Który TV skaluje najlepiej/najgorzej do 4k

Petru23

Banned
No dobrze, a co z Twoją plazmą na niej też tak jest ? Aby mieć 100% pewności musiałbyś mi powiedzieć teraz co nagrać abyś mógł porównać. Samsung też chyba może nagrać dany materiał więc miałbyś 1:1 porównanie z USB dysk i USB stick. Jeśli byłaby kicha na obu to wina TV jeśli nie to sygnał do d..y.

Właśnie przytargałem plazme aby porównać a musiałem ja wywieźć. Na Sharpie 24" (dodawanym chyba w markecie do chipsów) u córki w pokoju na smerfach też widziałem te fiolety. Na szklanej pułapce Samsung fioleci, na plazmie nie widzę tego. Co do jakości sygnału to... Jest tak samo źle. Śnieży, arci tak samo a z racji rozmiaru i rozdzielczości jest to znacznie mniej widoczne.
Martwią mnie jedynie te fiolety. Bo nie wszędzie są widoczne. Czy w przypadku uszkodzenia matrycy fiolety czy ogólne rozjechane barw byłoby stałe czy w zależności od jakiegoś czynnika, np jakości sygnału źródłowego? To raczej byłoby uszkodzenie 0-1, jest albo nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Poniższe potraktujcie na razie jako wstępna opinie. Jutro powiem coś więcej.
Troszkę obejrzałem na obu tv. Na horizonie mogę sobie cofnąć materiał, także porównuję 1:1. Załączyłem tryb inteligentny, zjechałem z jasności poniżej 20 i... Jest jak ja plazmie, z różnica kontrastu, glebi barw i samej powierzchni matrycy. No ale to plazma.
Jestem prawie przekonany, że mam po prostu do dupy sygnał. Na plazmie jest dokładnie to samo a że jest mniejsza to mniej rzuca się w oczy. Zarówno kwestia tych fioletów jak i śnieżenia, rozmyć i co dziwne - ruchu. Jak się wlepi wzrok metr od plazmy hd720 to wtedy widać, że również jest szarpanie, klatkowanie itp ale mniej to widać. Właśnie z racji rozmiaru elementów widocznych na ekranie.
Niekiedy wydaje mi się, że na lcd obraz wygląda lepiej
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak robimy pokazy - prównując stojące obok - telewizor LCD i telewizor Oled.
Obecne osoby jak do tej pory wybierają co do oceny wybitnej jakości - wyłączeni Oled. Nikt jeszcze nie wybrał LCD.
Zapraszamy a pokaz każdego dnia.
 

SDman

Banned
Potrzebne są jeszcze informacje w jakich warunkach i na jakich materiałach to robicie ?
Szkoda, że tak mam daleko.
Poniższe potraktujcie na razie jako wstępna opinie. Jutro powiem coś więcej.
Troszkę obejrzałem na obu tv. Na horizonie mogę sobie cofnąć materiał, także porównuję 1:1. Załączyłem tryb inteligentny, zjechałem z jasności poniżej 20 i... Jest jak ja plazmie, z różnica kontrastu, glebi barw i samej powierzchni matrycy. No ale to plazma.
Jestem prawie przekonany, że mam po prostu do dupy sygnał. Na plazmie jest dokładnie to samo a że jest mniejsza to mniej rzuca się w oczy. Zarówno kwestia tych fioletów jak i śnieżenia, rozmyć i co dziwne - ruchu. Jak się wlepi wzrok metr od plazmy hd720 to wtedy widać, że również jest szarpanie, klatkowanie itp ale mniej to widać. Właśnie z racji rozmiaru elementów widocznych na ekranie.
Niekiedy wydaje mi się, że na lcd obraz wygląda lepiej
Bardzo cenne uwagi, czekamy dzisiaj na więcej :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Siedziałem całą noc. Jasność na 12, tryb inteligentny załączony. Discovery, axn, BBC... Nie mam w domu sprzętu, którym mógłbym nagrać czy zrobić zdjęcia, które oddałyby jakość obrazu. Dodatkowo aparat wyolbrzymia kwestie podświetlania ale to wynika chyba z widma światła, jakie wyłapuje (czy też częstotliwości barw. Nie pamiętam jak to się właściwie nazywa, ale aparat widzi więcej). Ja nie widzę prześwietleń na rogach, na zdjęciu są. Do tego kolorystyka ciut inna na zdjęciach.
Z racji, że zdjęcia robiłem przy praktycznie całkowitym zaciemnieniu aparat rozmazywał obiekty, które były w ruchu.

