Który TV skaluje najlepiej/najgorzej do 4k

Petru23

Banned
Od ok 16 czyli jak już jest ciemno to rolety jadą w dół i nie mają znaczenia warunki na zewnątrz. A tu raczej o godzinę, porę dnia się rozchodzi. Kolo 21-22 robi się znacznie ale to znacznie lepiej z obrazem. Tylko, czy wpływ na to ma ramówka, która jest inna za dnia a inna wieczorami i w nocy?
Druga sprawa. Aby uzyskać zadowalającej jakości obraz muszę mu załączyć tryb inteligentnego obrazu co wiąże się właśnie z wykorzystaniem czujnika oświetlenia. Bez tego trybu obraz jest... Mdly. Kolory sprane. W trybie inteligentnym jest prawie jak na plazmie, o czym pisałem wczesniej.

I ostatnia kwestia. Skoro materiały poniżej HD1080 są odczuwalnie gorszej jakości, 720p widać od razu a wszystko poniżej tego to sieczka to o jakim skalowaniu do 4k my rozmawiamy? Wychodzi na to, że TV wyświetla obraz w natywnej jego rozdzielczości.
Od serwisu Samsunga dowiedziałem się, że tv właśnie nie skaluje sygnału tylko robi stricte za monitor, jedynie odszuniacze działają, jak się je załączy. I to by mi się zgadzało.
Dodatkowo, oba Samsungi pierwszy raz odpalałem właśnie wieczorami i dlatego obraz mógł być dobry a co za tym idzie zachwalałem skalowanie tv. Panasa gx810 odpaliłem za dnia i trafiłem na słabej jakości sygnał co pokazał właśnie panas a ja nazwałem to brakiem skalowania. Ale znów bajki z chyba nick czy minimini na panasie byky znacznie lepsze niż na samsungu. A tam jest często fhd.
Walczę jeszcze z kolorami bo na wielu programach tryb inteligentny trochę przesadza z doprawieniem obrazu. Na filmach dobrej jaksoci się sprawdza, ale na słabym sygnale niekoniecznie - uwidacznia mankamenty.
Tak czy inaczej... Wypowiedzialem umowę kredytu a i nie wiem czy nie za późno, bo dziś w nocy. A właśnie dziś mija 14 dzień od podpisania. Teoretycznie dotrzymałem terminu, zobaczymy jak w praktyce. Jak potwierdzę termin to zwracam sprzęt i na razie nie biorę nic, chociaż... 55xg8505 jest za 3k do wzięcia. Muszę doczytać i nim, bo pamiętam że są problemy z podświetlaniem.

Tak to poczekam na przyszły rok, może q80 się trafi, aczkolwiek obawiam się, że obraz będzie tam taki sam a różnica będzie wynikać z rodzaju podświetlania, czego raczej nie zauważę przy oglądaniu tv za dnia i jasnych warunkach.
 

SDman

Banned
Znów wieczor i znów jakby inny telewizor. Na każdym programie obraz ostry i kolory ładne. Brak fioletów. Brak rozmycia. Brak rozjechania kolorów. Nabieram przekonania, że coś się dzieje z sygnałem na zasadzie dzień/noc. Za dnia bardzo przeciętnie a w nocy obraz żyleta. Właśnie tak dobry, że aparaty nie są w stanie tego oddać.
Moim zdaniem brak powłoki antyrefleksyjnej najlepiej to pokazuje wielokrotnie wklejany przykład.
https://www.youtube.com/watch?v=Jaub5QkIk2o&t=36s
Q80R z zeszłego roku załatwiłby sprawę :).

Szkoda, że nie chciałeś zrobić testu z nagraniem umówionego wcześniej materiału przez Ciebie wraz ze mną, przesłałbym Ci i porównanie byłoby bezcenne.
Wczoraj posiedziałem nad LG BX 55" -jest dość ciemny ale to sklep, pilota wolę od samsunga lub chińczyki z żyroskopem do Androida.
Obraz SD z mojej kablówki zgodnie z przewidywaniami sporo gorzej niż na ST60, HD wydaję się być poprawione do LG B9.
Materiał z przesłaną siatkówką dało się oglądać jednak w meczach już gorzej, gorzej też na plenerach -scenach typu "piękna Grecja".
Oczywiście odbiór głębi i paleta kolorów jest plazmowa, tylko te refleksy niemiłosierne :?.

