinni Ci wymienić bez problemu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Status
Zamknięty.
Do góry