Ogólnie powiem tak. Telewizor zostaje. Wylatuje natomiast upc :)

Edit
Zdjęcia robione leciwym zenfone 4 w trybie auto. Weźcie poprawkę na to ;) rozmyte obiekty są w ruchu i aparat nie był w stanie uchwycić kadr ostro. I kolory troszkę przełamane
Poza księżyce wszystko to kablówka, gdzie jest rozmycie. Zdjęcia robione z ok 80cl, max metr.

https://drive.google.com/folderview?id=1CVVO-URbhUnwPnX1FN2cGiuF3M7xcI1D

Ciekawie prezentuje sie reklama szamponu z blondynka i kadr z tropikow z laska i dwoma kolesiami. M. in. na tych kanałach był najlepszy sygnał. A aparat nie oddał wszystkiego. Ostrość taka jak na literach, przy ustawieniu ostrości w opcjach na 0
Samochody w rzeczywistości wyglądały lepiej.
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
Siedziałem całą noc. Jasność na 12, tryb inteligentny załączony. Discovery, axn, BBC... Nie mam w domu sprzętu, którym mógłbym nagrać czy zrobić zdjęcia, które oddałyby jakość obrazu. Dodatkowo aparat wyolbrzymia kwestie podświetlania ale to wynika chyba z widma światła, jakie wyłapuje (czy też częstotliwości barw. Nie pamiętam jak to się właściwie nazywa, ale aparat widzi więcej). Ja nie widzę prześwietleń na rogach, na zdjęciu są. Do tego kolorystyka ciut inna na zdjęciach.
Z racji, że zdjęcia robiłem przy praktycznie całkowitym zaciemnieniu aparat rozmazywał obiekty, które były w ruchu.

Ogólnie powiem tak. Telewizor zostaje. Wylatuje natomiast upc :)

Edit
Zdjęcia robione leciwym zenfone 4 w trybie auto. Weźcie poprawkę na to ;) rozmyte obiekty są w ruchu i aparat nie był w stanie uchwycić kadr ostro. I kolory troszkę przełamane
Poza księżyce wszystko to kablówka, gdzie jest rozmycie. Zdjęcia robione z ok 80cl, max metr.

https://drive.google.com/folderview?id=1CVVO-URbhUnwPnX1FN2cGiuF3M7xcI1D

Ciekawie prezentuje sie reklama szamponu z blondynka i kadr z tropikow z laska i dwoma kolesiami. M. in. na tych kanałach był najlepszy sygnał. A aparat nie oddał wszystkiego. Ostrość taka jak na literach, przy ustawieniu ostrości w opcjach na 0
Samochody w rzeczywistości wyglądały lepiej.


Jak 3 tv mogą być złe ? Od początku mi się wydawało ze to wina kablówki , ja mam Vectrę i obraz jest oki dekoder pvr z nagrywarką , ale obecnie mam tv SD zobaczymy jak kupię nowy tv.Jak miałem kartę,to obraz też był dobry ,mnie zadowalało na plazmie Panasonica .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
No q77t miał żółta poświatę oraz walił światłem z prawej strony. Panas hx580 miał ulamaną matrycę w rogu, gx810 zielonego pixela.
Mam do wyboru vectre albo Orange, umowa z upc niedługo mi się kończy. A i widzę, że jakość sygnału upc się zmienia co jakiś czas. Teraz tvp2 i jakieś gówno leci i obraz jest ok a to tylko max 720p
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z tych trzech operatorów to akurat UPC ma najlepszy syngał. Z pewnością lepszy od Vectry (niski bitrate - duża kompresja). Także jak to powiada przysłowie - zamienił stryjek siekierkę na kijek. Oby u Ciebie się to nie sprawdziło...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Najlepszy obraz daje satka z dekoderem 4k np Canal+ (dawna NC+).
Petru, zorganizuj sobie jakąś antenę dvbt choćby na chwilę. Czasem kawałek drutu wystarczy i zobacz jak wygląda TVP 1/2 HD. Jakość tych kanałów w wersji naziemnej jest bardzo dobra. Inny temat to różna jakość nadawanych audycji ale na to nie ma wpływu operator. Nawet reklamy lecące po sobie potrafią się mocno różnić jakością.

Kolejna sprawa to rozdzielczość obrazu operatorów kablowych (i sat) . Pisałeś o 720p a jednak większość nadaje w 1080i. Jeśli tak jest też w UPC to taką rozdzielczość powinieneś ustawić w swoim dekoderze bo na 720p będziesz miał gorszy obraz. Mam Canal+ z dekoderem FHD i jak ustawię 720p to obraz ulega wyraźnej degradacji i robi się mydło.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakość dopiero poprawi się na bardzo dobrą w telewizji naziemnej, jak przejdziemy wiosną 2022 roku na DVB-T2, HEVC. Wtedy wszystkie kanały będą nadawane w HD.
Prawdopodobnie w przyszłym roku na MUX-5 testowym pojawi się TVP 4K.
 

Petru23

Banned
Najlepszy obraz daje satka z dekoderem 4k np Canal+ (dawna NC+).
Petru, zorganizuj sobie jakąś antenę dvbt choćby na chwilę. Czasem kawałek drutu wystarczy i zobacz jak wygląda TVP 1/2 HD Jakość jest bardzo dobra jak na telewizję.
Inna sprawa to rozdzielczość obrazu operatorów kablowych (i sat) . Pisałeś o 720p a jednak większość nadaje w 1080i. Jeśli tak jest też w UPC to taką
rozdzielczość powinieneś ustawić w swoim dekoderze bo na 720p będziesz miał gorszy obraz.

1080 jest mało materiału, czesto jest też to interpolowane z 720. Dekodera nie mam, CI+ karta siedzi. Jakość jest taka sama.

I wiem, że upc ma najlepszy sygnał, ale u mnie jest coś skopane, bo często kolory są jakby... Dla zobrazowania. Wiecie jak wyglądają napisy 3d. Wyraźna litera i wokół niej dwa cienie kolorowe. To niekiedy tak mam. Jakby coś nie było dociśnięte i niektóre barwy w niektórych tonacjach są przejaskrawione. Na plazmie wygląda to trochę inaczej ale wciąż jest widoczne. Twarze też pływają trochę ale za na tyle małe, że tego po prostu nie widać. Na 55" przy wyłączonym odszumianiu często ciemne obszary wykazują pixeloze, ale widać dokładnie np pory na twarzy. Przy włączonym czernie są czarne, czyste ale np deseń na drzwiach się zlewa w jedno. A i zależy w sporej mierze od samego materiału.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie chodzi o TV tylko o zorientowanie się czy w ogóle i jakim stopniu UPC ingeruje w sygnał (obraz). Skąd pewność, że te fiolety to z winy UPC? Wsadzić kawałek grubszego prostego druta do środkowej dziurki w gniazdku antenowym i może już na tym złapiesz kanały. U mnie działa ale mam dość silny
sygnał z nadajnika.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
To czego to może być przyczyną jak nie sygnału, skoro na dwóch tv ten sam efekt? ;) i akurat na 1 i 2 tego efektu nie ma. Trzeba go szukać po programach i materiałach na danym programie ;)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem ale objawy kompresji są zazwyczaj inne. Jak na Dvbt też zobaczysz te fiolety to będziesz miał pewność że to nie wina UPC i że nie ma potrzeby zmieniać operaora.
 

Petru23

Banned
W sumie to nie mam na co zmienić, ew Orange bo mam tam nr tel. Najwyżej wezmę na próbę.
Na ten moment tv zostaje. Skaluje dobrze, potrafi zaświecić lepiej niż plazma z właściwym materiałem.
Nic w zbliżonej cenie nie kupie innego a tu nie jest wcale źle. Do tego nie mam większych problemów z podświetlaniem.
 

bartmeces

Member
Tv i tak zostaje.
Kilka zdjęć w porównaniu z plazma. Lcd wypadałoby do zdjęć przyciemnić do 13-14.
Zwróćcie uwagę na zdjęcia z tym kolesiem na tle koła. Tak upc mi rozjechało kolory. Na zdjęciu w lesie widać ładnie walące fiolety.

https://drive.google.com/folderview?id=1DZSKXAsR3MgPrBHl-BtvxhnvGa_0sb8_

Zdjęcia robione z odległości poniżej metra.

A muszę tylko antenę naziemną znaleźć gdzieś.


A plazma ile ma cali ? Bo moja była 42 .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
Znów wieczor i znów jakby inny telewizor. Na każdym programie obraz ostry i kolory ładne. Brak fioletów. Brak rozmycia. Brak rozjechania kolorów. Nabieram przekonania, że coś się dzieje z sygnałem na zasadzie dzień/noc. Za dnia bardzo przeciętnie a w nocy obraz żyleta. Właśnie tak dobry, że aparaty nie są w stanie tego oddać.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A nie masz tam jakiegoś czujnika oświetlenia, który Ci reguluje jasność i może też rozwala kalibrację obrazu? W dzień światło dzienne nie pada Ci na ekran? Siakieś refleksy na matrycy? Na innym materiale tzn. nie z kablówki nie masz tych problemów? Oczywiście pytam o materiały o jakości zbliżonej do telewizyjnej (głównie 720p z małym bitrate).
 
Do góry