Q90T wisiał i nie można było USB podpiąć -szkoda. W salonie Sony gość na modelach 75" obok siebie (50Hz vs 100Hz) pokazał mi test, który jednoznacznie przekreśla 50Hz.
Może i dobrze bo był wczoraj Philips 9435/12 w Morele za 3777 -może bym się skusił i popełnił błąd on ma 50Hz.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Odpaliłem jeszcze netflixa i jakieś starsze filmy i fiolety w delikatnym stopniu też się pokazują.

Co do powłoki odblaskowej, to nie... Na Netflix za dnia obraz jest ładny jak się hdr załączy. Poza tym plazma to lustro a tam kolory wylewają się z ekranu.
Oddaje
 

rafallo777

New member
Odpaliłem jeszcze netflixa i jakieś starsze filmy i fiolety w delikatnym stopniu też się pokazują.

Co do powłoki odblaskowej, to nie... Na Netflix za dnia obraz jest ładny jak się hdr załączy. Poza tym plazma to lustro a tam kolory wylewają się z ekranu.
Oddaje

Sprawdz moze xh800, albo philipsa 8535.
Ja akurat trafilem na dobry model, ale podobno ma wyjsc na dniach jakas aktualizacja, bo w philipsie nie ma trybu hdr. Jest ciemny. SDR bije HDR.
Co do kablowki to moim zdaniem obraz bardzo ladny, bez defektow.
Jestem ciekawy tego soniacza w warunkach domowych jeszcze.
 

Petru23

Banned
Właśnie porównywalem na sklepie xh80 z q64r. Samsung świeci podobnie jak mój, również przepala. Pracownik powiedział, że właśnie QLED przez tą dodatkowa diodę doświetlającą prześwietla obraz, światło paź bije po oczach. I że nie zaleca się go do wieczornych seansów.
Sony za to... Porównując naziemną 1 i 2 poradził sobie nawet lepiej niż q64t.
Te fiolety u mnie za tak widoczne chyba właśnie przez te dodatkowa niebieska zafajdana diodę.
Philips czy panas gx810 skalowanie... Ustepuje co właśnie ogladam

Co
 

rafallo777

New member
Ja miałem brać xh80 bo bil wszystkie tv w sklepie poza oledami.
Balem się klatkowania i wziąłem pus8535.

Ja trafiłem akurat na model bez defektow.
Mozesz zaryzykowac i sprawdzić albo tego philipsa albo sony.
Najwyżej zwrócisz.
 

Petru23

Banned
Philips zarówno 73 szfagrajakni 85 na sklepie miały twarze składające się z bloków pixeli, do tego widać było dziwne artefakty w szczególności podczas ruchu obiektów. Jakby sprzęt sobie nie radził z przetwarzaniem obrazu.

I bardziej mnie korci 55xg85 niż xh80 ;)
 

SDman

Banned
Tak budynki z dachówkami szybko poruszająca się kamera. Snajperów nie widziałem, materiał 4K.
Czknięcia widoczne, również oznajmiłem, że wszystko inne kontrast nasycenie kolorów jest również inne na plus 100Hz.
Otrzymałem info że jakość matryc w Sony też wzrasta wraz z modelem wyżej i oczywiście procesor obrazu i efekt był widoczny.
Gość jest w SC odkąd pamiętam, zapytał czy miałby być to główny TV i jeśli tak to seria 9 to znaczny skok vs 8 w tym roku ale lekko nawiązał do zeszłorocznej XG85.
MeX ma nawiezione całe sterty modelu:
55XH9005BAEP.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
To klatkowanie na bardzo szczegółowym obrazie w ruchu wynika nie z częstotliwości odświeżania matrycy a "wagi" materiału i możliwości przetwarzania obrazu przez procesor. Na q64t po załączeniu uplynniaczy na Max materiał nie ciął, na xh80 już tak.
Jeśli chodzi o migotanie linii np krawędzi dachówek, krawędzie budynków, deseń na budynkach itp to mam to na niby 120hz. Niby, bo Samsung nie podaje częstotliwości odświeżania matryc dla serii Q70 a jedynie PQI. W przypadku 50q80t niby jest 60hz ale ma hdmi 2.1 i ktoś pisał, że ma info od Samsunga że tv działa w natywnych 60hz a w trybie gry przy podłączeniu konsoli przez właśnie 2.1 tv ekran ma 120hz.

Nagrywajac filmy czy robiąc zdjęcia telefonem z odświeżaniem 60hz niektóre materiały na mom q77 i q74 wykazywały pasy pływające od góry q dołowi, niektóre nie. Z tego co wiem, te pasy wynikają z różnicy w odświeżaniu ekranów, nagrywanego i z urządzenia, którym nagrywamy. Jeśli częstotliwość nam się pokryje to pasy są niewidoczne lub w minimalnym stopniu (chyba 50hz i 60hz, i ta różnica jest widoczna). W przypadku, gdy nagrywamy ekran, który ma 100-120hz wtedy np na telefonie pasy walą na całego.
I te pasy to ja widziałem na kilku meczykach i w scenach dynamicznych na filmach, gdzie statyczne już nie wykazywały pasów na tym samym filmie.

Tak samo ew klatkowanie również wynika chyba z częstotliwości i rozróżnienia 50 i 60hz. Materiał 24fps przy 50hz podzieli się na dwa z minimalna różnica 2fps, ale w przypadku matrycy 60hz mamy już 12fps do nadrobienia. Podobnie 100 i 120hz i wielokrotność 24fps. Różnice 2 klatek zniwelujemy dołożeniem dwóch czarnych a 12klatek już nie. Do tego czas utrzymania klatki dochodzi. Jeśli tv jest w stanie wydłużyć czas wyświetlania o ułamki sek, aby wypełnić braki 2fps to obraz będzie ok. Jeśli nie będzie w stanie, to co ileś tam upcha czarne klatki i będzie buba w szczególności przy matrycy 60hz.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Oczywiście tak też usłyszałem, że procesor obrazu jak najbardziej ale częstotliwość wg. gościa również.
Sumując, oba czynniki dawały taką przewagę, która jest warta paru stówek dopłaty :)
 

Petru23

Banned
Częstotliwość nie ma wpływu na klatkowanie filmu a na zdolność wyświetlania detali w ruchu. Niektóre filmy na gx810 były mega plynne a "Choć goni nas czas" wyglądał rewelacyjnie na panasie.
Na q74/7t obraz rwie jak cholera w zależności co leci. Reklamy, programy, filmy trzeba każdy z osobna ustawiać. Sprawdzałem na telefonie i notku część materiałów i jest dokładnie tak samo.

Np reklama pluszaków Disney z tesco
https://www.youtube.com/watch?v=e3H1ezIvcxo
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Samsung właśnie coś odwalił. Zaczął strzelać i na ekranie zaczęły pojawiać się białe kropki i poziome paski, gdzie ich pojawienie zbiegało się ze strzelaniem. Strzelanie to dźwięk... Taki sam jak dochodzi do zwarcia, aż iskier z tyłu szukałem. Wypiąłem hdmi z horizona i ok. TV sam się wyłączył. Wpiąłem ponownie - to samo. Wyłączyłem. Zmieniłem kabel hdmi - ok. Wróciłem do poprzedniego kabla, na którym pojawil się problem - ok.
Jak dla mnie ewidentnie doszło do zwarcia czy tam jakiegoś przebicia. Problem z tym, że nie spotkałem się z czymś takim, aby kabel hdmi robił zwarcie
 

bartmeces

Member
Ten chciem brac ale balem sie klatkowania. Byl wtedy za 2499 zl. Wzialem phikipsa 58pus8535 I nie wiem czy nie zrobilem bledu, bo na tym sony xh800 kolory jak w oledzie prawie. Ten tv bil wszystkie, a philips czy sansung wygladaly przy nim jak mydelniczki


Philipsa bym nie kupił , Sony kiedyś miałem to jeszcze mógłbym kupić , Samsung mnie nie przekonuje .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry